فلات ( گروه صنايع معادن فلات ايرانيان )

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
دیگه نوبت این شرکت بازار پایه است تا در سال 96 بیشتر به بازار شناخته بشود وانشالله به یاری خدا این شرکت وسرمایه گذاریهایش را برای شما معرفی خواهم کرد سهمی به دید سرمایه گذاری میان مدت وبلند مدت با سود بسیار بسیار عالی
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
شرکت فلات ایرانیان شرکتی با سرمایه 23میلیارد تومان ودارایهایی بروز بالاتر از 200 میلیارد تومان که سهامدار 6 شرکت دیگر است

شرکت کک طبس
شرکت صنعتی ومعدنی کان سرام
شرکت سیمان گلشن طبس
شرکت مهندسی مشاور پاراو
شرکت نگین شفق سپهر
شرکت بازرگانی افق فلات ایرانیان
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
نام واحد: شرکت مهندسین مشاور پاراو

کد: sh930181
مسؤول: علیرضا مولاپسندی
تلفن: 88373552-88373553
آدرس: شهرک غرب - بلوار فرحزادی - انتهای سپهر -پلاک 206-طبقه همکف
گروه: دایرکتوری بانک مشاغل > تاسیسات و ساختمان > مهندسی شهرسازی
فعالیت: خدمات - مشاوره ونظارت (ساختمان مسکن وشهرسازی - صنعت (شاخه فلزات)
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان (سهامي عام)

گروه سرمایه گذاری فلات ایرانیان (سهامی عام) با هدف سرمایه گذاری و هدایت سرمایه های کوچک، به سوی پروژه های بزرگ تولیدی، صنعتی و معدنی به منظور بهره مندی از ارزش افزوده بالای این بخش در سال 184 تاسیس شد. در این مدت مدیران گروه قدم های مثبت و برنامه ریزی شده ای در راستای دستیابی به اهداف عالیه تعریف شده خود برداشته و با طی نمودن مراحل درج در بازار پایه فرابورس فعالیت خود را توسعه و گسترش داده است.
.معرفی شرکت‌های اصلی گروه

شرکت کک طبس(سهامی خاص)
شركت كك طبس با 4 پروژه در جریان ساخت است. تولید کک متالوژی با ظرفیت 450 هزار تن در سال(با اجرای طرح توسعه 1.200 هزار تن در سال) در شرف بهره برداری اجرای پروژه نیروگاه حرارتی مگاواتی که سوخت آن از انرژی بازیافتی کوره ها تامین می گردد انجام کارهای مطالعاتی احداث کارخانه تولید PVC با ظرفیت 200 هزار تن در سال انجام کارهای مطالعاتی احداث کارخانه تولید بریکت با ظرفیت 300 هزار تن در سال طرح پیشنهادیشرکت صنعتی معدنی کانسرام(سهامی خاص)
اصلی‌ترین پروژۀ شرکت تولید بتن سبک هوادار شده (AAC) و دیگر پروژه‌های آن استخراج و فرآوری سیلیس و تولید ملاتهای آماده می‌باشد.

احداث کارخانه تولید بتن سبک هوادار شده با ظرفیت 280 هزار مترمکعب در سال به بهره برداری رسیده.

احداث کارخانه تولید سیلیس با ظرفیت 120 هزار تن در سال به بهره برداری رسیده.

احداث خط آسیاب آهک با ظرفیت 33 هزار تن در سال به بهره برداری رسیده.

احداث کارخانه تولید چسب بتن سبک با ظرفیت 90 هزار تن در سال در جریان ساخت.
شرکت سیمان گلشن طبس (سهامی خاص)
احداث کارخانه سیمان با ظرفیت 150 هزار تن در سال


شرکت بازرگانی افق فلات ایرانیان(سهامی خاص)
شرکت بازرگانی افق فلات ايرانيان با هدف توسعۀ بخش بازرگانی وخدمات شرکت های زیر مجموعه گروه، تاسیس گردیده است.

شرکت مهندسین مشاور پارت رایان ورنا(سهامی خاص)

شرکت مهندسین مشاور پارت رایان ورنا (پاراو) با هدف ارائـۀ خدمات مشاوره فني و مهندسي به پروژه‌های شرکت‌های گروه و ساير پروژه های داخلی و بین‌المللی تشکیل شده است. کارآفرینی و جذب سرمایه‌گذار در زمينه مشاوره و مهندسی، همکاری با سایر شرکتهای مهندسین مشاور، انجام امور تحقیقاتی در زمینه فعالیتهای شرکت و بروز کردن دانش فنی به منظور دست يافتن به حداكثر بازدهی و كاهش ريسك در سر فصل فعالیت‌های شركت قرار دارند. عضویت در انجمن شرکتهای مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرحها و همچنین کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی را دارا میباشد.

شرکت نگین شفق سپهر(سهامی خاص)
شرکت نگین شفق سپهر با هدف توسعه و حمایت سهام در برابر نوسانات قیمت و کاهش ریسک سهامداران از طریق تبدیل شدن به یکی از شرکتهای فعال در بازار سرمایه تاسیس و به ثبت رسید.

شرکت صنايع و تجهيزات ریلی راهوار کویر(سهامی خاص)
اهداف شرکت، فروش لکوموتیوهای ساخت فویت آلمان، مدل ماکزیما با قدرت بیش از 3,000 اسب بخار.

