فولاد و فخوز ( فولاد مبارکه اصفهان + فولاد خوزستان )

حيدري رضا

Very Good Member
کاربر فعال
سبزه ⛳ فردایی ⏳ 20,400 معامله


با نرخ دلار فعلی ... ورق فولاد مبارکه و سایر محصولات فولادی همچنان شرایط تورمی خواهد داشت ... و تقاضا سنگین خواهد بود ...

ورق فولاد مبارکه همچنان با بازار ازاد اختلاف زیادی دارد و این پتانسیل بسیار پر قدرت به مرور ازاد خواهد شد ...
 

mohsen_2020

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان این خبر درسته که صندوق etf دارا دوم شده فلزات و خودرویی ها؟؟؟؟
 

حيدري رضا

Very Good Member
کاربر فعال
فولاد مبارکه دو روز قبل دو خبر رو کرد که بسیار مهم هست ...


استارت ساخت ابر پروژه ورق گرم ۲ که یک پروژه بسیار مهم و بینظیری هست


مجوز اکتشاف در وسعت بسیار بالای ۱۱۶ هزار کیلومتر مربع برای سنگ اهن که برای مبارکه ایده ال هست ... این مجوز ارزش فوق العاده بالایی دارد ...


این دو خبر بنیادی فولاد رو به صورت جهشی عالی تر میکند ...


فولاد علاوه بر فولاد سازی عظیم ... داره تبدیل میشه به هلدینگ بسیار عظیم سنگ اهنی ....

این تفاهم نامه که فولاد مبارکه امضا کرده برای اکتشاف معدنی با اولویت سنگ اهن به وسعت ۱۱۶ هزار کیلومتر مربعی یک حرکت بسیار عالی و بنیادی برای این شرکت هست ...


این تفاهم نامه ارزش بسیار بالایی دارد و فولاد مبارکه به نوعی در خود یک ایمیدرو ایجاد کرده است .
 

شمال

Very Good Member
کاربر فعال
خداداد غریب‌پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در آیین امضای تفاهم‌نامه مشارکت در سرمایه‌گذاری خط دوم حمل و نقل ریلی سنگان-بافق، گفت: در منطقه سنگان 20 میلیون تن محصول تولیدی خواهیم داشت

تکمیلی/
رئیس هیئت عامل ایمیدرو عنوان کرد: 20 میلیون تن محصول تولیدی در منطقه سنگان، عمدتا به مرکز و جنوب کشور شامل شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و... منتقل خواهد شد.

وی یادآور شد: خط ریلی سنگان-بافق به طول 800 کیلومتر، از پروژه‌ای بزرگ و سرآمد کشور است.

غریب‌پور تاکید کرد: در حال حاضر 80 درصد حمل و نقل ریلی کشور در اختیار معدن و صنایع معدنی است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو اذعان داشت: فولاد مبارکه در احداث پروژه فوق به عنوان راهبر عمل خواهد کرد.

غریب‌پور گفت: 40 درصد حمل و نقل ریلی کشور در منطقه سنگان انجام خواهد شد. همچنین برنامه احداث جاده تربت-سنگان به طول 151 کیلومتر و همچنین لامرد به پارسیان به طول 40 کیلومتر از پروژه‌های مشترک معدن و صنایع معدنی و وزارت راه و شهرسازی است.

وی افزود: در بخش زیربناها نیاز به 9 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری داریم که به همت بخش خصوصی این سرمایه‌گذاری تامین شده و این رویه حاکی از مشارکت شرکت‌ها و دولت است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: ایمیدرو زمینه‌ساز توسعه با مشارکت بخش خصوصی است. همچنین ایمیدرو با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی، برنامه افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل سود انباشته را کلید زده است.

