فملی ( ملی صنایع مس ایران )

پاپایا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اخبار مجمع
30٪ افزایش سرمایه از انباشته تصویب شد
10هزار تن کاتد در آذر ماه صادر شده
با چندین خریدار ترکیه ای وروسی وهندی صحبت شده برای فروش محصولات
برای100هزارتن کنسانتره مشتری هندی آمده و تا هفته آینده فروش انجام میگیره
 

soori

Well-Known Member
کاربر فعال
از همه مهمتر قیمت تمام شده رو خوب آودند پایین.تمام شده کاتد حدود3136دلاره در حالیکه قیمت فروشش بالای6000دلار ودر سالهای اتی افزایشی پیش بینی میشه.سهم محکم وخوبیست.هر چند ممکنه رشد شارپی نداشته باشه.
 

بهابازار

Well-Known Member
کاربر فعال
از همه مهمتر قیمت تمام شده رو خوب آودند پایین.تمام شده کاتد حدود3136دلاره در حالیکه قیمت فروشش بالای6000دلار ودر سالهای اتی افزایشی پیش بینی میشه.سهم محکم وخوبیست.هر چند ممکنه رشد شارپی نداشته باشه.
آیا در مجمع اعلام شد قیمت تمام شده کاتد 3136 دلاره؟ به نظر عمده هزینه های فملی ریالی هست و قیمت تمام شده به اندازه رشد دلار افزایش پیدا نمی کنه.
 

amir0086

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازگشایی سهم ربطی به ثبت افزایش سرمایه ندارد
اون قانون مربوط به افزایش بالای 100% است
به محض ارسال گزارش مجمع باز میشود
 

soori

Well-Known Member
کاربر فعال
بله دقیقا اعلام شد 3136دلار که البته معقول است و شرکت توی سالهای اخیر روی کاهش هزینه ها خیلی خوب کار کرده است.تو دنیا مخصوصا کشورهای مس خیز این رقم حدود 2650تا 2700دلار است.
 

سید سبحان

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با این مجمع و سخنان دلنشین و دلچسب مجمع ؛اگر امروز فملی باز بشه شاخص را پانصد تایی بالا می کشه
 

سید سبحان

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کاهش چشمگیر قیمت تمام شده مس محتوی معدنی شرکت مس


