مجمع عمومي توسعه صنايع بهشهر

شروع موضوع توسط منوچهر ‏19 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. منوچهر

منوچهر New Member کاربر فعال

امروز ساعت 2 تا5/4 بعدازظهرمجمع عمومي اين شركت بود.جلسه با حضور53٪ سهامداران رسميت يافت واين تعداد كمي بعد به حدود 68٪ رسيد.خلاصه كنم كه سود 120 توماني تصويب شد :lol: وافزايش سرمايه هم درشهريورماه انجام خواهد شد.البته اين افزايش احتياج به بررسي هيات مديره دارد و به نظر ميرسد 100٪ باشد.چون هنوزافزايش سرمايه نداده اند نماد آن هم خيلي زود باز خواهدشد. :wink:
    ضمناٌ خستگي جلسه ديروز سرمايه گذاري بانك ملي كه به شلوغي ودلخوري سهامداران انجاميد هنوز درچهره بعضي ازاعضاي هيات مديره كه درجلسه امروز مشترك بوده وحضورداشتند كاملاٌ هويدا بود :(

2. مهرداد

مهرداد New Member کاربر فعال

منوچهر جان با تشكر از اطلاع رساني سريع شما لطفا بفرماييد كه افزايش سرمايه چگونه خواهد بود (از محل آورده و مطالبات و يا از محل سود سال قبل)
    ضمنا چقدر سود نقدي تصويب شد‌ ؟

3. منوچهر

درابهام است!

مهردادعزيز اين نكته چندين بار مورد پرسش قرارگرفت ولي ازپاسخ صريح خودداري كردندوگفتند بستگي به بررسي هيات مديره وتصويب آن درجلسه شهريوردارد.ولي آنچه كه مسلم است سود تابعدازافزايش سرمايه به دست سهامدار نمي رسد :(

4. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

بفروشيم يا نگه داريم؟

منوچهر خان با توجه به انكه اكثر سهام زير مجموعه توسعه رشد قابل توجهي داشتهاند اما تاسف از خود توسعه !!!!!!!نظرت راجع به فروش يا نگهداري چيه؟ايا اميدي هست به رشد مناسب ان؟متشكر اگر ساير دوستان هم نظر دهند. :cry: :cry:

5. منوچهر

سعيدخان دراين مورددوستان متخصص بهترمي توانند نظر بدهندولي منهم مانندشما ازاين رشد لاك پشتي متاسفم وخريدم هم دربالاترين قيمت بوده است!من منتظربازشدن هستم تا بتوانم راحت تر تصميم بگيرم.هنوزخوب مطمعن نيستم ولي اين سهم به عنوان يك سهم كم ريسك وكم نوسان سهم بدي به نظر نمي رسدوبا يد به آن دردراز مدت نگريست.
    يك نكته جالب درمجمع بانك ملي وبهشهر كه درهردو شركت داشتم نظرمرا به خود خيلي مشغول كرده وآنهم اين است كه بيش از 70٪شركت كنندگان درمجمع بانك ملي راجوانان زير30 سال تشكيل مي دادندوخيلي هم پرانرژي وپرجنب وجوش بودند اما80٪ شركت كنندگان درمجمع بهشهر را بالاي 40سال تشكيل ميدادندوراستش شايد به مقتضاي سن ساكت وآرام.اصلا هم سئوالها وبحثهاي فني جالبي دراين جلسه (برعكس بانك ملي) ابراز نشد.
    اميدوارم ساير دوستان دراين مورد هم اظهارنظري بفرمايند.

6. فرهاد رضائي

فرهاد رضائي New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    اساتيد لطفا درمورد توسعه صنايع بهشهر نظر بدهيد.

