*****معرفي انواع نسبت هاي مالي***** آموزشي

تا چه حد مطالب ارايه شده سودمند بوده است؟

• متوسط

رای: 0 0.0%
  • كم

• خيلي كم

• اين مطالب ربطي به بورس ندارد و از آنها نمي توان استفاده نمود

• مجموع رای دهندگان
    374

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
مزایا و معایب ماتریس گروه مشاو

سلام دوستان
همانطور که قول داده بودم اینم قسمت آخر ماتریس گروه مشاوران بستن
هدف ارائه این مطالب باز شدن دید دوستان به ابزارها و روشهای مختلفی است که می توان از آنها در تحلیل های خود استفاده نمود. الزامی هم وجود ندارد که ماتریس را تشکیل داده و سپس تشخیص داد که شرکت در چه ناحیه ای قرار دارد همینکه تشخیص دهید کی باید از یک صنعت و یا شرکت خارج و وارد چه صنعتی شد خود یکی از روشهای استراتژیک می باشد.
یکی دیگر از این ابزار ها و روش‌ها سیستم‌های پویا (ُSystem Dynamics) می باشد البته در زمینه پیش‌بینی بازار با توجه به اعداد و ارقام و قیمت یک سهم در پریود های زمانی مختلف که دارای نکات بسیار ریزی می باشد ولی رفتار یک سهم را می توان با دقت بسیار زیادی پیش‌بینی نمود.
نوشته شده در روز سه شنبه در ساعت23:59
دوستان من به قولم عمل کردم و نوشتم ولی سایت مشکل داشت و نتونستم واردش بشم. بنابراین بد قولی از من نبوده از سایت عزیزمون بود.

افشين امين

Member
عضو تازه
تشكر

آقاي حسين زاده دستتان درد نكنه بسيار پر بار و عالي بود.
منتظر مطالب پربار بعدي شما هستيم.

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
تشكر

سلام دوستان
امير كبيري عزيز ممنون بالاخره ما هم بايد از شما بزرگواران ياد بگيريم و اداي ديني كنيم.

امين جان از ابراز لطفت تشكر مي كنم ولي من منتظرم دوستان نواقص و كاستي ها رو بيشتر بگن و همچنين اگه جايي مبهم بود بگن در حد سواد اندكم جواب خواهم داد.
رند گرامي و دوست عزيز كه هميشه مي بينم فعالي انشاا... هميشه فعال و شاد ببينمت :-* =((
دوستان همچنان منتظر انتقادات و نظرات شما دوستان در مورد بحثها و چگونگي هرچه بهتر اراپه شدن آنها هستم.
يا حق

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
بازم سلام
بالاخره يكي در نظرسنجي شركت كرد و راستشو گفت كه (((اين مطالب ربطي به بورس ندارد و از آنها نمي توان استفاده نمود))) آقا دمت گرم.
:-* اينجا بگم اين نظر سنجي از زماني كه جناب مددي گفت از اعتبار ساقط شد و براي من ديگه اهميتي نداشت.(البته نظر شخصي خودمو دليلشو پايين مي گم يك وقت فكر نكنيد كه بي جنبما x( كه يك نظر منفي شنيد شروع كرد به نفي نظر سنجي نه در جوابهاي قبليم گفته بودم ديگه اهميت نداره و ربطي به اين نظر نداره)
چند بار هم سعي كردم كه حذفش كنم نشد. :D >:D< (كل نظر سنجي رو)
ولي من راه خودمو مي رم و هر كي دوست داشت بياد و بخونه چون اعتقاد دارم كه كار درستي انجام ميدم اگه هم به درد كسي نخوره به درد خودم مي خوره آخه خيلي وقت بود از اين جور مباحث فاصله گرفته بودم و اين باعث شد كه يك يادآوري براي خودم بشه.
بازم ميگم من منتظر انتقادات و پيشنهادات شما هستم و اينو بدونيد كه حتما ادامه ميدم و با يك بحثي كه به درد دوستان بزرگوار بخوره مي يام
محمدرضاي عزيز به شما هم همين رو ميگم ميدونو خالي نكن برادر b-) ;) :x
با تشكر از دوستاني كه بهاين تاپيك سرك ميكشند و اراجيف منو مي خونن
يا حق

محمد رضا

Member
کاربر فعال
آقا سلام

اول يه عذر خواهي كه دير خدمت رسيدم :/>
دوم تشكر كه با حضورت باعث حضور ما ميشين >:D< >:D<
سوم خسته نباشي و دستت درد نكنه عزيز من. راستش تنها تايپ اين حجم مطالب كلي انرژي ميگيره خدا قوت
چهارم چشم اوامر شما مطاع

خدمت مي رسم و يه مختصر عرضي داشتم.
فعلا

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
فضولي در كار دوستان حسابدار

