فملی ( ملی صنایع مس ایران )

salman farsi

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
تکمیلی/ فملی ۱۵ تومان سود به ازای هر سهم توزیع کرد

⬅به گزارش خبرنگار با اقتصاد، از مبلغ کل سود حاصل شده در سال مالی ۹۷، به ازای هر سهم فملی، ۷۰ تومان سود تخصیص یافت که ۱۵ تومان آن به صورت نقدی به سهامداران پرداخت می شود.

⬅بر اساس رای هیات مدیره و موافقت سهامداران فملی، ۳۵ تومان از مبلغ سود هر سهم برای افزایش سرمایه از محل دارایی ها اختصاص یافت که در مجمع فوق العاده این شرکت تصویب خواهد شد.

⬅همچنین ۲۰ تومان مابقی نیز برای جبران کسری ذخایر شرکت ملی صنایع مس اختصاص خواهد یافت.

⬅گفتنی است؛ هیات مدیره فملی موظف شد در مدت زمان ۲ تا ۳ ماه آینده مجمع فوق العاده را برگزار کند.

⬅شایان ذکر است؛ به دلیل ضیق وقت و به درازا کشیدن مجمع عمومی، انتخاب اعضای هیات مدیره فملی در حاشیه مجمع عمومی و به صورت شفاهی انجام شد.

⬅در این رای گیری شفاهی، اعضای قبلی هیات مدیره در سمت های شان ابقا شدند.
سلام. کی سودش را می تونیم بگیریم؟

parviz46

Member
کاربر فعال
عضو تازه

zari_azad

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام . طبق اطلاعیه فملی ۶ ماه بعدازمجمع

⬅به گزارش خبرنگار با اقتصاد، از مبلغ کل سود حاصل شده در سال مالی ۹۷، به ازای هر سهم فملی، ۷۰ تومان سود تخصیص یافت که ۱۵ تومان آن به صورت نقدی به سهامداران پرداخت می شود.

⬅بر اساس رای هیات مدیره و موافقت سهامداران فملی، ۳۵ تومان از مبلغ سود هر سهم برای افزایش سرمایه از محل دارایی ها اختصاص یافت که در مجمع فوق العاده این شرکت تصویب خواهد شد.

⬅همچنین ۲۰ تومان مابقی نیز برای جبران کسری ذخایر شرکت ملی صنایع مس اختصاص خواهد یافت.

⬅گفتنی است؛ هیات مدیره فملی موظف شد در مدت زمان ۲ تا ۳ ماه آینده مجمع فوق العاده را برگزار کند.

⬅شایان ذکر است؛ به دلیل ضیق وقت و به درازا کشیدن مجمع عمومی، انتخاب اعضای هیات مدیره فملی در حاشیه مجمع عمومی و به صورت شفاهی انجام شد.

سلام مبلغ ۳۵ تومان افزایش سرمایه یعنی ۳۵ درصد افزایش سرمایه شامل حال سهامداران فملی شده . مثلا بنده ۱۰۰۰۰ سهم دارم چند سهم بهم تعلق میگیره .ممنون

zari_azad

Well-Known Member
کاربر فعال

سلام مبلغ ۳۵ تومان افزایش سرمایه یعنی ۳۵ درصد افزایش سرمایه شامل حال سهامداران فملی شده . مثلا بنده ۱۰۰۰۰ سهم دارم چند سهم بهم تعلق میگیره .ممنون

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

بله عزیز
35 تومن یعنی 35 درصد
100 سهم میشه 135 سهم

بهابازار

Well-Known Member
کاربر فعال

البته بايد تا برگزاري مجمع فوق العاده صبر كنيد. سهامداراني كه در روز مجمع فوق العاده سهامدار باشند، مشمول افزايش سرمايه مي شوند.

