فولاد و فخوز ( فولاد مبارکه اصفهان + فولاد خوزستان )

navasan

Well-Known Member
کاربر فعال
گروهی از کارشناسان بر این عقیده اند که شرکت فولاد مبارکه در تاریخ 16اسفند ماه با حدود قیمتی 2400الی 2700ريال در تابلوی بورس اوراق بهادار قیمت خواهد خورد. نقل از ايران تحليل

دوستان اگه در مورد پيش بيني قيمت و محدوده خريد مناسب فولاد مباركه اطلاعاتي دارند به ما هم بگن...:-? :-?

سلام


واگذاری سهام فولاد مبارکه در یک ماه آینده/ انتقاد نسبت به عدم همکاری برخی استان‌ها در زمینه سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: تکلیف واگذاری سهام شرکت‌های بزرگ طی یک ماه آینده و با ابلاغ سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری مشخص خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی مهر، غلامرضا کردزنگنه رئیس سازمان خصوصی‌سازی و دبیر ستاد سهام عدالت در گردهم‌آیی معاونان برنامه‌ریزی اداری و مالی استانداری‌های سراسر کشور به تبیین سیاست‌های اجرایی سهام عدالت پرداخت.

بر اساس این گزارش، کردزنگنه با انتقاد نسبت به کندی روند فعالیت دبیرخانه‌های استانی سهام عدالت و عدم همکاری درخور برخی استانداری‌ها با تعاونی‌های استانی سهام عدالت تصریح کرد: از آنجا که وزیر کشور نیز عضو ستاد مرکزی سهام عدالت است، استان‌های غیرفعال در این زمینه به وی معرفی خواهند شد.

کردزنگنه در این نشست با برشمردن محاسن طرح سهام عدالت، خواستار همکاری بیشتر استانداری‌ها در فرآیند جمع‌آوری آمار و سازماندهی ستادهای استانی شد.

وی با اذعان براینکه، ریشه کار واگذاری سهام عدالت، در استان‌ها صورت می‌گیرد گفت: متاسفانه در برخی استان‌ها انتظاری که از دبیرخانه‌های استانی داشتیم، محقق نشد و در برخی استانها نیز نه تنها بودجه‌ای به این کار اختصاص نیافته، بلکه متولی کار نیز مشخص نیست.

وی افزود: از آنجا که صندوق سهام عدالت هنوز به سوددهی و درآمدزایی نرسیده، در نتیجه در شرایط فعلی نیازمند کمک‌های مالی و حمایتی استانداری‌ها است.

وی افزود: متاسفانه در برخی استان‌ها افراد و مسئولان انتخاب شده برای دبیرخانه‌ها و ستادهای استانی سهام عدالت افراد بسیار ضعیفی هستند، که این امر موجب کندشدن روند جمع‌آوری آمار و تعیین افراد مشمول طرح شده است.

رئیس هیات عامل سهام عدالت با تاکید بر اینکه سازمان خصوصی‌سازی نرم‌افزار کمیته امداد در زمینه تعیین تعداد افراد مشمول را قبول ندارد، افزود: با احتساب رزمندگان سراسر کشور و مشمولان بهزیستی استان تهران، طی مرحله اول واگذاری سهام عدالت بیش از7 میلیون نفر، سهام دریافت خواهند کرد.

وی همچنین اعلام کرد که 9 استان گلستان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، قم، زنجان، بوشهر، اصفهان و آذربایجان شرقی تاکنون بخشی از آمار مشمولان سهام عدالت را به ستاد مرکزی فرستاده اند که بیش از 641 هزار نفر بوده است.

کردزنگنه تصریح کرد: سهام شرکت‌ها و قیمت‌گذاری آنها آماده شده و هر استانی که مشمولانش را مشخص کند و شرکت تعاونی‌اش را به ثبت برساند، ستاد مرکزی آمادگی واگذاری سهام آن را دارد.

کردزنگنه همچنین اعلام کرد که فعلا طرحی برای آمارگیری مجدد و افزودن مشمولان جدید پس از تمام شدن مرحله اول واگذاری سهام عدالت وجود ندارد.

به گفته وی، در مجمع تیرماه، چهار استان ایلام، کهگلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، و سیستان و بلوچستان که در مرحله اول سهام عدالت دریافت کرده اند، سود سهام‌های خود را دریافت می کنند.

