فولاژ ( فولاد آلیاژی ایران )

SasanBourse

Active Member
کاربر فعال
#2
من هم اطلاعات کمی ازش دارم دوست عزیز :

معاون شركت بورس درگفت وگو با فارس:
5 درصد سهام فولادآلياژي بزودي عرضه اوليه مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون شركت بورس با اعلام درج نام شركت فولاد آلياژي ايران با نماد معاملاتي "فولاژ " در روزگذشته از عرضه قريب الوقوع 5 درصد سهام اين شركت 130 ميليارد توماني در اواخر اين هفته يا اوايل هفته بعد خبر داد.


محمدرضا رستمي درگفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، با اشاره به مصوبه‌11 مهر سال جاري هيات پذيرش اوراق بهادار كه با پذيرش شركت فولاد آلياژي همراه بود، اظهار داشت: با توجه به احراز موارد تعيين شده در مصوبه مزبور، از روز گذشته نام اين شركت با نماد معاملاتي "فولاژ (Folaj) " در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
وي ادامه داد: به اين ترتيب شركت فولاد آلياژي ايران به عنوان چهارصد و پنجاه و نهمين شركت پذيرفته شده در بخش "ساخت فلزات اساسي " گروه و طبقه‌ "ساخت آهن و فولاد اساسي " در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.
رستمي با بيان اينكه مشاور پذيرش و كارگزار عرضه كننده سهام اين شركت، كارگزاري بانك صادرات بوده و اميدنامه پذيرش و درج اين شركت به همراه آخرين اطلاعات جهاني صنعت فولاد در سايت ايران بورس درج شده ، در برابر اين سئوال كه عرضه اوليه سهام اين شركت چه زماني با چند درصد از سهام انجام مي شود پاسخ داد: انتظار مي رود اواخر هفته جاري و يا اوايل هفته آينده و احتمالا " يكشنبه آينده 5 درصد از سهام اين شركت معادل 65 ميليون و 150 هزار سهم در تابلوي فرعي بازار اول معاملات عرضه شود.
وي ادامه داد: پيش بيني سود هر سهم فولاد آلياژي براي سال مالي جاري 169 ريال اعلام شده است.
به گفته معاون ناشران و امور اعضاء شركت بورس، سهامداران عمده اين شركت شامل سهام عدالت با 39.46درصد، سرمايه گذاري غدير با 34.9 درصد، صندوق بازنشستگي فولاد با 22 و سرمايه گذاري آبان با دو درصد هستند كه در روز عرضه اوليه سرمايه گذاري غدير بيش از 40 ميليون سهم و صندوق بازنشستگي فولاد بالغ بر 25 ميليون و 145 هزار سهم فولاد آلياژي را واگذار مي كنند.
 
آخرین ویرایش:

SasanBourse

Active Member
کاربر فعال
#3
با توجه به اینکه امروز ناظر پیغامی مبنی به عرضه این سهام در معاملات فردا نداد امکان عرضه فردا نیست.
و بحث هم هست که یکشنبه آینده سبحان دارو عرضه شود و خوب 2 عرضه در یک روز جالب نیست .
پس شنبه یا 3 شنبه هفته دیگه بنده حدس می زنم عرضه بشه.
 

کامران34

New Member
عضو تازه
#7

SasanBourse

Active Member
کاربر فعال
#9
دوستان مگه جلسه معارفه برگزار شده؟
این حرف من ربطی به موضوع نداره. اما خوب برام جالبه.
الان این دوستمون a12 ا 1113 پست 1784 تا تشکر داره که نشون دهنده از مفید بودن پست هاشون هست بعد نرفتن تو کاربران هزاره...
اون وقت الان شخص تو تالار هست 1000 تا پست داره همش مثلا تشکره... که 1000 تا پستش مثلا 700 تا تشکر داره اونم مرام اون 10.000 تا تشکری هست که از پست های این و اون زده ....

منظورم این نیست که کی خوبه کی بد.
می خوام بدونم یعنی نحوه کاربر هزاره شدن که نوشته :" باید پست و تشکر ها شون به حد خاصی برسه " یعنی تشکر زیاد بکنند یا ازشون تشکر زیاد بشه ؟!!
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
#11
عرضه 5 درصدي فولاد آلياژي و پالايشگاه شازند تا پايان بهمن‌ماه


ايسنا - معاون شركت بورس اوراق بهادار از عرضه سهام فولاد آلياژي ايران و پالايشگاه شازند اراك در بورس خبر داد.

