فلوله ( لوله و ماشین سازی ایران )

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
[h=1]ایران و هلند تفاهم نامه همکاری در بخش آب و انرژی امضا کردند[/h][h=3]تهران- ایرنا- وزیر نیرو ایران و وزیر زیرساخت و محیط زیست هلند امروز در تهران تفاهم نامه همکاری دو کشور را در زمینه آب و انرژی امضا کردند.[/h]
به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «حمید چیت چیان» وزیر نیرو امروز (یکشنبه) در دیدار خانم «ملانی شولتزفان هیگن» وزیر زیرساخت و محیط زیست هلند با وی در ساختمان ستادی این وزارتخانه، با اشاره به ظرفیت های متعدد همکاری بین ایران و هلند اظهار داشت: فضای همکاری به وجود آمده پس از برجام و دیدار مسوولان دو کشور و ملاقات وزیران خارجه دو طرف می تواند در بازسازی روابط ایران و هلند بسیار موثر باشد.
وی یادآور شد: مباحث زیست محیطی و آب و انرژی در حوزه های صنعتی و کشاورزی می تواند زمینه ساز همکاری های مهمی برای ارتقای سطح روابط بین دو کشور باشد.
این مقام مسوول افزود: همکاری های بانکی بین دو کشور از اهمیت خاصی برخوردار است که با برطرف شدن موانع موجود، زمینه های همکاری مساعد شده و در نهایت به اوج گیری روابط اقتصادی دو کشور خواهد انجامید.
چیت چیان با اشاره به مواجهه ایران با 15 سال خشکسالی متوالی، به اهمیت منابع آبی کشور اشاره کرد و گفت: بجز منابع محدود آبی، افزایش مصرف بی رویه آب در اثر رشد شهرنشینی، صنعت و توسعه کشاورزی و مهمتر از آن مشکل آلودگی منابع آبی، یک تهدید جدی و دایمی در ایران به شمار می رود.
وی با اشاره به برخورداری 99 درصد جمعیت شهری از پوشش آب شهری و دسترسی 72 درصد جمعیت روستایی به شبکه آب شرب، گفت: بیش از 42 درصد جمعیت شهری کشور زیر پوشش شبکه های مدرن فاضلاب هستند.
وزیر نیرو تامین آب مطلوب برای شهرها را از اولویت های کشور برشمرد و بیان داشت: بیش از 120 پروژه انتقال آب به شهرها در دست بررسی و اجراست و تصفیه آب و پالایش آن از نیترات و فلزات سنگین، نمک زدایی آب دریا و استفاده از آن در بخش های صنعت و شرب، از مهمترین مسایل کاری در دست پیگیری است.
وی همچنین هوشمند سازی شبکه های آبرسانی و جلوگیری از هدر رفت آب در شبکه های شهری را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: مدیریت یکپارچه منابع آبی در حوضه های آبریز و حفظ تعادل آب های زیرزمینی از اهمیت ویژه ای برای کشور برخوردار است.

** استقبال از حضور شرکت های هلندی در کشور
وزیر نیرو با اشاره به اینکه شرکت های متعددی در داخل کشور به ساخت تجهیزات و امور مهندسی اشتغال دارند، گفت: از حضور شرکت های هلندی در بخش سرمایه گذاری، فناوری های نو و انتقال آنها استقبال می کنیم.
چیت چیان در ادامه با توجه به تجربیات و فناوری های ارزشمندی که کشور هلند در زمینه آب از آن برخوردار است، از شرکت های هلندی خواست تا در مناقصه های داخلی، مشارکت فعال داشته باشند.
وزیر نیرو با اشاره به قرارداد بین یونسکو و برنامه جهانی آب شناسی (IHP) گفت: در سال های گذشته نزدیک به سه هزار نفر از کارشناسان کشورمان در موسسه های آموزشی هلند در بخش های مختلف مدیریت و آب آموزش دیده اند.