وی همچنین با اعلام این که طرح سهام عدالت بیشتر به تجربه فرانسه نزدیک است گفت : ما در این زمینه از دنیا الگو نگرفته ایم، بلکه می خواهیم الگو بدهیم.

وی همچنین گفت طی یک ماه آینده از سوی مقام معظم رهبری سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی ابلاغ خواهد شد و ظرف یک ماه آینده سهام شرکت‌های بزرگ هم مشخص خواهد شد.

وی همچنین از واگذاری 40درصد سهام شرکت فولاد مبارکه در قالب سهام عدالت طی یک ماه آینده خبر داد و گفت مابقی سهام این شرکت نیز میان بورس، سهام مزایده‌ای، و سهام مدیریتی توزیع خواهد شد، و بررسی بر روی ترکیب سهام این شرکت هنوز ادامه دارد.
کردزنگنه همچنین در پاسخ به این سوال که به علت طول کشیدن سوددهی سهام عدالت، افراد نیازمند سهام‌های خود را فورا خواهند فروخت، گفت: در این زمینه نگرانی نداریم، چون خانواده‌ای که سهام مثلا 2.5 میلیون تومانی خود را به فروش می‌رساند با همین مبلغ نیز می‌تواند بسیاری از مشکلات خود را حل کند و روی به فعالیت‌های مولد بیاورد


موفق باشيدb-)

با این قیمتی که به فخوز خورد از فردا تقاضا برای مبارکه شدیدا افزایش میابد
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

نادر سنمار

Well-Known Member
کاربر فعال
فولاد مبارکه

به این قیمت ها اطمینان نکنید.
پتانسیل های رشد فملی بسیار از مبارکه بیشتر است.
این در حالی است که می گویند ارزش بازار مبارکه (با قیمت هر سهم 2700 ریال) 4270 میلیارد تومان است . در حالی که ارزش بازار فملی فعلی و بعد از رشد 13% فقط 2300 میلیارد تومان است.
گمانه زنی های اولیه بنده بر مبنای هر سهم 1700 تا 1500 ریال قرار دارد.
 

O XIX O

New Member
عضو تازه
چه خبر از فولاد مبارکه

دوستان محترم لطفأ در مورد سهام فولاد مبارکه هرچي مي دونيد بنوِسِد. گفته می شد اسفند ماه سهام این شرکت بزرگ عرضه می شه.
 

O XIX O

New Member
عضو تازه
فولاد مباركه به عنوان عضو كميته اجرايي تأسيس بورس كالا انتخاب شدروز سه شنبه 5/10/85 در جلسه اي كه نمايندگان حدود 70 درصد از سهامداران كميته مؤسس شركت بورس كالا حضور داشتند، فولاد مباركه به عنوان عضو كميته اجرايي تأسيس بورس كالا انتخاب شد.

اميرحسين نادري رئيس كميته عالي واگذاري سهام فولاد مباركه اصفهان كه به عنوان نماينده فولاد مباركه در اين جلسه حضور داشت، با اعلام اين خبر افزود: تعداد 16 متقاضي براي عضويت در كميته اجرايي تأسيس اين شركت داوطلب شدند كه پس از رأي گيري شركتهاي فولاد مباركه، توسعه معادن روي ايران، سرمايه گذاري تأمين اجتماعي، بانك ملت، كارگذاري فلزات مفيد و كارگزاري خوشه چين به عنوان اعضاي كميته مذكور بيشترين آرا را كسب نمودند.

وي در ادامه به رئوس اقدامات و وظايف كميته اجرايي اشاره كرد و گفت: افتتاح حساب شركت در حال تأسيس نزد يكي از بانكها و اعلام آن به سهامداران مؤسس براي واريز وجه سهام و تعيين سهامداران قطعي مؤسس بر اساس وجوه واريزي، تعيين سهام براي عرضه عمومي، اعلام فراخوان براي پذيره نويسي اساس نامه، برگزاري مجمع عمومي مؤسسان براي انتخاب هيئت مديره و مديرعامل و ثبت شركت بورس كالا از اقداماتي است كه بايد توسط كميته اجرايي تا تأسيس اين شركت انجام گيرد كه بعد از آن بورسهاي فلزات و كشاورزي تحت عنوان بورس كالا شروع به فعاليت خواهند كرد.