مهندس محمدرضا بنی اسدی راد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس که با هدف افزایش سرمایه 30درصدی شرکت از محل سود انباشته عصر امروز در محل سازمان حج و زیارت تشکیل شد، گفت: با بسترسازی انجام شده در شرکت مس و کمک همه دست‌اندرکاران و همچنین سهامداران، شرکت وضعیت خیلی خوبی دارد.
وی افزود: در 9 ماهه نخست امسال با تولید 22۶هزارتن مس محتوی معدنی بالاترین تولید مس محتوی را نسبت به سال‌های گذشته داشتیم و امیدواریم در پایان سال به برنامه 305 هزارتن مس محتوی دست یابیم.
مهندس بنی اسدی راد با بیان اینکه در 3 مجمتع شرکت مس(سرچشمه، شهربابک، سونگون) در 9 ماهه نخست سال جاری نسبت به سال‌های گذشته رکورد تولید کنسانتره داشتیم و موفق به تولید 883 هزار تن کنسانتره شدیم، گفت: از ابتدای سال جاری تا 29 آذرماه موفق به تولید175 هزارتن کاتد شدیم که این رقم بیشترین تولید کاتد شرکت مس طی این بازه زمانی در طول تاریخ شرکت مس بوده است.
مدیرعامل شرکت مس بابیان ینکه هدف‌گذاری برای کاهش قیمت تمام شده محصولات شرکت یکی از اهداف مهم ما در سال جاری بوده است، اظهار داشت: در زمینه کاهش قیمت تمام شده کارگروهی تشکیل شده و بر پایه این تلاش‌ها هزینه تولید مس محتوی معدنی به 2133 دلار رسید که این قیمت در حد تولیدکنندگان بزرگ جهانی بوده و با توجه به افزایش تولید در شرکت مس کاهش قیمت تمام شده شتاب بیشتری هم گرفته است. همچنین کاهش قیمت تمام شده کاتد به 3174دلار بر تن رسیده است.
وی با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر برنامه صادراتی شرکت مس گفت: در شرایط تحریم‌ها تیمی ساماندهی شده است تا برنامه صادرات امسال را پوشش دهد و به فروش 12 هزار میلیارد تومانی در پایان سال دست یابیم.
وی اعلام کرد: خبر خوب برای سهامداران این است که تحقق این برنامه فروش ازطریق افزایش فروش خارجی است که در این راستا برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.
مهندس بنی‌اسدی راد در بخش دیگری از سخنانش به برنامه های محیط زیستی شرکت و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: تا بهمن ماه کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه وارد مدار تولید می شود و با خاموش کردن دودکش‌ها بحث آلایندگی برای همیشه در شرکت مس تمام می‌شود و به یک صنعت سبز تبدیل می‌شویم.
وی تصریح کرد: پیشرفت کارخانه اسید به مدد تلاش شبانه‌روی پرسنل از پیشرفت حدود ۶0درصدی به 90درصد رسیده است.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه به بحث افزایش سرمایه شرکت با هدف توسعه و افزایش تولید اشاره کرد و اظهار داشت: ما محکوم به توسعه هستیم و 1700 میلیارد تومان در نه ماهه امسال در حوزه توسعه سرمایه گذاری کرده‌ایم و به پیشرفت خوبی در این زمینه رسیده‌ایم و چشم‌انداز 400 هزار تن مس محتوی و 400 هزار تن کاتد را محقق خواهیم کرد و تا 1401 به یکی از 10 کشور برتر جهان در تولید مس می‌رسیم.
وی تصریح کرد: بدون شک این امر با کمک و همراهی سهامداران محقق خواهد شد و در بحث سرمایه‌گذاری سهامداران باید کمک کنند تا ما به موقع بتوانیم سرمایه‌گذاری کنیم.
مهندس بنی‌اسدی راد در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اکتشافات به‌عنوان عامل امید بخش برای توسعه پایدار شرکت مس اشاره کرد و گفت: در این زمینه با تغییر ساختاری که در سال اخیر داشتیم و با افزایش تیم‌های حفاری انشاالله تا پایان سال با کشف ذخایر جدید خبرهای خوبی برای کشور و سهامداران خواهیم داشتیم.
وی تصریح کرد: امیدواریم با این اقدامات سهم‌مان را در تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم و هدف‌مان این است که سهم‌مان را در GDP به یک درصد برسانیم.
مدیرعامل شرکت مس در پایان گفت: برای دستیابی به این موفقیت‌ها از سهامداران محترم، مدیران و کارکنان صف و ستاد تشکر می کنم و دست تک تک آنان را می‌بوسم.
گفتنی است در پایان جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران که با حضور سهام‌داران حقوقی و حقیقی شرکت مس برگزار شد، افزایش هزار و هشتصد میلیاردی سرمایه «فملی» تصویب شد. با این مصوبه، سرمایه شرکت مس از شش‌هزار میلیارد تومان به هفت‌هزار و هشتصد میلیارد تومان افزایش یافت
 

Peygir

Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهام جایزه تو پورتفو اعمال شده، امروز باز میشه فملی؟
 

سید سبحان

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازگشايي نماد معاملاتي (فملي) 1397/10/03 10:47:42

به اطلاع مي رساند،نماد معاملاتي شركت ملي صنايع مس ايران(فملي)پس از برگزاري مجمع عمومي فوق العاده مبني بر تصويب افزايش سرمايه بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج آماده انجام معامله مي باشد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران
 

nil

Well-Known Member
کاربر فعال
بالا