مانیتور صنعتی دوربین مدار بسته چیست؟

nastaran1988

New Member
عضو تازه
در سیستم های نظارتی، توجه به اندازه صفحه نمایشگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و متاسفانه اغلب نادیده گرفته می شود. اما به طور کلی می توان گفت هر چه تعداد دوربین ها در یک پروژه بیشتر باشد به مانیتوری با صفحه نمایش بزرگتر احتیاج خواهید داشت. برای مثال مشاهده تصاویر 30 عدد دوربین مداربسته در یک نمایشگر 15 اینچی کاری سخت و بعضا غیر ممکن است و کاربر را با مشکل مواجه می کند.

انواع مانیتور در دوربین مدار بسته
نمایشگر ها یا مانیتور های مورد استفاده در تجهیزات مدار بسته را می توان به دو دسته زیر تقسیم بندی نمود:

مانیتور های دفتری یا اداری: برای کاربری های اداری بهتر است از مانیتور های معمولی استفاده نمود که از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه تر بوده و نیاز کاربر را نیز برطرف می کنند. البته این مانیتور ها تنوع بالایی داشته و در مدل های مختلفی تولید می شوند. توصیه می شود برای انتخاب بهتر به نوع کاربری، نوع دوربین های مورد استفاده و همچنین کیفیت و کنتراست دلخواه توجه نمایید.
مانیتور های صنعتی: مانیتور های صنعتی معمولا بسیار مقاوم بوده و بدنه آنها از جنس فلز است. همچنین این مانیتورها در اندازه هایی بیشتر از 14 اینچ تولید می گردند.
مانیتور صنعتی
مانیتورهای صنعتی در واقع تلویزیون های بزرگی هستند که در مشاغل و صنایع مختف از جمله سیستم های نظارتی مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی برای آنکه امکان مشاهده تصاویر به صورت زنده یا ذخیره شده در دستگاه ضبط DVR یا NVR را داشته باشید نیازمند یک مانیتور یا نمایشگر هستید.

مانیتورهای صنعتی از زمره جدیدترین تکنولوژی نمایشگر های صفحه تخت هستند و از جمله کالاهای مورد نیاز و رایج در صنایع مختلف به شمار می روند. اما به دلیل قیمت بالایی که دارند، کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. مانیتور های صنعتی با مانیتور معمولی موجود در بازار از بسیاری جهات متفاوت هستند، که می توان به کنتراست و درخشندگی بالا، کنترل و مدیریت مانیتورها از طریق نرم افزار و امکان استفاده ی طولانی مدت از آنها اشاره نمود.

خصوصیات مانیتور های صنعتی:
کارکرد 24 ساعته: اغلب در برخی از مشاغل مانیتورها به دلیل حجم کاری بالا به صورت مدام روشن هستند. مانیتور های معمولی نمی توانند به صورت 24 روشن باشند و کاربر را با مشکلاتی از قبیل گرم شدن بیش از حد، سوختن برد و …مواجه می کنند.
استاندارد حفاظت(IP): هایک ویژن پارس ارتباط در انتخاب مانیتور های صنعتی باید به این نکته توجه نمود که دارای استاندارد IP باشند. تجهیزاتی که بر اساس استاندارد IP ساخته شده اند در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم بوده و آسیب کمتری می بینند.
پشتیبانی از پورت های ورودی/خروجی مختلف: مانیتور های صنعتی از پورت های تصویری متعددی پشتیبانی می کنند. از جمله پورت های ورودی تصویر می توان به ورودی تصویر HDMI و VGA اشاره نمود.
قابلیت تازه سازی تصویر نمایشگر: خصوصیت بارگزاری و رفرش تصویر در مانیتور صنعتی باعت میشود پیکسل ها کیفیت خود را حفظ کنند و در نتیجه تصویر با کیفیت بهتر ارائه می دهند.
تفاوت میان ویدئو وال و مانیتور صنعتی
ویدئو وال ها سیستم های نمایشی عریض و به هم چسبیده ای هستند که تصاویر را به صورت یکپارچه به نمایش می گذارند. باید بدانید که این نمایشگر ها با مانیتورهای صنعتی تفاوت هایی دارند و نباید آنها را به جای هم اشتباه گرفت. در زیر به برخی از تفاوت های آن اشاره می کنیم:

قاب نمایشگرهای ویدئو وال بسیار نازک بوده و فاصله میان مانیتورها بین 3 تا 5 میلی متر است. چیدمان مانیتورها در کنار هم به ابعاد تصویر مورد نظر بستگی دارد و تعیین می کند که به چند عدد مانیتور نیاز می باشد.
مانیتور های صنعتی اما قاب پهن تری داشته که اندازه بین 2.5 تا 4 سانتی متر دارند و مانند ویدئو وال قابلیت انطباق با چند مانیتور را ندارد.
نمایشگر ویدئو وال از زاویه دید بسیار گسترده ای برخوردار است و توانایی نمایش یکپارچه و یا به صورت جداگانه تصاویر را دارد کاربرد ویدئو وال بیشتر در فرودگاه ها، مراکز نظارتی، استودیوهای پخش تلویزیونی و مراکز کنترل شهری است.
 

sazeafzar

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های امنیتی بکار می رود.

مزایا دوربین مداربسته :
۱. کاهش هزینه های بیمه ساختمان و سرقت
۲. ایجاد امنیت
۳. قیمت مناسب دوربین ها در بازار و نصب آسان و مقرون به صرفه
۴. کارایی این دوربین ها بسیار گسترده می باشد.
کاربرد این دوربین ها در فرودگاه و مراکز خرید و مغازه و بزرگراه ها و ایستگاه های مترو و.... برحسب نوع کاربرد نوع دوربین مورد نظر متفاوت می باشد.
انواع دوربین های مداربسته :
۱.دوربین های مداربسته دام یا گنبدی:
بیشترین استفاده را در نظارت و امنیت فضاهای بسته دارد. نام این دوربین ها از شکل نیم دایره ی پایه ای که دوربین روی آن قرار می گیرد، گرفته شده است. این نوع پایه ها و شکل ظاهری برای جلب توجه کمتر دوربین استفاده می شوند. البته این پوشش ها دوربین را مخفی نمی کنند. پایه های نیم دایره ای شکل، زاویه دید دوربین را مخفی می کنند ؛ از این رو سارقان نمی توانند زاویه مناسب برای دور ماندن از دید دوربین را تشخیص دهند. قسمت هایی از دوربین مداربسته که امکان چرخش، گردش و زوم سریع را فراهم می کند، “اسپید دام” نامیده می شوند. این دوربین ها حتی در نور کم هم کاری می کنند.
۲.دوربین مداربسته بولت :
دوربین های مدار بسته بولت دارای شکلی استوانه ای و مخروطی هستند که شکلی مشابه با گلوله تفنگ دارند. این دوربین ها اغلب برای دیدن فواصل طولانی استفاده می شوند. این دوربین ها معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند.دوربین مداربسته بولت قابلیت نصب بر روی دیوار و سقف را دارند و هم برای مکان بسته و هم برای فضای باز استفاده می شوند. دوربین های مداربسته بولت اگر در پوششی محافظ قرار بگیرند، ضد آب می شوند. این پوشش، دوربین را از گردوغبار، بارش برف و باران، تگرگ و دیگر عناصر تخریب کننده دور نگه می دارند.این نوع از دوربین‌ ها قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و می‌توانند درشرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویربرداری کنند.
۳. دوربین مداربسته دید در شب یا فرو سرخ :
دوربین های دید در شب از LED مادون قرمز استفاده می کنند و مناسب فضاهای باز و کم نور هستند. با به کارگیری دوربین‌ های دید در شب می‌ توان در تاریکی شب، یک شخص را از فاصله ۱۸۳ متری مشاهده کرد. تکنولوژی به کار رفته در این دوربین ها به دو روش عمل می‌کنند.
آشکارسازی تصویر : در قسمت پایینی طیف نوری مادون قرمز نور کمی وجود دارد که جمع شده و طوری تقویت می‌ شود که ما بتوانیم آن را مشاهده کنیم.
تصویربرداری حرارتی : در این حالت طیف نوری مادون قرمز در قسمت بالایی جمع‌آوری شده و طیف به صورت نور منعکس نشده بلکه به صورت گرما منتشر می‌ شود. اجسام گرم این نور را به اجسام سردتر مثل میز یا یک ساختمان متصاعد می‌ کنند.
۴. دوربین مداربسته شبکه ای و آی پی:
این دوربین ها نوع بی سیم و با سیم دارند. نوع اینترنتی آن ها تصاویر را از طریق اینترنت و پهنای باند منتقل می کنند.
نصب دوربین های IP آسان تر از دوربین های آنالوگ است، زیرا نیاز به کابل کشی جداگانه وتقویت منبع تغذیه ندارند و تصاویر را در مسافت های طولانی منتقل می کنند.
۵. دوربین مدار بسته گردان یا ptz :
این دوربین ها مشابه دوربین های گنبدی هستند و دارای قابلیت گردش در جهت مختلف و (معمولا) زوم کردن در یک زاویه خاص هستند. همچنین این دوربین ها دارای یک بدنه دام شکل و یک پایه با توجه به شرایط نصب نیز هستند..
۶. دوربین مداربسته با کیفیت HD
این دوربین ها برای مکان های حساس مثل بانک ها و طلا فروشی ها مناسب هستند. این دوربین ها امکان زوم کردن روی تصاویر و چهره با وضوح بسیار بالا را دارا می باشند.
منبع : سازه افزار www.sazeafzar.com
 

