قوانين سايت : تاييد يا رد/توضيح آخر..(و نتيجه گيري آخر هفته)

آيا قوانين سايت جامع و كامل ميباشد؟

• خير ، ايراد دارد . بايد اينگونه اصلاح شود كه ....

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    517

علي مددي

Member
کاربر فعال
سلام خدمت همه عزيزان و بزرگواران حاضر در سايت تالار بورس:
با توجه به طيف وسيع كاربران اين سايت و سلايق مختلف - و از آنجاييكه سايت تالار بورس به يمن و مدد شما عزيزان ، به عنوان ( يكي از ) برترينها در نوع خود شناخته شده است - بر آن شديم تا با كسب نظرات و تمايلات شما دوستان خوب ، در صورت امكان نسبت به اصلاح احتمالي قوانين و تغيير مقررات موجود اقدام نماييم.
آنچه كه مد نظر است ، اينست كه شما خوبان نيز در جريان چگونگي وضع مقررات و نحوه تعيين قوانين مطروحه قرار گرفته و عملا اجرايي بودن يا نبودن افكار و نظريات خود و ديگران را رويت كرده و اگر انشاا... امكان بهينه كردن و بهبود شرايط وجود داشته باشد كه حتما و قطعا اين مهم صورت خواهد گرفت و مديريت دريغي نخواهد داشت.
نكته حائز اهميت اينست كه : در صورتيكه جواب كاربر محترمي به سوال مورد راي گيري = منفي است ، آنگاه لطف كرده و حتما نكات مورد نظر خويش را در خوب كردن و اجرايي كردن قوانين ذكر فرمايند . صرف بيان نظر منفي بدون پيشنهاد » دردي را دوا نكرده و مشكل را دوچندان مينمايد.
فرض مديريت بر اينست كه فقط آندسته از نظرات منفي مستدل را مورد بررسي قرار دهد .
و كلام آخر :
دوستان دقت فرمايند كه محدوديتهايي براي سايتهايي اينچنيني وجود دارد كه بايد الزاما رعايت گردد. حتما فراموش نخواهيم كرد كه هدف از اين سايت چه ميباشد. شايد بنده به شخصه ( خارج از مسئوليت حقوقي خويش ) به عنوان يك شخص حقيقي قصد انتقاد اجتماعي يا سياسي را داشته باشم اما موقعيت بنده و به طبع آن همه شما ايجاب ميكند كه اگر علاقه مند به تداوم و پايداري اين مكان ميباشيم ، از چنين مباحثي در اين سايت پرهيز گردد. وارد جزييات نميشويم. مختصر اينكه : چند مورد عملا به عنوان اصل تغيير ناپذير بايد مورد نظر قرار گيرد:
از آنجاييكه هدف اين سايت بحث و تبادل نظر در خصوص اخبار و شنيده ها و همچنين ارائه تحليل و نظرات در خصوص بازار بورس ايران ( و بيان مباحث اقتصادي مرتبط) ميباشد لذا :
* هرگونه بحث سياسي و اخبار مرتبط و يا مخاطب قرار دادن مسئولان ممكلتي / يا
* هرگونه بحث و مطالبي كه مستقيما ديگر كاربران را مخاطب قرار دهد و امكان برداشت توهين يا افتراء از آن بشود / يا
* هرنوع تبليغ يا تعريف از سايتهاي ديگر كه مورد وثوق يا تاييد مديريت اين سايت نباشد / يا
* .......
مجاز نميباشد.
اين موارد نمونه اي از خروارها قانون و موارد حقوقي ميباشد كه عدم رعايت هركدام از آنها سايت را ( و مديران آن را ) با مشكلات جدي مواجه ميكند كه ديگر بايد در آن شرايط عطاي .......
بگذريم.
قصد خدمت فروشي نداريم اما شما را به خدايتان سوگند ميدهم كه به هنگام پاسخگويي ، با مد نظر قراردادن مسئوليت خطير ما ، و زحماتي كه متحمل شده ايم تا بتوانيم دور هم باشيم ، نسبت به اظهار نظر و انتقاد / پيشنهاد سازنده خود اقدام فرماييد.
از همه شما متشكريم.
منتظر نظرات انتقادي و پيشنهادي شما هستيم
(*فراموش كردم عرض كنم كه : آيكون ؛؛ قوانين و مقررات سايت ؛؛ در ذيل صفحه موجود است )‌

ارمين مرادي

Member
عضو تازه
جناب مددي:
با تشكر فراوان از وقتي كه صرف ميكنيد
اگر امكان داره مانند تز كوپن سهام شما نيز كوپن تاپيك ايجاد كنيد چون ترافيك تاپيك خيلي زياد شده و خواندن ان غير ممكن شده است و تاپيك هاي مهم به سرعت به صفحات بعدي ميرود

علی خوش خلق

Good Member
کاربر فعال
باسلام

اقاي مددي عزيز
من نيز مانند بسياري ديگر به شما و اقاي فراهاني خسته نباشيد گفته
وسعي در عمل به قوانين فوق مينمايم
و پيشگيري را بهتر از درمان لاجرم ميدانم
موفق باشيد
ارادتمند
ياهو

ارمين مرادي

Member
عضو تازه
اگر دقت كنيم اكثر تاپيكهاي ... را اي . دي هاي جديد مي نويسند.
ضمن احترام به تمامي اين دوستان مي توان كاربران را از جهت سابقه و همچنين تحليل و نوشته هاي قبلي تقسيم بندي كرده و مثلا كاربري كه در اين ماه عضو شده فقط يك تاپيك در هفته
سهم(!) داشته و در صورت اراپه ي مطالب خواندني و ... در ليست كاربران ....(هر اسم مناسب) وارد شود .