وي خاطر نشان كرد: از آنجايي كه حضور در بورس كالا با توجه به عرضه محصولات فولاد مباركه از اولويت هاي مديريت شركت مي‌باشد، تركيب سهامداران اين شركت عبارتند از: 40 درصد نهادهاي مالي، 10 درصد كارگزاران فعال در بورس هاي فلزات و كشاورزي، 20 درصد فعالان اين دو بخش و 30 درصد نيز عموم مردم خواهند بود.

منبع : سایت رسمی فولاد مبارکه اصفهان
 

O XIX O

New Member
عضو تازه
اطلاعات شركت فولاد مباركه بزودي براي سازمان بورس ارسال مي‌شود

رييس كميته عالي واگذاري سهام فولاد مباركه اصفهان اعلام كرد : اطلاعات شركت فولاد مباركه بزودي براي سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال مي‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومي سازمان بورس و اوراق بهادار، "امير حسين نادري" گفت: تاكنون سه بار اطلاعات اين شركت به سازمان بورس‌ارسال شده است ، اما ابهاماتي وجود داشت كه ناشي از تاثيرات مالي الحاق فولاد صبا به فولاد مباركه بود كه در گزارش جديد در حد توان به آن پاسخ مي‌دهيم.

وي تصريح كرد: اين گزارش حاوي اطلاعاتي درباره آخرين وضعيت سهامداران الحاق فولاد صبا به فولاد مباركه و تاثيرات ناشي از آن و آخرين وضعيت طرح -هاي توسعه شركت است.

نادري تاكيد كرد، بازديد مشترك روسا و معاونان سازمانهاي بورس و اوراق بهادار و خصوصي‌سازي از شركت فولاد مباركه آثار بسيار مثبتي داشت و علاوه بر اين بازديد ، درباره مسائل مختلف شركت بخصوص طرحهاي توسعه مذاكراتي انجام شد.

شركت فولاد مباركه اصفهان با سرمايه ‪ ۱۵تريليون و ‪ ۸۰۰ميليارد ريال، بزرگترين شركت مشمول اصل ‪ ۴۴قانون اساسي است كه سهام‌آن دربورس عرضه خواهد شد

منبع : سایت رسمی فولاد مبارکه اصفهان
 

1356

New Member
عضو تازه
کسی از این گل گهرخبری نداره؟آخه پس کی صفش جمع میشه؟
 

1356

New Member
عضو تازه
گل گهر

کسی ازگل گهرخبری نداره؟آخه کی صفشو جمع میکنن؟
 

مانا بورسي

Well-Known Member
کاربر فعال
دوشنبه 7 اسفند 85 سميناري با عنوان بررسي فرصتها و چالشهاي بازار سرمايه و مباني تعيين قيمت سهام در شركت فولاد مباركه برگزار ميشه . از من هم دعوت شده . اگه شد ميروم و بعد براتون ميگم چه خبره
 

گابرو

Well-Known Member
کاربر فعال
فولاد را باید برای اوایل سال بعد نگه دارند الان شب عید است و سهامداران کمتر تمایل به خرید سهم جدید دارند و سهم فولاد خراب میشود .:-b
 

almighty

New Member
کاربر فعال
دوشنبه 7 اسفند 85 سميناري با عنوان بررسي فرصتها و چالشهاي بازار سرمايه و مباني تعيين قيمت سهام در شركت فولاد مباركه برگزار ميشه . از من هم دعوت شده . اگه شد ميروم و بعد براتون ميگم چه خبره
رفتی مانا ؟ چی شد ؟
 

مانا بورسي

Well-Known Member
کاربر فعال
بله رفتم و خدمت عرض كنم كه :

در اين جلسه آقاي زرگاني نژاد راجع به وظايف مديران فولاد مباركه در رابطه با افشاي سريع اطلاعات و مخاطرات ورود به بورس براي مديران ( آئين نامه انظباطي و . . . ) صحبت كردند .

آقاي بيدختي در خصوص مسائل بورسي مانند گزارش درج ، اهميت قيمت عرضه اول و دقت نظر در خصوص تعيين آن به خصوص اينكه بايد سود مناسبي هم به سرمايه گذاران بورسي بدهد ، ورود سفته بازان به سهم و گرفتن گين از آن و محدوديت حجم مبنا ، . . . صحبت كردند .

آقاي نادري مسئول امور واگذاري سهام فولاد مباركه ( با حفظ سمت حراست ) در خصوص ميزان سهام ترجيحي ( احتمالا بين 5 تا . . . ميليون تومان براي هر كارگر ) صحبت كردند . و اينكه قيمت واگذاري به كارگران فولاد مباركه ، قيمت كشف شده در بورس بعلاوه 100 تومان تقسيم بر دو خواهد بود .

