محور سازان

عليرضا رشيدي

New Member
عضو تازه
#1
خريد: محور سازان -توس گستر- معادن روي - كربن؟

نظر دوستان در مورد خريد محور سازان- توس گستر -معادن روي -كربن چيست؟
سرمايه 50 ميليون
 

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
#2
پ

جناب رشيدي.
سلام عرض شد.
كالبر خوب پنيريه. خووووووووووووووووووب.
استاد. استادددددددد. >:D<
 

ريتا

New Member
عضو تازه
#3
كربن

آقاي رشيدي من فكر مي كنم امروز بهترين فرصت براي خريد كربن است چون قيمت آن در كف قرار دارد.

موفق باشي
 

عمو بورسي

New Member
کاربر فعال
#4
به نظر من محورسازان بهترين سهم نيمه دوم سال خواهد بود
==> به تاپيك - پارسيان و محورسازان - مراجعه كنيد :)
 

مهندس سامان

New Member
عضو تازه
#5
تا ميتونيد محور سازان بخريد شود كرديد نوش جونتان

تا ميتونيد محور سازان بخريد شود كرديد نوش جونتان
 

مرتضي بورسي

New Member
عضو تازه
#8
بچه ها من فكر نكنم خريد اين همه سهام محورسازان خوب باشد. آخر اين شركتها براي انجام كارهايشان نياز به پول دارند و به نظر من جز اولين شركتهايي هستند كه اين سهام را عرضه مي كنند. درست است كه از بابت اين عرضه سود خيلي خوبي نصيب سهامدارانشان مي كنند. ولي اين سود تنها يكبار تكرار مي شود و اين شركتها بايد در كار خود سرمايه گذاري كنند.

چرا جاي اينكار سهام خود بانك پارسيان را نمي خريد كه فكر كنم 700 باز شود و تا 1400 بالا رود/ كدام بهتر است؟ يا سهام وصندوق كه مي خواهد هرطور شده درصد مالكيت خودش را به 10 برساند. بگذريم از زيرمجموعه هايش! براي اينكه بهتر روشن شويد به عملكرد وصندوق بيشتر توجه كنيد. در هنگام تاسيس بانك پارسيان بزرگترين سهامدار بانك ساپكو با 2.6 درصد بود كه بعد از پذيره نويسي ارديبهشت بزرگترين سهامدار آن وصندوق با 5 درصد و از آن موقع تا حالا با اينكه ظاهرا نقل و انتقال سهام پارسيان مننوع بود به 6 درصد رساند.
تازه همه مي دانند كه با اين حباب قيمتي شركتها خيلي از شركتها دوست دارند شركتها را وارد بورس كنند و در بورس به قيمتهاي گزاف بفروشند. حال كه دولت بابت بدهي بايد شركتهاي خود را به صندوق بازنشستگي و صندوق هم با وصندوق بدهد اين شركت در ساختن و وارد بورس كردن شركتها مي تواند خيلي مفيد باشد و با يك مديريت قوي (كه ندارد :(( ) مي تواند به يكي از موفق ترين و پرسودترين شركتها تبديل شود.

پس به نظر شما خريد خود پارسيان بعد از ورود يا سهام وصندوق بهتر از محورسازان كه از گروه قطعه سازان است نيست؟
 

مهندس سامان

New Member
عضو تازه
#9
مرتضي جان بايد عرض كنم سرمايه محور سازان كمه و با باز شدن پارسيان رشد ميكنه و افزايش سرمايه داره نظر اساتيد چيه؟
 

محمد حسن

New Member
عضو تازه
#10
پاسخ به محور سازاني ها

بايد عرض كنم كه محور سازان براي ادامه حيات خود با توجه به پايان توليد پيكان تا پايان سال در به در به دنبال يك محصول جديد جهت جايگزيني است زيرا كه حدود 40 درصد سود شركت حاصل توليد اكسل پيكان است كه به طور كامل در محور سازان توليد مي شود .مابقي محصولات به صورت سي كي دي است كه محورسازان فقط مجري مونتاژ بوده و سود زيادي را نسيب شركت نميكند. چون حتي قطعات سي كي دي هم توسط ساپكو تامين مي شود.بنابراين در خريد سهام شركت بيشتر احتياط كنيد.
 

عمو بورسي

New Member
کاربر فعال
#11
دوستان اگه دقت كرده باشيد 2 3 روزه كه رو محورسازان داره معاملات پرحجمي انجام مي شه .
از زيرمجموعه هاي كميته امداد داره مي فردشه و بنياد داره مي خره !
خوب دقت كنيد : بنياد !!
داره با قيمت 270 ~ 300 جمع مي كنه !
مطمئن باشيد بنياد ضرر نمي كنه ;)
پس با خيال راحت بخريد
 

اسكروچ

New Member
عضو تازه
#13
بعد از چند روز مثبت خوردن ريز و حجم معاملات در حدود 20000 تا 30000 سهم در هر روز امروز 130000 سهم در قيمتهاي 305 تا 311 معامله شد. :)
 