ناظم

Member
عضو تازه
ببخشيد !!!

جناب مددي :
طبق وظيفه و معمول هميشه ناظم ، قصد ورود به تاپيك و ديدن مطالب را داشتم كه همزمان در فكر هم فرورفته بودم .
اگر اشتباه نكنم احتمالا سهوي راي ؛؛ خير ......؛؛ را كليك كردم .!!!
مطمئن نيستم و شك داشتم اما چون نظر منفي مشاهده نكردم احتمال دادم كه خود من بودم. گفتم سوءتفاهم نشه .
خلاصه ببخشيد اگر كسي توضيح نداده !؟ . ( آقا ، سر ما هم شلوغ شده !! )

مرتضي بورسي

Member
عضو تازه
سلام خدمت جناب آقاي مددي و ساير دوستان!
دوستان چيزي كه در وهله اول در اين سايت خودنمايي مي كند شلوغي و سر در گمي مطالب آن مي باشد. و همين امر باعث شده كه دوستان تاپيكهاي قبلي خود را پيدا نكنند و تاپيك جديد ايجاد نمايند يا براي اينكه تاپيك مورد نظر خود پايين نرود آن را بالا بياورند.
براي رفع اين مشكل و ساير مشكلات پيشنهاد ميكنم كه تاپيكها مانند سايت سرمايه و ساير سايتها به چندين گروه از جمله آموزش - اخبار شركتها - تحليل شركتها - گفتگو - همايشهاي آنلاين و پيشنهادات و انتقادات و مقالات و ... تقسيم شود.

همچنين پيشنهاد ميكنم كه بحث گفتگو را به چندين شاخه تقسيم كنيد. به عنوان مثال در سايت سرمايه؛ گفتگو به سه شاخه كلي بورس و سهام - زمينه هاي سرمايه گذاري - موضوعات عمومي تقسيم شده است كه هر يك از اين شاخه ها نيز به چندين شاخه تقسيم شده است. به عنوان مثال قسمت بورس و سهام به قسمتهاي اخبار بازار و تحليلها - تحليلهاي منتخب - شايعات - سبد سهام - آموزش تقسيم شده است. (مي توانيد اخبار مجامع و شركتها را هم يك قسمت جداگانه كنيد.)
در اين تقسيم بندي دوستان اخباري را كه صرفا شنيده اند و كمتر به آن اطمينان دارند در قسمت شايعات ذكر مي كنند كه خيلي بهتر است. بدين گونه خود اخبار از طرف گوينده آن به چندين قسمت تقسيم مي شود.
بدين ترتيب به نظر من خيلي از مشكلات حل مي شود. و تازه مي توان براي هر قسمت يك متصدي جداگانه از مديران سايت انتخاب كرد كه هر كسي قسمت خود را همواره زير نظر داشته باشد تا بدين ترتيب حجم كاري كمتر شود.

علي مددي

Member
کاربر فعال
............

سلام
در ادامه ........

*آرمين جان مرادي : ضمن تشكر ، قطعا اين نظرات ميتواند مجموعه مديريت و همه اعضاء را به تصويري روشنتر و جامع تر برساند. به هرحال بعد از اتمام اين راي گيري ( نهايتا تا اواخر هفته ) ، قطعا تلاش خواهيم نمود كه به يك جمع بندي برسيم.

*علي جان خوش خلق : ممنون از لطف شما . سايت خودتان است و خودتان برايش تصميم خواهيد گرفت .

* ناظم عزيز!!! ميگم كم بنده را گرفتار كرده اي كه حالا هم ........ ( شوخي بود نگران نباش . تا اينجا با تو يا بي تو 3 نفر جواب منفي داده اند كه قطعا يكي دو نفري قصد ثبت مطلب نداشته اند لذا اينكه شما هم منفي زده باشي يا خير مهم نيست . )

دوستان دقت فرمايند كه عرض كردم : اگر جواب ( راي ) منفي همراه با توضيح باشد حتما مورد بررسي قرار ميگيرد وگرنه كه صرف گفتن اين خوب نيست ( يا بد است ) دردي از ما دوا نخواهد كرد. يك بلوز در زمستان كم است و حتما يك پالتو مناسب است ولي اينكه گفته شود : يك بلوز به درد زمستان نميخورد اما بعدش پيشنهادي نباشد كه ما چگونه تشخيص دهيم پالتويي نيز موجود بوده و ما از آن خبر نداشته ايم . !؟؟
البته اگر قصد اينست كه حتي بدون پالتو هم باز بگوييم اين بلوز !! خوب نيست ، يعني فقط ايرادي گرفته باشيم كه خب ، شرمنده ...... ما بدون اين بلوز = ديگر حتما سينه پهلو ميكنيم !!!

علي مددي

Member
کاربر فعال
........