** افزایش بیش از 26 هزارمگاوتی ظرفیت نیروگاهی با نیروگاه های کوچک
چیت چیان با اشاره به برخورداری صد درصدی مردم کشور از نعمت برق، گفت: با وجود بیش از 76 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی و 32 میلیون مشترک، مصمم هستیم تا در سال های آتی پنج هزار مگاوات نیروگاه تجدید پذیر در کشور بسازیم که این میزان به غیر از 12هزار مگاوات نیروگاه برق آبی بزرگ است.
وزیر نیرو با اشاره به اهمیت مدیریت انرژی و تبدیل شبکه های توزیع برق کشور به شبکه های هوشمند، افزود: برخلاف گذشته که به نیروگاه های بزرگ متمرکز بودیم، تمرکز کنونی خود را بر روی نیروگاه های کوچک و تولید پراکنده خواهیم گذاشت تا بتوانیم در پنج سال آینده 26 هزار و 500 مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور بیفزاییم.
چیت چیان با اشاره به اینکه امضای تفاهم نامه همکاری می تواند زمینه ساز خوبی برای ادامه همکاری های اقتصادی بین دو کشور باشد، تاکید کرد، شرکت های هلندی می توانند در زمینه های برق نیز حضور فعال تر و گسترده تری در بازار برق ایران داشته باشند.

** دریاچه هامون
چیت چیان در ادامه با اشاره به اهمیت احیای دریاچه هامون، افزود: سرچشمه هامون از افغانستان است و در این مساله بجز موضوع زیست محیطی، همکاری و مدیریت مشترک آبی با این کشور داریم.
وی، آنگاه به موضوع آموزش مدیران در موسسات علمی هلند اشاره کرد و ادامه داد: همکاری بین موسسات و تبادل دانش بین دو کشور به استفاده از تجربه های هلند می انجامد.

** همکاری هلند و ایران در زمینه نمک زدایی و استفاده از پساب ها
در این دیدار خانم «ملانی شولتزفان هیگن» وزیر زیرساخت و محیط زیست هلند گفت: با امضای یادداشت تفاهم، همکاری دو کشور در زمینه های فناوری آب تقویت خواهد شد.
وی اشاره کرد: یک سوم هلند زیر سطح دریا است و این کشور در مسیر رودخانه های متعدد از سایر کشورها قرار داشته و بیشتر مواقع در معرض هجوم سیلاب ها است.
این مقام مسوول هلندی گفت: مسوولیت منابع آب و مدیریت یکپارچه فقط بحث فناوری نیست، بلکه به فاینانس (تامین مالی) و همکاری های بین المللی نیز بستگی دارد.
وزیر زیرساخت و محیط زیست هلند بیان داشت: هلند می تواند در زمینه نمک زدایی و استفاده از پساب ها در بخش کشاورزی، همکاری های خوبی با ایران داشته باشد.
شولتزفان هیگن اذعان کرد: مباحثی همچون مدیریت رودخانه ای، مدیریت سیلاب، مدیریت کمبود آب و همکاری های دانش محوری، آموزش مدیران در موسسات علمی و آموزشی هلند و ... می تواند زمینه ساز افزایش همکاری ها بین دو کشور باشد.
برپایه این گزارش، در حاشیه این دیدار قرارداد همکاری بین شرکت هلندی و سازمان انرژی های نو ایران (سانا) درباره ساخت نیروگاه خورشیدی منعقد شد.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
توجه هم‌زمان به کیفیت و کمیت آب شرب در طرح‌های آب‌رسانی روستایی