سلا دوستان بازم من اومدم
اين دفعه مي خوام يكم فضولي تو كار اين حسابدارهاي عزيز :-* بكنم با اجازه ;) انشاا... ببخشند و اگر اشتباهي بود گوشزد كنن
بابا از اين اراجيف كه نوشتم خسته شدم خواستم يك كم تنوع بهشون بدم b-)
منتظر موضوع هاي حسابداري از جمله محاسبه ارزش ويژه يك شركت و اراجيف بعدي باشيد
يا حق

محمد رضا

Member
کاربر فعال
با سلام

آقا اون عرضي كه خدمتون داشتم دقيقا در همين رابطه بود.
فكر كنم متوجه شده باشين ;) ;) ;)

خسته نباشي سردار تنها :) :)

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
محمد رضا بخونه

سلام خدمت دوست عزيز محمدرضاي خودم ;)
آقا فكر كنم منظور رو اشتباه فهميدي
خصوصي برات ميگم... b-)

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
special value

سلام دوستان يك چند وقتي هستش كه مطلب نزدم
شرمنده اينقدر مشغول .... بازي شدم كه هدفمو يه مدت فراموش كردم اشكال نداره بازم اومدم و مي نويسم و كار جديد رو هم ادامه مي دم(... بازي) :D ;)
اين مطالب رو هم تايپ مي كنم هم فايل پي دي اف اونو ميزارم تو تاپيك در اين قسمت و هم قسمت آموزش.
تعیین ارزش ویژه یک شرکت
برای تعیین ارزش یک شرکت می‌توان همه روش‌ها را در سه گروه قرار داد: آنچه یک شرکت دارد، آنچه یک شرکت به دست می‌آورد یا آنچه شرکت در بازار عاید خواهد کرد. ولی این مساله مهم است که باید توجه کرد تعیین ارزش یک علم دقیق نیست.
تعیین ارزش شرکت بر اساس اعداد و ارقام (واقعیت‌های) مالی قرار دارد، ولی عقل سلیم و قضاوت شهودی هم در فرآیند دخالت می کنند. نمی‌توان به راحتی ارزش پولی بسیاری از عوامل را تعیین کرد (مانند، میزان وفاداری یک مشتری، تاریخچه، رشد، پیگرد قانونی که در دست اقدام است، کارکنان از خود گذشته و ایثارگر، یک مورد اجاره بلند مدت مطلوب، یک قلم بدهی مشکوک الوصول یا ارزش سرقفلی)
{ قابل توجه دوستان فاندامنتال در محاسبه قیمت یک سهم در آینده و حال حاضر هیچ یک از موارد فوق و دید بازار نسبت به یک سهم، اعتماد سهامداران به آن سهم، و .... در نظر گرفته نمی شود ولی بهتر است یک ضریب تعدیل در محاسبات برای این موارد لحاظ شود} و سپس آنها را در صورتهای مالی شرکت منظور کرد. همچنین کاربرد روشهای مختلف برای تعیین ارزش عوامل موجب می شود که مقادیر متفاوتی از ارزش شرکت به دست آید.
می توان برای هر موقعیت خاصی یک روش، به عنوان بهترین روش، تجویز کرد. در واقع فرد باید دارای مهارتهای کیفی و کمی باشد تا بتواند ارزش یک شرکت را تعیین کند.
برای تعیین ارزش یک شرکت، راه اول این است که ارزش ویژه یا حقوق صاحبان سهام شرکت را تعیین کرد. ارزش ویژه نشاندهنده مجموع سهام عادی، صرف سهام و سود انباشته است. پس از محاسبه ارزش ویژه باید مقدار تقریبی سرقفلی(مانند وفاداری بسیار زیاد مشتریان) و اقلامی که بیش از مقدار واقعی یا کمتر از مقدار واقعی تعیین ارزش شده‌اند به آن اضافه یا کسر کرد. عدد نهایی می‌تواند برآورد معقول از ارزش پولی شرکت به دست دهد. اگر یک شرکت دارای سرقفلی باشد، در ترازنامه زیر عنوان«دارایی‌های نامشهود» نوشته خواهد شد.
راه دوم، برای تعیین ارزش یک رشته بر اساس این باور قرار دارد که ارزش شرکت برابر است با منفعی که در آینده مالکان می توانند از محل سود خالص به دست آورند.
یک قاعده مبتنی بر عقل سلیم این است که ارزش شرکت پنج برابر سود سالانه کنونی تعیین شود. اگر از این روش استفاده شود باید از میانگین سود پنج سال استفاده کرد. لازم به یادآوری است که شرکت برای پایین آوردن مالیات‌ها می کوشد تا آنجا که امکان دارد، در زارشات مالی سود کمتری نشان دهد.
راه سوم، اگر تعیین ارزش شرکت بر عهده بازار گذارده شود، باید به یکی از سه روش زیر اقدام کرد. نخست، ارزش شرکت را بر مبنای قیمت فروش شرکت مشابه گذاشت. ولی یک مساله باقوه که در این زمینه به وجود می آید این است که گاهی نمی‌توان به راحتی ارقام مورد قیاس را شناسایی کرد، و این در حالی است که اطلاعات زیادی درباره خرید و فروش شرکتها در آرشیوها وجود دارد. روش دوم را روش نسبت قیمت به سود می نامند. در اجرای این روش، قیمت بازار سهام عادی شرکت را بر سود سالانه تقسیم می‌کنند و عدد به دست آمده را در متوسط سود خالص 5 سال گذشته ضرب می کنند. روش سوم را روش سهام در دست مردم می‌نامند. در اجرای روش مزبور، تنها تعداد سهام در دست مردم را در قیمت بازار یک سهم ضرب می‌کنند و مبلغی به آن می افزایند. مبلغی که به عدد بالا می افزایند مقداری است که شخص برای در دست گرفتن کنترل یک شرکت در ازای هر سهم برحسب (ریال) خواهد پرداخت(برای به دست آوردن چنین امتیازی حاضر به پرداخت چنان مبلغی است).
در بسیاری از از موارد تعیین ارزش شرکت امری متداول شده است. چنین دانش یا آگاهی موجب می‌شود منافع گروه های ذی نفع بهتر حفظ شود.

