كشاورزي مكانيزه اصفهان كشت (زكشت)

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز نسبت خریدار به فروشنده سهم عالی بود 42 خریدار در برابر 738 فروشنده این نشان دهنده پول هوشمند است که وارد سهم شده

فکا روز چهارشنبه اینده روی 830 تومان عرضه می شود یعنی ارزش بازاری بیش از 240 میلیارد تومان در حالی که الان زکشت ارزش بازار زیر 120 میلیارد تومان دارد به نطرم خریداران امروز از عرضه فکا اطلاع داشتند فوکا با فرض 20% رشد که قطعا بیشتر خواهد بود بالای 300 میلیارد تومان می شود و زکشت هم باید حداقل 150 میلیاردی شود یعنی سهمی 750 تومان
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با این قیمت عرضه اولیه فکا و اون سهامدار بی خودش یعنی تامین اجتماعی الان زکشت باید میلیونی صف خرید باشد
 
  • Like
Reactions: mte

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خیلی بد قلق گیری در آورد و اذیت کرد و الان صعود زیبایی را براش متصور هستم ، فروشنده زیادی نداره و حقوقی های سهم هم عجله ندارند
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فعلا خوب می خرند همانطور که گفتم با آمدن فکا ارزش این سهم بیشتر مشخص میشه
 

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
ديروز 4 حقوقي زير يك درصد 350 هزار سهم خريده اند. آرمان انديش هم 22 هزار بازارگرداني كرده. جالب اينكه 10 حقوقي 2000 سهم فروخته اند. يعني هر حقوقي 200 سهم. نسبت فروشنده به خريدار هنوز هم معركه است حدود 9 برابر. من تمام روزهاي معاملاتي اين سهم از روز بازگشايي تا كنون را چك كرده ام. تمام روزها بلااستثنا نسبت فروشنده به خريدار چندين برابر بوده است. سهم بشدت خشك شده است.
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرضه قطره چکانی بازارگردان در کنار خریدهای نسبتا پر حجم حقوقی ها باعث کاهش شدید شناوری شده و صعود سهم را راحت می کنه همچنان اعتقاد به سهم دارم
 

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
شهروند| واردات گوشت قرمز 146 درصد رشد داشته است، اما گوشت همچنان مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کند. در این میان هرکدام از متولیان توپ را در زمین دیگری پاس می‌دهد. وزارت کشاورزی مسأله را به نظارت وزارت صنعت ربط می‌دهد و وزارت صنعت مسأله قاچاق گوشت را به میان می‌کشد و نیروی انتظامی قاچاق گوشت را رد می‌کند. با این حال دولت می‌گوید واردات گوشت را آن‌قدر ادامه می‌دهد که مقاومت قیمت این کالا در بازار داخل را بشکند.

آن‌گونه که وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرده است ۲۱‌ میلیون کیلوگرم گوشت قرمز در گمرکات کشور شناسایی شده و طی یک هفته آینده در بازار توزیع می‌شود. این گوشت‌ها که با ارز دولتی وارد شده، به گفته دژپسند به شکستن قیمت‌ها منجر می‌شود. اما این صحبت‌ها درحالی مطرح می‌شود که آمارهای گمرک نشان می‌دهد واردات گوشت قرمز ١٤٦‌درصد رشد پیدا کرده است. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید: «تا تاریخ دوازدهم بهمن ماه جاری حدود ۱۳۲ هزارتن گوشت قرمز وارد کشور شده که این رقم‌ سال گذشته تا همین تاریخ ۱۱۱ هزارتن
بوده است.»
اما این حجم از واردات هم نتوانسته دردی از مشکل گرانی گوشت دوا کند و قیمت‌ها همچنان صعودی است. گشتی در بازار حکایت از این دارد که قیمت گوشت گوسفندی در بازار همچنان بالای ١٠٠‌هزار تومان بوده و قیمت هر کیلوگرم فیله گوشت گوساله به ١٠٥‌هزار تومان هم رسیده است.