قائم‌مقام وزیر نیرو در سفر به استان خراسان رضوی با تاکید بر انجام با برنامه، با کیفیت، بدون منت و همراه با تکریم به مردم گفت: در طرح‌های آب‌رسانی روستایی مسئله کیفیت و کمیت آب شرب هر دو با هم باید در اولویت باشد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "ستار محمودی" در مشهد و در جمع مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با قدردانی فعالیت‌های انجام شده در بخش آب‌رسانی روستایی این استان گفت: سقایت روستاییان که مجموعه‌ای از نیروهای مولد، با انگیزه و کم‌توقع جامعه هستند دارای اجر معنوی بالایی است که نصیب کارکنان آبفار شده است.
قائم‌مقام وزیر نیرو افزود: آن چیزی که ما به عنوان خادم مردم باید آن‌ها رعایت کنیم این است که در درجه اول همواره برنامه‌های کارشناسی شده را محترم بدانیم و با برنامه اقدام کنیم.
محمودی، انجام با کیفیت کارها و خدمت رسانی بی‌منت به مردم را از دیگر مواردی ذکر کرد که در صنعت آب باید مدنظر قرار داد و به آن عمل کرد و گفت: این مسئله در همه حال به ویژه در حوزه برخورد با مردم روستاها باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که روستاییان قشر تولید کننده و کم توقع جامعه هستند.
وی، کیفیت، سلامت و نظارت بر سلامت آب را مهم‌تر از کمیت تولید آب دانست و افزود: این مهم به خصوص در روستاها به دلیل پراکندگی منابع آبی دقت بیشتری را می‌طلبد که خوشبختانه در شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی که دارای آزمایشگاه‌هایی مجهز است، مسئله کیفیت و کمیت هر دو با هم دیده شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستایی استان اظهار داشت: در حال حاضر با استفاده از بیش از 20 هزار کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، آب شرب بیش از یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار نفر جمعیت، در قالب افزون بر 560 هزار مشترک در 2445 روستای استان، تأمین می‌شود.
"محمد دانشگر" در خصوص کیفیت آب شرب مردم روستاهای استان نیز گفت: هم اکنون 24 واحد آزمایشگاهی در قالب 17 آزمایشگاه باکتریولوژی، دو آزمایشگاه فیزیکوشیمیایی، یک آزمایشگاه ریزآلاینده های آلی، یک آزمایشگاه ریزآلاینده های معدنی، یک آزمایشگاه فاضلاب، یک آزمایشگاه بیولوژی و یک آزمایشگاه آلاینده‌های کربنی، کیفیت آب شرب مردم روستاهای استان را در 28 شهرستان مورد پایش قرار می‌دهند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی تصریح کرد: این شرکت در دولت تدبیر و امید با افزودن 193 منبع آبی جدید و 45 هزار و 575 مترمکعب حجم مخازن ذخیره و اجرای 1615 کیلومتر خط انتقال شبکه توزیع، زمینه واگذاری حدود 60 هزار انشعاب جدید به مردم را فراهم ساخته که مجموعه این اقدام‌ها، افزایش تعداد روستاهای تحت پوشش به تعداد 148 روستا با بیش از 90 هزار نفر و ارتقاء کیفیت تاسیسات آب شرب در 233 روستا با افزون بر 200 هزار نفر را به دنبال داشته است.
دانشگر تصریح کرد: با تلاش جهادگونه کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، این شرکت برای سومین سال متوالی رتبه نخست ارزیابی عملکرد را در بین شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی سراسر کشور کسب کرده است.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
تنش آبی در 70 درصد کشورهای جهان تا سال 2050

