لپیام ( گسترش صنایع پیام )

عاشق بورس

New Member
عضو تازه
#1
شركت كارخانجات صنعتي پيام (سهامي عام) در تاريخ 10/4/1341 تحت شماره 8274 به ثبت رسيده است و موضوع فعاليت آن توليد، عرضه ، واردات و صادرات انواع تلويزيون رنگي ،سياه و سفيد، راديو و ديگر وسايل الكتريكي و الكترونيكي و نيز مشاركت در ساير شركتها ومؤسسات مي باشد. شركت پس از اصلاح ساختار مالي در تاريخ 26/6/73 به عنوان يكصد و چهل و هشتمين عضو در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده و هم اكنون با داشتن بيش از 7،200 نفر سهامدار توسط هيئت مديره منتخب بخش خصوصي (سه عضو) و سازمان خصوصي سازي (يك عضو) و شركت سرمايه گذاري ملي ايران (يك عضو) اداره مي شود .

سرمايه شرکت در حال حاضر 60 ميليارد ريال منقسم به 60 ميليون سهم می باشد . دفتر مرکزی و کارخانه شرکت واقع در تهران ، جاده آبعلی می باشد . سال مالی شرکت 31 شهريور ماه هر سال به پايان می رسد . نقد شوندگی در يکسال اخير کم بوده و رتبه نقدشوندگی 113 می باشد . آخرين پيش بينی سود 225 ريال است.

شرکت علاوه بر کارخانه توليد تلويزيون که به صورت يک هولدينگ در توليد لوازم الکترونيکی عمل می کند . شرکتهای تابعه گروه عبارتند از :

1- شرکت صنايع نما الکترونيک پيام

در منتهي اليه محدوده شرقي شهر تهران و در كنار جاده اصلي تهران - شمال شركت صنايع نما الكترونيك پيام در زميني به وسعت 12500 متر مربع واقع شده است كه در حال حاضر تلويزيونهاي رنگي 14 ، 21، 25 و 29 اينچ توليد مي كند.

اين كارخانه به پيشرفته ترين تجهيزات الكترونيكي و الكتريكي و نيز خطوط خودكار توليد تلويزيون مجهز شده است.

سرمايه گذاري انجام شده در اين بخش بالغ بر بيست وپنج ميليارد ريال است و براساس قرارداد منعقده محصول با كيفيت استاندارد و مطلوب و با نظار ت كامل طرف خارجي توليد مي شود. پيش بيني توليد وفروش اين كارخانه طي سال جاري به ترتيب هفتاد هزار دستگاه و يكصد وپنجاه ميليارد ريال مي باشد. محصولات توليدي اين واحد تحت ليسانس شركت NEC ژاپن و مطابق با استانداردهاي شركت مذكور توليد مي شود و از آخرين امكانات فني متداول از قبيل گيرندگي سيستمهاي مختلف (PAL ، SECAM NTSC3.58,4.43)، ورودي و خروجي صوت و تصوير، لامپ تصوير كاملاٌ تخت ، نمايش تصوير در تصوير ، كنترل از راه دور ، نمايشگر روي صفحه ، آنتن تلسكوپي ، سيستم اتوماتيك روشن و خاموش و قابليت گيرندگي تله تكست و ... برخوردار است. سهم بازار شركت پيام از فروش تلويزيونهاي داخلي حدود ده درصد است كه به كمك شبكه گسترده نمايندگي هاي فروش توزيع مي شود .

2- شرکت صنايع جوشکاب يزد

يكي از اصول حتمي براي رسيدن به خودكفايي و بي نيازي نسبت به بيگانگان در كشورهاي در حال توسعه تلاش براي توليد محصولات و مصنوعات صنايع مادر مي باشد.
در راستاي همين تفكر شركت صنايع جوشكاب يزد بعنوان يكي از مهمترين پروژه هاي ملي فعاليت خود را با اخذ پروانه بهره برداري براي توليد سالانه 5000 تن انواع سيم و كابل در زميني به مساحت 18000 متر مربع واقع در شهرك صنعتي يزد از سال 1363 شروع كرد.

مساحت سالن اصلی اين کارخانه حدود 4000 مترمربع و مساحت ساختمانهای جانبی از جمله مهمانسرا ، رفاهی ، کامپاندسازی ، بخارخانه و کمپرسورخانه حدود 1500 مترمربع می باشد .

در حين عمليات ساختماني مذاكرات براي خريد تجهيزات و ماشين آلات با بزرگترين و مهمترين سازندگان اروپايي از جمله شركت DE-ANGELI ايتاليا آغاز گرديد.

