فملی ( ملی صنایع مس ایران )

Anadolo

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فرصت خرید باورنکردنی داد امروز و منهم با اضافه کردن تعدادی میانگین خودم را تا ۳۸۵بالا اوردم برای هدف ۶۰۰
 

آب و آتش

Well-Known Member
کاربر فعال
یک نکته مهم در مورد فملی کاهش چشمگیر هزینه های مالی است که کسی به آن اشاره نکرده

یک گزارش جالب از زیر مجموعه های #فملی ... شرکت نيروگاهي سيکل ترکيبي کرمانيان در 6 ماهه سال قبل زیان داشت در 6 ماهه امسال به 723 میلیارد ریال سود خالص رسیده است و نکته خوبی است
 

وبيمه

Active Member
کاربر فعال
2000 تن مس مفتول با قیمت پایه 587,413 ریال (4.72 درصد بالاتر از پایه قبلی) به ازای هر کیلو عرضه کرد ٰ، که 20 تن به قیمت پایه معامله گردید.
 

سید سبحان

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فاسمین گزارش شفاف سازی صادرات محصولات ارائه کرد واسه تعدیل متوقف شد
https://www.codal.ir/Reports/Decision.aspx?LetterSerial=W5Lv6no+hbbiYgwlbZAIyA==&rt=0&let=11&ct=0

  • شرح موضوع و دلايل ايجاد سود/ زيان و معامله مرتبط با آن
مبلغ 12،820،214 دلار درگزارش صورتهای مالی منتهی به 1397/06/31 حسابرسی نشده با نرخ تسعیر 42،000 ریال شناسایی شده لیکن با توجه به بخشنامه بانک مرکزی مورخ 1397/08/28 این نرخ به 77،620 ریال تغییر یافت که تاثیر آن بر سود خالص مبلغ 456،656 میلیون ریال می باشد، که درصورتهای مالی حسابرسی شده انعکاس یافته است .
این گزارش در انتظار شرکت های صادراتی از جمله ملی مس نیز می باشد.
 

آب و آتش

Well-Known Member
کاربر فعال
#مس موجودی انبارهای دنیا به روند نزولی خود ادامه میدهد و به تنها 784 هزار تن در پایان این هفته رسید که افت ماهانه 9.3%- دارد

جهت اطلاع، این موجودی تنها کفاف 12 روز مصرف دنیا را میدهد (گلینکور) و انتظار تداوم کاهش انبارها در سال 2019 و رشد قیمتها قطعی به نظر میرسد
 

Anadolo

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مس آینده خوبی داره و فملی واقعا سرمایه گزاری عالی هست
متاسفانه نقدینگی نیست و گرنه سهم ۸درصدی فملی در پرتفوی شخصی را قطعا افزایش میدادم فملی این هفته میتونه بالای ۴۴۰تثبیت بشه بنظرم
 

ferit

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نیم نگاهی به عملکرد ملی مس

شرکت ملی مس نیمه اول امسال 68 هزار تن کاتد+مفتول مسی در داخل فروخت متوسط ماهانه 11 هزار تن فروش داخلی این 2 محصول بوده

در یک ماه اخیر
10 هزار تن مفتول و 22 هزار تن کاتد ملی مس عرضه شده،( جمعا 32000 تن) که فقط 8340 تن تقاضا داشت
در واقع 26% محصولات عرضه شده فروش رفت (ضعف تقاضا)
امروز هم ملی مس 5000 تن کاتد و مفتول عرضه کرد که 460 تن تقاضا داشت که میبینیم در هفته های اخیر ضعف و کاهش تقاضا ملموس تر بوده
یعنی تداوم این وضعیت یعنی ماهانه شرکت 6-7 هزار تن کاتد و مفتول نهایتا بتونه بفروشه(در داخل) مگر نرخ دلار جهش کنه و دوباره تقاضای کاذب روانه بورس کالا شه

در بخش صادرات ملی مس در آذرماه عملکرد خوبی داشته بعد از 4 ماه افت صادرات این ماه توانسته در بخش کاتد و کنسانتره صادرات خوبی داشته باشه (افزایش صادرات کاتد)
ولی همچنان از برنامه صادرات عقب خصوصا در بخش کنسانتره مس
.برای جبران وضعیت رکودی و افت فروش داخلی باید تو بخش صادرات عملکردش تقویت کنه
ملی مس سال قبل 5 هزار میلیارد تومان از فروشش از محل صادرات بود (60% کل فروش) معادل 1.2 میلیارد دلار
نیمه اول امسال کلا 1870 میلیارد تومان صادرات داشت (43% کل فروش)450 میلیون دلار
در 3ماهه سوم سهم فروش صادراتی به 30% رسیده

