كوتاه مدتيها 1 ماهه چي بخريم

شروع موضوع توسط اميرارسلان ‏25 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. اميرارسلان

اميرارسلان New Member عضو تازه

سلام > سرمايه گذاران بورس را ميتوان به چند دسته تقسيم كرد كه 2 دسته آنها خريداران سهام ميان مدت و خريداران سهام كوتاه مدت ميباشد كه هركدام دلايلي براي عمل خود دارند.
    اما من چون ميخواهم ره صد ساله را يك شبه طي كنم و هرماه 25 درصد ببالا سود كنم بصورت كوتاه مدت عمل ميكنم ( لطفا نگوييد آرزو بر جوانان كه عيب نيست < معمولا سود ميان مدتيها بيشتر از ما كوتاه مدتيها بوده اما من دوست دارم چنين عمل كنم ) اگر كسي بخواهد ميان مدت خريد كند معمولا هميشه 20 درصد از سهامهاي بورسي براي خريد مناسب ميباشد كه ميتواند انتخاب كند . اما براي يك كوتاه مدتي كار كمي سخت است چون بايد از ميان اين 20 درصد سهم خوب سهامهايي را انتخاب كند كه 1 ماهه جواب دهد يعني انتخاب زمان خريد اصلي ترين فعاليت يك كوتاه مدتي ميباشد . كوتاه مدتيها نيز به گونه هاي مختلف عمل ميكنند برخي بسيار ريسك پذير با سود يا زيان احتمالي بالا و برخي با ريسك پذيري كمتر با سود وزيان كمتر هستند . خود من بعنوان يك كوتاه مدتي بصورت زير عمل ميكنم 1 - زير نظر گرفتن سهمهاي خوب 2 - تعيين قيمت خريد مناسب براي أنها ( قيمت خريدي كه احتمال زيان بيش از 15 درصد نباشد ولي احتمال سود بالاي 20 درصد باشد ) 3 - خريد در زماني كه احتمال رشد نزديك است
    هدف ساليانه من خريد سهام با كسب 5 بار بازده 20 درصدي ميباشد بنابراين زياد در خريد عجله نميكنم . البته همه اينها بصورت حرفي ميباشد و در عالم واقع بستگي به عوامل مختلف كه از عهده ما خارج است دارد . اما غرض از اين گفته ها تعيين تاپيكي براي تبادل اطلاعات مابين افراد است و از دوستان درخواست دارم اگر ميتوانند هر چند روز يكبار جدولي بصورت زير بنويسند و نظرات خود را اعلام نمايند

====سهمهاي خوب صدرا
    == قيمت مناسب خريد 1900 بپايين
    = بازده انتظاري 1 ماهه 15 تا 40 درصد
    ==== احتمال زيان 10 درصد
    ==== خريدم هنوز نه
    === فروختم
    با تهيه جدول بالا توسط افراد ميتوان به استعداد افراد در پيش بيني ها پي برد و در خريدها از آنها ياري بگيريم .

2. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

من فقط يك سهم مي‌توانم پيشنهاد كنم و آن هم چيزي جز گازلوله نيست. البته بهتر است عجله كني(بازار گرمي نيست) زيرا پس از اعلام مزايده فروش شركت زيرمجموعه‌اش كه ظرف يكي دو روز آينده خواهد بود ديگر گير فلك هم نمي‌آيد. پيشنهاد مي‌كنم كه يك ماه را تا دو سه ماه تمديد كني و حق تقدم آن را بگيري (ممكن است فردا بتواني).
    براي شما پيشنهاد مي‌كنم تحليل‌هاي روي كاغذ كه ارزش صدها برابر براي يك سهم بدست مي‌آورد را فراموش كني. من نزديك يك ماه پيش روي قيمت 2250 تومان اين سهم را با بازده 50٪ يكماهه پيشنهاد كردم كه مي‌شود حدود 3450 تومان. اميدوارم دوستان به اندازه كافي خريد كرده باشند. امروز هم مي‌گويم تا 4500 تومان خطري در كار نيست. تعديل بسيار مناسب ريسك را بشدت كاهش خواهد داد.

سودش نوش جان همگي.

3. ستاره صورتي

ستاره صورتي New Member عضو تازه

با سلام من هم خيلي وقت هست كه مي خوام گاز لوله بگيرم چون خودم وارد نيستم :cry: راهنمايي مي گيرم كه اطرافيان با حرف و حديث نمي گذارند اين دفعه مي خوام قايمكي اين كار رو بكنم آخرين باري كه خوستم گاز لوله بگيرم رايمو زدن و داده پردازي رو پيشنهاد كردن كه مداران رو با قيمت 1098 خريدم حالا بيچاره ام ي :evil: :cry: ه بار هم قبل از اون خواستم بگيرم كه باز نگذاشتن و به زور سرمايه گذاري بهمن رو پيشنهاد كردن آقاي بابك بورس باز من فردا مي خوام حق تقدم گاز لوله رو بگيرم فقط مشكلم اينه كه تا حالا حق تقدم نگرفتم و از چند و چون آگاهي ندارم لطفا و خواهشا به سوالاتم پاسخ بديد ممنون مي شم قيمت حق تقدم گاز لوله امروز آخر وقت چقدر بود و از كجا قيمت اون رو بدونيم. و ايا حق تقدمش صف خريد داره و اگه داره چند سهم و اون رو از كجا بدونيم.و اينكه چطوري حق تقدم بگيريم آيا كافيه كه در درخواست خريد مربع تقدم رو علامت بزنيم و در قسمت نام يا نماد شركت گاز لوله رو بنويسيم ؟؟
    ومهمترين سوالم بعد از خريدن حق تقدم بر فرض اگه پشيمون شديم و يه ماه ديگه خواستيم اونو بفروشيم مي تونيم يا نه اگه نمي تونيم چند ماه بعد از خريد مي تونيم بفروشيمش و اينكه آيا ممكنه بالاي ده درصد ضرر كنيم ؟ تو رو خدا اگه مي تونين جوابمو زودتر بدين تشكر ميكنيم پولدار و موفق باشيد

4. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

متاسفانه جواب پيغام شما در صندوق فرستاده شده‌هاي من نيست. پس براي ساير كساني كه ممكن است اين سوالات مطرح باشد از اول مي‌نويسم!! :cry:

1- قيمت آخر وقت 31784 بوده قيمت در طول روز در سايت www.tse.ir در بخش خلاصه معاملات روز و همچنين www.tsesc.com پيدا مي‌شود امروز بين 32000 تا 31742 در نوسان بوده كه بايد 1000 ريال بابت پذيره‌نويسي به آن اضافه كنيد. البته الان 32003 خريدار دارد
    2- امروز حق تقدم صف خريد نداشته
    3- بله در فرم خريد همانطور است كه گفتيد
    4- براي فروش حق تقدم خريداري شده هيچ راهي نيست جز اينكه صبر كنيد تا افزايش سرمايه شركت ثبت شود و برگه سهم‌هاي جديد صادر شود. كه معمولا 2 تا 5 ماه طول مي‌كشد.
    5- احتمال ضرر حتي بالاي 10٪ هميشه وجود دارد ولي من هم حق تقدم خريده‌ام و هم سهم و هيچكدام را به قصد ضرر نخريده‌ام

5. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

آقاي بابك بورس باز اصلا انتظار نداشتم جواب بديد نمي دونم چطوري تشكر كنم انشالله هميشه پولدار و سلامت باشيد :)