قابل توجه آقا مجيد كه قهر كرد(درسهايي مهم براي مراجعان سايت)

شروع موضوع توسط نگار ‏28 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. نگار

نگار New Member عضو تازه

سلام دوست عزيز.
    من از خوانندگان ديرينه مطالب شما و ساير بزرگواران و اساتيد هستم. سخني با شما و بقيه دوستان داشتم.
    دوست عزيز من از طرف تمام افرادي كه به شما توهين كرده‌اند عذر خواهي مي‌كنم. و خواهش مي‌كنم ما را از حضورتان محروم نفرماييد. به نظر من كسي كه به خاطر پول و ماديات حاضر به هتك حرمت و صحبتهاي اينچنيني باشد اصلا آنقدر ارزش ندارد كه بخواهيد به آن فكر كرده و ناراحت شويد.
    داستاني دارم كه خواندن و دانستن آن خالي از لطف نيست:
    من فارغ‌التحصيل مديريت مالي هستم و به علت بازي هاي روزگار و لطف خدا در حال حاضر مشاور مالي شركتي هستم. چند ماه پيش (آذر پارسال) به سراغ استادم رفتم كه چون صاحب نام و شناخته شده است اسمش را نمي‌برم. به توصيه اكيد ايشان و با محاسبات كارشناسانه سهم ماشين سازي اراك را در 420 تومان شروع به خريدن كردم. ارزشيابي آن موقع براي اين سهم 1200 تومان بود.!!!!
    با خيال راحت خودم شركت دوستانم ووووو شروع به خريد كرديم و حجم بالايي از اين سهم را جمعآوري كرديم. اتفاقات سهم را همه مي‌دانند . در جريان كاهش قيمت از استادم سوال كردم بفروشم گفت نه بخر......
    سرتان را درد نياورم بالاخره در 308 تومان شروع به فروش كردم و با استدلالهاي خودم به روش خودم شروع به خريد و فروش كردم در آن مقطع حدود 20 ميليون ضرر كردم اما به لطف خدا تمام اين ضرر پوشيده شد الان هم در سود هستم.
    اين داستان درسهاي بزرگي به من داد :
    1. در بازار ايران هيچ چيز قابل قسم خوردن نيست!!!
    2. تحليل كارشناسي ممكن است زود جواب ندهد. اما در بلند مدت حتما جواب مي‌دهد.
    3. پرتفوي داشتن و سود كم بهتر از به خطر انداختن تمام هستي است.

استاد من الان هر بار مرا مي‌بيند از حالم سوال مي‌كند!!!. فكر مي‌كند سكته هايي كرده ام. اما من نه به او خرده گرفتم. نه سكته كردم . نه به شانس و بخت لعنت فرستادم. بلكه سعي كردم از اتفاقي كه افتاده درس بگيرم و احتياطم را زياد كردم.

روي سخنانم با همه است. دوستان اگر تحمل نداريد . اگر اعصاب قوي نداريد اگر فقط سود مي‌خواهيد و اصلا دل خطر نداريد اوراق مشاركت بخريد. و به بقيه توهين نكنيد.

يادتان رفته بازار 2 سال پيش چطور بود مگر كسي به اين راحتي به اطلاعات و تحليل و راهنمايي دوستان دسترسي داشت؟ راهنمايان كارگزاران محترم بودند كه روغن نباتي پارس را در قيمت 4000 تومان به پدر من پيشنهاد دادند!!! خودشان هم مي‌خريدند . همانهايي كه تراكتور سازي را در 1400 خريدندو پيشنهاد دادند. وووووو

داريد ناشكري مي‌كنيد و گناه خود را به گردن كس ديگر مي‌اندازيد. اگر آقا مجيد گفتند سامان گستر نگفتند هر چه داري بايد بيايي و سامان گستر بخري مگر به زور خريديد . اينهمه سهم پيشنهاد مي‌شود هر كدام هم در دوره اي خوب است. افست كه يادتان نرفته.

اگر اين كار را بكنيد امروز آقا مجيد مي‌رود فردا آقاي فراهاني مي‌رود پس فردا آقاي مددي و الي آخر.
    خواهشمندم از ايشان عذر خواهي كنيد.