و باز هم سلام :

اصلا قصد نداشتم كه اينگونه تند و سريع خدمت دوستان برسم اما در جواب قبلي هم لازم ديدم كه به دوستاني چون آرمين خان و اينك مرتضي عزيز ، عرض كنم كه در آخر هفته انشاا.. جمع بندي خواهيم كرد اما ايكاش نظرات ارزشمند خود را در مورد قوانين و مقررات فعلي نيز ميفرموديد.
ضمنا به بقيه دوستان عرض كنم كه اگر تمايل به كمك كردن دارند ( و البته راي ايشان منفي خواهد بود ) آنگاه لطف كنند و حتما نقطه نظرات خود را ذكر فرمايند.
مرتضي جان : ضمنا به نوعي اين كار در اوايل راه اندازي سايت انجام گرفت كه بعضا مخالفيني داشت . به هرحال بعد از جمع بندي بايد نسبت به كسب نظر ديگران نيز باز هم اقدام نماييم. شخصا نظر مساعدي نسبت به بخش اصلي فرمايشات شما دارم. انشاا... كه انجام شدني باشد.

*مجددا از دوستان گرامي انتظار دارم كه نقطه نظرات خود را در مورد قوانين جاري هم بيان نمايند/
فعلا مزاحم نخواهم شد . شرمنده .

بهروزشهداپي

Member
کاربر فعال
علي آقا خسته نباشي

علي آقا خسته نباشي
بجز تقسيم بندي فروم به بخشهاي موثر تر آنطور كه دوست خوبم مرتضي بورس فرمودند ونيز گريد بندي يوزر ها كه آقا آرمين مرادي فرمودند وبنده هم سابقا اگر به خاطر داشته باشيد در سايت پارس پورتفوليو نيز به آن اشاره كرده بودم واقعا لازم است
واينكه متاسفانه درعين احترامي كه براي تمام بزرگواران قاپل هستم تاكيدات متعصبانه برخي از دوستان برروي تيپ هاي خاصي از سهام ويا پيشنهاد مشكوك ومكرر بعضي از سهام كه مكررا درتايپيكهاي متعدد كه حتي بعضا زحمت تغپير تايتل را نيز به خود نميدهند واقعا اين فروم را تبديل به يك بازار مكاره بزرگ كرده كه درعين اينكه خيلي گسترده هست متاسفانه نميشه از اون استفاده لازم رو برد . ميترسيم نظري رو بديم دوستان ناراحت بشن اما شايد محدود تر كردن تايپيكها بتونه به همه دوستان كمك كنه
اما واقعا جاي مباحث سياسي دراين سايت خاليه با توجه به حساسيت خاص بورس به سياست ووضعيت خاص بورس ما اين مباحث ميتونه خيلي كمك كننده باشه اگر چه محدوديتها ومعذوريتهاي شما قابل درك ميباشد اما اتخاذ تدابيري دراين خصوص به پربارتر شدن اين سايت ميتونه كمك كنه .
خوشبختانه بايد عرض كنم كه كار اون آقا سيبيلو ;) (ناظم) واون آقا آجان ;) ( نگهبان) جاي تقدير داره اينجا شايد اسم بردن از سايتها چندان موجه نباشه اما متاسفانه دربرخي از فرومها توهين ومتلك و... درقالبهاي مختلف بقول معروف هشت تا يه غازه كه واقعا آدم رو از مطلب زدن بيزار ميكنه
درهر صورت براي شما بزرگوارن آرزوي سربلندي دارم

بهروز شهداپي

سعيد تهراني

Member
کاربر فعال
من كمي مخالفم

با سلام به تمام دوستان سایت . ضمن احترام به تلاش همه دوستان و مدیران که تلاش نموده

اند تا این سایت را راه اندازی نمایند و این مطالب بهیچ وجه به معنای زیر سوا ل بردن تلاش این

عزیزان نیست . خوب مدیران سایت خواسته اند کاملا دمکراتیک با قوانین سایت برخورد نمایند و

قوانین سایت را به رای و در معرض بررسی و نقد عمومی قرار دهند . هرچند معمولا قوانین

اینگونه محلها بر اساس محدودیتها موجود طراحی میشود و دیگران که میخواهند از این نوع

خدمات استفاده نمایند مجبور میشوند خود را با قوانین تطبیق دهند و چنانچه خلاف انرا انجام

دهند حذف میشوند و حداقل با ان ایدی مجاز به استفاده نیستند . چرا که معمولا طراحین این

نوع مراکز اهدافی دارند که بهیچ وجه نمی پذیرند که از اهداف موضوعه خود دور شوند . که

مدیریت سایت هم به نحوی سعی نمودند بعضی از خط قرمز ها را معلوم نمایند که مثلا بحث

سیاسی نشود و یا توهین نشود وووو این یعنی بهر حال بعضی چیزها قابل اغماض نیست .