cctvhikvision

New Member
عضو تازه
هایک ویژن (به انگلیسی: Hikvision) یکی از تولیدکنندگان و برندهای تجهیزات نظارت تصویری در حوزه سیستم‌های امنیتی است.
این شرکت در سال ۲۰۰۱ در هانگژو چین تأسیس، و به سرعت تبدیل به یکی از پیشتازان صنعت نظارت تصویری جهان گردید.
هایک ویژن با بیش از ۱۳۰۰۰ نیروی انسانی فعال شامل ۴۰۰۰ نفر در بخش تحقیق و توسعه، دارای بزرگترین تیم تحقیق و توسعه در میان شرکت‌های فعال در این حوزه می‌باشد. این شرکت همواره به دنبال توسعه محصولات خود از طریق نوآوری و خلاقیت و همچنین خلق ارزش پایدار بوده‌است. تا کنون محصولات هایک ویژن در بیش از ۱۰۰ کشور به فروش رسیده و این شرکت در نقاط گوناگون جهان از جمله آمریکا، هلند، ایتالیا، روسیه، هنگ کنگ، دبی، ایران و… دارای دفاتر مستقیم فروش می‌باشد. محصولات این شرکت شامل طیف کامل و وسیعی از انواع دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه، دستگاه‌های ضبط تصاویر آنالوگ، ذخیره‌سازهای تحت شبکه و… می‌باشد.
چگونه برند مناسب دوربین مدار بسته را انتخاب کنیم؟
اینکه چگونه یک برند مناسب دوربین مداربسته انتخاب کنیم به هدف ما از نصب دوربین، نوع کاربری و محل نصب دوربین نظارتی بستگی دارد که باید قبل از هر تصمیمی توسط کارشناسان مجرب بررسی شود.
چه معیار های و تکنولوژی در دوربین مداربسته به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را داشته باشید
سازندگان و طراحان سیستم های امنیتی با بررسی بازار و نیاز انواع کاربران به محصولات امنیتی و با توجه به آخرین دستاوردهای دانش روز در زمینه دوربین های مداربسته، در تولید محصولات باکیفیت تر و ایمن تر رقابت میکنند و هرساله جدیدترین و با کیفیت ترین محصولات امنیتی و نظارتی خود را معرفی مینمایند.
تیم مشاوره فروشگاه اینترنتی دیجی حفاظ با سالها تجربه در زمینه تهیه و نصب و پشتیبانی سیستم های امنیتی در این مقاله نکات مهم و کاربردی در شناخت برند های دوربین مداربسته را مطرح نموده است.
از آنجا که، با توجه به نیاز روزافزون عموم افراد به تهیه و نصب سیستم های حفاطتی به منظور پیشگیری از سرقت و جرم و جنایت در جامعه، شاهد سوء استفاده برخی از شرکت های نامعتبر هستیم که به روش های مختلف از جمله تولید لیبل با مشخصات قلابی برای محصولات فیک و غیر استاندارد علاوه بر کلاهبرداری موجب سلب اعتماد مشتریان و خسارات جبران ناپذیر اقتصادی برای کاربران میشوند، لذا، شناخت برندهای معتبر دوربین های مداربسته و نیز اطلاع از درجات محصولات کشور هایی مانند چین و هند که امروز بازار را در دست گرفته اند برای کاربران و نیز وارد کنندگان تازه کار سیستم های امنیتی امری بسیار ضروری میباشد.
معتبرترین و مطرح ترین برندهای سازنده دوربین مداربسته دنیا کدامند؟
برای آشنایی با معتبرترین و مطرح ترین برندهای دوربین مداربسته جهان کافیست لیست سالیانه محصولات دوربین مداربسته را که سازمان جهانی طبقه بندی محصولات امنیتی و تجهیزات الکترونیکی با توجه به کیفیت و استانداردهای کسب شده توسط کمپانی های بزرگ و کوچک منتشر میکند را بررسی کنیم.
