قثابت ( قند ثابت خراسان )

رامين20

New Member
عضو تازه
با سلام خدمت دوستان سهامدار قثابت

براي متمركز شدن مطالب در مورد اين سهم و معاملات نسبتا خوبي كه در اين دو روز اين سهم داشته است . اقدام به ايجاد اين تاپيك كردم ، اميدوارم كه بتوانيم از نظرات ديگر دوستان استفاده كنيم .
...

با ذكر مطلبي كه قبلتر در مورد قثابت نوشتم ، اين تاپيك را شروع ميكنم :

و نكته اي در مورد قثابت و سود اعلامي براي 90/04/31
همانطور كه مي دانيد ، از رقم 470 ريال eps اعلامي شركت ، رقم 363 ريال مربوط به فروش ساختمان دفتر مركزي مي باشد ،
ولي شركت همانطور كه در پيش بيني شش ماهه ذكر كرده : "پيش بيني عدم فروش کامل محصول طي دوره و داشتن موجودي در پايان دوره (حدود 9027 تن قند) " را از عوامل مورد تاثير در سود ذكر كرده ، كه همين عامل و در صورت فروش اين مقدار موجودي شركت مي تواند ، تعديل مثبت براي پايان دوره 12 ماهه داشته باشد .
در صورت اينكه فرض كنيم ، بهاي تمام شده كالاي فروش رفته به نسبت درج شده در گزارش شش ماهه افزايش يابد و همچنين كل موجودي در پايان دوره به فروش برسد ، مي توان پيش بيني افزايش حدود 230 ريال و eps در حدود 700 ريالي را براي قثابت داشت .

aysan

Active Member
کاربر فعال
ممنون تاپیک خوبیه. من تو194 وارد سهم شدم میخوام بدونم هدف قیمتش چنده و در چه زمانی بازم ممنونم

mohsen55

Well-Known Member
کاربر فعال
با تشکر از اطلاعات جدیدتون درصورتیکه صحیح از آب در بیاد منابع خبر رو میشه اعلام بفرمایید

pari24

مسدود شده
مسدود شده
رامین عزیز میدونستی قند لرستان وشیرین خراسان هم خواهر وبرادر های قثابت اند

رامين20

New Member
عضو تازه
ممنون تاپیک خوبیه. من تو194 وارد سهم شدم میخوام بدونم هدف قیمتش چنده و در چه زمانی بازم ممنونم
فكر كنم بهتره كه دوستان تكنيكالي در مورد هدف قيمتي نظر بدهند ، من به شخصه هدف اول را بالاي 200 ميدونم .

رامين20

New Member
عضو تازه
با سلام خدمت دوست عزيز
فكر كنم كه قشرين نسبتي با قثابت داشته باشد ولي قلرست چطوري فاميل است ؟
با قرار گرفتن قشرين (برادر قثابت) در گره و ورود خريد يك عددي در سيستم در %8- (2694 ريال) احتمالا اين سهم نيز امروز متعادل مي شود .

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
من فكر ميكنم موجودي انبار را در سال مالي جديدشان اعلام فروش كنند وگرنه مجبور ميشوند تعديل منفي اعلام كنند چون بيشتر سود 47 تومني (363ريال) از محل فروش ساختمان و غير عملياتيست و چنانچه موجودي انبار را هم به اين مبلغ اضافه كنند براي سال آينده ديگه چيزي براي اعلام ندارند!!
با توجه به اينكه پايان سال مالي شركت 90.4.30 هستش در ماه آينده بايد ايي پي اس جديد را به بازار اعلام كند . به نظر من از ماه آينده بشدت مورد توجه قرار ميگيره قثابت

رامين20

New Member
عضو تازه
1390/3/7 - 8:43:30 - توقف نماد معاملاتي قثابت
به اطلاع مي رساند ، نماد معاملاتي شركت قند ثابت خراسان باتوجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم متوقف شد. مديريت بازار

mohsen55

Well-Known Member
کاربر فعال
1390/3/7 - 8:43:30 - توقف نماد معاملاتي قثابت
به اطلاع مي رساند ، نماد معاملاتي شركت قند ثابت خراسان باتوجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم متوقف شد. مديريت بازار
به نظرتون تعدیل مثبت یا منفی ؟

رامين20

New Member
عضو تازه
سلام. رامين جان پول حق سپه را دادن شما گرفتي؟ 468 ريال
بله دوست عزيز براي من هم فكر كنم ديروز واريز شده بود كه امروز متوجه شدم . تقريبا 464 ريال - حدود 56% درصد سود - ممنون از اطلاع رساني شما

راستي براي اينكه به تاپيك هم ربطي داشته باشد ، خبري از تعديل قثابت نداريد ؟

helen_amiresfandiar

New Member
کاربر فعال
سلام به دوست ارجمندم

رامین عزیز، بین سهام قندی سهمی هست که برای سهامداری بلند مدت مناسب باشد؟

تا حالا سهامدار این گروه نبودم و اطلاعات کافی و مستند برای سرمایه گذاری در این گروه ندارم.

البته سهام "شیرین"!! داشتیم اما شیرینی آنها از عسل طبیعی بوده نه از نیشکر و چغندر تصفیه شده!!