خوب من عرض میکنم چه اشکال دارد ما سعی کنیم کاری کنیم که دستکاری در قیمت هم را

جزو این خطوط قرمز قرار دهیم . اگر قرار باشد که گروهی با هماهنگی قبلی و با شارژ پول و

تبلیغات در سایتهای مشابه یک سهم را بالا ببرند و بعد از سود چند درصدی انرا رها کنند . ایا این

خط قرمز سایت نیست . مگر در داده چه شد ؟ که هنوز دوستان زیادی در گیر ان هستند . اگر

تریبونهای عمومی نبود و اگر سایتهای مشابه اینجا نبود ایا این نوع پروژه ها موفق میشد ؟ مگر

قرار هست که ما زحمت بکشیم و یک سایت راه بیاندازیم و کلی هزینه مادی و نیروی انسانی و

فکری نماییم برای انکه محلی برای تبلیغات سهم برای دیگران . مگر میشود محدودیت خطاب و

تاثیر این سایت را و امثال این سایت را کنترل نمود ؟ بقول دکتر عبده وجود این نوع سایتها خوب

هست تا انجا که دستکاری در قیمت نشود. راستی تا حالا فکر کرده اید که اگر زمان بگذرد و

امکان این نوع سایتها بیشتر برای بورس بازان حرفه ای شناخته شود وبا پول کافی که دارند

پوست همه را میکنند . عزیزان من هم قبول دارم بخش زیادی از این مشکل مربوط به بورس و

قوانین بورس هست . بله حجم مبنا برای شرکتهای کوچک غلط هست . بله درصد سهام شناور

بازار پایین هست. بله وقتی 10 نفر بورس باز میتوانند با هم 50 میلیارد تومان پول را جابجا نمایند

دیگر ورود یک شرکت با سرمایه 11 میلیارد در بورس انهم با درجه شناوری سهم 20 درصدی

خنده دار هست . بله بازار ما عمیق نیست و مشکل هم همین جاست. ولی بهرحال به همان

اندازه که فشار کافی دارد به مدیریت بورس برای این مشکل وارد میشود . بهرحال ما در این

شرایط داریم سهم میخریم و با توجه به این شرایط باید سایت طراحی کنیم . اگر قرار باشد با

وجود این مشکلات در بورس ما هم عاملی شویم که فرصت کافی به بورس بازان برای پوش

نمودن سهم بدهیم که خود اب به اسیاب دیگران ریخته ایم . عزیزم . در این سایت رسما تعریف

میشود که ما چگونه سهم را بالا میبریم و مراحل انرا بیان میکنند و ایا راستی در بازار کوچک ما

میشود با تحلیل جلوی این کارها راگرفت . مگر در مورد داده این همه دوستان نگفتند که نمی

ارزد و... ولی مردم باید قسم شما را قبول کنند یا دم خروس را ؟ شما دائم میگی نمی ارزه

ولی سهم را دارند با شارژ پول میبرند بالا. و انکسی هم که حرف شما را گوش کرده بعد از

مدتی میبیند که با گوش دادن به شما و حتی تحلیل شما و نخریدن سهم عملا از سود جا مانده و

البته در دراز مدت به حرف شما میرسد . کمااینکه الان خیلیها پشیمان هستند ولی چه فایده . و

اینکه بعضی میگویند این وضع خوب هست و افراد نباید طمع کنند و همین که چند درصدی را

سود نمودند باید خارج شوند و راستی اگر این کار سنت شود مگر کسی به کسی رحم میکنند و

این بازی که اخر ندارد . و اصلا عزیزان مگر تاثیر این نوع سایتها در شعاع محدودی میباشد که

چنین عمل شود .من نمی دانم تا حالا اسیر بورس بازان شده اید یا نه. هرچند معتقدم که هنوز

این نوع سایتها شناخته شده بعنوان یک ابزار برای افراد بورس باز نشده هست و الا شاید در

انصورت حرف بنده بهتر روشن میشد . من معتقدم نقش این سایتها باید بیشتر تحلیلی و اطلاع

رسانی باشد و سعی شود از این که چی باید خرید و چی خوب هست و اینکه من این را خریدم

و ... و.. دوری شود . شاید برای این مسایل پیدا نمودن راه حل سخت باشد چون تشخیص ان

کمی مشکل هست که در این راستا بیشتر بر میگردد به مدیران سایت که باید چنان احاطه ای به

مسایل بورس داشته باشند که بتوانند تشخیص دهند و برخورد نمایند و حذف و... نمایند . و حتی

این مطلب که مردم نباید هر حرفی را قبول کنند و تحت تاثیر قرار گیرند را هم قبول ندارم و باعث

رفع این مسولیت نمی شود که ما اجازه دهیم تیلیغ شود و پوش هم شود و مردم هم شاهد

رشد قیمتی یک سهم باشند وتحت تاثیر قرار نگیرند . حتی این مسئله موضوع بحث انگیز ما با

بعضی از روزنامه ها هم هست که انها توجیه میکنند که ما در ستون شایعات و شنیدها و حتی

نوشتن مطالبی مانند / ما در قبال این ستون هیچ مسولیت نداریم و تائید و یا رد نمی کنیم /

سعی میکنند که رفع مسولیت نمایند . اما واقعا این طور هست و مسولیت ندارند . ایا ما باید

محلی را راه اندازی کنیم که منفعت مادی هم نداشته باشد برای ما و در اخر هم گرفتاری برای

مردم درست کنیم . اگر روزنامه چنین میکنند حد اقل یه نفع مادی دارند . مگر روزنامه اسیا را بجز

اتهام اول ان برای چه بستند ؟ مگر اخبار داغ را برای چه بستند ؟ در اخر راه حل انست که ضمن

انکه دوستان فعالتر برخورد نمایند و به نقد حرف دیگران بروند و اجازه جو سازی را بگیرند و در عین

حال مدیران سایت حرفه ای تر برخورد نمایند و با خدمت گرفتن توان تخصصی خود این نوع کارها

را تشخیص و برخورد نمایند . در انتها مشکل این بود و هست که اگر گروهی عامدانه و جهت دار

از این نوع سایتها استفاده ابزاری کنند چگونه با برخورد شود که به نطر من افشا نمودن انها و

برخورد فعال دوستان در به نقد کشیدن و برخورد مدیریت بعنوان کارشناسان بورس و مطلعین

بورس که امین مردم هم باید باشند جلوی این کارها را بگیرند تا محیط بیشتر تحلیلی شود و

افراد خودشان تصمیم بگیرند بر اساس تحلیل چه سهمی را بخرند .

