مثلث رویی (کالسیمین- فرآوری -معادن روی)

h-pasha

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام خدمت همه دوستان
اولش فکر میکردم این 2 سه نفر که جدیدا تو تایپیک حاضر شدن تحلیل داشته باشن ولی حالا کاملا معلومه که تحلیلی در کار نیست .این حرفا که آقایون میگن رو دارندگان سهام گروه بهتر و خیلی بهتر میدونن و اخبار رو پیگیر هستن و در این مورد بحثی نیست .
بخاطر جو خاص این تایپیک که باحضور افراد باسواد و آگاه و البته با شعور، هرکی از راه برسه ما اونو مثل بقیه فرض میکنیم . اما این آقایون (یاخانوما) از اون دسته هستن که کمبود توجه دارن و یا خیال میکنن با این شر و ور بافتنا میتونن تو روندها اثر بزارن و نفعی ببرن . البته با توجه به بعضی از پستها میشه یه حس انتقام و کینه رو هم پیدا کرد .
من این حرفای خاله زنکی رو دیگه تکرار نمیکنم و مزاحم اوقات با ارزشتون نمیشم و به این افراد فقط یادآوری میکنم حتما میدونید اگه این سبک پست گذاشتن رو تو تایپیکهای دیگه انجام بدین چه چیزا بارتون میکنن و با چه وضعی مواجه میشین البته ما هم به تایپیکهای زیادی سر میزنیم و اوضاع و ادبیات حاکم رو میبینیم ولی اینجا فرق داره . خواهشا رویه تون رو عوض کنید.اگه قصد اطلاع رسانی هست قبول ولی تکرار یعنی قصد وغرض غیر اطلاع رسانی .
شخصا اگه حرفی زدم که خاطر کسی رنجیده معذرت میخوام و از دوستان درخواست دارم به هیچ وجه در بحث های بی خودی شرکت نکنن در نهایت خیلی راحت از دکمه نادیده گرفتن استفاده بفرمایید.
پیروز باشید

h-pasha

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
نمودار جهانی از دیروز به خط حمایت برخورد کرده که قبلا سه برخورد با این خط روندی داشته امیدواریم امروز تغییر روند رو هرچند ضعیف شاهد باشیم .
در ماههای پیش با قیمتهای کمتر از این و مشکلات صادرات بیشتر(تحریم داخلی و خارجی) اوضاع شرکتهای تولید روی با زیاندهی خیلی فاصله داشت . حالا که تحریم خاجی تغییری نداشته ولی خودتحریمی ها بیشترشون رفع شدن و همچنین سامانه متشکله ارزی وضعیت مالی رو بهتر خواهد کرد .
فاسمین بخاطر برخی سهامدارانش و روابط مالی مشخص اون با حوزه نظامی از اول تحریم بود و بالاتر از این دیگه نداریم . میتونید عنوان "تحریم کالسیمین" رو تو گوگل سرچ کنید و مطالعه کنید در بدترین شرایط و با روی نزدیک به 1000دلار هنوز سودده بوده . فرآور که قدرتی هست .راستش بعضی وقتا هوس میکنم تو این قیمتا تک سهمش بشم .
هرگونه بازگشت روند شاخص تمام سهما رو بالا میکشه اینا که جای خود دارن .
نظر دوستان به ما کمک زیادی میکنه .

V.khosro

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اره فراور ببینم ۲۰۰ تومن تک شاخم می افته
اره روییها منفی نبودن من بودم منفی بودم خخخ
رو منفیم خریدار نداشتن این قدر بدن اینا
آقا تو رو خدا بیا یه کم ما رو نصیحت کن
فرآور بد بخت شد همین الان
چیکار کنیم
داره میره به سمت ۲۰۰تومن

bahman_bah

Well-Known Member
کاربر فعال
افزایش ذخایر جهانی فلز روی همچنان صعودی است: حمایت 2600 دلاری فلز روی هم خواهد شکست. کشمیری کجایی دقیقا کجایی؟؟؟ افزایش 7750 تنی ذخایر امروز. واویلا واویلا:
LME Inventory

Copper -7725
Zinc 7750
Lead -125
Nickel -360
Aluminium -5125

h-pasha

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امیدوارم از بازار امروز لذت برده باشید و شاهد بازار سبز در روزها و هفته های آینده باشیم .
جهانی فعلا بر روند روییها چندان اثری ندارد اصلا اینجا داستان یه چیز دیگه هست و اونم عقب بودن ارزش ریالی سهام هست که باید جبران بشه . فعلا این رو داریم تا بعد .

