كاميار فراهاني وآقا مجيد

شروع موضوع توسط علی خوش خلق ‏29 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. علی خوش خلق

علی خوش خلق Active Member کاربر فعال

شغل:
    کارمند
    اول اینکه میدونم شاید این تاپیک مورد حذف قرار بگیرد اما مینویسم چون شاید دلیل آن را حداقل آقای کامیار فراهانی ميداند:
    زمانی در سایت .... آقای ... سهمی را معرفی نمودند تقابل شروع شد گروهی کثیر به ایشان تاختند که فلانی این سهم آتیه نداره چرا مردم را بدبخت میکنی؟
    ایشان گذشت نمود وجواب افراد مربوطه را نداد اینجانب بنا به عللی که بعد برایشان توضیح دادم به دفاع که چه عرض کنم به نا مردی نامردمان جوابی در خور و شایسته فلسفه وجودیشان دادم
    آن شخص هم اکنون باماست کامیار فراهانی دوست ندیده ای که به دوستی ایشان افتخار میکنم
    آن سهم هم بهمن بود ایشان اینجاست وماهم به همت والای ایشان ودوسروردیگر اینجاییم
    زمان تکرار پذیر است آقا مجید نامی که از همراهان قدیمی سایت فوق الاشاره بود سهمی را معرفی نمود مجددا به ایشان تاختند یکی میگوید آن کس که سبد فلان قدری دارد از بورس چه میداند؟ آن یکی میگوید من خریدم رفتم مسافرت برگشتم قیمت پایین آمد وچه وچه...
    من نمیدونم ما چرا تمام اهمال کاریهای خود را به دیگران نسبت میدهیم؟
    نمیدانم چرا ارث ومیراثمان را از امثال فلان وفلان وفلان طلب میکنیم؟
    نمیدانم سرمایه داشتنمان را چرا به رخ عوام الناس میکشیم؟
    نمیدانم این چه مجوزیست که به خود میدهیم چند تاپیک پایین تر این سایت راصرفا تبلیغاتی صفت دهیم و آن را نقد به ضرر نماییم وچند تاپیک بالاتر دیگران را از فلان سهم وفلان کس بدون دلیل بر حذر کنیم؟
    انصاف فقط قشنگ نیست بهتره از تو گنجه درش بیاریم از اونایی که حداقل وقتشون رو برای امثال منی هدر میدهند تشکر کنیم نه بتازیم به کسی یا چیزی که حداقل دعوتنامه ای برای حضور ما نفرستاده :!:
    بحث از : علي خوش خلق

در تاريخ : ‎1383/03/21 ساعت 1:19
    موضوع بحث : جناب آقای فراهانی من از شما طلبکارم!
    دوست گرامی وعزیزمن که میگن تحصیلاتت به تحلیل ربط نداره
    اینجانب از شما طلبکارم
    اخه میدونی چیه؟شما منو به زور وادار کردی که سهام مورد نظرتو خرید کنم
    یادت نیست چقدر بهم گیر دادی
    اون لحظه کذایی که من داشتم دستور خرید پر میکردم یادت نیست داشتی با شرکت مربوطه در مورد درصد دریافتی چونه میزدی؟
    راستی تو اصلا پیکان سوار شدی
    نمیدونی صنعت خودرو ایراد داره
    حلا چه ربطی داره که مردم پیش خرید میکنن وخودروییهاهی پشت سر هم تعدیل مثبت میدن به توربطی نداره ماتو صنعت خودرو جایگاهی نداریم اینم نمیدونی همینه که میگن تحصیلاتت به بورس ربط نداره
    تو گزارش تحقیق تفحص مجلس رو نخوندی ؟
    ندیدی چه پدری از خودروییها در اوردن ؟
    ندیدی ایران خودرو مجبور شدبابت ضرر وزیان مشتریهاش کلی بدهی بار بیاره
    ندیدی اینهمه تحقیق وتفحص به بار نشسته
    اصلا بگو ببینم تو چرا سهامهای معدنی نمیخری؟
    اینا رو گفتم که افشاگری کنم.تازه بازم هست ولی خوابم میاد

ياهو

2. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

اقا هفتصد جاي ديگه هم مينوشتي

:twisted:

3. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

ضمن عرض سلام متاسفانه به علت نامربوط بودن موضوع پيغام ديشب من با موضوع بورس، حذف شده است و نمي‌دانم ديگران چه اظهار نظري كرده‌اند. شايد آنقدر تكفير شده باشم كه اصلا نبايد اين طرف‌ها آفتابي شوم و خودم خبر ندارم! به هر حال چون ظاهرا اين شاخه ماندني است و به نظر مي‌رسد در مواردي به بنده اشاره شده است لازم مي‌دانم چند سطري بنويسم.
    >>یکی میگوید آن کس که سبد فلان قدری دارد از بورس چه میداند؟<<
    جمله من اين نبوده ولي بسيار عذر خواهي مي‌كنم براي لحن توهين‌آميزي كه داشته‌ام. بنده اعتقاد دارم سرمايه هر شركت اعتبار آن را نشان مي‌دهد. مثلا اگر بشنوم جنرال موتورز تصميم مي‌گيرد توليد ون خود را در سال آينده افزايش دهد و همين خبر را از كيا موتورز بشنوم به تصميم جنرال موتورز بيشتر اعتماد مي‌كنم زيرا به نظر من ابزار قوي‌تري براي بررسي بازار در اختيار دارد. حتي يك شركت وقتي مي‌خواهد قرارداد مشاوره با شركتي ديگر ببندد سرمايه شركت پيمانكار يكي از معيار‌ها در انتخاب آن است. به همين ترتيب كسي كه سبد گران قيمت دارد و سابقه چندين و چند ساله، احتمالا روش بهتري براي خريد و فروش دارد (همه مي‌دانند كه برگه‌اي در كار نيست) و به همين نسبت منابع مطمئن‌تري براي بررسي بازار. البته اين اعتقاد شخصي من است.

>>نمیدانم چرا ارث ومیراثمان را از امثال فلان وفلان وفلان طلب میکنیم؟ <<
    نمي‌دانم طرف صحبت‌ شما من هستم يا نه! مطمئن باشيد من ميراثي از ديگران طلب نمي‌كنم.

>>نمیدانم سرمایه داشتنمان را چرا به رخ عوام الناس میکشیم؟ <<
    بسيار عذر خواهي مي‌كنم كه چنين برداشتي در شما ايجاد شده است. كاش پيغام من موجود بود و دوباره آن را مي‌خوانديد. بنده خواستم تاكيد كنم كه بيشترين سهم پورتفوي من وپترو است و چند ريال بالا و پايين شدن آن نقش حياتي مرگ و زندگي برايم بازي مي‌كند. پس به شنيده‌هاي خود در مورد اين سهم بيش از حد اهميت مي‌دهم.

>>نمیدانم این چه مجوزیست که به خود میدهیم چند تاپیک پایین تر این سایت راصرفا تبلیغاتی صفت دهیم و آن را نقد به ضرر نماییم وچند تاپیک بالاتر دیگران را از فلان سهم وفلان کس بدون دلیل بر حذر کنیم؟ <<
    خوشبختانه از امكانات سايت اين است كه مي‌توانيد تمام نوشته‌هاي يك نفر را بخوانيد. خواهش مي‌كنم اين كار را بكنيد و به من بگوييد كدام مورد را تاكنون اشتباه كرده‌ام. كدام سهم خوبي را كوبيده‌ام؟ كدام سهم بدي را تبليغ كرده‌ام؟ لطفا فقط يك مورد مشخص كنيد.

در پايان بگويم كه مشكل من با آقاي فراهاني و ... نيست. مشكل با دنباله‌روي كوركورانه است. "اشتباه" بخشي از بورس‌بازي است. خود من ارديبشهت ماه تا توانستم سايپا و ايران خودرو خريدم كه كمرم شكسته شد تا همه را دوباره بفروشم. در واقع هر چه امسال سود كرده‌ام در خرداد و تير و همين مرداد بوده است. من مخلص آقاي فراهاني هم هستم و منتظرم كتاب ايشان را در كتابفروشي ببينم و بخرم و حتي به آشنايان هم بدهم. ولي مشكل من اين است كه وقتي ايشان مي‌گويند وپترو خود را فروخته‌اند (هر كس اختيار سهام خود را دارد و هر لحظه بخواهد مي‌فروشد) آيا از اساتيد اين سايت مانند آقاي مددي، پزشكي، كامران، آقامجيد، شهرياري و ... هيچكس روي اين سهم نظر مثبت نداشته كه بگويد به نظر من وپترو هنوز جاي رشد دارد؟ آيا واقعا صف خريد سه‌شنبه و چهارشنبه همه را غافلگير كرد؟ راستش را بگويم من به شخصه جرات نكردم با جو به‌به و چه‌چه حاكم بر سايت چنين حرفي بزنم. عليرغم اينكه خودم در اين چند روز اكثر وپترو خود را فروختم و بيشتر از آنچه فروختم حق تقدم آن را خريدم زيرا هر سهم بين 50 تا 90 تومان ارزانتر برايم تمام شد. منظورم اين است كه اينقدر به آينده اين سهم مطمئنم كه قصد فرار از آن را ندارم. با اين وجود چيزي نگفتم زيرا گفتن آن جرات مي‌خواست كه من نداشتم. بازهم مي‌گويم مشكل "جو" است. كاش مديران سايت يك بار نوشته ديشب من را بخوانند و ببينند آيا غير از اين مطالب در آن نوشته شده است؟

4. امير كبيري

امير كبيري New Member عضو تازه

....