سهراب گل هاشم

Member
کاربر فعال
جناب ناظم لطفا دقت فرمائيد

با سلام خدمت مددي عزيز و ديگر دست اندركاران سايت محترم تالار بورس
جناب ناظم لطفا دقت فرمائيد با كمال احترام بايد عرض كنم تصويري كه من جهت شناسائي نام كاربري خود انتخاب كرده ام جديدا ذيل نام شما مشاهده ميشود لذا تقاضا ميشود كه رعايت حق تقدم انجام گردد.
اما در مورد قوانين سايت من راي مثبت دادم . من در يكي از قانونمند ترين كشورهاي دنيا ( فرانسه) تحصيل كرده ام و معتقدم قانون و همچنين انظباط سر لوحه همه امور است حالا به اين نكته توجه شود كه بقول قديميها هنوز مهر ورود پاسم به فرانسه خشك نشده با يك حس برتري طلبي به آن جامعه نگاه كرده وشروع به ايراد گيري از قوانين آنجا بكنم و اين نيك بماند كه بعضا آن قوانين را هم به تمسخر گرفته و بخواهم به معتقدات افرادي از آن جامعه هم با افترا حمله نمايم
و خلاصه حق هر كاري را به خودم بدهم ووقتي با تذكر محترمانه مسئولي مواجه شوم كه وا مصيبتا ـ آقا اينجا دمكراسي نيست وحقوق اجتماعي من (بهتره بگم حقوق كاربري) تضعيف شده ووو...
البته پوشيده نيست كه اين اواخر مشكلات عديده دست به دست هم داده و به تعبيري كمي هم گره خورده ولي شخصا معتقدم بها دادن وحساسيت به اينگونه مسائل شايد بنحوي آنها را تشديد كند واين دور شدن از جو اقتصادي و گرفته شدن وقت اساتيد است .
پس كساني كه اين سايت را دوست دارند اينجا ميمانند و بهتر بگم چون من اين سايت را دوست دارم پس اينجا حضور دارم .

نش لا

Member
کاربر فعال
راي و پيشنهاد

با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت شما و تمام دست اندر كاران سايت علي الخصوص محسن و حامد عزيز كه واقعا در برطرف كردن مشكلات فني سايت زحمت ميكشند.

پيشنهاد:

1-لطفا بگذاريد هر كاربري در مورد هر سهمي و با هر نيتي مطلب بنويسد(طبيعي است كه مسيوليت خريد و فروش با خود اوست.(اگر چه اينگونه سهامداران كه فقط با خواندن مطالب اينجا مبادرت به خريد و فروش كنند تا بيان سفارش خريد بدن ........... تو راه كارگزاري يا پشت تلفن باز رايشون عوض ميشه :D (بعبارتي اجازه بدين هركسي هر سهمي رو معرفي كنه و شما نقطه چين نكنين)

2-هر كاربري كه از الفاظ توهين اميز و يا هر برخورد ناشايست (نوشتاري)استفاده كند با اخطار قبلي 3 از نوشتن محروم شود.

ناظم

Member
عضو تازه
حق تقدم !!

كاربر محترم آقاي گل هاشم :
توضيح زير براي رفع سوءتفاهم گفته ميشود :
اين آي دي و عكس مربوطه در تاريخ 26 تيرماه ( روز اول بازگشايي اين تالار) به نام ناظم ثبت شده و مدتها از عمر آن ميگذرد ( فقط ثبت عكسها بعدها فعال شد و به محض فعال شدن اين عكسها = آواتار - عنوان ناظم اين عكس را يدك ميكشيده ) و حتي در همان ايام شروع به كار عكسها - يكسري از كاربران عزيز هم بعضا {در بعضي از تاپيكها} به سبيل آن اشاراتي داشته اند !!!»‌( يعني از همان ابتدا = عكس با عنوان همراه بوده )

‌ اما ..........> هميشه حق با شما ( مشتري ) بوده و خواهد بود.