در نهايت خط ولكانيزه پيوسته اين كارخانه در سال 1370 از شركت ايتاليايي DE-ANGELI خريداري و توسط صنعتگران كار ورزيده و متعهد ايراني نصب و راه اندازي شد. از نقاط مثبت و قابل توجه خط ولكانيزه اين شركت به روز بودن تكنولوژي آن مي باشد. اين واحد صنعتي همزمان با كشورهاي صنعتي پيشرفته اروپايي از جمله آلمان و ايتاليا با استفاده از همين فن آوري اقدام به توليد كابل با عايق و روكش لاستيك و XLPE نمود.

خط ولكانيزه اين شركت 120 متر طول داشته و در نوع خود از پپشرفته ترين و مدرن ترن فن آوري استفاده مي كند. در سال 1374 اولين توليدات اين كارخانه با كابل جوشكاري لاستيكي به بهره برداري رسيد . در سال 1375 اين كارخانه توسط گروه كارخانجات صنعتي پيام خريداري و نسبت به توسعه انواع توليدات آن اقدام گرديد.

با بهره برداري از اين كارخانه به ازاء توليد هر كيلوگرم كابل 2 دلار و در مجموع سالانه يك ميليون دلار صرفه جويي ارزي صورت مي گيرد. علاوه بر مطالب فوق شركت جوشكاب يزد از اولين روزهاي بهره برداري فتح بازار جهاني را سرلوحه خود قرار داده در حال حاضر محصولات اين شركت در برخي از كشورهاي اروپايي از جمله آلمان ، كشورهاي همسايه مانند امارات متحده عربي و همين طور شمال آفريقا مورد استفاده قرار مي گيرد. وجه تمايز محصولات اين شركت با ساير شركتها در استفاده از كامپاند لاستيك به عنوان عايق و روكش كابلهاي خود خلاصه نمي شود.، بلكه خط ولكانيزه مدرن و پيوسته (C.C.V) اين شركت توان پخت ولكانيزه كردن انواع كامپاند لاستيك با بهترين كيفيت را فراهم ساخته . در اين راستا محصولات اين شركت مطابق با استاندارد بين المللي IEC-60245 توليد مي شود.

ضمناً اين شركت داراي گواهي استاندارد تضمين كيفيت ISO 9002 از مؤسسه TUV اتريش مي باشد.

از طرحهاي توسعه و تكميل اين شركت مي توان از راه اندازي واحد كامپاند سازي جهت توليد انواع كامپاند مصرفي در توليدات شركت و نصب و راه اندازي دو خط H.C.V خط ولكانيزاسيون افقي و P.L.C.V خط ولكانيزاسيون با سيستم گرمايش روغني در كنار خط توليد اصلي جهت توليد كابل در سايزهاي كوچك و راه اندازی برای توسعه قسمت هادی سازی و فاين مولتي واير نام برد.

3- شرکت توليد سولفور سديم ايران

(تنها توليد كننده سولفور سديم به روش غير كاني در ايران)

اين كارخانه در سال 1374 به بهره برداري رسيده است ، اين كارخانه علاوه بر تامين نيازهاي داخلي به بازارهاي مهم بين المللي نيز دسترسي يافته است.

صادرات اين شركت به كشورهاي انگلستان ، ايتاليا، آفريقاي جنوبي ، تركيه ، ارمنستان ، آذربايجان ، عربستان و اكراين مي باشد.

4- شرکت نورپلاست پيام

اين شركت در سال 1355 به منظور توليد انواع چراغهاي روشنايي خانگي ، اداري ، صنعتي ، خياباني ، پاركي و انواع چراغهاي خاص مانند چراغ ضد گرد و غبار و چراغ ضد رطوبت و همچنين توليد انواع جعبه هاي فيوز و تقسيم برق در سايزها و انواع و مواد مختلف در فضايي به وسعت 10000 متر مربع و در زيربنايي به ميزان 6000 متر مربع تأسيس شد.

در سال 1376 گروه كارخانجات صنعتي پيام كليه سهام اين شركت را خريداري نمود. بعد از اين نقل و انتقال توليدات اين شركت از محدوده محصولات خاص نورالكتريك فراتر رفت و توليد تمام يا قسمتي از قطعات پلاستيكي و فلزي شركت هاي معتبري مانند : صوتي و تصويري پيام ، صنام ، ايران خودرو، سايپا ، پارس خودرو ، لوازم خانگي پارس ، ايران پويا ، سپهر الكتريك ، صنايع كامپيوتر ايران ، ارج و ... را مستقيماَ يا از طريق رابط به عهده گرفت.