محمدرضا رستمي از عرضه سهام دو شركت در بهمن‌ماه خبر داد و گفت:5 درصد از سهام پالايشگاه شازند اراك و 5 درصد از سهام فولاد آلياژي ايران تا پايان بهمن‌ماه در بورس عرضه مي‌شود. وي افزود: پالايشگاه شازند اراك همه اطلاعات لازم را به بورس ارائه كرده و اين شركت طي روزهاي آينده در بورس درج مي‌شود. وي ادامه داد: فولاد آلياژي ايران نيز در بورس درج شده است و به زودي 5 درصد از سهام آن عرضه مي‌شود. رستمي در مورد ترتيب عرضه اين دو شركت اعلام كرد: به دليل اينكه شرايط هر دو شركت يكسان است، نمي‌توان گفت سهام كدام شركت زودتر عرضه مي‌شود، ولي سعي مي‌كنيم كه سهام هر دو شركت را با هم تا پايان بهمن‌ماه عرضه كن
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
#12
با برگزاري جلسه معارفه ايي در دوشنبه آينده:

5 درصد سهام فولاد آلياژي اواخر بهمن يا اوايل اسفند عرضه مي شود



خبرگزاري فارس: با برگزاري جلسه معارفه دوشنبه آينده، عرضه اوليه و 5 درصدي سهام شركت 109 ميليارد توماني فولاد آلياژي در اواخر بهمن يا اوايل اسفند انجام مي شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، مسئولان شركت بورس و سازمان خصوصي سازي آماده عرضه 5 درصدي شركت 560 ميليارد توماني پالايش نفت شازند در بهمن هستند كه عرضه اوليه و 5 درصدي سهام شركت 109 ميليارد توماني فولاد آلياژي (معادل 65 ميليون و 150 هزار سهم) هم با برگزاري جلسه معارفه ايي در دوشنبه آينده (ساعت 15 تا 19 عصر)،در اواخر بهمن يا اوايل اسفند انجام مي شود.

براساس اين گزارش،طبق مصوبه‌11 مهر سال جاري هيات پذيرش اوراق بهادار كه با پذيرش شركت فولاد آلياژي همراه بود و با توجه به احراز موارد تعيين شده در مصوبه مزبور، از پنجم دي ماه نام اين شركت با نماد معاملاتي "فولاژ (Folaj) "در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد تا اين شركت به عنوان چهارصد و پنجاه و نهمين شركت پذيرفته شده در بخش "ساخت فلزات اساسي " گروه و طبقه‌ "ساخت آهن و فولاد اساسي " در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شده باشد.

حال آخرين وضعيت عرضه سهام اين شركت حاكي است كه سهام اين شركت بزودي عرضه مي شود.

در اين رابطه هاشم بوذرجمهر مديرعامل كارگزاري بانك صادرات (مشاور پذيرش و كارگزار عرضه كننده سهام اين شركت) به فارس گفت : مسئولان اين شركت در حال تدارك برگزاري جلسه معارفه اي در دوشنبه آينده هستند. به اين ترتيب سهام اين شركت اواخر بهمن يا اوايل اسفند براي عموم عرضه مي شود.

براساس اين گزارش، فولاد آلياژي يكي از سه شركت توليد فولاد خاص كشور و بزرگترين آن با ظرفيت اسمي بيش از 200 هزار تن است كه 60 درصد محصولات آن مصرف خودروسازها و قطعه سازها شده و باقي در بخش فولادهاي ساختماني بكار مي رود.

پيش بيني سود هر سهم شركت براي سال مالي گذشته و جاري 22 و 16 تومان است. درتركيب سهامداري فولاد آلياژي سهام عدالت با 40 درصد، صندوق بازنشستگي فولاد با 22 و سرمايه گذاري غدير با 37 درصد حضور دارند.
 