قائم‌مقام وزیر نیرو از تنش آبی برای 70 درصد کشورهای جهان تا سال 2050 میلادی خبر داد و گفت: در زمان حاضر با وجود تهدید کم‌آبی، حدود 80 تا 90 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کنیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "ستار محمودی" قائم‌مقام وزیر نیرو امروز (شنبه) در نخستین همایش بین‌المللی و نوزدهمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار در سالن اصلی همایش‌های برج میلاد با بیان این مطلب گفت: نقش آب در جوامع و مراکز تصمیم گیری در پیوستگی محیط زیست بسیار مهم و حائز اهمیت است.
وی اظهار داشت: آمارها می‌گوید که تا سال 2050 حدود 55 درصد نیازهای آبی بشر از منابع آب زیرزمینی استحصال می‌شود و اگر به همین صورت ادامه یابد، حدود 70 درصد کشورهای جهان به نوعی با تنش آبی مواجه خواهند شد.
محمودی ادامه داد: مجموعه سازمان ملل متحد در سال 2005 به عنوان اهداف هزاره سوم با حضور 119 کشور جهان مصوباتی داشت تا به بیشترین عارضه‌هایی که گریبانگیر بشر است، بپردازد؛ سازمان ملل مصمم شده تا در برنامه‌های خود سه هدف اصلی شامل ریشه کنی فقر و گرسنگی، کاهش مرگ و میر کودکان و تضمین پایدار محیط زیست را در دستور کار خود قرار دهد.
وی با بیان اینکه طبق آمار موجود در دهه‌های قبل همواره از 130 میلیارد مترمکعب منابع آب زیرزمینی برخوردار بودیم، ولی بر اساس آمار 20 سال اخیر، منابع آب تجدید شونده کشورمان به 110 میلیارد مترمکعب و در 6 سال اخیر به کمتر از 100 میلیارد مترمکعب تنزل داشته اظهار داشت: بر اساس نظر مدیران و متخصصان جهانی آب، کشورهایی که تا 40 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کنند جزو کشورهای پایدارمحسوب می‌شوند که زیان نمی‌بینند و کشورهایی که تا 60 درصد از منابع تجدیدپذیر خود استفاده کنند، آثار نامطلوب و تخریبی آن بر روی محیط زیست خود مشاهده خواهند کرد.
قائم‌مقام وزیر نیرو تصریح کرد: متاسفانه در شرایطی که منابع آب رو به کاهش است، ما حدود 80 تا 90 درصد منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کنیم.
او با اشاره به آثار تخریبی این استفاده نادرست از منابع زیرزمینی بر چهره طبیعت کشورمان گفت: از 609 دشت کشور، بیش از 300 دشت به عنوان دشت ممنوعه اعلام شده که از سرمایه ذخیره استراتژیک خود بیش از پیش استفاده نموده و به همین سبب، سالانه حدود 5 میلیون متر مکعب بیلان منفی را شاهد هستیم.
محمودی در خصوص نقش آب در جوامع انسانی نیز با بیان این مطلب که از 20 سال گذشته که شرکت‌های آب و فاضلاب تأسیس شده‌اند جمعیت تحت پوشش کشورمان از 74 درصد به 92 درصد افزایش داشته است، افزود: حدود 78 درصد جمعیت روستایی کشور نیز تحت پوشش شبکه‌های آب و فاضلاب قرار دارند. حدود 42 درصد جمعیت شهری نیز از طرح‌های سالم و بهداشتی فاضلاب برخوردار هستند.
قائم‌مقام وزیر نیرو تصریح کرد: در پایان سال 1405، حدود 75 درصد جمعیت شهری و 40 درصد جمعیت روستایی از خدمات فاضلاب بهره‌مند خواهند شد.
او با بیان اینکه هم اینک حدود 800 تا 810 آزمایشگاه، سلامت آب شرب مردم شهرها و روستاهای کشورمان را با دقت تحت نظر دارند، افزود: باید نگاه ما به آینده اصلاح روندهای منفی گذشته باشد و با تغییرات دولت‌ها این روش‌ها پایدار مانده و به‌صورت تکاملی به جلو برود.
محمودی با اشاره به اینکه وزارت نیرو برای جلوگیری از آسیب بیشتر به منابع آب زیرزمینی کشور، طرح تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی را در دست اجرا دارد، گفت: در این طرح ضمن کنترل برداشت از منابع آب زیرزمینی، از برداشت‌های غیرمجاز نیز جلوگیری شده و در جهت تغذیه بیشتر منابع آب تجدید پذیر می‌کوشد.
وی در ادامه افزود: مطالعه هر یک یا چند دشت در استان‌های مختلف کشور به یک دانشگاه واگذار شده یا می‌شود تا با انعطاف فکری علمی بتوانیم تصمیمات بهتری را در مسیر اصلاح منابع آب زیرزمینی اتخاذ کنیم.
او با بیان اینکه تالاب‌ها و محیط زیست نیز در این برنامه از سهمیه بندی آب برخوردار خواهند بود، اظهار امیدواری کرد تلاش کنیم تا این برنامه‌ها مداوم و مستمر اجرایی شود.
قائم‌مقام وزیر نیرو استفاده از پساب و بهسازی فاضلاب را عاملی برای بقای محیط زیست دانست و افزود: بایستی سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در این بخش انجام شود.
وی در ادامه به تخصیص منابع آب و آب قابل برنامه‌ریزی برای تمامی دشت‌های کشور در چند سال اخیر اشاره کرد و ادامه داد: تأمین آب جوامع فقیر در کشور و سایر نقاط، اصلاح روش‌ها و رفتارهای مصرفی، سرمایه گذاری بیشتر در مسائل زیست محیطی و رعایت حریم منابع و تاسیسات آبی مانند رودخانه‌ها بایستی، در اولویت قرار گیرد.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
شركت لوله و ماشين‌سازی ايران در يك نگاه زمانی