پس حق تقدم استفاده از اين عكس به شما داده ميشود !! ;)

رضا ايراني

Member
کاربر فعال
با سلام وخسته نباشید
بسیار خوب نوشته بودند جناب تهرانی و من لذت بردم همانگونه که از مطالبشون در" میگویند..."تا حالا بسیار استفاده کرده ام
واما جناب مددی و دیگر مدیران سایت اول تشکر کنم بابت زحمات شما که این مجموعه را گرد آوردید و به خوبی مدیریت کردید(هم به لحاظ فنی و هم محتوایی )اما اجازه بدهید انتقاد کنم چون انتقاد سازنده تر از تعارفهای خشک وخالی است :من خودم مدت بسیار کمی است
که وارد بورس شده ام و تا این لحظه و با افتهای اخیر،سود و زیان من خنثی شده و سر جای اول برگشتم (در مدت 6 ماه) که بخشی از آن هم در اثر عدم تجربه من و قسمتی ناشی از جو سازیهایی بود که از طرف عده ای انجام شده و جناب تهرانی به درستی به
آنها اشاره کردند اما به هر حال سعی کردم تا میتوانم از سوالات چی بخرم چی بفروشم دوری کنم و بخواهم روش تحلیل را یاد بگیرم بخصوص تحلیل بنیادی شرکتها تا مبادا یک شرکت کم ارزش را تحت تاثیر جو نخرم و زیان نبینم چند بار از کسانی که در سایت جایگاه بالاتری
نسبت به دیگران از نظر تحلیل و تجربه قرار دارند خواستم که روش تحلیل را بنویسند و برخی تجربیات خود را از روی لطف دراختیار دیگران قرار دهند ولی ظاهرا توجهی نشد البته میدانم که جوابم این است که مگر کسی اینجا از بقیه طلب دارد که انتظار
آموزش دیگران را از آنها بخواهد ولی به هر حال مسولیت خود د ر مقابل دیگران را میخواهید چگونه توجیه کنیدچند بار از شخص استاد مددی خواستم به جای اینهمه فرصتی که لطف میکنند و منت میگذارند جواب دوستان را به صورت پیشنهاد خرید یا فروش سهم میدهند
چند نکته در روش تحلیل ارایه کنند ولی ....یا کامیار عزیز که بیشترین تحلیلها در سایت از اوست چند تحلیل را که میتوانست در نهایت، روش تحلیل را بیان کند نیمه کاره رها کرد (باور کنید تحلیل ساختمان یا توس گستر کامیار عزیز را پرینت کرده ام و چند بار خوانده ام وهر بارچیز جدیدی آموخته ام نه از شرکت ساختمان بلکه از روشی که بکار میگیرد)یا جناب کامران یا
استاد شهریاری و...جای تحلیل و نه حرف زدن درباره چند سهم واقعا از ایشان خالی است .نمیدانم دوستان چگونه فکر میکنند ولی ارزشی که مطالب جناب تهرانی به صورت اطلاعات خام و وپایه ای از شرکتها مینویسند بسیار ارزش دارد تا اینکه بگویند این سهم
را امروز بخر و فلان روز بفروش به هر حال جای تحلیل خالی است
ویک پیشنهاد جناب مددی و دیگر مدیران سایت من نمیدانم شما چرا از جنبه درآمد زایی سایت ابا دارید؟شاید اگر سایت حالت سودآوری به خود بگیرد مدیران با انگیزه بیشتری بتوانند در سایت فعالیت کنند(و به نظر من این مساله اصلا مذموم و ناپسند نیست)از راه جذب آگهی ونیز دریافت حق عضویت ،که به نظر من پرداخت حق عضویت در حرفه ای کردن و شفاف تر شدن
افراد در سایت بسیار کمک کننده است (مثلا فردی برای عضویت یکساله فلان مبلغ به فلان حساب بریزد و با ارسال تصویر فیش و نام کاربری مورد نظر از طریق ایمیل نام کاربری برای او فعال شود بدین ترتیب اولا افرادی که به صورت جدی بازار را
تعقیب میکنند عضو میشوند و از طرف دیگر مساله ای به نام تکرر آی دی های یک فرد هم هم بسیار کمرنگ میشود) ویک نکته دیگر اینکه
اگر هر کدام از اساتید فکر میکنند در مورد یک سهم تبلیغات بی منطق در حال شکل گیری است سعی کنند با ارایه تحلیل کاربران را نسبت به
آن آگاه کنند تا قضیه ای مثل مداران کمتر پیش آید (اگرچه در مورد این سهم چند نفر از اساتید به صورت اشاره در چند ماه پیش هشدار دادند)
در انتها باز هم ممنون چون فشارها روی دوش شما مدیران عزیز سایت است و ما فقط بیرون گود نشسته ایم و....ولی به هر حال فکر کردم این مطالب رابگویم

ناهيد

Member
عضو تازه
آقاي مددي با سلام
من در تاريخ 21 شهريور نظر خودم را در رابطه بامشكلات سايت به اين شرح نوشتم
آقاي مدير سايت
با سلام
1- تنوع مطالب بسيار كم شده
2-صفحات مفيد طولاني و مراجعه به آنها عذاب آور است بنظر فرم مورد استفاده در سايت پارس بهتر بود
3-بحث ها ومطالب پيش پا افتاده - تكراري - غير مفيد - شخصي و متفرقه اكثر فضا را به اشغال درآورده
4- تعصب هاي بيجاي پاره اي افراد بر روي بعضي از سهام كسل كننده شده
بنظر بنده دوستان صاحب نظر پيشنهادات خود را در جهت رفع اشكالات فوق بيان نمايند