كولاك بورس

New Member
کاربر فعال
#13
معرفی شرکت:
TseSignal: شرکت سرمایه گذاری غدیر در حال حاظر با 34 درصد از سهامداران عمده شرکت هست در ضمن سرمایه شرکت 1303000 میلیون ریال هست

ازپيشرفته*ترين و بزرگترين توليد کنندگان انواع فولاد آلياژی و مخصوص درايران و خاورميانه و يکی ازمدرن ترين کارخانجات فولادآلياژی دنيا با ظرفيتتوليد ساليانه140،000تن در فاز اول و 200،000 تن در فاز دوم می*باشد که در سال 1378 به بهرهبرداری رسيد. کارخانجات فولاد سازی، نورد مقاطع سنگين، نورد مقاطع سبک،عمليات حرارتی و تکميل کاری اين شرکت، مجهز با پيشرفته*ترين تجهيزات وبرخوردار از بالاترين سطح دانش فنی روز دنيا، امکان توليد فولادهای آلياژی ومخصوص را با بهترين کيفيت و منطبق با استانداردهای بين المللی ميسر ساختهاست. مح.....
با توجه به وجود جدول در این معرفی بقیه مطلب را در اینجا بخوانید
 

منچستر

New Member
کاربر فعال
#15
فولاژ در آستانه ورود به بورس قرار گرفت







نمابورس ، بازار سرمایه _ هدفمندی یارانه ها در 9 ماهه نخست سال 3.9 درصد موجب افزایش قیمت تمام محصولات فولاد آلیاژی شده است، چالش گری مدیر مالی این شرکت در جلسه معارفه عصر دیروز با بیان این مطلب افزود:" افزایش بهای تمام شده 14 درصدپیش بینی سود هر سهم را کاهش داد."

چایچی مدیر فروش این شرکت در خصوص صادرات فولاد آلیاژی ایران گفت:" بیشترین صادرات این شرکت به آلمان بوده که در حدود 76 درصد تولید سالانه شرکت است. وی افزود:" از دیگر مشتریان فولاد آلیاژی ایران کشور، ترکیه، ارمنستان هستند."

چالش گری به افزایش سرمایه در دو ماه گذشته اشاره کرد و گفت:" این شرکت در دو ماه گذشته افزایش سرمایه داشت. وی افزود:" سود انباشته سال جاری شرکت مبلغ 40 میلیارد تومان است. همچنین درآمد "فولاژ" در 9 ماه نخست سال مبلغ 170 میلیارد تومان می باشد."

مدیر فروش فولاد آلیاژی ایران در خصوص تعیین نرخ فروش داخلی و خارجی گفت :" این نرخ بر اساس آئین نامه داخلی شرکت و رعایت فاکتور هایی نظر قیمت جهانی، قیمت تمام شده کالا، و قیمت رقبای دیگر و مهمترین عامل عرضه و تقاضا تعیین می شود. "

چایچی به افزایش نرخ در سال 90 اشاره کرد و گفت :" شرکت در سال 89 حدود 10 درصد افزایش نرخ شد." وی افزود :" با توجه به نکته که قیمت های مذکور در سال 89 لحاظ شده افزایش نرخ در سال 90 انتظار می رود."

مدیر مالی شرکت فولاد آلیاژی ایران در مورد زمان عرضه پنج درصدی این سهم گفت :" زمان عرضه را سهامداران عمده تعیین می کنند." وی افزود :" سهامداران عمده "فولاژ " سرمایه گذاری غدیر و صندوق بازنشستگی است و طبق قانون یک هفته پس از برگزاری جلسه معارفه مهلتی است که برای عرضه سهم معین شده است."

این مقام مسئول در خصوص افزایش سرمایه شرکت گفت :" از آنجایی که شرکت در دوماه گذشته افزایش سرمایه داشته است در حال حاضر برنامه ای برای افزایش سرمایه ندارد."
بابائی نائب رئیس هیات مدیره این شرکت در خصوص گردش کالا در زمان طولانی آن گفت :" طول گردش کالا یعنی عقد قرار داد و خرید مواد اولیه و ساخت کالا و در نهایت دریافت مبلغ قرار داد ." وی ادامه داد :" ذکر این نکته ضروری است که قرار گرفتن در تحریم، بهره مندی از سیستم بانکی این زمان را افزایش می دهد چرا که نقدینگی باید در وهله اول به حساب بانک مرکزی سپس به حساب شرکت واریز شود که این امر حدود یک ماه کاری طول می کشد."

مدیر مالی این شرکت در خصوص سود عملیاتی شرکت گفت :" سود عملیاتی شرکت در سال 88 مبلغ 25 میلیارد تومان بود و این رقم در 9 ماهه سال جاری 37 میلیارد تومان است." وی همچنین به گردش مالی شرکت در سال های اخیر اشاره کرد و گفت :" گردش مالی شرکت در سال 85 مبلغ 128 میلیارد تومان، سال 86 مبلغ 169 میلیارد تومان، سال 87 مبلغ 220 میلیارد تومان و سال 88 مبلغ 174 میلیارد تومان و 9 ماهه سال جاری مبلغ 170 میلیارد تومان بوده است."