bahman_bah

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام ،فلز روی جهانی حمایت 2600 دلاری هم ازدست داد، الان 2569 دلار است!!!! زمانیکه همه پیش بینی روی 3200 دلاری داشتن، ودر قیمت 2950 دلاری من پیش بینی اصلاح رو کردم. تقریبا 99 درصد این تاپیک مخالف نظر من بودند. اگر تونسته باشم فقط جلو ضرر یک نفر رو گرفته باشم. برای من کافی است. عزت زیاد. با خدا باش و پادشاهی کن

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
کامودیتی ها در حال ریزش یکی پس دیگری در حال از دست دادن حمایتها

عجب کاربرانی داشتیم که دیگر نیستن انها پیش بینی چنین روزهای رو داده بودن جناب عبادی وجسی ووو جایشان خالی
فرار مغزها ماندن کوس مغزها

سقوط کامودیتی ها اهمیتی ندارد . . .

البته در ایران

چون دلار 3 تومانی الان شده 15 تومان . . .

همان تحلیلگران اشتباه بزرگی کردند همان عبادی و جسی و بقیه . ..

آنها فقط قیمت جهانی را دیدند . . .

دلار 15 تومانی را ندیدند . . . !!

..

.

shsima51

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اگر ریزش جهانی فلزات همراه با ریزش نفت و کاهش رشد اقتصادی امریکا باشد خطر دارد اما در چند ماهه گذشته نشان داده کوتاه مدت می باشد.

hadi1000

Well-Known Member
کاربر فعال
هرچند دلار افزایشی بوده و تا حدی جلو ریسکهای بازار رو گرفته ولی صنایع روی ییشتر هزینه هاشون هم دلاری هست. حالا اگه قیمت جهانی هم کاهشی باشه برای این صنایع فاجعه خواهد بود. باید دید این کاهش تا کجاست.

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به به چه سقوطی میکنه نرخ ها جهانی سهام ۲۰۰ تومنی روی به زودی خخخ

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
هرچند دلار افزایشی بوده و تا حدی جلو ریسکهای بازار رو گرفته ولی صنایع روی ییشتر هزینه هاشون هم دلاری هست. حالا اگه قیمت جهانی هم کاهشی باشه برای این صنایع فاجعه خواهد بود. باید دید این کاهش تا کجاست.
کف نداره این ریزش

permard45

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نمی دونم چرا کبافق همراهی نکرد که امروز روز عالی تر باشد.

permard45

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تداوم افت قیمت ها در بازار کامودیتی ها چندان محتمل به نظر نمی رسد،زیرا با افزایش سطح مصرف محصولات فولادی، سطح تقاضا در فلز روی مجددا تقویت خواهد شد. پس از طی این دوره(افزایش ذخایر) ، با افت احتمالی ارزش دلار به عنوان یکی از اصلی ترین محرک های بازار کامودیتی و کاهش بازده اوراق در بازارهای موازی، بازار فلزات نیز مجددا احیا خواهد شد و می توان به رشد قیمت ها تا سقف های قبلی و در برخی موارد مانند بازار محصولات دیگر، احتمال تشکیل سقف های جدید نیز وجود دارد. برای 2019 افت عمیق برای کامودیتی ها پیش بینی نشده است.

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تداوم افت قیمت ها در بازار کامودیتی ها چندان محتمل به نظر نمی رسد،زیرا با افزایش سطح مصرف محصولات فولادی، سطح تقاضا در فلز روی مجددا تقویت خواهد شد. پس از طی این دوره(افزایش ذخایر) ، با افت احتمالی ارزش دلار به عنوان یکی از اصلی ترین محرک های بازار کامودیتی و کاهش بازده اوراق در بازارهای موازی، بازار فلزات نیز مجددا احیا خواهد شد و می توان به رشد قیمت ها تا سقف های قبلی و در برخی موارد مانند بازار محصولات دیگر، احتمال تشکیل سقف های جدید نیز وجود دارد. برای 2019 افت عمیق برای کامودیتی ها پیش بینی نشده است.
چنان بریزن تو خوابم ندیده باشی خخخ

بالا