معاملات بازار پایه توافقی

Alfred1988

Well-Known Member
کاربر فعال
خوب از ناآگاهی مردم سو استفاده می کنی اومدی گفتی یه عده می برنش 1000 چرا ؟؟؟؟
شما جز اون 87 نفر حقیقه پذیره نویسی باید باشی یا از دوستان
جلال رسولوف مدیر عامل بانک آینده و ریس هیات مدیره وهنر
110 میلیارد تومان سرمایه از پذیره را گذاشته در بانکش به عنوان
دارایی جاریی کاملا پرریسکه این کار زیرا مدیر عامل
بانک و همه کاره این شرکته سازنده ی سریال خانگی و تلوزیونی یک نفره ..
و سپرده هم اگر خدای نکرده برگشتش به مشکل بخوره سهم میره روی هوا
این سهم هیچ دارایی بلند مدتی نداره همش ریاله در بانک
در گزارش توجیهیه افزایش سرمایه گفته فیلم بسازیم سودش میشه
حدود 29 میلیارد برای سال اول
29.7 / 1.7 میلیارد سهم با سرمایه جدید = 174 ریال ..
در ضمن به سود سپرده نمیشه پی برای داد
این 26 ت کنونی سود سپرده است برای یک سال

+ بر اساس سود 17 ت با سرمایه جدید قیمت واقعیه این سهم اطراف 100 است
البته جو بازار پایه این چیزها حالیش نیست ..
در ضمن این موسسه هنری با کارخانه تولیدی مثل خکرمان قابل مقایسه نیست
ئ حتی وپسا که لاقل چهار تا جرثقیل داره و نه سپرده ریالی و ...
من عجمی نیستم و نمی دونم کی هستند ایشون ...
ببخشيد اشتباه گرفتم شما رو با كس ديگه

shahram_81

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در بازار پایه منطقی نیست برای قیمت دادن به سهمها ...خفولا با سود ناچیز به جای 300 داره 900
قیمت می خوره و یه عده بهش تا 1600 هم می خواهند قیمت بدهند و خفمون کردن از بس گفتند !!!
اینم مثل همه سهمهایی که بدون منطق چند برابر شدن شاید بازار به 110 میلیارد ت مثل امروز
140 میلیارد تومان روی تابلو قیمت بده .. جالب بود برام که برای اولین بار ریال
تورم انتظاری خورد بهش ریالی که همیشه در سقوطه ..

mnm

Well-Known Member
کاربر فعال
فقط یه مثال میزنم وقتی دو سهم در پیت وپسا و خکرمان با سرمایه های چند میلیاردی و تقریبا بدون سود قیمتشون ۱۳۰ تومانه و مثال زیاده سهم زیان ده و به درد نخور
این سهم با ۲۶ تومان سود و سرمایه ۸۵۰ میلیونی سهمی قطعا از نظر من قیمتش ۳۰۰-۴۰۰ هست
۱۳۰ اگر بدن میخرم واس یه بازده ۱۰۰ درصدی
هر کی هم بخره تو مجمع فروردین ۲۶ تومان سود می گیره که شامل افزایش سرمایه از انباشته میشه مفت در مفته پس
من لحظه شماری میکنم واس شنبه
سلام دوست خوبم.حقیقتا منم میخواستم بگم که چی رو با چی مقایسه میکنید که گفتم ولش کن الان طبق قانون این تاپیک به دعوا کشیده میشه!!! که دوست خوبمون جواب دادن.حداقل بفرمایید که شنیده هاس که از شما خرده گرفته نشه .بد هم نیست اون دوستمون که شما تحلیلشونو زدید به جای تخریب و مقایسه کمی در مورد دو سهمی که فرمودن تحلیل کنن هر چند که بعیده تحلیلگر باشه! شما موفق باشید دوست عزیز.

Alfred1988

Well-Known Member
کاربر فعال
من از همه دوستان معذرت میخوام اگر باعث ناراحتی کسی شدم حرفی زدم تحلیل اشتباهی داشتم مقایسه اشتباهی داشتم این سهمو هنوز که کسی نخریده منم شنیده هامو گفتم ما هم که هیچکاره هستیم
دیگه حرفی نمیزنم موفق باشید

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
وهنر ابطال شد دوستان منم ١٠٠ تومن خريده بودم روي ١٥٦١
هر چند در چنین عرضه هائی در بازار ج ، محدودیتی ظاهرا برای خرید وجود ندارد ولی جسارت نباشه وقتی یک نفر از جمله جناب عالی 100 میلیون خرید کنه ، یکی از دلائل ابطال هم همین میشه

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم که قرار بود حقوقی عرضه کنه پس حتما یه ارزشی داشته که قبلش داشتن تا 850 با حجم خوب براش رقابت می کردن
حقوقی میخواست 150 بده خودی بعد ببرتش بالا که دید میشه باید قیمتو بیاره بالاتر
ناگفته نمونه اون رقابت تا 850 صوری بود . از همین مچینگ صوری هائی که 12 تا 12:30 در بازار پایه فراوان دیده میشه . رو این موضوع زیاد حساب باز نکنید
من موندم شما چرا سهمی که هنوز خرید و عرضه نشده اینقدر تبلیغ میکنید . از دیروز که عرضه نشده بود چنین میکردید . امروزم که ابطال شد بازم رویه قبلی دارید