در آن موقع كسي به حرفهايم توجهي نكرد در آن موقع نام كاربري ديگري داشتم . يكي دو بار ديگرهم نظرياتي را بيان نمودم كه به نوعي به حركت هاي سودجويانه و غير اخلاقي بعضي ها اعتراض مي نمود ، كه برخوردهاي توهين آميز و تخريبي بعضي ها را بدنبال داشت .ناچار به تغيير اسم كاربري خود شدم. بانام كاربري فعلي يك يادداشت اخلاقي دريكي از تايپيك هاي مافيايي مداران درج نمودم . شما برويد وببينيد دران تايپيك چقدر به من توهين شد بطوريكه تصميم گرفتم كه ديگر چيزي ننويسم .
آقاي مددي من با صحبت هاي دوستان شهدايي ،تهراني و اقا مرتضي موافقم بنظر اينجانب بايد بازارتحليل ، اخبار واقعي شركتها ،تحليل جامعه شناسي،روانشناسي افراد را كه مقولاتي ضروري و روزمره ميباشد رااز شايعات جدا نمود . بحث شايعه راهم از شانتاژ جدا ساخت . انچه اين روزها در سايت ميگذرد شانتاژ محض است . فقط شما ببينيد يكي دو نفر در رابطه با مداران چه جوي راه انداخته اند. من ديروز در وبلاگ اقاي كامران نوشتم كه خوب كاري كرديد آقاي كامران از سايت خارج شديد حداقل خارج شدن شما واقليتي ديگر مصونيتي به اعمال شانتاژ چي ها نخواهد داد و تقريبا وقتي اينهارا براي آقاي كامران مينوشتم اميدم را با اين سايت از دست داده بودم . اما امروز با اين حركت شما و حرفهاي دوستان احساس ميكنم هنوز چراغي روشن است .
آقاي مددي براي من مهم است كه به واقع ببينم كه يك حركت سياسي چه داخلي و چه جهاني چه تاثيري بر روند سهام خواهد داشت .ولي هنگامي كه فردي از موضع واقع بيني نظري را مطرح ميكند سيل تهمت ها، اميدهاي واهي از جانب انان كه يا مغرضند ويا خودشان را گول ميزنند در تايپيك هاي متعدد جاري ميشود ، كساني كه براحتي ميتوان فهميدفاقد هرگونه درك سياسي ميباشند .آقاي مددي هيچ متوجه شده ايدكه چه حجم زيادي از مطالب به ايجاد اميد واهي در روزهاي التهاب سياسي آژانس شد اميد دادن اشكالي ندارد اما زمانيكه باعث كوري ديد آدم ميشود موجد اشكال ميشود
آقاي مددي هيچ بررسي نمودهايد كه اين دو ماهه اخير چه حجمي از مطالب به انفجارهاي پي در پي مداران اختصاص يافت
آقاي مددي بنظر من بايد ممنوعيت بحث چي بخرم چي بفروشم را با قاطعيت در قوانين لحاظ كرد
سرتان را درد آوردم پيشنهاد زياد دارم انشاله بعدا مطرح خواهم ساخت

رضا مسلم

Member
عضو تازه
با سلام
هر مجموعه اي براي داشتن نظم بايد داراي قانون باشد و تمام آن مجموعه بايد تابع باشند.
به قول يك نفر: اگر قانون بد در مورد همه اجرا بشود آن قانون ؛قانون خوبي است.

.........................................
بورس محل فرصتهاي نامحدود است.

حامد6111

Member
عضو تازه
با تشكر

سلام
اگه امكان دارد دوستان را باتوجه سابقه در دو تالار فرعي و اصلي قرار دهيد و ايجاد تاپيك در تالار اصلي شرايط خاصي داشته باشد و در تالار اصلي هم براي هلدينگ هاي مختلف تاپيكي ايجاد شود و هركي خواست فقط تو اون تاپيك نظر بده

با تشكر
مخلص علي آقا

سينا داوودي

مسدود شده
مسدود شده
با عرض سلام خدمت تمامي دوستان عزيز :

به اعتقاد من اين سايت محلي براي تبادل اطلاعات بين كاربران است ؛ حال اين اطلاعات چه تحليل ٬ چه تبليغ ٬ چه اطلاع رساني ٬ چه شايعه و چه حتي غير واقعي باشند مي توان با توجه به چار چوب قوانين و مقررات اين سايت درج كرد . با عنايت به اين موضوع كه هر كاربري مي توان هر مطلبي بنويسد { البته به دور از توهين به مسئول و يا مسئولاني ( چه مستقيم و يا غير مستقيم ) - فحاشي ٬ تهمت ٬ تحقير كردن ديگران و ... } ؛ به نظر مي رسد كه محدود كردن موضوعات و بحث ها در اين سايت به صلاح كلي اين سايت نمي باشد ؛ چرا كه در كوتاه مدت اين موضوع و مسئله باعث خواهد شد كه شماري ديگر از دوستان { ( چه حرفه اي و چه غير حرفه اي ) - ( چه تازه كار و چه كهنه كار ) } با توجه به موضوعات فوق از اين سايت كنار بكشند و بروند كه اين موضوع غير قابل هضم است . پس بنابراين به اعتقاد اينجانب هر كسي خود تصميم گيرنده در خريد ٬ فروش هايش مي باشد و در نهايت خود فرد تصميم مي گيرد كه آيا فلان سهم را بخرد و يا نه و به اعتقاد من انداختن تقصير خريد و فروش ها به گردن ديگران سهل انگاري خود فرد است .

موفق و مويد باشيد .

ندا رمضاني

مسدود شده
مسدود شده
در ابتدا خواهشمندم كه اين مطلب توسط ناظمين سايت حذف نگردد كه بتوانيم واقعيت ها را شناسايي كنيم .