چالش گری ادامه داد :" سود خالص شرکت در سال 88 مبلغ 25 میلیارد تومان و در 9 ماهه نخست سال مبلغ 36 میلیارد تومان بوده است."

گفتنی است سرمایه گذاری غدیر با 34.94 درصد، صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان با 22 درصد، کارگزاری سهام عدالت 39.46 درصد، کارکنان فولاد آلیاژی 1.54 درصد و سایر سهامداران 5 درصد از سهام شرکت را دارا می باشند . یادآور می شود که با عرضه پنج درصدی "فولاژ" در بورس سرمایه گذاری غدیر سهامش به 31.87 و صندوق بازنشستگی به 20.7 درصد کاهش می یابد."
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
#16
عرضه احتمالي 5 درصد سهام فولادآلياژي در يكشنبه آينده


خبرگزاري فارس: مشاور پذيرش و كارگزار عرضه كننده سهام فولادآلياژي از عرضه احتمالي يكشنبه آينده 5 درصد سهام اين شركت در تابلوي فرعي بورس خبر داد.

هاشم بوذرجمهر مديرعامل كارگزاري بانك صادرات در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي فارس با اشاره به برگزاري جلسه روز گذشته معارفه شركت فولاد آلياژي اظهار داشت: طبق مقررات بورس اوراق بهادار حداقل 5 روز بعد از برگزاري جلسه معارفه امكان عرضه اوليه سهام شركت هاي تازه وارد وجود دارد،بنابراين احتمالا " 5درصد از سهام شركت فولادآلياژي معادل 65 ميليون و 150 هزار سهم يكشنبه آينده در تابلوي فرعي بورس اوراق بهادار عرضه مي شود.
وي در برابر اين سئوال كه اين عرضه اوليه توسط كدام يك از سهامداران عمده اين شركت انجام خواهد شد پاسخ داد: طبق هماهنگي هاي به عمل آمده مقرر شده سرمايه گذاري غدير و صندوق بازنشستگي فولاد
به نسبت سهامي كه دارند اقدام به اين واگذاري كنند.
براساس اين گزارش، شركت 109 ميليارد توماني فولاد آلياژي طبق مصوبه‌11 مهر سال جاري هيات پذيرش اوراق بهادار از پنجم دي ماه با نماد معاملاتي "فولاژ (Folaj) "در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد تا اين شركت به عنوان چهارصد و پنجاه و نهمين شركت پذيرفته شده در بخش "ساخت فلزات اساسي " گروه و طبقه‌ "ساخت آهن و فولاد اساسي " در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شده باشد.
فولاد آلياژي يكي از سه شركت توليد فولاد خاص كشور و بزرگترين آن با ظرفيت اسمي بيش از 200 هزار تن است كه 60 درصد محصولات آن مصرف خودروسازها و قطعه سازها شده و باقي در بخش فولادهاي ساختماني بكار مي رود.
پيش بيني سود هر سهم شركت براي سال مالي گذشته و جاري 22 و 30 تومان است. اين شركت براي سال هاي 90 تا 92 به ترتيب 35، 56 و 76 تومان سود پيش بيني كرده است.
درتركيب سهامداري فولاد آلياژي سهام عدالت با 40 درصد، صندوق بازنشستگي فولاد با 22 و سرمايه گذاري غدير با 37 درصد حضور دارند.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
#17
در همین حال بازار احتمالا در هفته جاری عرضه فولاد آلیاژی را شاهد خواهد بود. شرکت 109 میلیارد تومانی فولاد آلیاژی طبق مصوبه‌11 مهر سال جاری هیات پذیرش اوراق بهادار از پنجم دی‌ماه با نماد معاملاتی «فولاژ (Folaj)» در فهرست نرخ‌های تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
فولاد آلیاژی یکی از سه شرکت تولید فولاد خاص کشور و بزرگترین آن با ظرفیت اسمی بیش از 200 هزار تن است که 60 درصد محصولات آن مصرف خودروسازها و قطعه سازها شده و باقی در بخش فولادهای ساختمانی به کار می‌رود.
 
بالا