اگر مشکل فروش نداشت امسال این پتانسیل داشت ...
که 220 هزار تن کاتد +35 هزار تن مفتول +600هزار تن کنسانتره مس بفروشه و 125 تومان سود محقق کنه ولی با وضعیت فروش فعلی بنظرم
180 هزار تن کاتد +32 هزار تن مفتول +170 هزار تن کنسانتره مس میفروشه و حوالی 94-97 تومان سود میسازه
 

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
خیز بلند مس برای صادرات گسترده
گروه معادن >مس - بنی اسدی راد ،مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس از افزایش تولید ۴۰۰ هزار تنی خبر داد.


به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع #مس# ایران گفت: راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه مهم‌ترین رویداد شرکت مس در چهار دهه گذشته است که از یک‌سو صنعت مس را به صنعت سبز تبدیل می‌کند و ازسوی دیگر شرایط لازم را برای افزایش تولید تا سطح ۴۰۰هزار تن مس کاتدی مهیا می‌کند.

بنی‌اسدی راد در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه که با هدف بررسی روند تولیدی این مجتمع و با حضور«علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و همچنین مدیران ارشد امورهای تولیدی مجتمع مس سرچشمه برگزار شد گفت: پروژه اسید سولفوریک یکی از طرح‌هایی است که تا پایان سال جاری و بر اساس تعهدی که شرکت مس به هیأت دولت داده است به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این‌که از اواخر دی‌ماه مرحله پیش‌راه‌اندازی کارخانه اسید با تولید دو هزار تن اسید انجام خواهد شد گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در خصوص ساخت مخازن جدید در بندرعباس و فراهم کردن زیرساخت‌های ریلی مشکلی در زمینه حمل اسید در مجتمع مس سرچشمه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: همچنین مصرف‌کنندگان داخلی اسید می‌توانند اسید سرچشمه را در قالب سازوکارهای ویژه‌ای که تدارک دیده‌ایم خریداری کنند.

بنی‌اسدی راد با اشاره به جنگ اقتصادی که کشور در آن قرار گرفته است گفت: برای مقابله با این وضعیت سه محور عملیاتی افزایش تولید، توسعه بیشتر و بومی‌سازی را در دستور کار قرار دادیم و قطعاً با تجربه گیری از تحریم‌های گذشته تهدید تحریم‌های کنونی را به یک فرصت سازنده تبدیل خواهیم کرد.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا با قدرت طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس را اجرایی کنیم تا از یک‌سو سهم خود را از تولید مس در دنیا افزایش دهیم و ازسوی دیگر باعث افزایش سهم صنعت مس در تولید ناخالص ملی کشور شویم.

مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: باید تلاش کنیم تا سه چهار سال آینده حداقل یک‌درصد از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهیم.

بنی‌اسدی راد با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون با درایت خاصی که خانواده بزرگ صنعت مس داشته است به مشکل خاصی برخورد نکرده‌ایم اظهار داشت: تمامی برنامه‌های تولیدی و فروش خود را محقق کرده‌ایم و در زمینه صادرات نه‌تنها برنامه فروش سال را محقق خواهیم کرد بلکه با توجه به اشباع بازار داخل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است تا کاتد مصرف نشده در بازار داخل نیز صادر شود. مطمئناً در آینده نزدیک خبرهای خوبی در زمینه صادرات اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت با اشاره به رشد ۱۱ درصدی تولید کاتد و ۱۹درصدی آند از ابتدای سال جاری تاکنون بیان کرد: یکی از دستاوردهای درخشان شرکت مس طی این مدت کاهش چشمگیر قیمت تمام‌شده محصولات است که مهم‌ترین دلیل آن افزایش تولید شرکت است.

به گفته مدیرعامل شرکت مس اگر به دنبال کاهش قیمت تمام‌شده بیشتر هستیم مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل آن در افزایش تولید است.

