معرفی سهام های زیر خاکی ؟ ؟

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
وسکاب در کف قیمت حسابی انرژی گرفته،
تا لحظاتی دیگه صف خرید،
هدف کوتاه مدت ۱۸۰
خیلی زود صف خرید شد، خود سهم و حقش هرجایی فرصت ورود دادن عالی هستن ابتدای روند صعودی،
گزارش اخیر وسکاب را یه بررسی کنید متوجه میشد که قیمت باید بالای ۲۰۰ باشه
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
✅عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه می‎یابد

سعید خوشرو، مدیر امور بین‎الملل شرکت ملی نفت ایران به «شانا» گفت:

مرحله دوم عرضه نفت خام در بورس انرژی با موفقیت انجام و تمام ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام عرضه شده، با قیمت ۶۴ دلار و ۹۷ سنت معامله شد.

فروش هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌‏ای در عرضه نخست و فروش ۲۰ محموله ۳۵ هزار بشکه‎ای در مرحله دوم، در مجموع عرضه آزمایشی موفقی را در بورس انرژی رقم زد.

شرکت ملی نفت ایران شرایط مساعدی را برای خرید نفت خام از طریق بورس انرژی برای بخش خصوصی فراهم کرده است و معتقدیم هیچ خریداری نمی‎تواند به طور مستقیم راحت‎تر از فرآیندی که در بورس انرژی شکل گرفته، نفت خریداری کند.

قیمت کنونی نفت نسبت به زمانی که اطلاعیه نخست عرضه نفت خام در بورس انرژی منتشر شد، تقریبا حدود ۱۵ دلار کاهش یافته و این کاهش قیمت به طور طبیعی در قیمت فروش نفت در بورس انرژی هم اثرگذار است.
@stockmarket_press
 

The Golden Choice

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعد از رشد شارپ حدودا ۴۵ درصدی ثنوسا در یکی دو هفته اخیر، در سه روز کاری این هفته نزدیک به ۳۴ میلیون سهم ثنوسا (۱۶ درصد از کل ۲۱۷ میلیون شناور سهم-) دست به دست شده، و نسبت خریدار به فروشنده هم در این هفته حاکی از قدرت طرف تقاضا داره.دوستانی که تجربه دارن با دیدن معاملات ثنوسا در این هفته متوجه میشن که نوع خرید سهم بعد از رشد شارپ نزدیک به ۵۰ درصدی بیش تر شبیه به خالی کردن هست یا جمع کردن برای اهداف بالاتر.امروز با وجود فروش ۲۰ درصدی حقوقی، باز هم تعداد خریداران حدودد ۱۸۰ نفر کمتر از فروشنده ها بود،و نوع خرید هم کاملا نشون از جمع کردن سهم داشت.
برای اینکه بهتر متوجه بشیم جابجا شدن ۱۶ درصد شناور سهم چقدر عدد بزرگیه،کافیه به معاملات دو تا لیدر و غول این روزهای بازار سرمایه یعنی تجارت و سایپا نگاه کنیم. با وجود معاملات سنگین این دو تا سهم در این روزها که فکر کنم در واچ لیست اکثر دوستان هستند، تجارت در دو روز اخیر ۷۰۰ میلیون برگش معامله شده که در مقابل شناور بالای ۹ میلیارد سهمش تنها نزدیک به ۸ درصد از کل شناور معامله شده. سایپا هم در ۳ روز کاری اخیر حدود ۷۰۰ میلیون سهمش دست به دست شده که در مقابل شناور ۱۰ میلیاردیش، نشون از جابجایی ۷ درصد کل شناور داره. این آمار در مورد سه روز کاری دو سهم دیگه پر معامله بازار یعنی وبملت و ذوب به ترتیب ۶ و ۴ درصد هست!
به نظر میرسه بازیگر سهم با جمع آوری تعداد مناسب ثنوسا در روزهای اخیر و خشک کردنش به دنبال اهداف بسیار بالاتری هست که البته بنیاد سهم،خبرهاش،وضعیت تکنیکالش و تمام فاکتورهای دیگه اون رو ساپورت میکنه.یادمون نمیره که ثنوسا ۴ سال پیش قیمت تعدیل شدش ۶۰۰ تومن (۱۱۵۰ تومن تعدیل نشده) بود، و ارزش بازار دلاریش الان تقریبا یک چهاردهم اون زمان هست!
 