هر گاه با كسي دچار اختلاف شدي > گمان ببر كه شايد تقصير از تو باشد . امام علي ع

هر كه را شناختم بخشيدم . نيچه

5. آريانژاد

آريانژاد New Member عضو تازه

چرا جرات نكرديد؟

با سلام
    آقا بابك عزيز اگر شما ميگفتيد وپترو خوبست چه اتفاقي ممكن بود بيفتد؟

مثلا الآن آقاي فتوت گفته اند كه ( وساخت را با احتياط ببينيد چون تاكنون رشد خوبي داشته) اتفاقي برايشان افتاده است؟

بلي اقبال غالب در اين محيط به تعدادي از دوستان است( به دلايلي واضح ) اما خود ايشان هم مرتب مينويسند كه اي ملت نظرات ما را نقد كنيد.

بلي دنباله روي كوركورانه بد است. اما آيا كسي در اين سايت ديگران را به اين كار وادار كرده است . من شخصا چون نميتوانم تمام شركتهاي بورسي را تحت نظر داشته باشم وقتي ميبينم كسي در مورد يك شركت مطالعه كرده و تحليل نوشته با خواندن آن و چند مشورت با ديگران اقدام به تصميم گيري مينمايم . بسيار بسيار هم از كسي كه چنين زحمتي را بي منت متقبل ميشود سپاسگذارم . مسووليت آنهم با خودم است . شايد يك وقتي اصلا تحقيق هم نكردم و صرفا با توصيه دوستان اين سايت اقدام به خريد كردم خوب شما اين كار را نكنيد. شما حتما ابزار اطلاعاتي بهتري داريد . منكه ندارم.

گاهي دوستان اين سايت چنان با احساس مسووليت اظهار نظر ميكنند و حتي دوباره و چند باره در ساعات اوليه بامداد نظرات خود را اصلاح ميكنند و در آخرين ساعات روز جمعه خود را ملزم به پاسخگويي سوالات براي خريد اول وقت شنبه مينمايند كه من واقعا متعجب ميشوم و از اينكه در اين ميان كاري از دستم بر نمي آيد شرمگين ميشوم.

ضمنا بنظر من ارزش هر انسان به انديشه پاك و خصوصيت انساني اوست نه به ارزش سبد سهامش .

اينها همه نظرات شخصي من بود . اميدوارم كه شما را آزرده خاطر نكرده باشم.

برقرار باشيد و نظرات انتقادي خود را بنويسيد كه هر انتقادي كه درست مطرح شود بر غناي اين سايت مي افزايد.

6. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

من نمي‌دانم چرا صحبت‌هاي من برداشت اشتباه مي‌شود. خوشبختانه تا مدير سايت اين لينك را پاك نكرده‌اند مي‌توانم موضوع را روشن كنم.
    جناب محترم آريا ما اينجا روي افراد ارزش انساني نمي‌گذاريم كه چه كسي انسان‌تر از ديگري است. چرا همچين فكري كرده‌ايد. ما نظرات كارشناسي بورس را بررسي مي‌كنيم.
    فرض كنيد دسترسي به اطلاعات كارگزاران از نظر عرفي و اخلاقي و قانوني آزاد است و شما مي‌توانيد درخواست‌هاي خريد و فروش را ببينيد. دو نفر تقاضاي خريد هر كدام 500 ميليون تومان غدير طي چند روز آينده را كرده‌اند. در مقابل نمي‌گوييم دو نفر بلكه ده نفر هر كدام تقاضاي 500 هزار تومان ملت مي‌خواهند. اگر شما را مجبور كنند فردا يكي از اين دو سهم را به اجبار بايد بخريد و هيچ منبعي جهت اطلاع‌ گرفتن نداريد كداميك را انتخاب مي‌كنيد؟! شايد شما ملت بخريد ولي من مسلما غدير مي‌خرم. خوب نظرات متفاوت است ولي من فكر نمي‌كنم انسانيت آنهايي كه ملت مي‌خرند ايرادي داشته است.
    خواهش مي‌كنم يكبار ديگر مطلب من را در اين مورد در بالاي همين صفحه بخوانيد. دقت كنيد كه من پدرم را بسيار دوست دارم ولي اگر از او در مورد بورس نظر نمي‌پرسم (عليرغم اينكه از سال 75 سهامدار بوده و چند ساليست فعال‌تر برايش سهم مي‌خرم) دليل بر چيست؟