@Felezatonline_ir
 

Graniika

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
دوستان یک سوال فنی حرفه ایی...
شاخص امروز از 50 هزار واحد رد شد... قبلا میگفتن اگه رد بشه بازار بسته میشه دو روز..
حالا چی میشه به نظرتون؟؟
 

Peygir

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
دوستان یک سوال فنی حرفه ایی...
شاخص امروز از 50 هزار واحد رد شد... قبلا میگفتن اگه رد بشه بازار بسته میشه دو روز..
حالا چی میشه به نظرتون؟؟
وقتی شاخص حدودای یک میلیون بود اینو شنیدم اما اونجا بحث 5 درصد مثبت شاخص در یک روز بود که میشد یک میلیون.یه دوستی هم امروز معتقد بودند که برای اینکه شاخص 50 هزار بیشتر مثبت نباشه در اخر وقت در سهام شاخص ساز عرضه می کنند که وقتی من ماده قانونی مرتبطش رو پرسیدم جوابی ندیدم.
 

majid55

Very Good Member
کاربر فعال
امروز حقیقی‌ها رقمی در حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند که بعد از ۱۴ اردیبهشت ، امروز دومین روز برتر تاریخ بورس از لحاظ ورود نقدینگی حقیقی به بازار است
همچنین در بین صنایع ، فلزات اساسی بالاترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند
 

شینزوآبه

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
دوستان یک سوال فنی حرفه ایی...
شاخص امروز از 50 هزار واحد رد شد... قبلا میگفتن اگه رد بشه بازار بسته میشه دو روز..
حالا چی میشه به نظرتون؟؟
وقتی شاخص 5درصد بشه نوسانش در یک روز این اتفاق میفته
درشاخص فعلی اگر 75هزارواحد در یک روز مثبت داشته باشیم این اتفاق میفته
وبالطبع خیلی بعیده کلیت بازار درچنین حالتی قرار بگیره بالاخره 4تاسهم منفی هم پیدا میشه
 

حيدري رضا

Very Good Member
کاربر فعال
وقتی دارایکم بانکی این استقبال سنگین را پیدا کرده و تا اینجا ۲۲۰٪ رشد داشته ...


پس فولاد مبارکه که بیشترین وزن کل این ۳ صندوق دولت را دارد و فول بنیادی هم هست را بازار منطقا و تحلیلی خیلی قوی تر باید استقبال کنه ...
 

حيدري رضا

Very Good Member
کاربر فعال
شمش فولادی امروز تا قیمت ۷۰۲۴ تومان هم رقابت و قیمت خورد ... و مجدد تقاضای بالا داشت .

محصولات فولادی همچنان مورد اقبال ...
 

kamran1353

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
مشاهده پیوست 101883
نمودار بالا از کانال کامودیتی کپی شده است.
در طی یکسال گذشته، فملی بیشترین رشد و فولاد کمترین رشد را داشته است.
دلیلش هم سرکوب قیمتی فولاد در بورس کالا بود که سهامداران این سهم را دلسرد کرد.وگرنه فولاد از لحاظ رشد و توسعه محصولات چیزی کمتر از فملی نداشته است.
رفته رفته با آزاد سازی قیمتها این گپ قیمتی همانند سنوات گذشته به حداقل خود خواهد رسید

کمترین قیمت فولاد 2500 تومان
طی دیروز و امروز فولاد خیلی محکم تر از فملی معامله کرد، استقبال بیشتر بازار به سهم فولاد نسبت به فملی طی چند روز اخیر به وضوح قابل مشاهده بود،
انصافا فولاد خیلی نسبت به فملی عقب افتادگی قیمتی دارد
 

شمال

Very Good Member
کاربر فعال
طی دیروز و امروز فولاد خیلی محکم تر از فملی معامله کرد، استقبال بیشتر بازار به سهم فولاد نسبت به فملی طی چند روز اخیر به وضوح قابل مشاهده بود،
انصافا فولاد خیلی نسبت به فملی عقب افتادگی قیمتی دارد
این عقب ماندگی قیمتی به زودی جبران میشه طی روزهای آینده

حداکثر فاصله قیمتی فولاد با فملی باید 200 الی 300 تومان باشد نه 1400 تومان
 

شمال

Very Good Member
کاربر فعال
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹

مدیر روابط عمومی ایمیدرو:
خام فروشی نداریم؛ احداث کارخانه فراوری معدنی در فولاد مبارکه/ توان بالای دولت برای اکتشاف/ افزایش سرمایه گذاری در بخش معدن


خام فروشی نداریم؛ احداث کارخانه فراوری معدنی در فولاد مبارکه/ توان بالای دولت برای اکتشاف/ افزایش سرمایه گذاری در بخش معدنپایگاه خبری معدن نیوز - سخنگوی ایمیدرو با اشاره به سیاست پرهیز از خام فروشی گفت: در هفته های اخیر شرکت هایی همچون فولاد مبارکه در معدن بزرگ "سنگان" کارخانه فراوری احداث کردند و تلاش در جهت تکمیل زنجیره ارزش است.
به گزارش معدن نیوز، سخنگوی ایمیدرو با اشاره به سیاست پرهیز از خام فروشی گفت: در هفته های اخیر شرکت هایی همچون فولاد مبارکه در معدن بزرگ "سنگان" کارخانه فراوری احداث کردند و تلاش در جهت تکمیل زنجیره ارزش است.
محمد سپهر سخنگوی ایمیدرو در برنامه گفت و گوی اقتصادی با موضوع «ظرفیت های اقتصادی معادن در ایران» که به مناسبت روز صنعت و معدن به آنتن شبکه گفت و گو رفت با اشاره به صادرات غیرنفتی و بخش معدنی ایران در دو سال گذشته گفت: در سال 97 بیست درصد از صادرات غیر نفتی مان مربوط به بخش معدنی بود، در سال بعد آن این رقم به 33 درصد رسید.
وی افزود: الان اقتصاد ایران دیگر نفتی نیست و بخش عمده آن مربوط به پتروشیمی ها و صنایعی معدنی است.

*توان بالای دولت برای اکتشاف

وی با بیان اینکه اگر امروز دولت نباشد در بخش اکتشافات معدنی که فعالیتی پرریسک است، بخش خصوصی توانایی انجامش را ندارد، ادامه داد: تا اوسط سال 97 میزان اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربع بود، اما یکسال بعد به میزان اکتشافات افزوده شده و 400 هزار کیلومتر مربع به اکتشافات قبلی اضافه شد. به این ترتیب الان ایمیدرو 600 هزار کیلومتر مربع اکتشاف انجام داده است. این موضوع به پشتوانه این بوده است که دولت در این بخش راهبری کرده است.

سپهر سپس گفت: به نظر می رسد در دوسال اخیر که فروش نفت مقدور نبوده است به سایر ظرفیت هایی که داشتیم توجه بیشتری کرده ایم.
*افزایش سرمایه گذاری در بخش معدن

سخنگوی ایمیدور به طرح این موضوع پرداخت که سرمایه گذاری هایی هم در بخش معدنی صورت گرفته است و سودی نصیب فعالان این بخش شده و برای این کار با مدیریت ایمیدرو بنگاه های بزرگ وارد شده اند.

سپهر افزود: میزان نقدینگی مان کم شده از سویی ظرفیت –سرمایه گذاری- خارج کشورمان هم کم شده است.

در بخش دیگری سخنگوی ایمیدرو افق بخش معدنی را روشن دانست و دلیل آن را افزایش سرمایه گذاری در این بخش عنوان کرد و به طرح این موضوع پرداخت که در بخش مس که اشتغالزایی بالایی دارد اتفاقاتی در حال رخ داد است.

*هدفگذاری ایجاد نیم میلیون شغل در سنگ های ارزشمند

وی با بیان اینکه اگر بنگاه ها کاملا خصوصی باشد هدفشان کسب سود است اما نگاه ایمیدرو توسعه ای است، در بخش دیگری ادامه داد: از شش ماه پیش فعالیت بر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی که در آنها سهم زیادی در دنیا نداریم با همکاری خانه معدن، اتاق بازرگانی سازمانهای صمت استانی و استانداری و... شروع شده است به این منظور بازارچه های سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را در اصفهان راه انداختیم و در مشهد هم به زودی به راه می افتد، افق مان در این بخش این است که 500 هزار شغل ایجاد شود.