طراحان و سازندگان بزرگ بین المللی سیستم های دوربین مداربسته، در سطح جهانی، شرکت هایی کاملا شناخته شده هستند. هرساله در آذر ماه رنکینگ جهانی برندهای پرطرفدار و محبوب سیستم های امنیتی و نظارتی و تجهیزات الکترونیکی منتشر میشود و شرکت های تولیدکننده و صادرکنندگان و وارد کنندگان سیستم های حفاظتی را وا می دارد در این رده بندی حضور یافته و برنامه فروش سال جدید کاری خود را براساس رنکینگ اعلام شده قراردهند.
در آخرین رنکینگ اعلام شده در سال ۲۰۱۷ مشاهده میشود بعضی از برند های پرقدرت آمریکا و کشورهایی دیگر نظیر فرانسه که پیش از این از برترین برندهای محصولات امنیتی بودند با کمال تعجب در بین ۵۰ برند اول مطرح جهان حضور ندارند و در بین آنها هایک ویژن ، هایلوک ، داهوا و ورتینا رتبه یک تا پنج را کسب کردن
در عوض، در این رده بندی شاهد حضور کمپانی های جدیدی از چین، کره، تایوان و غیره هستیم که از رقبای پرقدرت جهان پیشی گرفته و در صدر جدول قرار دارند.
نمایندگی هایک ویژن انتخاب بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته
نمایندگی هایک ویژن انتخاب بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته
شاید بپرسید دلیل سقوط کمپانی های بزرگ آمریکا و فرانسه و رشد کمپانی های چینی در صنعت دوربین مداربسته طی سال های اخیر چیست؟
این امر دلایل زیادی میتواند داشته باشد. اما، مهمترین دلیل آن چیزی جز شناخت نیاز بازار دوربین های مداربسته به محصولاتی کاربردی تر با دسترسی عمومی نمیتواند باشد. از آنجا که، کمپانی های بزرگ به دنبال تولید دوربین هایی با کاربری های سطح بالا و تکنولوژی پیچیده و پر هزینه می باشند و نیز با توجه به اینکه، بسیاری از سنسورهای به کار رفته در تکنولوژی ساخت محصولات رده بالا برای عموم کاربران محصولات امنیتی کاربردی ندارد؛ کمپانی های کوچک تری در چند سال اخیر رشد کرده اند که با کشف نیاز بازار و عموم کاربران به دوربین هایی که علاوه بر کیفیت و استاندارد های لازم از نظر کاربری و فنی ساده تر از دوربین های پیچیده بوده و نیز با صرفه تر باشند.
اینکه در لیست برند های مطرح جهان کمپانی های چینی و تایوانی در صدر قرار گرفته اند شاید به این دلیل باشد که این شرکت ها در پی رضایت کاربران عمومی محصولات امنیتی هستند و تلاش میکنند محصولاتی را ارائه دهند که زیاد تخصصی نباشد و در عین حال نیاز های امنیتی و نظارتی کاربران را درعین داشتن کیفیت به خوبی پاسخ دهد.
بنابراین اگر تصمیم به خرید سیستم دوربین مداربسته دارید قبل از هر چیز با کارشناسان مجرب از شرکت های معتبر مشورت نمایید. برای انتخاب دوربین مداربسته لازم نیست به دنیال نام خیلی بزرگی بگردید بلکه، لازم است با شناخت نیاز خود و کاربری مورد نظرتان و انتخاب یک مشاور متعهد جهت خرید سیستم امنیتی خود اقدام کنید تا علاوه بر یک خرید مطمئن و با صرفه از گرفتار شدن در دام محصولات فیک و نامرغوب در امان باشید.
امنیت جانی، کنترل دسترسی به اطلاعات و نظارت بر محیط اطراف طراحان و سازندگان و فروشندگان سیستم های نظارتی را برای به دست آوردن انتظارات بازار هدف سال ۲۰۱۸ به تکاپو انداخته است.
بنابراین، انتخاب درست دوربین مداربسته به منظور داشتن یک سیستم نظارتی دیجیتال برای کنترل خانه، محل کار یا عزیزانتان از نظر امنیت جانی و مالی بسیار مهم است.