7. آريانژاد

آريانژاد New Member عضو تازه

درست

آقا بابک عزیز سلام

تشکر از پاسخ و اعلام نظر شما
    اگر نکته مورد بحث شما از نوشته اینجانب فقط این باشد که باید بگویم مشکلی نیست و گفته های شما را قبول دارم. خوب.

اجازه دهید من هم مثالی خدمت شما عرض کنم :
    فرض کنید شخصی سبدی را با 10 جور سهم به ارزش 500 میلون تومان مدیریت میکند و بطور متوسط در یک بازه زمانی مشخص بطور میانگین روزانه حدود یک درصد سود کرده است. در همان بازه زمانی شخص دیگری که 10 نوع سهام را با ارزش کل 10 میلیون تومان مدیریت کرده و بطور متوسط روزی 3 درصد سود کرده است. حال شما با کدامیک از این افراد مشورت میکنید؟ من با دومی.

اما انسانیت را در هیچیک از فعالیت های بشری نمیتوان از نظر دور کرد. شخصی را در نظر بگیرید که سبد 500 میلیونی دارد و سبدش هم روزی 4 درصد سود میدهد اما حسود است و یا دچار عقده های مختلف شده و یا بدخواه شماست و ... و خلاصه به هر دلیلی فاقد اندیشه پاک است آیا شما باز هم با او مشورت کرده و نظرات او را در تصمیماتتان مد نظر قرار میدهید.

و اما اندیشه برترین چیزی است که یک انسان میتواند داشته باشد.

ای برادر تو همه اندیشه ای ما بقی خود استخوان و ریشه ای ( اگر درست نوشته باشم)

یک مثل اتریشی میگوید اندیشه خوب یک شانس است و ... و بین یک دوست خوش فکر و یک دوست پولدار من اولی را انتخاب میکردم.

راستی من هم غدیر خریدم هم ملت. اما در نظر دارم کمی غدیر اضافه کنم . نظر شما چیست؟

در ضمن فکر نمیکنم مطالبی که شما یا من گفتیم طوری باشد که توسط مدیریت محترم سایت حذف شود.

8. علی خوش خلق

علی خوش خلق Active Member کاربر فعال

شغل:
    کارمند
    با تشكر

با تشكر از آقا بابك بخاطر پاسخ گوييشان
    وبا عرض ادب به آقاي اريا نژاد
    خواهشمندم بحث فوق را خاتمه يافته تلقي نماييم و به بورس وسهام بپردازيم
    ممنون از حضورتان
    ياهو

9. سهراب گل هاشم

سهراب گل هاشم New Member کاربر فعال

با پوزش ـ جناب آقاي خوش خلق

سلام اميدوارم جسارت بنده را ببخشيدشما اين تاپيك را ايجاد كردي يا بهتر بگم شما بحث را با عنوان كاميار فراهاني و آقا مجيد شروع كردي و اين خيلي جالبه كه خودتان خواهان خاتمه يافتن آن هستيد!!!!!!!

10. بهروز بهزاد

بهروز بهزاد New Member عضو تازه

شغل:
    مدير

11. كاميار فراهاني

كاميار فراهاني New Member کاربر فعال

با سلام

ممنون از اين همه اظهار لطف
    و بيشتر ممنون از اين همه انتقاد
    راستش بخاطر درگيري هاي كماكان شخصي شايد نتونم تا چند روزي ( بخوانيد چند ساعتي )‌مطلب بزنم . ولي خوب مطالب زيباي شما را مي خوانم و از انها واقعا لذت مي برم .
    دوستان من از انتقاد ناراحت نمي شوم و اين كار را ديوانه وار خوب مي بينم . ولي در اين زمان و با توجه به شرايط خاص بايد از دودستگي دوري كنيم . بنده خودم مي ايم و جواب انتقادات را ميدهم . خواهش كه چه عرض كنم تمنا مي كنم اين اخرين تاپيك اين بحث باشد و به چيزي جز بورس نپردازيم .
    ممنونم

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.