شري

New Member
عضو تازه
#14
جناب محمد حسن

شري گفت:
با سلام
محورساران صورت هاي مالي 6 ماهه 83 را طبق پيش بيني اراپه نمود. گزارش محورسازان حاوي نكاتي است كه به دوباره خواندن آن مي ارزد:

1- علت كاهش فروش 6 ماهه اول 83 عدم تحقق برنامه توليد 83 ايران خودرو در 6 ماهه اول بوده است. آمار توليد 4 ماهه اول 83 ايران خودرو برابر 88٪ برنامه بوده است و اين روند قطعا تا آخر شهريور به همين منوال بوده است كه طبعا كاهش فروش شركت هايي مثل محورسازان را بدنبال داشته است. حال ضروري است توجه شود كه نيمسال اول توليد در شركت هاي خودروسازي 5 ماه كاري مي باشد و يك ماه آن تعطيلات عيد و تابستاني بوده است. لذا طبق محاسبات در صورتيكه برنامه فروش 6 ماهه معادل 45٪ مي بود برنامه فروش محقق ميشد. در حاليكه محورسازان با شرايط موجود فقط 12٪ عقب است. رفتار خودروسازان به اين سبك است كه در نيمسال دوم با افزايش توليد جبران عقب افتادگي نيمسال قبل را نيز مي نمايند و دقيقا به همين دليل است كه محورسازان نيز در گزارش خود باز هم بر اي پي اس 778 ريالي تاكيد نموده است (بدون تغيير نسبت به 19/02/83). بنابراين جاي نگراني نسبت به عدم تحقق اي پي اس تا آخر سال مالي وجود ندارد.

2- در بند 7 گزارش محورسازان اشاره شده است با تعديل قيمت فروش اكسل پيكان و آردي (بواسطه افزايش قيمت فولاد) روند توليد و فروش و سودآوري شركت در نيمسال دوم افزايش قابل ملاحظه اي خواهد يافت. بنابراين چي؟؟؟؟ باز هم نگراني در مورد تحقق اي پي اس 83 وجود ندارد.

3- بند 5 گزارش محورسازان تاييد پيشرفت 92٪‌ پروژه توليد اكسل پژو 206 و 24٪ افزايش ساخت داخل اكسل پژو 405 و سمند را نشان مي دهد. لازم به ذكر استكه قراردادهاي مونتاژ اكسل 206 فعلا كارمزدي است و ظرف يكي دو ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد (شنيده ها حاكي است اين خط هم اكنون نيز آماده بهره برداري است) و اثر تبديل قرارداد مونتاژ كارمزدي به توليد را خود مي دانيد!

4- بند 6 گزارش نيز مالكيت بيش از نيم درصد سهام بانك پارسيان را تاييد مي كند كه اثر آنرا بر اي پي اس محورسازان در تاپيك محورسازان و سهام پارسيان محاسبه نموده بودم.
ضمنا ايران خودرو در ماه رمضان امسال دوبار با توليد بيش از 2000 خودرو در روز ركورد توليد را شكست (تاييد بند 1 حرفهاي بالا).
در مورد اينكه گفتيد حيات محورسازان بسته به توليدات پيكاني است با خواندن مطالب بالا در مي يابيد كه اين گونه نيست و محورسازان آنقدر باهوش بوده است كه بداند امسال سال آخر توليد پيكان است و لذا بايد توجه توليد خود را تغيير دهد و تبديل قراردادهاي كارمزدي مونتاژ كارمزدي به قرارداد مونتاژ و تحويل به همين منظور است.

يك خبر مثبت ديگر از محورسازان دارم كه در حال تحقيق هستم و به زودي خواهم گفت
 

اسكروچ

New Member
عضو تازه
#18
امروز حجم معاملات اين سهام كوچك 2.5 برابر شد يعني 102167 سهم.
اين در حالي بود كه صبح در حدود 3- بود (يعني عرضه زياد) وسط روز به حدود 5+ شد(جمع شدن سهم) و در آخر هم مثبت ماند. قيمتها هم از 2869 تا 3090 متغير بود.
احتمالا اين جريان به علت ورود پارسيان در روز شنبه مي باشد.
 
#19
محور سازان ايران خودرو يك سهم با صف كم و گين خوب

سلام
داشتم عرضه تقاضا ها رو نيگاه ميكردم محور سازان توجه منو به خودش جلب كرد ظاهرا بد جوري دارن جمش ميكنن شديدا در خا جم شدن است و به جز صف 112 هزارتايي اولش بقيه دستور ها 10000 تايي و 50000 تايي است امدن پارسيان پروژه ال 90 و اينكه اين سهام بايد به قيمت 420 كه خيلي ها خريدنش برسه اين سهم رو ارزنده ميكنه من احتمالا فردا ميخرم البته توصيه به خريد نميكنم و شما با تحليل و مسوليت خودتون خريد كنيد روي لينك پايين هم اگه كليك كنيد عرضه تقاضاشو ميبينيد
http://tsesc.com/zsymbinformation.asp?text1=%CE%E6%D3%C7%D2
 
بالا