آقا مجيد شما هم به بزرگواري خود اين بار را ناديده بگيريد و به اين جمع بازگرديد.
    با تشكر از همه دوستان

2. روستايي

روستايي New Member عضو تازه

معني ريسك

ضمن سلام و خسته نباشيد
    خيليها معني ريسك را نمي دانند.
    ريسك=خطر *يعني اينكه شما مخاطرات و مسووليت تصميم خود را مي پذيريد .
    وقتي ميگويند ريسك كاري 20 درصد است يعني اينكه اگر ان كار 100 تومان ارزش داشته باشد ممكن است 20 تومان سود كنيد يا 20 تومان زيان كنيد.اگر ان در ان كار 80 درصد ريسك كنيد ممكن است 80 تومان سود كنيد يا 80 تومان زيان كنيد.
    خيليها ريسك را فقط در سود مي بينند و معني ان را نمي دانند :!: :!: :!: :!: :?: :?:
    زماني كه يكي از عزيزان تحليلي ارايه مي كند به درصد ريسك ان تحليل توجه كنيد.
    شما مي توانيد كليه نظرات دوستان را بررسي كنيد و اينطوري ريسك تحليلها را بدست اوريد.
    خواهش مي كنم جو سايت را خراب نكنيد و ما را از اين سايت بسيار خوب و نظرات دوستان بي نصيب نداريد.
    خود من داده را در قيمت 400 تومان و با جمع بندي مخالفان و موافقان خريدم و در شرايط فعلي هم حاظر نيستم ان را بفروشم . حتي اگر اقا مجيد بگويد...
    ولي اين دليل نمي شود كه به ايشان و ديگران بي حرمتي كنم ....در حقيقت بنده با اين تصميم مسووليت كار خود را بالا برده ام و ريسك بيشتري را پذيرفته ام........ممكن است در تصميمي ديگر نظر ايشان را بكار ببرم و اين بسته به قوه شعور و ادراك بنده دارد..
    اگر ايشان و اساتيد ديگر نخواهند نظري را بدهند ما از منافع بسياري محروم خواهيم شد..
    سخني هم با اساتيد محترم دارم و خواهش مي كنم جسارت اين شاگرد كوچك خود را ببخشيد
    شما كه زمان زيادي را صرف تحليل مي كنيد و به استراتژي برنده - برنده اعتقاد داريد و تجربه فراوان داريد نبايد با يك حرف نسنجيده برنجيد ...اميدوارم خدا همانچيزي كه شايسته است به شما دهد ...
    يك لحظه پيش خود فكر كنيد شخصي ... چيزي گفته است ويا اينكه از طرف كسي قصد دارد اين جمع را به هم بزند (همانطور كه سايت پارس را ..).اگر اينطور فكر كنيد به هيچ وجه ا زحرف ديگران نمي رنجيد.
    ارزش مطالبي كه مي نويسيد و زماني كه مي گذاريد را خيلي از اشخاص مي فهمند و مي دانند كه اين كارها بواسطه شعور و شخصيت و اخلاق عالي شما مي باشد..
    من حقير را ببخشيد.هميشه شاد و پيروز باشيد . :wink: :eek: :p

پس خواهش مي كنم

3. مدير سايت

مدير سايت New Member عضو تازه

نكات مهم

اگر چه مطالب فوق در پاسخ به مورد خاصي نگاشته شده اند؛ اما از آنجا كه حاوي نكات بسيار مهمي درباره نحوه برخورد با اخبار؛ شايعات و تحليلهاي اين سايت هستند؛ به صورت مجزا در معرض ديد خوانندگان قرار داده شده اند.
    ضمنا مطلب اصلي و كليه مباحث ديگري كه بدان پرداخته بودند؛ بدليل وجود مكرر نقض مقررات سايت كه مهمترين آن ممنوع بودن بحث درباره موضوعاتي غير از سهام و بازار بورس است و نيز بدليل وجود موارد متعدد توهين و افترا حذف گرديدند.
    ضمن تشكر از دوستاني كه در مباحث مزبور تلاش كردند؛ از ايجاد فضاي خصمانه جلوگيري شود؛ و تشكر از دوستاني كه به پاسخگويي منطقي (چه موافق و چه مخالف ) اقدام كرده بودند؛ از همه آنان به خاطر حذف شدن مطالبشان عذر خواهي ميكنيم. و تقاضا ميكنيم در موارد مشابه آتي؛ وقت گرانقدر خود را به پاسخگويي به چنين مواردي اختصاص ندهند. زيرا پس از حذف مطلب اصلي؛ به ناگزير پاسخهاي آن نيز حذف خواهند شد.
    همچنين از دوستاني كه وقت آنان در طول روز جاري صرف باز كردن و خواندن اين مطالب غير مرتبط گرديده است؛ پوزش ميخواهيم.
    مجددا نظر همه دوستان را به مقررات و قوانين سايت؛ و نيز نوشته زيباي آقاي فتوت درباره خانه ما؛ جلب مينماييم

با تشكر و پوزش مجدد.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.