گرانی اما درحالی همچنان ادامه دارد که طرح‌هایی همچون توزیع گوشت گرم و سرد دولتی در میادین میوه‌وتره‌بار و برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نتوانسته جلوی صعودی‌شدن قیمت‌ها را بگیرد. حالا مسئولان از طرح جدیدی برای کنترل قیمت‌ها در بازار سخن می‌گویند. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس که شیوه توزیع گوشت یارانه‌ای را نادرست می‌داند، از پیشنهاد پرداخت یارانه به مصرف‌کننده برای تنظیم بازار گوشت سخن گفته و ادامه می‌دهد: «نمایندگان مجلس پیشنهاد داده‌اند که کارت الکترونیکی آماده شود و در اختیار سرپرستان خانوار باشد و یارانه مستقیم به حساب آنها واریز شود و از سوی دیگر واردات گوشت و نهاده‌ها را بخش خصوصی با دلار آزاد انجام دهد.»

به باور این نماینده مردم، دولت چند‌هزار‌میلیارد تومان برای واردات گوشت و نهاده‌ها هزینه‌ کرده و هیچ اتفاقی نیفتاده است، در حقیقت این یارانه‌ به جیب واسطه‌ها رفته و دامداران خارجی را تقویت کرده است.

مسعود بصیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی هم از طراحی سامانه‌ای برای توزیع گوشت وارداتی خبر داده و اعلام کرده که هدف از راه‌اندازی سامانه مذکور این است که جلوی خروج گوشت یارانه‌ای از شبکه توزیع گرفته شود و واسطه‌هایی‌ که نقشی در رساندن کالا به دست مصرف‌کننده نهایی ندارند، از این فرآیند حذف شوند.

سامانه توزیع گوشت وارداتی چطور عمل می‌کند؟

بر اساس آن‌چه اعلام شده تمام گوشت قرمزی که وارد کشور می‌شود، در این سامانه ثبت خواهد شد، به عبارت بهتر ما در کشتارگاه‌های مبدا دامپزشک داریم، دامپزشک حاضر در آن کشتارگاه، گوشت قرمز را بعد از آماده شدن وقتی که قرار است بارگیری شود، در سامانه ثبت می‌کند.

زمانی که محموله گوشت وارد گمرک شد و واردکننده آن را تحویل گرفت، مجددا ثبت خواهد شد و وقتی هم که به شرکت مباشر توزیع داده می‌شود، شرکت مباشر توزیع نیز مقدار تحویلی را ثبت می‌کند که باید برابر با مقدار ورودی باشد؛ اگر مغایرتی وجود داشت، علت آن باید ذکر شود. بعد از آن در فروشگاه‌های منتخبی که عملیات عرضه به مردم را انجام می‌دهند نیز در زمان فروش به مردم، با ثبت اطلاعات خریدار و کشیده شدن وجه گوشت در دستگاه کارتخوان، میزان فروش ثبت می‌شود و می‌توان آن را با میزان گوشت تحویل داده‌شده به فروشگاه تطبیق داد، بنابراین در این سامانه ثبت و مشخص می‌شود لاشه‌ای که وارد کشور و خرد شده، به کجاها رفته و به دست چه کسانی رسیده است.

به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی سرانه مصرف گوشت قرمز در کشور حدود ۱۱ کیلوگرم و نیاز کشور به این کالا سالانه حدود ۹۶۰ هزار تن است. به گفته بصیری ما سالانه ظرفیت تولید حدود ۸۵۰ هزارتن گوشت را در داخل کشور داریم و در سال‌های گذشته حدود ۱۴۰ هزارتن واردات انجام می‌دادیم.
 

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
نسبت فروشنده به خريدار به بيش از 21 برابر رسيده است. هر چقدر تعداد فروشنده بالا ميرود، روي قيمت 6079 خريدار تعدادش از 53 نفر زياد نمي شود.
 