سلام . من در اين سايت جزء تفرقه چيزي ديگر نميبينم و اينكه گروهي متعصبانه برخورد ميكنند

و در پي ايجاد نا امني و بي انظباطي و اخلال هستند .

در ابتداي سخنم در بعضي از اين تاپيكها واقعياتي پنهان مي ماند و سريعا با آگاهي تيم مديريت

سايت اين مطالب سريعا حذف ميشود چرا كه به نظر من نبايد بين كاربران سايت تفاوتي باشد

و همه بايد بتوانند از حقوق خود دفاع كنند و يا حرف خود را بيان نمايند اما در همين مدت راه

اندازي تالار بورس شاهد بوديم كه در بسياري از اوقات مديريت بطور سليقه اي اقدام به حذف يا

قفل نمودن پيام كاربران نموده است . گاهي اوقات رفتارهايشان كاملا متعصبانه و جانبدارانه

است . دوما چرا بايد طوري باشد كه به قول يكي از كاربران : آقاي فراهاني ميگويند كاغذ سازي

كاوه و آقاي كاويان سريعا به دوستان پولدار خود جهت جمع آوري اين سهم زنگ مي زنند و يا

اينكه به قول آقاي پيام رحمتي چرا بايد تاپيك توس گستر توسط تيم مديريت سايت قفل شود ؟

چرا ؟ سليقه اي عمل كردن تا چه حد .

اينجا مكاني آزاد براي هر مطلبي است . نه مطالب توهين آميز . آيا اين صحيح است ؟

اشكال كارمان كجاست ؟ از قديم و نديم گفته اند كه كرم از خود درخت است . من نظرات شفافم

را در جهت بهبود سايت گفتم . اينجا مكاني آزاد است . اگر قرار است تالار بورسي باشد مطالب

تكراري در 10 تا تاپيك و توهين آميز ننويسيم و نيز در عين حال جانبداري برخي از افراد توسط تيم

مديريت را هم شاهد نباشيم كه سليقه اي است . اگر كه غير از اين است يكي پس از ديگري

اين سايت را ترك كرده و در نهايت پس از مدت كوتاهي چراغ تالار بورس خاموش خواهد شد .

ناظم

Member
عضو تازه
شفاف سازي !!!

ندا رمضاني گفت:
در ابتدا خواهشمندم كه اين مطلب توسط ناظمين سايت حذف نگردد كه ........

سلام . من...............
گاهي اوقات ( مديريت ) رفتارهايشان كاملا متعصبانه و جانبدارانه است .
دوما چرا بايد طوري باشد كه به قول يكي از كاربران : آقاي فراهاني ميگويند كاغذ سازي
كاوه و آقاي كاويان سريعا به دوستان پولدار خود جهت جمع آوري اين سهم زنگ مي زنند و يا .........................

اينجا مكاني آزاد براي هر مطلبي است . نه مطالب توهين آميز . آيا اين صحيح است ؟
اشكال كارمان كجاست ؟ از قديم و نديم گفته اند كه كرم از خود درخت است . من نظرات شفافم را در جهت بهبود سايت گفتم . اينجا مكاني آزاد است . اگر قرار است ...........
كاربر محترم :
1- طبق دستور مديريت (‌آقاي مددي ) هيچ مطلبي حتي توهين آميز يا درهرصورت ديگر = ولي مخالف قوانين سايت » در تاپيك ايشون « حذف نخواهد شد
2- خوشبختانه من به عنوان يك ناظم ( و يك كاربر عادي كه سهامدار است نيز ) ميتوانم نظرم را عرض كنم :
= ميگوييد : برخورد متعصبانه مديريت و وووو .......... آيا در فرهنگ لغات شما اينها توهين نيست ؟
=ميگوييد : آقاي كاويان به دوستان پولدارش زنگ زده ووووو ...... اين يك نفري كه از قول او صحبت ميكنيد آيا مورد اطمينان شما است و ميتوانيد چنين اتهامي را بعدها پاسخگو باشيد؟ و آيا اينگونه صحبت كردن را هنوز توهين يا افتراء نميدانيد ؟
= ميگوييد : اينجا مكاني آزاد !!!! براي هر مطلبي !!!؟؟؟!! است . ......... اينجا چيز زيادي نميتوانم بگويم چون خيلي متعجب شده ام . لطفا براي يكبار هم كه شده قوانين را مرور كنيد.
= ميگوييد : اشكال كجاست و ؛؛؛ كرم از درخت است ؛؛؛ و البته لطف ميكنيد و ميفرماييد كه نظر شفاف !!! خود را براي بهبود سايت گفتيد ؟!؟!............ كرم كه حتما توهين نيست . نظر شفاف شما را هم شايد چون نيمه شب بود و تاريك !!! بنده خوب نديدم.
3- خدا به داد مديريت اينجا برسد. ( بنده اواخر هفته گذشته استعفاي خود را داده ام و منتظر قبولي آقايان هستم تا نه تنها مزاحم شما نشوم بلكه چنين منطقي را نخوانم و حرص نخورم.)
4- اميدوارم كه با شفاف سازي !!! شما = وضع اين سايت هر روز بهتر از ديروز شود !!!
همه را از شر شيطان رجيم به خداي بزرگ ميسپارم .
بنده رفتم احياء تا بلكه اين نفس عماره خود را تذهيب كنم .

بالا