مهدی محسنیان

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
علت فروش و خروج امروز درصدی سفاسی خبری بود که از شرکت درز کرد گویا تعدادی از زمینهای سفاسی به مشکل سند برخورده چون زمینهای اهواز نفتخیز هستش سند به اونها نمیدهند حسابرس هم درصد افزایش از محل تجدید ارزیابی زمینها رو 500 درصد کم کرده حواستون باشه تو سقف نکنند تو پاچتون
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
الگوی بورس نفت دبی برای ایران

آغاز به کار بورس نفت یا همان عرضه صادراتی نفت خام در بورس انرژی اولین تجربه از نوع خود است و با توجه به نبود تجربه‌های جایگزین، بررسی جوانب مختلف، اولویت‌ها، مزیت‌ها و راهکارها می‌تواند به موفقیت این بازار کمک شایان توجهی کند.

یکی از تجربه‌های موفق بورس کالایی دبی موسوم به DME است که در این بازار نفت خام به‌صورت نقدی و آتی مورد معامله قرار می‌گیرد بنابراین می‌توان با کمک رویکردهای معاملاتی در این بازار مهم میانبرهای جدیدی برای بورس انرژی ایران تعریف کرد. در ادامه این گزارش می خوانید:

بورس دبی، بورس پیشروی آسیایی
مکانیزم فعالیت بورس دبی
کلیدهای موفقیت بورس دبی
اروپا و ظرفیت‌های نفتی جدید
ورود به بورس نفت با حداکثر قدرت.

کانال رسمی روزنامه دنیای اقتصاد
@den_ir

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3454740
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
تداوم عرضه نفت خام در بورس

در اولین مرحله عرضه نفت خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای و در دومین مرحله عرضه ۲۰ محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای نفت خام سبک ایران به فروش رفت؛ مسئولان می‌گویند این عرضه‌ها موفق بوده و ادامه خواهد داشت.
bit.ly/2RVeYXu
اقتصادنیوز
****/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ثنام ، این سهم طلایی مثل فنر فشرده شده است و چون بازار پایه ای است 10+ روزانه می خوره و برای جبران اصلاح سنگینش در هفته های اخیر بایستی حداقل هفت هشت تا از این مثبت 10+ روزانه ها رو بخوره بنابراین مطمئن باشید صعود شارپی در پیش داره اگر دنبال سود تپل کوتاه مدتی هستید طبق نمودارش از ۱۳۸ تومان یه کله با صعود شارپی به ۲۵۳ تومان می رسه ، +++++++++++++++
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
( ثنور ) ، این سهم طلایی مثل فنر فشرده شده است و چون بازار پایه ای است 10+ روزانه می خوره و برای جبران اصلاح سنگینش در هفته های اخیر بایستی حداقل هفت هشت تا از این مثبت 10+ روزانه ها رو بخوره بنابراین مطمئن باشید صعود شارپی در پیش داره اگر دنبال سود تپل کوتاه مدتی هستید طبق نمودارش از ۱۴۲ تومان یه کله با صعود شارپی به ۲۲۷ تومان می رسه ، باور ندارید خودتان نمودار زیر را مشاهده فرمایید ++++++++++++++++++++++++++
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
طرح پیشنهاد فروش 100 درصد ریالی نفت در بورس/هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین اخذ نشده است

بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت: پیشنهاداتی مبنی بر اینکه نفت در بورس به صورت 100 درصد ریالی فروخته شود مطرح شده که این پیشنهاد به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه ارائه می شود و ممکن است این اتفاق رخ دهد.