و اينكه اگر سهم تا 20 اسفند روي تابلو نيايد ديگر اين طرف سال روي تابلو نمي برند صحبت كردند .
 

آفتاب شرق

New Member
کاربر فعال
در اين جلسه همچنين آقاي بيدختي اصلاح حجم مبنا را در آينده نزديک مطرح نمود.
 

عشق سهام

New Member
کاربر فعال
شرکت فولاد مبارکه اصفهان

نشست معارفه فولاد مبارکه سه شنبه 15 اسفند برگزار می شود

نشست معارفه شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای عرضه سهام در بورس 15 اسفند در تهران برگزار می شود.ذ
این نشست طبق معمول با حضور کارگزارن ، شرکت های سرمایه گذاری و شرکت های بزرگ بورس برگزار خواهد شد .
شرکت فولاد مبارکه یک نشست معارفه نیز در اصفهان برگزار خواهد کرد.
تاریخ قطعی عرضه سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکشنبه 20 اسفند اعلام شده است .
فولاد مبارکه چهارصدو سی و پنجمین شرکت پذیرفته شده در بورس است


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
با درج نام به عنوان چهارصد و سی و پنجمین شرکت بورسی، فولاد مبارکه با سرمایه 58/1 هزار میلیارد تومانی بزرگترین شرکت بورس شد
با پذیرفته شدن و درج نام شرکت فولاد مبارکه به عنوان چهارصد و سی و پنجمین شرکت بورسی، بازار سهام کشور صاحب بزرگترین شرکت با سرمایه یک هزار میلیارد و 580 میلیون تومانی شد
نام شرکت فولاد مبارکه اصفهان در روز گذشه در صنعت فلزات و با نماد « فولاد» در تالار فرعی بورس به ثبت رسید که با توجه به سرمایه یک هزار میلیارد و 580 میلیون تومانی عنوان بزرگترین شرکت بورس از ملی مس به این شرکت رسید.
بر اساس این گزارش، شرکت فولاد مبارکه در تاریخ 7 اسفند ماه 85 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29/12/85 به مبلغ 324 ریال به طور خالص اعلام کرده و موفق به پوشش 63 درصد این مبلغ طی 6 ماهه اول سال شده است.
این شرکت به دلیل استفاده از معافیت مالیاتی موضوع ماده 4 آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات در قوانین و مقررات نوسازی و صنایع معدنی ایران از پرداخت مالیات معاف شده بود ولی این معافیت در سال 85 مشمول شرکت نمی‌شود.
شرکت فولاد مبارکه در شرایطی سیاست تقسیم سود سال مالی 85 را اعلام نکرده که حجم مبنای این شرکت 12 میلیون و 144هزار سهم خواهد بود که این حجم بالاترین حجم مبنای شرکت‌های بورس است.

اطلاعات تکمیلی شرکت

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با موضوع فعالیت بهره‌برداری از کارخانه فولاد سازی مجتمع فولاد مبارکه در تاریخ 28/12/69 به ثبت رسیده و از تاریخ 1/1/72 نیز بهره‌برداری از این شرکت آغاز شده است.
تقاضای پذیرش این شرکت در حالی در تاریخ 4/4/80 به سازمان بورس ارسال شده بود که این تقاضا در سه تاریخ 81 و 5/85 و 8/85 مورد بررسی هئیت پذیرش سازمان بورس قرار گرفت و به طور مشروط در بورس پذیرفته شد و پس از رفع مواد و مشروط نام این شرکت به عنوان چهارصد و سی و پنجمین شرکت پذیرفته در بورس درج شد.
بررسی‌ها از وضعیت این شرکت عظیم حکایت از آن دارد که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران ( ایمیدرو) مالکیت 100 درصدی 15 میلیارد و 800 میلیون برگ سهم « فولاد» دارا است که 10 درصد ( معادل یک میلیارد و 580 میلیون برگ سهم) از سهام شرکت در ارتباط با رد دیون دولت به سازمانهای تامین اجتماعی( 8/3 درصد) سازمان بازنشستگی (6/3 درصد) سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح(2/1 درصد) سازمان بیمه خدمات درمانی (8درصد) آستان قدس رضوی (46 صدم درصد ) و صندوق دخیره فرهنگیان (14 صدم درصد) منتقل شده اما تا این تاریخ تشریفات قانونی این انتقال به اتمام نرسیده است.
مدیر عامل و رئیس هیات مدیره فولاد مبارکه محمد رجایی است که دارای سوابقی چون کارشناس مسئول دفتر بازرسی فولاد مبارکه در ایتالیا، مسئول گروه فنی نورد گرم، مدیر ناحیه نورد گرم و معاون طرح و توسعه فولاد مبارکه است.