مشاوران فروشگاه اینترنتی دیجی حفاظ در این مقاله نکاتی در ارتباط با مهمترین آیتم های خرید و نصب یک سیستم دوربین مداربسته و ارتقا دانش عموم کاربران به اشتراک گذاشته اند.
هنگام انتخاب یک دوربین امنیتی برای یک هدف نظارتی ابتدا باید تصمیم بگیریم محل دوربین دیجیتال ما کجا باشد. آیا دوربین داخل یا خارج از محل مورد نظر کاربر واقع خواهد شد؟
نکته بعدی شرایط نور است که آیا دوربین باید در شرایط کم نور مانند شب ضبط کند؟
علاوه بر این میدان دید مورد نیاز دوربین بسیار مهم است. اینکه چقدر زاویه دید برای دوربین لازم است؟
مورد بعدی فاصله بین دوربین ها است و در نهایت و مهمتر از همه توان مالی کاربر است که در انتخاب برند راهگشای کاربران و مشاوران بخش فنی شرکت دیدافزا می باشد.
این نکته ضروری است که یک سیستم امنیتی جامع و مناسب سیستمی است که شما با توجه به کاربری مورد نظر خود این اطمینان را داشته باشید که کیفیت سیستم در مقابل سرقت فیزیکی و سایبری بالا باشد.
به این منظور باید سیستمی را انتخاب نمایید که مراحل استاندارد کیفیت را گذرانده و دارای گارانتی معتبر باشد تا برای افزایش امنیت بعد از نصب سیستم دوربین مداربسته خود برای نظارت بر تمام فعالیت ها اطمینان حاصل نمایید.
سوال اینجاست که چگونه مناسب ترین دوربین را با توجه به نیازهای خود تهیه نماییم؟
در اینجا چند مرحله برای اطمینان از انتخاب دوربین مناسب آورده شده است.
اولین و مهمترین نکته درک گزینه های مختلف دوربین امنیتی است و شما باید مشخصات فنی دوربین را بشناسید و معنای علائم اختصاری را بدانید.
سپس، شما نیاز به درک و تجزیه و تحلیل گزینه های مختلف برندهای موجود در بازار دارید. گزینه های زیادی برای انتخاب دوربین امنیتی در بازار ایران وجود دارد که عموم افراد با انها آشنا نیستند.
پیشنهاد شرکت دیجی حفاظ نمایندگی هایلوک و هایک ویژن فروش دوربین مداربسته هایک ویژن برای شناخت برند ها در بازار ایران مشاوره با کارشناسان صاحب فن است که در این مورد تیم مشاوره و پشتیبانی فنی دیجی حفاظ در خدمت کاربران میباشد.
اما آشنایی با انواع دوربین مداربسته!
برجسته ترین انواع دوربین های مداربسته:
دوربین های دام
دوربین های امنیتی مادون قرمز
دوربین های بالت
دوربین های باکس
دوربین های گردان یا PTZ
نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته مناسب
تکنولوژی دوربین مداربسته :
تکنولوژی HD-TVI
رابط گرافیکی حمل و نقل با وضوح بالا

تکنولوژی HD-TVI که توسط شرکت ژاپنی به نام Techpoint ساخته شده است ، در ابتدا با دوربین های ۷۲۰p (HD) و ۱۰۸۰p (Full HD) دوربین ها و ضبط ها شروع به کار کرد.
شرکت ژاپنی به نام Techpoint
شرکت ژاپنی به نام Techpoint
شرکت چینی Hikvision
شرکت چینی Hikvision
شرکت چینی Hikvision هایک ویژن و برند هایلوک بزرگترین تولید کننده دوربین است که از تکنولوژی HD-TVI با تراشه های Techpoint استفاده می کند. Hikvision محصولات خود را در سراسر جهان به روش های مختلف توزیع می کند، یکی از آنها با استفاده از نام تجاری خود، و دیگری از طریق محصولات برچسب سفید، که در آن لوگو در محصول ظاهر نمی شود و شرکت های سوم می توانند نام خود را قرار دهند. هایلوک
این تکنولوژی در سال ۲۰۱۴ با هدف انتقال سیگنال های آنالوگ از طریق کابل های کواکسیال در فاصله های ۵۰۰ متری ایجاد شد.
 
بالا