zari_azad

Well-Known Member
کاربر فعال
برادر عزیز آدرس اشتباهی نده کجا سود 35تومنی هرسهم میشه 35درصد افزایش هرسهم
سلام دوست عزیزازامورسهام فملی پرسیدم افزایش سرمایه بمبلغ ۳۵ تومان چگونه محاسبه میشود فرمودن کل سهم × 35 تومان ÷ قیمت سهم = تعدادتعلق افزایش سرمایه
خالا نمیدانم کدامیک صحیح میفرمائید . بنقل ازروابط عمومی فملی

ساي بابا

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام خدمت عزیزان
من هم مجمع فملی حضور داشتم و لازم هست که برای مدیران فملی و پرسنلی که همراه خودشون به مجمع آورده بودن عمیقاً تأسف بخورم.
متأسفانه پرسنل و پازنشستگان پاچه خوار این شرکت همانند 2 سال گذشته،امسال هم رکوردی بی نظیر از خودشون در بی احترامی و بی نزاکتی در برگزاری مجمع به یادگار گذاشتن و در مقابل سوالات کاملاً کارشناسی و دقیق بچه های فعال بازار(بخصوص جناب روحانی که اکثر بچه های حرفه ای بازار ایشون را بخوبی میشناسن) که از جناب سعد محمدی در مورد کارنامه قبلی ایشون در شرکت ملی مس و پروژه های اشتباه ایشون دراون زمان سوالاتی داشتن،با ایجاد درگیری و فحاشی میخواستن که مانع سوالات فعالان بازار بشن.
متأسفانه وضعیت مملکت را به جائی رسوندن که از بدبختی و فشار مالی که به مردم وارد شده،مسئولان کشور و مدیران شرکتها از پرسنل خودشون و از این ابزار(یعنی نیاز مالی و اقتصادی اونها) به نفع منافع خودشون استفاده میکنند.
چقدر تأسف بار هست که برای چندرغاز حقوقی که مدیران یک شرکت به پرسنل خودش پرداخت میکنه،حاضریم که هر نوع خفت و خاری را قبول کنیم و پاچه خواری اون مدیر را بکنیم.
نکته جالب این هست که همین پرسنلی که از کرمان آورده بودن و در 2 سال گذشته هم خود من قیافه تعداد زیادی از اونها را در اون مجامع دیده بودم و در این مجمع با کف زدن برای ایشون و اعتراض به سهامداران در مورد انتقاد از عملکرد آقای سعد محمدی در مدیریت قبلی ایشون، به حمایت از جناب سعد محمدی مشغول بودن،در 2 سال گذشته و قبل از آمدن جناب سعد محمدی و زمانی که مدیریت قبلی شرکت از اشتباهات جناب سعد محمدی و نابود کردن ثروت فملی با اجرای پروژه های غلط ایشون در فملی صحبت میکردن،چنان با شور و هیجان از مدیرعامل قبلی و اعتراضی که ایشون به جناب سعد محمدی داشتن حمایت و کف میزدن که برای خود من، دیدن چهره های اون افراد که در این مجمع دارن برای جناب سعد محمدی کف و دعا میخونند بسیار تعجب آور بود.
واقعاً باید برای این مردم و بیچارگی اونها تأسف خورد که چطوری مردم را بقول معروف "نون به نرخ روز خور" کرده اند.
فقط خواستم خدمت عزیزانی که در مجمع بودن و محبت کردن و در مورد موضوع افزایش سرمایه و میزان اون توضیحاتی فرمودن عرض کنم که اگه دوستان در مجمع یادشون باشه،هنگام تقسیم سود اعداد متفاوتی گفته شد که یکی از اونها که نظر نماینده صدر تأمین بود که خواستار تقسیم سود بیشتری در مجمع بود و عدد ایشون بالاتر از 15 تومان بود(اگه اشتباه نکنم 30 یا 35 تومان بود).ولی جناب نعیمی رئیس مجمع به نماینده صدرتأمین فرمودن که اگه با رقم شما موافقت کنیم،بیشتر از 35% نمیتونیم افزایش سرمایه بدیم.