ظرفیت تولید

ظرفیت اسمی کارخانه شرکت در ابتدای راه‌اندازی 4/2 میلیون تن بوده که با گسترش خطوط به ظرفیت اسمی 2/4 میلیون تن رسیده است.
ظرفیت حقیقی کارخانه در بخش فولاد سازی معادل 2/4 میلیون تن و در خصوص کلاف گرم معادل 4 میلیون تن است که طبق اعلام مسئولین شرکت، با تغییر ترکیب تولید نورد گرم، ظرفیت حقیقی آن می‌تواند به بیش از 4 میلیون تن در سال بالغ شود.
محصولات این شرکت 10 مشتری داخلی و 6 مشتری خارج از کشور دارد.


مواد اولیه و منابع تامین آن

مواد اولیه شرکت جهت تولید محصولات آن، شامل سنگ آهن (8/6 میلیون تن)، قراضه( 700 هزار تن)، آهک و افزودنی ها از قبیل فرورآلیاژ‌ها( 50 هزار تن) است.
به استناد اطلاعات دریافت شده از شرکت ، معدن سنگ آهن گل گهر ( 44درصد)‌و معدن سنگ آهن چادرملو( 56 درصد) تامین کنندگان سنگ آهن مورد نیاز شرکت جهت تولید هستند. قراضه مورد نیاز شرکت نیز از منابع مختلف داخلی تهیه می شود.


همچنین، شرکت آسکوتک آلمان( با درصد اتکای 10 درصد) تامین کننده الکترود گرافیتی، فرونیوبیوم و تجهیزات توسعه شرکت است. شرکت ایراسکو ( شرکت ایرانی، با درصد اتکای 19درصد) نیز تامین کننده انواع قطعات یدکی مکانیکی، والو، چرخ دنده ، پمپ و موتور،ابزارهای اندازه‌گیری،‌تسمه پروانه و کاسه نمد، تجهیزات توسعه ناحیه آهن سازی، مفصل‌های مکانیکی، تجهیزات باید و روغنی ، تابلوهای برق،لیفتراک و قطعات یدکی لوکوموتیو است.

نحوه قیمت‌گذاری و فروش محصولات

قیمت محصولات شرکت از طریق عرضه بخشی از محصولات آن در بورس فلزات و به صورت هفتگی تعیین شده و ملاک عمل برای فروش سایر محصولاتی که از طریق کارخانه به مصرف کنندگان عرضه می‌شود، قرار می‌گیرد.
«... پس از راه اندازی بورس فلزات، بخشی از محصولات از طریق بورس و مابقی به روش معمول انجام می‌شود.
تولید و تحویل محصول بر اساس دریافت سفارش از مشتریان در مقابل اخذ بخشی از وجه محصول یا کل آن قبل از صدور سفارش و مابقی در زمان تحویل محصول و یا به صورت اعتبار اسنادی داخلی ( ریال) یا اعتبارات اعطایی به مشتریان طبق مصوبات کمیته اعتبار و هیئت مدیره صورت می‌پذیرد.
در سال 1384 معادل 21 درصد از فروش محصولات شرکت از طریق بورس و 79 درصد در شرکت و ثبت در اتاق پایاپای صورت گرفته است.
صادرات محصولات شرکت نیز از سال 1372 آغاز شده است.
فولاد مبارکه اصفهان محصولات صادراتی خود را به دو روش مستقیم و غیرمستقیم به بازار جهانی عرضه می کند که عمده محصولات نیز به روش غیر مستقیم و از طریق واسطه‌های تجاری انجام می‌گیرد. فروش محصولات صادراتی شرکت از طریق گشایش اعتبار اسنادی دیداری از طرف خریداران انجام و محصولات با روش تحویل در بندر عباس(fob) تحویل خریداران شده و پس از ارائه اسناد حمل به بانک، مبلغ صورت حساب مربوطه به حساب شرکت واریز می شود.
خط مشی قیمت‌گذاری محصولات شرکت تابع قیمت‌های بازارجهانی فولاد و عرضه و تقاضای موجود در این بازار است و بدین ترتیب شرکت در زمان‌های مقتضی با ارائه پیشنهاد فروش به مشتریان بالقوه، قیمت‌های پیشنهادی آنان را دریافت و با توجه به نظام موجود در شرکت، مورد بررسی قرار داده و بالاترین قیمت پیشنهادی انتخاب می‌شود.