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
بازم سلام
آقا از اونجا كه اين تاپيك سريع ميره پايين مثل اينكه خواننده زياد داره :D
اشكالي نداره از اين به بعد مطالب غير علمي مي زنيم كه هم اون بالا بمونه و هم مدير سايت قفلش كنه ;) :D

محمد رضا

Member
کاربر فعال
با سلام

و خسته نباشي و عرض ارادت. نه اقا ادامه بده كه من دربست در خدمت تاپيكت هستم :) >:D< >:D< .

در مورد كروي امروز خريد انجام شد(از كارگزار نگو كه دلم خونه )

پيغام شما رسيد و پاسخ ان ارسال شد. چشم اوامر شما هم انجام خواهد شد(راستش كار خاصي انجام نشده تنها گراف ها را ...حالا مي بينيعزيزم)

فعلا

شهروز

Member
کاربر فعال
درود بر جناب حسين زاده
من براي اولين بار در اين مدت تاپيك شما را ديدم. تعجب مي كنم چرا قبلا آنرا نديده ام. مطالب ارزنده اي را ارايه فرموده ايد. از شما سپاسگزارم.

رابين هود

Member
کاربر فعال
جناب حسين زاده ممنون

جناب حسين زاده عزيز

از زحمات شما متشكرم . از مطالب شما استفاده ميكنيم . دليل پايين رفتن تاپيك شما نه به خاطر كم خواننده بودن (اين ويرگول را آخرش پيدا نكرديم اگه كسي ميدونه بگه :(( ) بلكه به خاطر اين است كه همه سراپا گوش منتظر مطالب شما هستيم . البته شايد هر از چند گاهي لازم باشد يك همكاري هم بقيه بكنند . به هر حال متشكرم ( اما خودمونيم شما هم زود قهر ميكني و زود هم آشتي ميكني - شوخي) :x

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
سلام رابين هود عزيز
حالت چه طوره
راستي اسمت منو بياد يك داستان استراتژيك مي ندازه كه مربوط به گروه رابين هود مي شه ;)
اينم بگم تو مرام من قهر وجود نداره فقط چون به تاپيكم تعصب دارم x( >:) مي خوام هميشه بالا باشه اگه واقعا به درد مي خوره كه مي دونم مي خوره دوستان تازه وارد به سايت هم بتونن بخونند و امثال شهروز خان بتونن بخونن و ما تونسته باشيم كمكي به اين دوستان در حد بضاعت خودمون كرده باشيم.
به دوست عزيزم محمدرضا ما كه چاكريم b-)

رضا ايراني

Member
کاربر فعال
آقاي حسين زاده ضمن تشكر از شما >:D<
آقا 3700 نفر تا حالا تاپيك شما را ديده اند :-o كم تعدادي نيست عزيزم :x

يعقوب حسين زاده

Member
کاربر فعال
آقا رضا ايراني سلام
ممنون از لطفت
خواستم بگم ازون 3700 بار 3000 بارشو خودم به تاپيك اومدم :D ;)
دوست عزيز براي منم زياد مهم نيست اون متن بالا يه شوخي بود برا اينكه تاپيك بره بالا ديدم چيزي نيست بنويسم تاپيك بره بالا گفتيم يك كم شانتاژ كنيم.
البته دوستان ببخشند ;) :D
مخلص همگي

بالا