آخرین ویرایش:

Alfred1988

Well-Known Member
کاربر فعال
ناگفته نمونه اون رقابت تا 850 صوری بود . از همین مچینگ صوری هائی که 12 تا 12:30 در بازار پایه فراوان دیده میشه . رو این موضوع زیاد حساب باز نکنید
من موندم شما چرا سهمی که هنوز خرید و عرضه نشده اینقدر تبلیغ میکنید . از دیروز که عرضه نشده بود چنین میکردید . امروزم که ابطال شد بازم رویه قبلی دارید
دوست عزيزم حتما كه نبايد آدم يه سهمي رو بخره يا داشته باشه كه بخواد تبليغ كنه
يه آقايي به بنده گفت اين سهم رو حتما روز بازگشايي بخريد برنامه بالا بردن دارن چون چند تا قرارداد خوب بسته و اينكه گويا يه بلوك زني هايي قراره انجام بشه و چند شخص حقيقي ٢-٣ تهيه كننده سينما اتفاق وارد ليست سهامداري بشن كه گويا معاملات حجم بالايي هم كه باطل شد امروز دليلش همين بوده
من تو اين تاپيك گفتم تا ١٠٠٠ ميخوان ببرنش شنيده
ولي فكر مي كردم ٣٠٠-٤٠٠ باز بشه
كه امروز قيمت جذابي باز شد و گفتم اگر ١٣٠-١٤٠ باز بشه تعداد خوبي خريدارم
نه سهم رو من دارم نه شما داريد و نه كسي گويا همش دست حقوقيه ولي تو محدوده ١٥٠ عرضه بشه بعد از ١٠سال سابقه بورسي حسم ميگه گين كوتاه مدت خوبي ميده

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
این مدل عرضه ها در بازار ج را تا قبل از عرضه فنفت 2 هفته پیش، اصلا کسی به اون صورت خبردار نمیشد و برای کمتر کسی اهمیت داشت
عمدتا شرکت های کوچکی مثل غویتا و دقاضی و ...چنین عرضه شدند . غویتا که هیچی .... اصلا حجمی عرضه نشد . حتی دقاضی هم که تابستان پارسال دادند و 31 میلیون سهم دادند کمتر کسی خبردار بود
خکرمان هم تابستان امسال دادند که اون موقع بازار مثبت بود و لزومی نداشت براش زیاد سر و دست بشکنند . طرف میرفت سهمی دیگر از بازار میخرید و سود میکرد. لزومی نداشت زوم کنه روی خکرمان
تا اینکه رسید به فنفت 2 هفته پیش . فنفت بیشتر جلب توجه کرد ولی بازم خیلی ها گوشی بهش ندادند ولی وقتی دیدند شارپی از 400 تا بالای 700 رفت ،و یه سود تپل و رویائی در مدت زمان کم نصیب خریداراش کرد ، عرضه های بازار ج به این شکل اومد رو انتن سهامداران و سیگنال های سهامداران را تحریک کرد که از این به بعد برند تو نخشون .... و امروز رسید به وهنر
و اینکه عده ای 100 و 200 میلیون تومان و حتی بالاتر براش کمین نشستند هم مزید بر علت ( این موضوع به من مربوط نیست . از نظر تحلیلی میگم )
خلاصه کلام ... از امروز و توجه زیاد به عرضه وهنر و عرضه های این شکلی که قبلا اهمیت نداشت و حالا یک باره رفت رو انتن خیلی ها ، و مچینگ بالا و پائین عجیب و غریب و اوردرهای سنگین برخی کدها ، منجر به ابطال شد
من فکر میکنم این سهم دیگه به این زودی عرضه نخواهد شد و با این وضعیتی که امروز در وهنر مشاهده شد باعث شود حتی سازمان عرضه ها به این شکل را متوقف کند و فکری دیگر براشون بکند .احتمال زیاد برای خرید هر کد هم محدودت قائل شوند . این نظرات صرفا شخصی است و مبنای تحیلی شخصی دارد که بهتر است کلا ساز و کار این چنین عرضه هائی در بازار ج برچیده شود و تغئیر کند چون بسیار پر حاشیه است

آخرین ویرایش:

