مجمع فوق العاده سرمايه گذاري ملي ايران برگزار نشد

فرهاد كوه كن

Member
کاربر فعال
پارس نيوز : امروز مجمع فوق العاده شركت سرمايه گذاري ملي ايران به دليل تشكيك در درصد حاضرين برگزار نشد.

به گزارش خبرنگار پارس نيوز در حالي كه تعداد حاضرين اين مجمع در ابتدا 78 درصد اعلام شده بود، به دليل اختلافي كه بين سهامداران عمده اين شركت در مورد صحت تركيب واقعي حاضران ايجاد شد، ‌سهامداران عمده مجمع را ترك كردند و در نهايت درصد حاضرين اين مجمع به 46درصد كاهش يافت و طبق قانون تجارت(كه مي بايست حداقل 50 درصد از سهامداران در مجمع حضور داشته باشند) مجمع از رسميت خارج و برگزار نشد.

به گفته مجيد جمشيدي مدير عامل سرمايه گذاري ملي در ايران ، اين موضوع تحت بررسي سهامداران عمده قرار خواهد گرفت و تا 20 روز ديگر مجمع ديگري برگزار خواهد شد و در غير اين صورت نماد شركت بعد از اين مدت باز خواهد شد و سهام آن مورد معامله قرار خواهد گرفت.

به گفته وي صلاح شركت سرمايه گذاري ملي و سهامداران در اين است كه هر چه زودتر مجمع فوق العاده برگزار شود تا ضمن تعيين هئيت مديره ، نسبت به افزايش سرمايه شركت سرمايه گذاري ملي ايران تصميم گيري شود.

گفتني است اين اتفاق براي دومين بار است كه در مجمع فوق العاده شركت سرمايه گذاري ملي روي مي دهد. در جلسه گذشته با مخالفت يكي از سهامداران عمده با افزايش سرمايه از محل صرف سهام ، تصميم گيري نهايي به مجمع بعد موكول شده بود. لازم به ذكر است كه گروه بهمن با 41/24 درصد و بانك مركزي با 19/17 درصد از سهامداران عمده سرمايه گذاري ملي هستند و شركت هاي سرمايه گذاري مدبر با 07/6 درصد ، بيمه ايران با 15/3 درصد و پست بانك با 65/2 درصد در اين تركيب قرار دارند و ساير سهامداران نيز 53/37 درصد سهام اين شركت را تحت تملك خود دارند.

در اين مجمع شنيده مي شد كه عده ايي از سهامداران علت اصلي عدم برگزاري اين مجمع را مخالفت سهامداران عمده با مديريت كنوني سرمايه گذاري ملي ايران عنوان كردند و اين دسته از سهامداران خواستار استعفاي مدير عامل شركت سرمايه گذاري ملي بوده و مكررا" اين خواسته را به گوش وي مي رساندند.

در همين رابطه مدير عامل شركت سرمايه گذاري ملي در خصوص علت اصلي برگزاري مجمع فوق العاده و مسائل پيش آمده ، حاضر به گفت و گو با خبرنگار ما نشد.

و در آخر اينكه طبق اطلاعيه صادره از شركت سرمايه گذاري ملي ايران ، اين مجمع قرار بود كه ساعت يك بعد از ظهر برگزار شود كه با يك ساعت و نيم تاخير در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني آغاز شد.
 

اميرحسين

Member
عضو تازه
جناب آقاي كوهكن
با سپاس فراوان از شما به خاطر اطلاع رساني به موقعتان.
به نظر شما حال بايد در صف فروش اين سهم رفت؟آيا به اعتقاد شما تا زمان تشكيل مجمع بعدي ء ارزش اين سهم دستخوش نوسانات و احيانا كاهش فراوان خواهد شد؟ ممنون خواهم شد اگر من را از نظراتتان آگاه سازيد .
 
بالا