در سال 1378 خط توليد پلاستوفوم بسته بندي به همت مديران و كاركنان اين شركت ، در كارخانه راه اندازي شد .

در كارخانه شركت واقع در شهر صنعتي البرز ماشين آلات زير بكار گرفته شده اند :

در سالن پلاستيك شركت نورالكتريك 13 دستگاه تزريق پلاستيك با نيروي قفل گيره 1800،1300،1000،650،400،300،250،200 تن و 2 دستگاه 27 تن با ظرفيت توليد سالانه 2500 تن محصولات مختلف پلاستيكي و مهندسي از كليه مواد پليمري مشغول به كار هستند.

در سالن پلاستوفوم نيز 9 دستگاه پرس با ظرفيت توليد سالانه 100 تن محصولات بسته بندي از جنس مواد ، در حال كار مي باشند. در سالن فلزكاري 13 دستگاه پرس از ظرفيت هاي 2 الي 60 تن به همراه ماشين آلات برش و خمكاري و نقطه جوش ورقه هاي فلزي ، قطعات فلزي تلويزيون ، جعبه فيوز ، چراغها ي صنعتي را توليد مي كنند.

شركت نورالكتريك در سال 1379 با ايجاد واحد تضمين كيفي موفق به اخذ گريد B ساپكو در توليد قطعات پلاستيكي گرديد. اولين توليدات داشبورد و كانال هواي پژو 405 و پرشيا RD و همين طور اولين توليدات تأييد شده قالبهاي ايراني سپرهاي خودروهاي ون ، پرايد سفري در كارخانه نورالكتريك انجام شده است. همچنين اين شركت توليد جلو پنجره و گل پخش كن و زه چراغ پرشيا و كاسه چراغ (رفلكتور چراغ) مربوط به پژو 405 و RD ، كنترل سپند ، دسته ترمز نيسان ، سيني سقف اتوبوس ولوو جلو پنجره كاميون ولوو و بدنه آينه جديد پيكان را در پرونده خود دارد.

5- شرکت مهندسی بازرگانی پيام قشم

شركت مهندسي بازرگاني پيام قشم (سهامي خاص) با سرمايه ثبتي دو ميليارد و چهار صد ميليون ريال و در زميني به وسعت 13500 متر مربع با 2000 متر مربع زير بناي صنعتي و اداري در منطقه آزاد قشم احداث گرديده است. در بخش فعاليتهاي صنعتي توليد مانيتور ، كي برد و كيس كامپيوتر طي سالهاي قبل محقق شده و طي سال جاري نيز تداوم خواهد داشت. در بخش بازرگاني ، تهيه و توزيع انواع كالاها در سطح منطقه آزاد قشم با وسعت و حجم قابل قبول از ابتداي تأسيس در دستور كار شركت بوده است كه مي توان از جمله به نمايندگي انحصاري انواع چاي احمد اشاره نمود.

شرکت در حال انتقال محل کارخانه نماالکترونيک به خارج از شعاع 120 کيلومتری تهران به منظور تغيير کاربری ، استفاده از امکانات تهران و معافيت مالياتی می باشد . همچنين درخواست پذيرش شرکتهای نورپلاست و سولفورسديم برای پذيرش در بورس نزد هيئت پذيرش سازمان می باشد و سهام اين دو شرکت بزودی در بورس عرضه خواهد شد ، که اين مساله باعث شناسايی سود خوبی برای گروه خواهد شد . شرکت به تازگی سهام شرکت کابل افشان را هم خريداری کرده است که برنامه ورود آن شرکت به بورس هم در دست بررسی است .

با توجه به مطالب بالا و همچنين با توجه به پوشش 38 درصدی سود شرکت در سه ماهه اول سال مالی به نظر می رسد شرکت می تواند پيش بينی سود خود را تا 300 ريال و حتی بيش از آن تعديل کند . آمار خريد سهام شرکت در سال جديد هم نشان دهنده اين است که گروهی در حال جمع کردن سهام آن می باشند
 

كوهستان

New Member
عضو تازه
#3
بالاخره بعد از گذشت 6 ماه تغيير نام كارخانجات صنعتي پيام مورد تاپيد بورس قرار گرفت
>:D< >:D< >:D< >:D<
 

امين عرشيا

New Member
کاربر فعال
#4
آقاي كوهستان اين موفقيت رابه شما و گروه داوديان تبريك مي گويم
منتظر جهش سهام اين گروه هستيم
 

مرصاد

New Member
عضو تازه
#8
كوهستان جان راسته ميگن نماد پيام و آزمايش با هم باز ميشه ؟
=(( =(( =(( =(( =(( >:D< >:D<
 
بالا