آخرین ویرایش:

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجتی اعلام کرد که برای حل مشکل کمبود گوشت در حال واردات این محصول با ارز دولتی و ارز نیمایی هستیم و تعرفه صفر درصد برای واردات گوشت را پیشنهاد دادیم و وفور گوشت را ایجاد می‌کنیم؛ قیمت گوشت را باید بر روی قیمت ۵۰ الی ۶۰ تومان تثبیت کنیم، تصریح کرد:حجتی در این نشست عنوان کرد که جهت جبران کاهش تولید گوشت اقدام به وارد کردن نژاد رومانوف برای تکثیر نژاد گوسفند چندقلوزا کرده‌ایم که در سال‌های آتی نتیجه می دهد و تا چند سال آینده کشور در تولید گوشت قرمز به خودکفایی می‌رسد.
توجه كنيد: چند سال ديگر
 

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
در پی بالا رفتن قیمت گوشت، گوشت یخی تنظیم بازاری در فروشگاه‌ها و میادین میوه و تره‌بار شهر توزیع می‌شد که در حال حاضر توزیع آن را متوقف کرده‌اند.
این گوشت یخی برزیلی با قیمت 28 هزار و 500 تومان تا 29 هزار تومان توزیع می‌شد که بدون هیچ توضیحی، توزیع ‌آن متوقف شده است. برخی می‌گویند به علت ذخیره‌سازی این توزیع متوقف شده است./ فارس
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خریدارهای نسبتا پر حجم سهامدار عمده ادامه دارد و هر روز شناور سهم کمتر و کمتر می شود از فردا دوباره استارت مثبت سهم زده می شود
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حقوقی عالی حمایت می کند و شناور سهم هر روز کمتر می شود ، همه زیر مجموعه ها صف خرید هستند اینهم بزودی صف های میلیونی خواهد شد
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قیمت خرید تضمینی گندم ۱۰۰ تومان دیگر افزایش پیدا کرد

وزیر جهاد کشاورزی گفت:مجلس شورای اسلامی از محل افزایش قیمت آرد مورد مصرف آزاد پزی‌ها، صنوف و صنایع قیمت خرید تضمینی گندم را ۱۰۰تومان افزایش داده است با این تصمیم قیمت خرید تضمینی گندم به یک هزار و 700تومان افزایش پیدا می‌کند./خانه ملت

قیمت خرید تضمینی گندم سال زراعی گذشته ۱۳۵۰ تومان بوده است.

میانگین قیمت گندم در کشورهای همسایه ۲۵۰-۳۰۰ دلار می‌باشد که با احتساب دلار ۱۰-۱۲هزار تومانی نزدیک به ۲۵۰۰-۳۵۰۰ تومان خواهد بود. با این اوصاف احتمالا گندم هم به سرنوشت گوشت و مرغ دچار خواهد شد.
 

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان كسي مي داند كه چرا حقوقي اينطور عرضه كرد؟
 

hamid294

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه، اخیرا اخباری از دپوی 17 هزار تن گوشت وارداتی در گمرک بنادر شنیده شده، گفت: این ماجرا باید شفاف شود تا معلوم گردد، رانت این گوشت های دپو شده به چه کسانی رسید.
علی اکبر کریمی در گفتگو با تسنیم، با بیان اینکه، امروز شاهد نا به سامانی، کمبود کالا و تورم افسار گسیخته اقلام و مایحتاج روزمره هستیم، گفت: یکی از دلایل این موضوع به اعتقاد بنده تضعیف ساختار تشکیلاتی دولتی در حوزه نظارت و کنترل بازار است. قبلا سازمان نظارت و بازرسی بازار را برای پوشش این موضوعات در بدنه دولت داشتیم اما امروز جایگاه ساختاری مشخصی برای این بحث نداریم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه، در ماده 6 قانون مبارزه و نظارت، وزارت صمت موظف به اجرای سامانه یکپارچه سازی نظارت بر فرایند تجارت شده بود که این کار کامل نشده است، گفت: همچنین قرار بود سامانه انبارها راه اندازی شود اگر این موارد به موضع انجام شده بود شاهد پایش هوشمند در بازار بودیم که این موضوع اتفاق نیافتاده است.
وی گفت: حوزه بازرگانیِ داخلی در سالهای اخیر تضعیف شده و افراد قوی در این منصب قرار نگرفته اند. به طور کلی برنامه روشنی برای تنظیم بازار و کنترل آن همچنین تامین نیازمندی‌های مردم را با روال علمی مشاهده نمی‌کنیم.
کریمی با بیان اینکه، نمی‌توانیم تولید گوشت را یک شبه به سامان کنیم و این موضوع چندین ماه زمان نیاز دارد، گفت: بر این اساس نبود برنامه مشخص در دولت منجر به ایجاد صفهای طولانی برای تهیه گوشت قرمز شده است.