قراردادهای مهم

تنها قرارداد مهم شرکت در حال حاضر، قراداد افزایش ظرفیت تا سقف 2/4 میلیون تن تولید فولاد خام با مشارکت شرکت‌های دماگ( ایتالیا)، تکینت( ایتالیا) و ایراسکو( ایران) است.
این قرارداد به کنسرسیوم معروف بوده و توسط فورتیس بانک شعبه میلان ایتالیا تامین مالی شده است. مبلغ ریالی این قراداد معادل 1826 میلیارد ریال است. قرارداد مزبور در مرداد ماه سال 1385 به پایان رسیده ولی طبق اعلام شرکت« نظر به اینکه در قرارداد، پیش بینی افزایش 25 درصدی قرار داده شده است، کارفرمای این قرارداد ( شرکت فولاد مبارکه) ممکن است لازم بداند که برای طرح‌های توسعه آتی از این 25 درصد استفاده کند که مبلغ 25 دصد این قرارداد 82 میلیون یورو است.»

کارگزار معرف:

شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن کارگزار معرف شرکت فولاد مبارکه اصفهان، جهت پذیرش در بورس اوراق بهادار معرفی شده است.

تعهدات سهامدار عمده

تعهدات سهامدار عمده شرکت در خصوص عرضه سهام آن به شرح زیر است:
- عرضه سهام شرکت در چارچوب سیاست‌های کلی اصل 44قانون اساسی
- عرضه تدریجی حداقل 20 درصد سهام خود در شرکت و با نظر بورس
- کسب موافقت بورس و هیئت پذیرش اوراق بهادار قبل از انجام انتقال سهام غیر قهری نسبت به بیش از 50 درصد از سهام متعلق به سهامداران عمده( به استثنای نقل و انتقال سهام عدالت)
- عرضه اولیه حداقل پنج درصد از سهام شرکت در بورس جهت عرضه به عموم و کشف قیمت، با نظر ریاست سازمان بورس و با توجه به شرایط بازار

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
نماد معاملاتی شرکت فولاد مبارکه اصفهان تحت عنوان فولاد در فهرست نمادهای بورس درج گردید. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران 100% سهام این شرکت را در اختیار دارد. البته 10% از سهام این شرکت با توجه به بدهی دولت به تامین اجتماعی، سازمان بازنشستگی کشوری و چند شرکت و موسسه دیگربه این موسسات واگذار می شود. ظرفیت تولید این شرکت 2/4 میلیون تن در سال می‌باشد.

سرمایه ثبت شده این شرکت 1580 میلیارد تومان است. پیش‌بینی فروش این شرکت برای سال 85 در حدود 2217 میلیارد تومان و سود خالص آن 512 میلیارد تومان برآورد شده است. در شش ماهه ابتدای سال 45% فروش و 63% سود خالص پیش‌بینی شده پوشش داده شده است.

حاشیه سود خالص شرکت در سال گذشته 33% بوده است. در پیش‌بینی سال جاری، حاشیه سود خالص 23% منظور گردیده است در حالی که در شش ماهه ابتدای سال حاشیه سود خالص 32% محقق شده است. علت این موضوع لحاظ کردن مالیات در بودجه است در حالی که بر اساس اعلام شرکت ، در سال جاری فولاد مبارکه از مالیات معاف است.

واگذاری سهام این شرکت از طریق کارگزاری بانک صنعت و معدن که مقدمات پذیرش این شرکت در بورس را فراهم کرده است صورت می گیرد
 

عشق سهام

New Member
کاربر فعال
دوستان از حدود قيمت مناسب براي خريد اين در روز بازگشايي سوال كردند.بايد عرض كنم به نظر بنده با توجه به Eps اعلام شده 324 ريال،اگر بين p/e=4&5 خريد كنيد مناسب به نظر مي رسديعني بين130و160 تومان.
 

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
بیستم که میشود روز اخر سال.
یک بیست و یکم میماند.
یعنی میتواند همه عرضه را در یک یا دو روز انجام دهد؟
 
بالا