كلمات و خطرات بازار!

شروع موضوع توسط خشايارمهاجر ‏13 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. خشايارمهاجر

خشايارمهاجر مسدود شده مسدود شده

با سلام وخسته نباشيد.كلمه درست عامل نيرومندي است.اگركلمات بجا مصرف شوند به سرعت هم برجسم وهم بر روح اثر ميگذارند.به كمك كلمات است كه شريفترين مقاصد ما احساس وعميق ترين آرزوهاي ماشناخته ميشودوبرعكس :!: كلمات را عاقلانه انتخاب كنيد تا ديگران دچارگمراهي واشتباه نشوند.تحليل در هر زمينه(بازارسهام.مسايل مربوط به انرژي هسته ايي و.....)رابه صاحبان علم بسپاريم.واما خطرات بازار :?: روند كلي بازار سهام مساويست با لحظات !با هراتفاق غيرقابل پيش بيني از قبيل سياسي اقتصادي اجتماعي وبلاياي طبيعي(فرضا زلزله تهران)روند كلي بازار تغيير خواهد كرد.بنابراين ازاين جهت بازار تاحدودي قابل تحليل عميق نيست وبه اما واگرها ربط پيدا ميكند.ولي تحليل درمورد يك سهم (چه منفي ويا مثبت)يا تغييرنگرش وحركت سرمايه به سمت سهام هاي خاص كمك بزرگي در جهت حفظ منافع وآرامش سهامداران ميباشد.پس بياييدازهرگونه هيجانات ناروا خودداري كنيم واگر افكاري داريم كه ممكن است مايه ناراحتي ديگران شودرابه هيچ وجه بروز ندهيم وچه در درونمان وچه دراطرافمان حالتي پر ازنشاط واعتماد خلق كنيم.باآرزوي سلامتي براي همه عزيزان كه بزرگترين نعمت خداوندي است.باعرض پوزش.موفقو پيروز باشيد 8)

2. خشايارمهاجر

دمدمي مزاج !

با سلام و خسته نباشيد.مطالب بعضي از دوستان رو مرور ميكردم ومتوجه شدم كه اين عزيزان حتي گفته هاي خودشون را تا يك هفته قبل هم قبول ندارند. چه بسا هفته آينده هم گفته هاي الان را قبول نداشته باشند. كسي كه به نظرهاي خود اعتماد ندارد وبراي آنها اعتباري قايل نيست چطور انتظار دارد مردم به او ايمان داشته باشند.بهتر نيست مسايلي رامطرح كنيم كه هميشه قابل دفاع باشد. از اينكه به اين صورت وقت دوستان را گرفتم عذرخواهي ميكنم.موفقوپيروزباشيد 8)

3. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

ماندن يا نماندن در بازار بسته به زمان و شرايط متفاوت مي باشد و در هر صورت ما با سهام پيوند اخوت و برادري نبسته ايم و در نهايت پس از رسيدن به درصد سود مورد نظر سهم را بفروش گذاشته و با آن خداحافظي مي كنيم.
    حال شايد در برهه اي از زمان با تعداد بيشتري از سهاممان بنابه شرايط و مقتضيات آن زمان خداحافظي كنيم. اين شرايط مي تواند:‌ رسيدن به سود مورد نظر/عدم دستيابي به سود مورد نظر(انتخاب اشتباه سهم)/ و يا شرايط نامناسب بورس باشد.

شرايط هفته گذشته نسبت به هفته در پيش رو بسيار متفاوت بوده و خبرهاي پشت پرده همگي گواه از تغييرات بسيار مثبت مي باشد. شايد يكي از اين خبرهاي خوب مي تواند به منشا اورانيوم در ايران/ سخنان بوش درباره نتيجه تحريم ايران/ و يك سري سخنان مسولان درگير مساله انرژي اتمي باشد. پس بهتر اين است كه هفته آينده را با ديدي ديگر بنگريم و اين نگرش را با ديگران در ميان بگذاريم .

افت دو روز اول هفته گذشته تكنيكي بود اما عدم حضور حقوقي ها در روز دوشنبه كه بسياري از سهام در كف قيمتي بودن قابل تامل بود. باز هم عرض مي كنم واقعا شرايط هفته پيش رو با هفته گذشته بسيار متفاوت مي باشد

4. خشايارمهاجر

آقاي محمدرضا

باسلام وخسته نباشيد. همه ما به تمام چيزهاييكه شما ميگوييد واقف هستيم وشايد هم خيلي بيشتر ولي در ابتداي گفته ها اشاره كردم كه بيان هرمطلبي بايد آگاهانه انتخاب بشه وگرنه بنده حقير هم ميتوانم هر روز مطالبي در خور همان روز بيان كنم.فكر ميكنم با داشتن 18سال سابقه تجارت ودو سال فعاليت در بازار سهام تجربيات زيادي براي گفتن داشته باشم .درحال حاضر خيلي از دوستان از اين بازار خارج و يا وارد ميشوند وتنها شما نيستيد كه چنين تصميمي گرفته ايدو قرار نيست همه رفتن يا ماندن خود را اعلام كنند. به هر حال بحث من كلي است و هدف من شخص خاصي نبود. موفقوپيروز باشيد 8)

5. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

جناب مهاجر

كاملا حق با شما مي باشد . من قصدم جوسازي نبوده و سابقه هر چند كوتاهم گواه اين مساله مي باشد. تنها و تنها دادن هشدار بود كه شايد به اشتباه.... :oops:

بنده نه تجربه شما و نه سابقه و نه دانش شما را در زمينه تجارت و بورس دارا نمي باشم.

6. مهدي ديده بان

مهدي ديده بان New Member کاربر فعال

با سلام
    خشايار جان
    اينجا كسي به كسي حكم نميكند . بلكه هر كسي نظرات و نتيجه مطالعات و يافته هاي خودش را بيان ميكند و در نهايت افراد خود تصميم نهايي براي سرنوشت سرمايه اشان را خواهند گرفت . چنانچه «جامعه اطلاعاتي باز» در هر جايي وجود داشته باشد و نظرات افراد توسط يكديگر مورد نقد و بررسي قرار گيرد نقاط تاريك اذهان ،روشنتر مي شود و هر انسان صاحب دركي، خود راه مناسب براي «شرايط خود» را انتخاب خواهد كرد.

7. خشايارمهاجر

آقاي مهدي ديده بان

باسلام وخسته نباشيد.اگر كمي به عمق مطالب اينجانب توجه كنيد در حقيقت همان گفته هاي شماست .من با تمام وجود براي همه دوستان احترام قايل هستم وكوچكتر از آنكه بخواهم به كسي حكم كنم.قصد من فقط ايجاد همدلي وهمراهي بيشتر در اين فضاي صميمي است.موفقوپيروز باشيد 8)

8. مهدي ديده بان

مهدي ديده بان New Member کاربر فعال

با سلام
    خشايار جان
    شما سرور هستيد.
    ارادتمند همه : ديده بان