کالای وارد شده با ارز یارانه ای با قیمت مصوبه به مردم نمیرسد
وی افزود، کالاهای وارد شده با ارز 4200 تومان با قیمت مصوب به دست مردم نمی‌رسد، دولت مدعی است در سال جاری بیش از 14 میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی تخصیص داده است اما شاهده هستیم که بسیاری از اقشار از دسترسی به این کالا با قیمت مصوب، ناگریز هستند و باید در صفهای طولانی بایستند.

رانت 50 هزار میلیاردی واردات کالای اساسی شفاف شود
عضو کمیسیون اقتصادی، با بیان اینکه رانت واردات کالای اساسی بیش از 50 هزار میلیارد تومان است، گفت: متاسفانه این رانت گسترده در جایی توزیع می شود که استحقاق دریافت این رانت وجود ندارد چراکه مردم کالاها را گران می خرند.
وی ادامه داد، مردم برای تهیه گوشت قرمز مورد نیاز با مشکلات جدی مواجه اند، به ادعای دولت در سال جاری واردات گوشت 20 درصد افزایش یافته است اما واقعا معلوم نیست ارز یارانه ای به چه کسانی پرداخت شده و نحوه توزیع به چه شکل بوده است.

ماجرای دپو هزاران تن گوشت وارداتی در انبارهای تحت نظر سازمان بنادر شفاف شود
کریمی افزود، اخیرا اخباری از دپو گوشت در سردخانه ها و کانتینرهای یخچال دار و در نهایت انتقال آنها به رستورانها شنیده شده است. از طرف دیگر بحث دپو 17 هزار تن گوشت وارداتی در منطقه ویژه اقتصادی و انبارهای بنادر مطرح شد. معلوم نیست چرا این گوشتها آنجا دپو شده و صاحبان کالا حاضرند هزینه انبارداری را بپردازند اما محموله های خود را ترخیص نکنند.
به گفته این نماینده مجلس، دولت واردات گوشت با ارز نیمایی را ازاد کرده است، به هر ترتیب این شائبه ایجاد شده است که واردکنندگان منتظر استفاده از این رانت بوده اند. بنابراین مسئولان باید به این وضوع ورود کرده و پشت پرده آن را برای مردم شفاف کنند.
وی افزود، امروز شاهد قاچاق دام زنده از مرزهای کشور هستیم از طرفی گزارشهای مردمی در این خصوص مطرح شده اما به نظر میرسد این موارد خیلی جدی گرفته نشده است. متاسفانه این موارد آینده تولید گوشت قرمز را تحت شعاع قرار می‌دهد.
کریمی گفت: در شرایطی که دام زنده از مرز قاچاق می شود مجبوریم با افتخار دام زنده سبک را با هزینه سنگین ارزی از طریق هوایی وارد کنیم. واقعا چه کسانی مسئول این نابه‌سامانی هستند این خسارتها در نهایت به مردم وارد میشود و انتظار ما این است که هرچه سریع تر تمهیدات لازم در این حوزه صورت گیرد.
 
بالا