وی به برنامه‌های آینده شرکت در خصوص طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس اشاره کرد و گفت: از سال آینده با افزایش ظرفیت کارخانه ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن تمام کنسانتره تولید شرکت مس مصرف خواهد شد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در کنار خرید کنسانتره از معادن کوچک و متوسط کشور با جدیت برنامه‌های تولید معادن دره‌آلو و دره‌زار دنبال شود تا سر موعد مقرر به بهره‌برداری برسند.

بنی‌اسدی راد با اشاره به پیشرفت خوب کارخانه تغلیظ معدن مس دره‌آلو اظهار داشت: در خصوص معدن دره‌زار کار تجهیز کارخانه باید با سرعت بیشتری پیش برود تا شاهد راه‌اندازی این پروژه در سر موعد مقرر باشیم.

مدیرعامل شرکت مس در پایان با قدرانی از زحمات مدیران، کارکنان و کارگران مجتمع مس سرچشمه به خاطر فعالیت‌های درخشان تولیدی گفت: بدون شک با تلاش‌های خانواده بزرگ صنعت مس جایگاه این صنعت بزرگ روزبه‌روز ارتقا خواهد یافت و تا پایان برنامه ششم توسعه جزو برترین تولیدکننده‌های مس دنیا خواهیم شد.
 

Peygir

Member
کاربر فعال
عضو تازه

Dariche

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فملی همه ساله در حال افزایش سرمایه هست. اگر نمودار چند ساله را مشاهده بفرمایید معمولا بعد از افزایش سرمایه تا حدود یک ماه روند قیمت نزولی خواهد بود. امسال روند کار احتمالا بستگی زیادی به گزارش فروش آذرماه خواهد داشت
 

بهابازار

Well-Known Member
کاربر فعال
فملی همه ساله در حال افزایش سرمایه هست. اگر نمودار چند ساله را مشاهده بفرمایید معمولا بعد از افزایش سرمایه تا حدود یک ماه روند قیمت نزولی خواهد بود. امسال روند کار احتمالا بستگی زیادی به گزارش فروش آذرماه خواهد داشت
سالهاي قبل، افزايش سرمايه از محل مطالبات و آورده بوده و در بورس ايران معمولا بعد از افزايش سرمايه براي بزخري حق تقدم ها، قيمت سهم افت مي كنه.

امسال افزايش سرمايه فملي از سود انباشته است. لذا حق تقدم نخواهد داشت و شرايط با سالهاي گذشته فرق مي كنه.
 

سهم طلایی

Well-Known Member
کاربر فعال
بازار کاملا پویا و نرمال میباشد بعد از چند روز مثبت بودن اکثر سهمها امروز کمی وارد فاز استراحت شد. جالبه امروز هیچ سهمی بزرگی صف فروش مطلق نشد و بعضی ها هم که صف فروش شدند با قدرت جمع شدند و تقریبا همه سهمها در پایین خریدار پر قدرت نشسته بودند . این اصلاح و استراحت طبیعی بود.
فردا بازار متعادل شروع میشود و از نیمه های تایم بازار فردا خیلی از سهمها مجددا وارد کانال صعودی خواهند شد .

گزارشهای اکثر شرکتها عالی
مدیریت سازمان و حمایت واضح حقوقیها از بازار
شیفت سرمایه ها از بازار های موازی به سمت بازار سرمایه
کماکان بورس بهترین و بدون ریسک ترین مکان سرمایه گذاری می باشد. ارزش ریالی اکثر سهمها باید 300 درصد رشد کند تا تازه به تورم ایجاد شده در اقتصاد کشور برسد.همانطور که ارزش و داراییهای شرکت از قبیل ملک و دیگر مستقلات بالا رفته و شرکتهای صادراتی که با دلار ازاد محصولات را بفروش میرسانند طبیعی است که باید تعدیل مثبت ارائه کنند و ارزش سهام آنها نیز بالا برود
 

88415106

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان.
ی سوال داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید.
در نرم افزار مفیدتریدر5 چطور امکان داشتن نمودارهای بازارهای جهانی فلزات سرب و روی و مس و.... ممکن است؟؟؟
ممنون از پاسختون
 

سید سبحان

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
احتمالا همزمان با افزایش سرمایه سی درصدی از سود انباشته گزارش ماهانه و نه ماهه رو میشه تا قیمت افت آنچنانی نداشته باشه.
 
بالا