آسمان آبی

Well-Known Member
کاربر فعال
این مدل عرضه ها در بازار ج را تا قبل از عرضه فنفت 2 هفته پیش، اصلا کسی به اون صورت خبردار نمیشد و برای کمتر کسی اهمیت داشت
عمدتا شرکت های کوچکی مثل غویتا و دقاضی و ...چنین عرضه شدند . غویتا که هیچی .... اصلا حجمی عرضه نشد . حتی دقاضی هم که تابستان پارسال دادند و 31 میلیون سهم دادند کمتر کسی خبردار بود
خکرمان هم تابستان امسال دادند که اون موقع بازار مثبت بود و لزومی نداشت براش زیاد سر و دست بشکنند . طرف میرفت سهمی دیگر از بازار میخرید و سود میکرد. لزومی نداشت زوم کنه روی خکرمان
تا اینکه رسید به فنفت 2 هفته پیش . فنفت بیشتر جلب توجه کرد ولی بازم خیلی ها گوشی بهش ندادند ولی وقتی دیدند شارپی از 400 تا بالای 700 رفت ،و یه سود تپل و رویائی در مدت زمان کم نصیب خریداراش کرد ، عرضه های بازار ج به این شکل اومد رو انتن سهامداران و سیگنال های سهامداران را تحریک کرد که از این به بعد برند تو نخشون .... و امروز رسید به وهنر
و اینکه عده ای 100 و 200 میلیون تومان و حتی بالاتر براش کمین نشستند هم مزید بر علت ( این موضوع به من مربوط نیست . از نظر تحلیلی میگم )
خلاصه کلام ... از امروز و توجه زیاد به عرضه وهنر و عرضه های این شکلی که قبلا اهمیت نداشت و حالا یک باره رفت رو انتن خیلی ها ، و مچینگ بالا و پائین عجیب و غریب و اوردرهای سنگین برخی کدها ، منجر به ابطال شد
من فکر میکنم این سهم دیگه به این زودی عرضه نخواهد شد و با این وضعیتی که امروز در وهنر مشاهده شد باعث شود حتی سازمان عرضه ها به این شکل را متوقف کند و فکری دیگر براشون بکند .احتمال زیاد برای خرید هر کد هم محدودت قائل شوند . این نظرات صرفا شخصی است و مبنای تحیلی شخصی دارد که بهتر است کلا ساز و کار این چنین عرضه هائی در بازار ج برچیده شود و تغئیر کند چون بسیار پر حاشیه است
بعد از خروج حقیقی های سفته باز( دو نفرشون خارج شدن) که فنفت چاق کردند
فنفت ممکنه یکی از تجربه های تلخ بازار باشه
همین فنفت قرار بود سال 95 با قیمت 150 تومان عرضه اولیه بشه

dr.m.j.j

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با اين اوضاعي كه داره پيش ميره كم كم بورس رو بايد تعطيل بكنن اخه معاملات بازار ب بيش از حد زياد شده ، بعضي سهم ها روزانه تا ١٠ ميليارد تومن معامله ميشن اونوقت كل گروه پالايشي توي يه روز به ٤ ميليارد هم نميرسه
روندش جالبه بنظرم بخاطر رفتار حقوقي هاي بازار اصلي هست كه تا سهم مياد مثبت بشه ابشاري خالي ميكنن برا همين خيليا ترجيح دادن برن بازار پر ريسك ولي بدون حقوقي مزاحم

dr.m.j.j

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
غويتا رو دوستمون ميگه،پارسال عرضه شد تو بازار ج با قيمت فك كنم ١٥٠ تومن كه بصورت شارپي تا ٥٠٠ رفت بالا يعني ٣ برابر تازه الان هم ١٠٠٠ قيمتشه،كلا بازيگراي بازار ج سفته بازاي قهاري هستن بموقه بخري باهاشون سود ميكني ولي واي به حال روزي كه بد موقع بخري
بهترين زمان خريد هم عرضه اوليه هست بنظرم

ایران سهام

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ثاصفا
در حال خارج کردن سهامدار خرد از سهم. بازیگر سهم با نوساناتی که ایجاد میکند در حال جمع آوری و خشک کردن این سهم کوچک است.محدوده ۴۰۰ برای ورود کاملا بدون ریسک است

این را هم در نظر داشته باشید که انتقال چندین شرکت از بازار پایه به بازار اصلی فرابورس در اردیبهشت ماه قطعی شده همچون انرژی ۳ .

nimacheng

Well-Known Member
کاربر فعال
حمایت مهم سقف کمو ۳۱۹ تومان میباشد نیاز به تثبیت قوی بالای ۳۵۰ را دارد البته حمایت ۳۵۰ همچنان از دست نداده نکته مهم چنج نزولی به صعودی در ابر کمو وجود دارد هدف مقاومتی ۳۸۰ و هدف اول محدوده ۴۰۰ و هدف های بعدی ۵۷۰ و ۸۵۰ میباشد که سهم پتانسیل رسیدن به اهداف دارد با توجه به کم بودن تعداد سهام شرکت و شناوری کم و افزایش سرمایه که در پیش دارد خواهشا سهم با تحلیل بزارید که دوستان بهتر بتونن نتیجه بگیرن
Screen Shot ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ at ۳.۴۲.۳۷ قبل‌ازظهر.png

لایک ها: HoHi

زندگی

Well-Known Member
کاربر فعال
اگه نخرید هیچی نمیشه و با قیمت خوبی صادر میشه
مشکل از جای دیگس با این کارها مشکلی حل نمیشه
نه
درست نیست
آجیل به نصف قیمتی که به مردم فروخته میشه صادر میشه
اگر ما نخریم مجبورا با قیمتی که صادر میکنن به ما هم بفروشن

بالا