آقايان فراهاني، مددي، محمد رضا ، پزشكي و بقيه دوستان صاحبنظر

هر چند ميدونم كه اكثريت شما سهام وبشهر كه نه مي كشه نه شفا ميده رو ندارين و در مجموع اين سهام رو باارزش مي دونين با اينحال اگربتونين با نظريات صائب خودتون منو در نگهداري يا رد كردن اين سهم بعداز باز شدن نمادش ياري كنين خيلي ممنون ميشم . چون من هر چي تجزيه تحليل (البته در حد توانايي خودم) مي كنم بعلت تازه وارد بودن وكم تجربگي در بورس به نتيجه قطعي نميرسم كه با اين سهم كه 60% سبدم هست بايد تا مجمع فوقالعاده شهريور بمونم يا ردش كنم يا بايد فقط سبكش كنم و از فرصتهاي بازار كه كم هم نيستند استفاده كرد.
    مطالبي كه ميتونن جهت ارزيابي واعلام نظرشما مفيد واقع شوند:
    1-صنايع بهشهر 53.3سهم خود در مارگارين و 82 سهم خود را صنعتي بهشهر رو به شركت Holding روغن انتقال داده و در شركت جديد به صورت Joint Venture با شركت معتبر صافولا عربستان شريك شده (51 توسعه صنايع) ارزش تقريبي سهم قيمتي توسعه 200 تومان
    2-اعلام سود نقدي 120 تومان و افزايش سود انوخته به ميزان 4 مليارد تومان (50%) . طبق گفته مسئولين شركت اعلام تعديل سود120 توماني تاثير زيادي روي قيمت بعد ازباز شدن نماد ندارد چون ازابتداي سال 685 ريال را به بورس اعلام كردن و قصد اعلام تغيير رو ندارن.
    3-افزايش قريب به يقين100% سرمايه در مجمع فوق العاده شهريور ( به احتمال فراوان 70% از محل آورده نقدي و 30% مطالبات خال شده يا اندوخته)
    4-وارد كردن زير گروه (ساختمان توسعه صنايعبهشهر) در پائيز به بورس
    5-اخرين افزايش سرمايه شركت شهريور 81 بوده( 100%) كه با افت 50% قيمت روبرو شد و 14 ماه طول كشيد تا به سقف قيمت قبل ازافزايش سرمايه برسه
    6-طبق قيمتهاي آخر تير قيمت كف پرتفوي شركت با احتساب درصدمالكيت مستقيم حدود 600 تومان هست (چين چين اصلا معامله اي نداره )
    7-بر طبق آمار تاريخي تمام زير گروه هاي شركت خيلي طول ميكشه قيمتهاي قبل از مجمع هاي خودرو پر كنن و در اكثريت اونا در يك ماه گذشته منفي خوردن
    8-اين شركت در سال گذشته با سود كم پارس توشه و بدون سود معادن روي رو فروخته و با ارزش واقعي 32.5 درصدشير ايران رو خريده ( البته در كنار شير كه بصورت Package ارئه شده مجبور شده چند شركت كم ارزش مثا اميد قدس ،كبريتسازي و چوبسپدان ، لامپ...رو خريده كه بر فروش گذاشته كه قيمت زيادي هم ندارن) مسئولين شركت اعتقاددارن شير بسيار سود آور خواهدبود و دنبال افزايش سهم مالكيت خود هستند .
    9-سهامدار عمده شركت سرمايه گذاري و مديريت سرمايه گذاري بانك ملي (حدود 27%) صندوق (حدود 12% ) غدير ( حدود 11 درصد ) 222 شركت كوچك ( حدود20%) و 78000 شخص حقيقي ( حدود 28%) و چند شركت سرمايه گذاري ديگر با در صد كم
    10-توسعه صنايع بهشهر به صورت مستقيم 1% ونوين روداره ولي شركت هاي زيرگروه اش حدود 35%
    .....

اميدوارم بانظريات خودتون منو از بلاتكليفي دربيارين
    در ضمن اگه فروختم قصد خريد وساخت و صندوق حمل ونقل توكا وبيمه رو دارم .نظرتان چيست؟
    ارادتمند - رضائي

7. علي مددي

علي مددي New Member کاربر فعال

دوستان عزيز

سلام:
    اول از آقا منوچهر به خاطر اطلاع رساني ايشان تشكر نمايم.
    آقاي رضايي و بقيه دوستان : بنده خودم اين سهم را نگاه داشتم چون احتمال افزايش سرمايه در مجمع خيلي زياد بود . اما اينكه بايد آنرا نگاه داشت يا خير « شايد بسته به اينكه قيمت روز بازشدن چقدر باشد « ميتوان نظر داد. در حالت عادي شايد نگه داشتن آن بد نباشد. اين موضوع برميگردد به بقيه سهام سبد شما. ضمنا دوستاني كه قصد خريد بيمه دارند دقت فرمايند (‌بنده دو سه هفته گذشته مرتب نظر مثبت خود را روي بيمه عرض كرده بودم اما ) اين احتمال وجود دارد كه اين سهم توقفهايي را شاهد باشد يا حتي براي اصلاح قيمت برگردد مگر اينكه قرار باشد كه سيمانيها رشد نمايند كه آنگاه ........... به هرحال دقت فرماييد. در نقطه مقابل آن وساخت كه تكليفش تقريبا معلوم است. تحليل آقا كامي هم كه سنگ تمام گذاشت.

8. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

با سلام

اينكه بنده پيش دستي نموده و زودتر از ديگر عزيزان و سروران پاسخ شما را مي دهم به منظور بالا نگهداشتن تاپيك مي باشد و اما بعد
    بنده مقداري وبشهر دارم(يعني زياد بود اما قبل از مجمع آن را سبك كردم). از اينكه 60٪ سبد شما به اين سهم اختصاص دارد حتما دليل محكمي داشتين با توجه تحليل خوبي هم كه از اين سهم نمودين.
    در هر صورت بنده به اين سهم خوشبين نيستم اما اساتيد بنده آقايان كامران و مددي قبل از مجمع سهامدار سهم بوده(الان را نمي دانم). در مجمع هم از اين سهم خبر خاصي نشد!!!!!!
    بهترين حالت سبك كردن درصد اين سهم در موجهاي مثبت بعد از باز شدن مي باشد. تا فرصت هاي ديگر را از دست ندهيد. بهترين گزينه براي جايگزين نمودن وصنا مي باشد كه حالا حالا ها جاي رشد دارد اما اين سهم..........

با تشكر

9. فرهاد رضائي

شغل:
    كارمند
    جناب آقاي مددي بزرگوار ومحمد رضا عزيز
    ازبذل محبت و پاسخگويي شما ممنونم. با احتساب تمام نظريات به نظر ميرسد سبك كردن سهم در اولين فرصت ورساندن آن به حدود 10% سبدم مناسب مي باشد. شايد تنها مزيت اين سهم ثبات نسبي آن و نقشي است كه در كاهش ريسك سبد دارد، باشد. فقط اميدوارم كه بزودي و با قيمت مناسب باز شود تا جبران اشتباه فاحش من در حفظ اين سهم در 45 روز گذشته باشد. آقا محمد رضا از پيشنهاد خريد وصنا ممنون وجناب آقاي مددي تحليل زيباي آقا ي فراهاني را خواندم ونظرم به وساخت كاملا مثبت شد اما آيا زمان حركت مثبت اين سهم را مي توان متصوربود؟
    با تشكرمجدد
    رضائي

10. علي مددي

علي مددي New Member کاربر فعال

دوستان عزيز و آقاي رضايي

سلام :
    در مورد بيمه بايد بگويم كه كمي بودار شده. يعني با استقبال فعلي و رشد مجدد بوعلي احتمالا قرار است براي سيمانيها هم اتفاقي بيافتد. به هرحال اگر بيمه تا آخر هفته به رشد خود همينطور قوي ادامه داد حتما فكر سيمانيها هم باشيد. ضمنا گرچه طي يكي دوهفته اخير با خريد موافق بودم و ديروز مشكوك« اما فكر كنم كه خريد آن هنوز هم به صرفه باشد. لذا نظر قبلي خود را كه احتياط در مورد خريد بيمه بود شايد بايد كمي اصلاح كنم. كار سختي است.
    در مورد وساخت شايد قيمت كف آن 950 تومان باشد. اگر اين احتمال درست باشد آنگاه شايد خريد حدود 1000 تومان نيز ضرري نداشته باشد. آقا كاميار بهتر ميتواند بگويد

11. فرهاد رضائي

شغل:
    كارمند
    آقاي مددي عزيز
    ضمن تشكر. در مورد بيمه هرچند خودم موفق به خريد نشدم ولي با توصيه من دو هفته پيش اقوام اقدام به خديد در كف قيمت250 تومان كردند. من هم دقيقا مثل شما فكرميكنم و ادامه اين رشد را بسيار قوي ميبينم. راستي وبهشهر هم عجب ضد حالي زد . حتي بيشتر از اعلام سود نقدي خود كاهش كرده.حالا نظر شما چيست؟

12. مهدي ديده بان

مهدي ديده بان New Member کاربر فعال

محمد رضا جان سلام
    اگر يادتون باشه چند وقت پيش من هم جوياي اخبار و نهايتا تصميم گيري در مورد وبشهر بودم و بالاخره اونو قبل از مجمع (تو دقيقه 90) ردش كردم رفت.يادمه اگه اشتباه نكنم شما چند وقت قبل از مجمع ،وبشهر و با وصنا عوض كرده بوديد و الان هم توصيه به خريد وصنا نموده ايد البته منظور شما را از ، عبارت «اما و چند تا نقطه و جاي خالي» متوجه نشدم ، اگه براتون ممكنه در مورد نقطه چين هاي وصنا بيشتر توضيح بديد.
    متشكرم

13. آميزعبدالطمع

آميزعبدالطمع New Member عضو تازه

سلام دوستان

از دوستان عزيزي كه اطلاعاتي راجع به وبشهر دارند خواهش مي كنم اطلاعات خود را در اختيار سايرين قرار دهند. عليرغم تبليغات منفي پيرامون اين سهم ظاهرا قرار است اين سهم به قيمتهاي بالاتر از 800 تومان در هفته هاي اتي نزديك شود؟؟

14. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

من اين سهم را به عنوان سهم بي‌خطر در پورتفو دارم. خوشبختانه سريع نقد مي‌شود. امروز كه باز شدنش چنگي به دل نزد. بايد ديد نظر بازارگردانان آن چيست! پتانسيل رشد در آن هست. تا كي شكوفا شود.