راستی برای اینکه ربطی به تاپیک هم نداشته باشد، بازدهی 56% حق تقدم وسپه مبارک !

رامين20

New Member
عضو تازه
سلام به دوست ارجمندم

رامین عزیز، بین سهام قندی سهمی هست که برای سهامداری بلند مدت مناسب باشد؟

تا حالا سهامدار این گروه نبودم و اطلاعات کافی و مستند برای سرمایه گذاری در این گروه ندارم.

البته سهام "شیرین"!! داشتیم اما شیرینی آنها از عسل طبیعی بوده نه از نیشکر و چغندر تصفیه شده!!

راستی برای اینکه ربطی به تاپیک هم نداشته باشد، بازدهی 56% حق تقدم وسپه مبارک !
سلام به دوست گرامي

اول در مورد بازدهي 56% و سپه ح بنويسم كه با توجه به بازدهي بالاي منفي ماه هاي اخير تقريبا از قبل پيش خور شده بود و تنها حسني كه داشت اين بود كه اين مقدار پول در بورس نبود و بنابراين هر روز كم و كمتر نميشد ،
البته با كاهشي كه از آذر ماه 89 در ميزان سرمايه گذاري در بورس داده بودم و تا همين ماه نيز ادامه داده ام ، ميزان سرمايه در گير در بورس را كاهش و در نتيجه ميزان ضرر ريالي را نيز كاهش داده ام .(البته اين مسئله به علت سرمايه گذاري در كار ديگري بوده است)
و در مورد سهام قندي اگر بتوانيد قلرست را بخريد بايد سهام شيريني باشد البته فروشنده ندارد و كاري هم با گره ندارد و فقط صف خريد بدون عرضه دارد .
در مرحله بعدي قمرو نيز خوب بود كه بعلت نامعلوم (براي من) و شايد معلومي (براي ديگران)بسته شده است .
بعد از اين دو به قثابت مي رسيم كه در قيمت هاي بين 140 تا 150 براي خريد مناسب بود كه اين سهم را نيز براي تعديل نامعلوم (مثبت يا منفي) بستند .
و تنها سهمي كه مي توان خريد (البته اگر ريسك خريد را قبول مي كنيد ) ، قشرين با توجه به اسم شيريني كه دارد و همچنين كاهشي كه از حدود 300 تا اينجا داشته است ، در روزهاي آينده در منفي مي تواند خريد خوبي باشد .

موفق و سلامت باشيد .

رامين20

New Member
عضو تازه
با سلام خدمت دوستان

گزارش 9 ماهه قثابت منتشر شد :

1- كاهش eps از 470 به 335 ريال
2- پوشش 356 ريالي در 9 ماه (106%)
3- افزايش موجودي آماده براي فروش در پايان 12 ماه نسبت به گزارش 6 ماهه :

• قند از 9027 به 22300 تن
  • شكر از 0 به 509 تن
  • تفاله خشك از 0 به 8500 تن

mohsen55

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان

گزارش 9 ماهه قثابت منتشر شد :

1- كاهش eps از 470 به 335 ريال
2- پوشش 356 ريالي در 9 ماه (106%)
3- افزايش موجودي آماده براي فروش در پايان 12 ماه نسبت به گزارش 6 ماهه :

• قند از 9027 به 22300 تن
  • شكر از 0 به 509 تن
  • تفاله خشك از 0 به 8500 تن
درصورتیکه پوشش 12ماهه به همین صورت باشه میتونه 474ریال درآمد داشته باشد.

mohsen55

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام به دوست گرامي

اول در مورد بازدهي 56% و سپه ح بنويسم كه با توجه به بازدهي بالاي منفي ماه هاي اخير تقريبا از قبل پيش خور شده بود و تنها حسني كه داشت اين بود كه اين مقدار پول در بورس نبود و بنابراين هر روز كم و كمتر نميشد ،
البته با كاهشي كه از آذر ماه 89 در ميزان سرمايه گذاري در بورس داده بودم و تا همين ماه نيز ادامه داده ام ، ميزان سرمايه در گير در بورس را كاهش و در نتيجه ميزان ضرر ريالي را نيز كاهش داده ام .(البته اين مسئله به علت سرمايه گذاري در كار ديگري بوده است)
و در مورد سهام قندي اگر بتوانيد قلرست را بخريد بايد سهام شيريني باشد البته فروشنده ندارد و كاري هم با گره ندارد و فقط صف خريد بدون عرضه دارد .
در مرحله بعدي قمرو نيز خوب بود كه بعلت نامعلوم (براي من) و شايد معلومي (براي ديگران)بسته شده است .
بعد از اين دو به قثابت مي رسيم كه در قيمت هاي بين 140 تا 150 براي خريد مناسب بود كه اين سهم را نيز براي تعديل نامعلوم (مثبت يا منفي) بستند .
و تنها سهمي كه مي توان خريد (البته اگر ريسك خريد را قبول مي كنيد ) ، قشرين با توجه به اسم شيريني كه دارد و همچنين كاهشي كه از حدود 300 تا اينجا داشته است ، در روزهاي آينده در منفي مي تواند خريد خوبي باشد .

موفق و سلامت باشيد .
دوستان در بین شرکتهای تولیدکننده قند وشکر از خرید قمرو فعلا پرهیز کنید !

بالا