در واقع این 35% که دوستان فرمودن،مال زمانی بود که نماینده صدرتأمین نظر خودشون را در مورد میزان تقسیم سود اعلام کردن و در نهایت هم با نظر ایشون موافقت نشد.
لذا تا اونجا که ذهن من یاری میکنه قرار شد که در نهایت و علیرغم ناراحتی نماینده صدرتأمین در تقسیم پایین سود،تنها 15 تومان تقسیم بشه و از محل سودی که تقسیم نشده و ذخیر شده و همچنین رعایت بند 4 گزارش حسابرس که باید براش ذخیره گرفت، 50% هم برای افزایش سرمایه از محل سود انباشته انجام بشه.
البته هنگامی که جناب نعیمی(رئیس مجمع)،جناب سعد محمدی(مدیرعامل) و جناب بازارنوی(مدیرمالی شرکت) برای متقاعد کردن سهامداران به تقسیم سود 15 تومان و افزایش سرمایه 50% صحبت میکردن،نماینده سازمان بورس به اونها گفت که در مورد افزایش سرمایه حق ندارن که صحبت کنند و این موضوع مربوط به مجمع سالیانه شرکت نیست و اونها فقط میتونند در مورد میزان تقسیم سود نقدی تعیین تکلیف کنند.
لذا جناب نعیمی(رئیس مجمع) هم دیگه موضوع افزایش سرمایه و میزان اون را که داشتن توضیح میدادن متوقف کردن و در نهایت هم 15 تومان سود نقدی مورد تصویب قرار گرفت.
لذا تا اونجائی که من یادم هست(البته خود دوستان هم بهتر هست که پیگیری کنند)،بحث افزایش سرمایه ای که در نهایت صحبت اون بود 50% از محل سود انباشته هست.
جناب سعد محمدی در مقابل اعتراض سهامداران که چرا سود کمی تقسیم شده و قرار هست که از محل انباشته افزایش سرمایه انجام بشه و زمان این افزایش سرمایه هم 2 ماه دیگه هست،به سهامدارن فرمودن که درست هست که سود کمی تقسیم کردیم،ولی اگه این افزایش سرمایه که از محل سود انباشته خواهد بود انجام بشه،بخاطر اینکه از مالیات معاف هست به نفع سهامداران خواهد بود و قول دادن که با انجام این افزایش سرمایه که حدود 2 ماه دیگه انجام خواهد شد،قیمت سهم بعد از این افزایش سرمایه با قیمت بالاتری باز بشه.
البته دوستان دقت داشته باشن که افزایش سرمایه شرکت همانطور که عرض کردم،تقریباً حدود 2 ماهه دیگه هست.لذا هر قیمتی که در اون زمان سهم داشته باشه،جناب سعد محمدی قول دادن که با افزایش سرمایه ای که انجام میشه،سهم با گین مثبت باز بشه(حالا کو تا 2 ماه دیگه و اینکه در اون زمان قیمت سهم چقدر هست!!!).
دوستان عزیز دقت داشتن باشن که هر مقدار که شرکت بخواهد افزایش سرمایه بده(حالا یا 35% یا 50%) و با اینکه از انباشته هم هست،ولی در نهایت باید سازمان بورس هم با میزان اون موافقت کنه تا بتونند که این کار را انجام بدن.
البته بازهم برای اینکه دوستان مطمئن بشن که میزان دقیق افزایش سرمایه که از سود انباشته خواهد بود به چه میزان هست(35% یا 50%)،بهتر هست که با شماره تلفن 88724410 که امور سهام شرکت هست تماس بگیرن و صحت و سقم میزان افزایش سرمایه را سوال کنند.
مخلص عزیزان
یاعلی خدانگهدار