سال 1336
(شمسی)
تأسيس با نام "شركت ماشين‌سازي ايران"
نوع فعاليت: طراحي، ساخت و توليد ماشين‌آلات صنعتي، بازرگاني خارجي و پيمانكاري پروژه‌هاي فني و صنعتي
سال 1340
توليد لوله و اتصالات چدني در كارخانه شماره 1 (تپه سفيد)
وسعت كارخانه: 000 83 مترمربع
نوع فعاليت: توليد لوله و اتصالات چدني خاكستري براي مصارف آب و فاضلاب از قطرDN 80 الي DN 400 ميليمتر
سال 1344
نوع فعاليت: توليد لوله و اتصالات چدني‌نشكن تا قطر DN 700 ميليمتر
سال 1364
نوع فعاليت: توليد لوله و اتصالات چدني‌نشكن با قطر DN 800 الي DN 1000 ميليمتر
سال 1373
خريد دانش فني طراحي شيرهاي پروانه‌اي چدني‌نشكن از شركت Erhard آلمان با همكاري وزارت نيرو و شروع توليد آن همزمان با توليد شيرهاي يكطرفه وزنه‌اي چدني‌نشكن از طريق مهندسي معكوس از نمونه‌هاي شركت Erhard آلمان در كارخانه شماره 2
سال 1374
انتقال كارخانه شماره ٢ از جاده دماوند به كيلومتر ٢٠ اتوبان كرج – قزوين (كردان)
سال 1374
نوع فعاليت: توليد لوله‌هاي چدني نشكن تايتوني
سال 1378
نوع فعاليت: توليد لوله‌هاي چدني‌نشكن تايتوني با پوشش داخلي سيمان (Cement Lining) و پوشش بيروني زينك‌ريچ (Zinc rich) و قير.
سال 1382
شروع احداث كارخانه شماره 3 (شمس‌آباد)
وسعت كارخانه: 000 203 مترمربع
نوع فعاليت : توليد لوله و اتصالات چدني‌نشكن تايتوني از قطر DN 1100 الي DN 2000 با ظرفيت 000 70 تن در سال
سال 1387
بهره‌برداری از كارخانه شماره 3
سال ١٣٩٠
انتقال عمليات توليدی و تكميلی كارخانه شماره ٢ به كارخانه شمس‌آباد و تغيير نام كارخانه شماره ٣ به ٢


سيستم‌ها و گواهينامه‌هاي استاندارد:

 • گواهينامه استاندارد ملی ايران برای لوله و اتصالات چدنی‌نشكن اسفنـــد مــاه 1374
 • گواهينامه استاندارد ملي ايران براي شيرآلات پروانه‌ای چدنی‌نشكن اسفنـــد مــاه 1377
 • گواهينامه ISO 9002:1994 از شركت DQS دی مـــــــاه 1377
 • گواهينامه ISO 9001:1994 از شركت DQS دی مـــــــاه 1378
 • گواهينامه ISO 9001:2000 از شركت DQS شهريور مـــاه 1380
 • گواهينامه OHSAS 18001:1999 از شركت DQS شهريور مـــاه 1380
 • گواهينامه ISO 14001:1996 از شركت DQS شهريور مـــاه 1380
 • گواهينامه ISO/TS 16949:2002 از شركت DQS مـــرداد مــاه 1382
 • گواهينامه IBEC (در كلاس برنز) از شركت DQS دي مـــــــاه 1383
 • گواهينامه تعالي سازمان از سازمان ملی بهره‌وري كشور اسفنـــد مــاه 1383
 • گواهينامه ISO 14001:2004 و تجديد كليه گواهينامه‌هاي IMS شركت ارديبهشت ماه 1384
 • تجديد كليه گواهينامه‌های IMS شركت ارديبهشت ١٣٨٨
 • تجديد گواهينامه IBEC (در كلاس برنز) ارديبهشت ١٣٨٨

مهمترين توليدات شرکت :

 • لوله و اتصالات چدن ‌نشكن از قطر 100 تا 2000 ميليمتر.
 • شيرآلات پروانه‌ای از قطر 150 تا 2000 ميليمتر با فشار كاری 6، 10، 16 و 25 اتمسفر.
 • شيرآلات يكطرفه از قطر 200 تا 1000 ميليمتر با فشاركاری 10، 16 و (25 اتمسفر طبق سفارش مشتری).
 • شیرهای هوا از قطر 50 تا 200 میلی متر و فشار اسمی 10 ، 16 ، 25 بار.
 • ديگهای چدنی شوفاژ در پنج مدل S90 , S , M90 , M و L90 با نام تجاری MI3 و ظرفيت حرارتی از 30.000 تا 560.000 كيلوكالری در ساعت.
 • شوفاژ زمينی چدنی (پكيج) با نام تجاري MI3 و ظرفيت حرارتي 14.000 تا 25.400 كيلوكالري در ساعت.
 • پکیج دیواری
 • غلتک‌های چدنی‌نشكن جهت مصرف در صنايع نورد گرم فولاد كشور.
 • قطعات سنگين تا وزن 18 تن از جنس چدن نشكن خاكستری و آلیاژی با استفاده از تكنولوژی فول مولد.
 • قطعات پرسی خودرو با ظرفيت ٣٠ ميليون قطعه در سال.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
تاریخچه

شركت لوله و ماشين‌سازي ايران به عنوان اولين واحد صنعتي ذوب و توليدكننده چدن در ايران در سال 1338 شمسي (1959 ميلادي) با هدف توليد لوله و اتصالات چدني براي مصارف آبرساني و ديگهاي چدني براي تأمين آب و هواي گرم مؤسسه‌ها و ساختمان‌ها، تأسيس گرديد. ظرفيت توليد ساليانه شركت در ابتدا 4000 تن و عمده محصولات آن لوله‌هاي چدني از قطر 80 الي 400 ميليمتر و به طول 4 و 5/5 متر به روش سانتريفوژ (گريز از مركز) بوده است.