@BourseAsr
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
پارس _ این سهم طلایی و بابنیاد در کف کانال صعودی می باشد و واگرایی منفی مخفی دارد و الگوی AB=CD را تشکیل داده است در هدف اول ۴۶۰۰ تومان و در هدف دوم ۵۲۰۰ تومان را تاچ می کند +++++++++++
 

The Golden Choice

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سال ۹۲ قیمت نفت بالای ۱۱۰ دلار بود و پالایشگاهی ها اوج خوبی رو گرفتن و قیمت های چند برابری رو به خودشون دیدن.برای مثال شبندر به عنوان لیدر گروه قیمت ۱۸۰۰ تومن رو هم دید.اما اواخر سال ۹۲ افت نفت شروع شد و در سال ۹۳ قیمت نفت زیر ۵۰ دلار رفت.پالایشگاهی ها با این افت حال و روزشون بد شد و همین شبندر بعد از افت های زیاد در اواخر سال ۹۳ قیمت ۴۶۰ تومن رو هم تاچ کرد.جالبه که درست در همین سال که قیمت پالایشگاهی ها یک چهارم (و در برخی نمادها مثل شاوان تا یک نهم شده بود) ساختمونی ها از اواخر شهریور یکی از دیدنی ترین رالی های صعودی خودشون رو استارت زدن و قیمت هاشون بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشت.برای مثال ثنوسا بعنوان اصلی ترین پرچمدار رشد اون مقطع قیمتش از زیر ۲۵۰ تومن به بالای ۱۱۵۰ تومن در مدت ۲ ماه و نیم رسید (رشد نزدیک به ۳۷۰ درصدی).
رشد چند صد درصدی قیمت پالایشگاهی ها در سال اخیر به دنبال افزایش قیمت نفت، و کاهش شدید قیمت نفت در هفته های اخیر و نزول نمادهای این گروه منو ناخودآگاه یاد اون خاطره میندازه.آیا دوباره تاریخ تکرار میشه؟
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وکادو افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت تکادو اومده روی کدال ، برید ببینید و حالشو ببرید موقع پرواز این سهم طلایی و هلدینگ ذغال‌سنگی شده است در ضمن افزایش قیمت ذغال‌سنگ را هم مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در مجمع شرکت اعلام کرد که هفته اول آذر اعلام می گردد ++++++++++ تمام سهام شرکت های ذغال‌سنگی مثل #کشرق #کپرور#کطبس هفته آینده پرواز می کنند و صف خرید می باشند
 

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
فوری
....
...
..
.

قندی و خودرویی و لاستیکی و ساختمانی و غذایی و بیمه و بانکی وبعضی از دارویی ها و برقی ها ودامپروری و لوازم خانگی و آی تی ها وکاغذی فقط دور مدار اینا صحبت کنید البته خبرهای خوبی از فنوال هم شنیدم
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
‍ ثبت رشد ۴۰۰ درصدی با اهرم نفت

ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی در آبان‌ماه به رکورد ۲ هزار و ۱۹۵ میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش معاملات در تاریخ فعالیت این بازار محسوب می‌شود. از سوی دیگر در همین زمان عرضه نفت خام صادراتی در این بازار هم محقق شد و تاکنون نزدیک به یک میلیون بشکه نفت خام از بورس انرژی به بازارهای جهانی صادر شده است.

همچنین شاهد عرضه‌های پرحجم فرآورده‌ها، گاز مایع و میعانات گازی هستیم که می‌تواند حجم و ارزش این معاملات را به شدت افزایش دهد. تجمیع این موارد به این معنی است که آبان‌ماه سال جاری، شاید خوش‌یمن‌ترین بازه زمانی در تاریخ فعالیت بورس انرژی باشد.

@boltann
 
بالا