ساي بابا

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام مجدد
در مورد افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته که دوستان سوال داشتن باید عرض کنم که همانطور که دوستان میدونند،شرکت میبایست بعد از اینکه موافقت هیئت مدیره و سازمان بورس را برای افزایش سرمایه میگیره یک تاریخی برای مجمع فوق العاده برای افزایش سرمایه اعلام کنه و با حضور سهامداران در اون مجمع(که به گفته مدیران شرکت حدود 2 ماه دیگه هست) این افزایش سرمایه مورد تصویب قرار خواهد گرفت.
تعداد سهام هر یک سهامداران شرکت هم متناسب با میزان افزایش سرمایه ای اکه انجام خواهد شد،افزایش پیدا خواهد کرد.
بعنوان مثال اگه تعداد سهام شخص 1000 سهم باشه و شرکت 35% افزایش سرمایه میده،تعداد سهام اون 35% افزایش پیدا خواهد کرد و به 1350 عدد خواهد رسید یا اگه 50% افزایش سرمایه انجام بشه،تعداد سهام اون شخص به 1500 عدد خواهد رسید.
قیمت تئوریک سهم نیز در هنگام افزایش سرمایه بستگی به میزان افزایش سرمایه و زمان انجام اون داره.
بعنوان مثال اگه فرض کنیم که زمان افزایش سرمایه شرکت مثلاً 20 شهریورماه باشه(زمان برگزاری مجمع همانطور که عرض کردم،بستگی به انجام مراحل اون و اعلام تاریخ برگزاری مجمع داره) و قیمت سهم هم در تاریخ 18 شهریورماه 400 تومان باشه(شرکتها باید یک روز زودتر از مجمع،نماد خودشون را برای مجمع متوقف کنند و بهمین خاطر آخرین روز معامله سهم 18 شهریورماه خواهد شد) و افزایش سرمایه که از سود انباشته هست هم 35% باشه،قیمت تئوریک سهم بعد از مجمع افزایش سرمایه باید 400 تقسیم بر 1.35 که میشه 2963 ریال خواهد شد و اگه افزایش سرمایه 50% باشه،قیمت تتوریک سهم بعد از مجمع باید برابر با 400 تقسیم بر 1.5 که میشه 2666 ریال باز بشه.
البته قیمت تئوریک سهم دلیلی نداره که حتماً با اون قیمت باز بشه و بسته به شرائط روز باز شدن سهم(که حالا باید دید که وضعیت سیاسی،اقتصادی مملکت در روز باز شدن سهم چگونه هست) و اینکه چگونه از قیمت باز شدن سهم حمایت میشه(منظور توسط حقوقی ها و سبدگردانها هست)،میتونه قیمتهای بیشتر یا کمتر از قیمت تئوریک را در روز باز شدن شاهد باشیم.
مخلص عزیزان
یاعلی خدانگهدار

soori

Well-Known Member
کاربر فعال
شخصا به توانایی فردی مدیر عامل جدید شک دارم.به نظرم عملکردش توی ذوب و کروی چندان دلچسب نبود. ایشون منتخب سیاسیونه.عملکردش توی مس هم دوره قبلی که خوب نبود.به موقع عوض شد اگر نه با اجرای یک سری طرحها میرفت که برای شرکت مشکل ایجاد کنه.

salman farsi

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز به خودشان زحمت بدهند و سایت https://www.codal.ir/ReportList.aspx در tool bar مرور گرشان قرار بدهند و همه اطلاعات از جمله زمان بندی پرداخت سود همه شرکتها را می توانند از این سایت پیدا کنند
سلام. من اطلاعی نداشتم ممنونم که راهنمایی کردید.

hamid3590

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فملی متاسفانه حمایت خط روند صعودی را از دست داد. ادامه اصلاح تا حمایت بعدی
58516

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان من نتوانستم اطلاعیه تاریخ پرداخت سود را پیدا کنم ، کسی میداند از چه تاریخی و از کدام بانک سود فملی را میشود دریافت کرد

zavaree

Member
کاربر فعال
عضو تازه
فملی بیشتر از 40 تومان سود هم بابت موجودی کاتد پایان دوره دارد.

عابد - زاهد

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان من نتوانستم اطلاعیه تاریخ پرداخت سود را پیدا کنم ، کسی میداند از چه تاریخی و از کدام بانک سود فملی را میشود دریافت کرد
برادر این هم اطلاعیه کدال

پیوست ها

بالا