سپهر گفت: ایمیدرو فقط اکتشاف را انجام می دهد و وقتی معادن اکتشاف شد آن را به بخش خصوصی واگذار می کنیم.

وی با بیان اینکه بنگاه های بزرگ –در بخش معدنی- در بورس هستند، افزود: برنامه ای داریم تا معادن کوچک مقیاس هم به بورس وارد شوند، این یکی از دستورالعمل های مان است.
سخنگوی ایمیدرو با بیان اینکه معتقدیم واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی که اتفاق افتاده است موفق نبوده است، به طرح این موضوع پرداخت که از این واگذاری ها بسیاری ناراضی هستند.

*خام فروشی نداریم!

سپهر در بخش دیگری خاطر نشان کرد: در بخش ایمیدرو و معادن آن خام فروشی نداریم، در هفته های اخیر در سنگان که معدن بزرگ ماست چندین کارخانه فراوری سنگ آهن، گندله سازی، کنسانتره سازی وجود دارد. شرکت های همچون فولاد مبارکه در این مناطق کارخانه فراوری زده اند و تلاش این است که زنجیره تکمیل شود.

وی با بیان اینکه در بخش های مختلف همچون مس
، فولاد در سال گذشته افزایش صادرات رخ داده است، ادامه داد: هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم. البته توجه به صنایع معدنی که طی چند سال اخیر شروع شده است خوب است.


سپهر با بیان توضیحاتی درباره سیاست های ایمیدرو درباره معدن مهدی آباد که معدن بزرگ روی در جهان است، به طرح این موضوع پرداخت که راهبری را ایمیدرو انجام می دهد و کار را بخش خصوصی دنبال می کند.

*ایمیدرو زیر ساخت ها را دنبال می کند

وی افزود: هدف مان این است که تسهیل گری انجام دهیم و قوانین را برای صادرات اصلاح کنیم. برای واردات مواد خام مورد نیاز معدن کاران هم کارهای حمایتی انجام دهیم، در ایمیدرو بحث های زیرساختی را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه در بررسی این موضوع که چه ذخایری داریم هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، افزود: عمده معادن مان روباز است اما امسال داریم اکتشاف عمقی را دنبال می کنیم. امیدواریم سهم بخش معدنی –در اقتصاد- افزایش پیدا کند. البته طی دو سال اخیر علی رغم تحریم ها شرایط خوبی رخ داده است.
در بخش پایانی سخنگوی ایمیدرو با اشاره به اینکه این مجموعه در 82 شهرستان سرمایه گذاری کرده است، ادامه داد: این سرمایه گذاری می تواند در محرومیت زدایی موثر باشد. همچنین امسال قرار است طرح هایی افتتاح شود که به صادرات محصول نهایی کمک می کند.
 

حيدري رضا

Very Good Member
کاربر فعال
سبزه ⛳ نقدی 20,700 خرید


در شرایط فعلی تورمی که قرار گرفتیم ... تقاضا باز هم بیشتر سمت محصولات فولاد روانه خواهد شد ...


همچنان فولاد مبارکه یکی از دلاری ترین و بنیادی ترین سهام بازار ، از مورد توجه ترین سهم های بازار هست ...


هر انچه از نظر بنیادی یک تحلیل گر انتظار دارد یک جا در فولاد جمع هست ...
 

majid55

Very Good Member
کاربر فعال
در هفته گذشته 51 درصد از سهام بورسی با خالص خرید مثبت حقیقی‌ها مواجه بودند. در این میان نماد معاملاتی گروه دارویی برکت و شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیشترین خالص تغییر مالکیت در مسیر حقوقی به حقیقی همراه شدند.
 
بالا