كارخانه شماره ١ (كارخانه تپه سفيد): در كيلومتر 10 جاده ساوه واقع شده است. در اين كارخانه لوله و اتصالات از جنس چدن‌نشكن از قطر ١٠٠ تا ١٠٠٠ ميليمتر و با ظرفيت 70.000 تن درسال، شيرآلات پروانه‌اي از قطر 150 تا 2000 ميليمتر، شيرآلات يكطرفه از قطر 200 تا 1000 ميليمتر و شير هوا از قطر ٥٠ تا ٢٠٠ ميليمتر و شیر کشویی از سایز 50 تا 300میلیمتر با ظرفيت ٣٠٠٠ تن در سال، ديگهاي چدني شوفاژ در پنج مدل s90 , s , m90 , m و l90 با ظرفيتهاي حرارتي 30000 تا 560000 كيلوكالري در ساعت، شوفاژ زميني چدني (پكيج) از ظرفيت ١٤٠٠٠ تا ٢٥٤٠٠ كيلوكالري در ساعت و با ظرفيت 5000 تن درسال ، غلطكهاي نورد و قطعات سنگين تا وزن 18 تن و با ظرفيت 2500 تن در سال توليد مي‌گردد.


كارخانه شماره ٢ (كارخانه شمس‌آباد) : اين كارخانه با مساحت 203000 متر مربع در كيلومتر ٤٠ اتوبان تهران – قم و در شهرك صنعتي شمس‌آباد واقع گرديده است. در حال حاضر این کارخانه دارای دو سالن مجزای تولید جهت ریخته‌گری لوله‌های چدن نشکن از قطر 1100 تا 2000 میلی‌متر و قطعات سفارشی سنگین تا وزن 18تن، عملیات تکمیلی انواع شیرآلات چدنی و قطعات پرسی خودرو می‌باشد.ظرفیت فعلی این واحد برابر 70000تن است که با راه‌اندازی طرح توسعه آن این ظرفیت به 110000تن در سال خواهد رسید.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
چشم انداز

شرکت لوله و ماشین سازی ایران در سطح منطقه خاورمیانه فعالیت می کند.مردم، مشتريان، سهامداران و شركتهاي رقيب آنرا به عنوان يك سازمان موفق مي‌شناسند.ما همواره تلاش مي‌كنيم تا با بهره‌گيري از توانائيهاي خود بعنوان بهترين و بزرگترين توليد كننده لوله و اتصالات و قطعات ريختگي در منطقه خاورميانه و بعنوان يك سازمان متعالي در حوزه كسب و كار شناسائي شويم.بديهي است منافع دراز مدت كليه ذينفعان در اين امر نهفته است.
 

* آگاه *

Well-Known Member
کاربر فعال
واقعاً خسته نباشی، با این گزارش خراب و تعدیل منفی فلوله

فلوله با این گزارش خراب کرد


سود 5 ریالی خود را به 37 ریال زیان اعلام کرد

و 6 ماهه 20 تومان زیان ساخته
 

* آگاه *

Well-Known Member
کاربر فعال
تعدیل منفی فلوله

فلوله با این گزارش خراب کرد


سود 5 ریالی خود را به 37 ریال زیان اعلام کرد

و 6 ماهه 20 تومان زیان ساخته
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
فلوله که قبلاً تاپیک داشت!!

تاپیک جدید برای چیه؟؟
تاپیک قبلی چنتا شرکت باهم بود اما این تاپیک مستقله بنابراین همزمان با تغییرات مدیریتی تغیرات تاپیک را هم به فال نیک بگیرید
 

رانت

Well-Known Member
کاربر فعال
[h=2]کم آبی در مرکز آب ایران!/ بیداد عطش در سرزمین «هزار چشمه»[/h]
چهار محال بختیاری،در روزگاران نه چندان دور گذشته به سرزمین آب و هزار چشمه شهره بود،خطه ای که با دربرگیری یک در صد از مساحت کل کشور،10 درصد منابع آبی را در دل خود جای داده بود،حالا آنچنان اسیر محدودیت های آبی شده که در برخی از نقاط این استان،عطش و کم آبی بیداد می کند.


به گزارش خبرنگار
گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،کارشناسان و صاحب نظران عرصه محیط زیست و منابع طبیعی معتقدند بحران آب و آلودگی هوا دو تهدید جدی و بالقوه ای محسوب می شوند که حیات و بقاء را در عرصه زیست محیطی به مخاطره می اندازند.
 
بالا