نماینده لکوموتیوهای مانوریDH12000، دیزل هیدرولیک از کارخانه سازنده در ترکیه (Tulomsas)
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
معرفی یکی از شرکتهای زیر مجموعه فلات بنام کک طبس که انشالله بصورت رسمی تا اوایل خرداد راه اندازی خواهد شد فقط این نکته را یاداوری کنم در پایین همین مطلب شرکت هم گفته این طرح بر اساس دلار 1000 تومان سال 91 دارد راه اندازی میشود که با توجه به قیمت دلار در امسال ارزش این طرح در حدد 450 میلیارد تومان است که البته این فقط ارزش فاز یک ان است که این طرح در 2فاز به ظرفیت 1/200/000 است که مطمئن باشید میزان سرمایه گذاری این طرح به بالای 1200 میلیارد تومان خواهد رسید البته شرکت در حال ساخت نیروگاه برق هم از حرارات کک این طرح هم است که در مورد ان هم توضیح داده شده است

تاریخچه

شرکت کک طبس در سال 1383 با هدف برنامه ریزی احداث کارخانه کک سازی در شهرستان طبس تاسیس گردید. در بدو تاسیس تیمی متشکل از مهندسین مجرب جهت انتخاب تکنولوژی برتر به بررسی و بازدید واحدهای کک سازی در کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، ترکیه، هندوستان، چین، و واحدهای موجود کک سازی در کشور نمودند. در بررسیهای انجام گرفته در سال 2005 (1384) پس از بررسی اسناد و مدارک کک سازیهای موجود در دنیا کک سازی به روش بازیافت حرارتی ( Heat Recovery) انتخاب گردید و در سال 2006 قرارداد آن را با شرکت HPFM از کشور چک با مهندسی شرکت SOSA-GOA از هندوستان منعقد گردید. در ابتدا نمونه ای از زغال سنگ موجود در کشور جهت تست صنعتی به کشور هندوستان ارسال گردید که بدلیل مشکلات تکنولوژیکی و مشکلات جاری قرارداد جدید در سال 2010 با کنسرسیوم چینی ( Shanxi Sente-AVIC ) منعقد و عملیات اجرایی کارخانه از آبان ماه سال 1390 آغاز گردید.دلایل انتخاب تکنولوژی بازیافت حرارتی:

جديدترين تکنولوژي مورد استفاده در دنيا ( تکنولوژی مورد استفاده در کارخانه کک سازی طبس برای سال 2008 می باشد )

توليد کک با بهترين کيفيت قابل دسترسي ( کک توليد شده با روش کوره‌هاي Heat Recovery داراي سايزی بزرگ‌تر، سختي بيش‌تر و CSR بزرگ‌تر مي‌باشد. تمام اين پارامترها باعث افزايش راندمان کوره بلند در کارخانجات فولادسازي مي‌گردند )

بازگشت گازها پس از سوختن به زير کوره و سوختن مجدد آن‌ها باعث مي‌شود که کيک زغال داخل کوره از تمام جهات به طور يکسان حرارت ديده و کک با کيفيت بالاتر توليد گردد.

به علت حجم بالاتر کوره‌هاي بازیافت حرارتی نسبت به بازیافت مواد شیمیایی و طولاني بودن زمان و پائین بودن سرعت پخت زغال، کار ماشين‌هاي کک‌سازي را به حداقل رسانده و از طرفي استهلاک ماشين‌ها، کوره و علي‌الخصوص آجرنسوزها را به حداقل مي‌رساند.

کوره‌هاي بازیافت حرارتی داراي فشار منفي بوده و هوا را به داخل خود کشيده و باعث ايجاد دماي حداکثر در کوره مي‌گردند. حرارت اضافه توليد شده، علاوه بر سوزاندن مواد آلوده کننده ( هيدروکربن‌ها ) و ايجاد شرايط مناسب جهت پخت ذغال، مي‌تواند براي توليد برق و بخار نيز استفاده شود.

با توجه به اينکه در کوره‌هاي بازیافت حرارتی تعداد آجرهاي به‌کار رفته نسبت به کوره‌هاي بازیافت مواد شیمیایی کمتر است، ساخت آن نيز ساده‌تر بوده و بهره‌برداري از آن‌ها با مشکلات کمتري روبرو خواهد شد.

امکان استفاده از ساير ذغال‌هاي کک‌ شو، نيمه‌کک‌ شو و آنتراسيت در کوره‌هاي بازیافت حرارتی به دلیل طراحی خاص آن امکانپذیر می باشد. در کوره‌هاي بازیافت مواد شیمیایی، فقط امکان استفاده از زغال‌هايي وجود دارد که قابليت انبساط بالايي نداشته باشند. اين مزيت همچنين باعث کمتر شدن هزينه خريد زغال ( امکان خريد زغال ارزان‌قيمت ) مي‌گردد.

بدلیل استفاده از ماشین Compacting-Stamp Charging در این کارخانه خواص مکانیکی کک بالاتر از روشهای دیگر و به همین دلیل ايجاد چسبندگي زغال به ديواره وجود ندارد و از ایجاد تخریب آجرهای دیواره کوره ها و تولید گرافیت جلوگیری می گردد.

سرمايه‌گذاري 30% پائین تر از روشهای متداول.

نيروي انساني کم‌تر و در حدود 110 نفر تولیدی می باشد که در روشهای متداول در بهترین حالت 350 نفر می باشند.

کاهش هزينه‌هاي تعميرات و نگهداري به دليل سادگي طراحي.

حجم عمليات سيويل خيلي پايين‌تر نسبت به کوره‌هاي بازیافت مواد شیمیایی بدلیل حذف پالایشگاهها و تصفیه خانه ها.جدول مقايسه کوره‌هاي بازیافت حرارتی و بازیافت مواد شیمیایی

آيتم بازیافت حرارتی بازیافت مواد شيميايي
سرمايه‌گذاري سرمايه‌گذاري کمتر سرمايه‌گذاري بالاتر ( 30% بیشتر )
کيفيت کک توليدي توليد کک متالورژي با خواص مکانیکی بهتر شامل CSR و CRI و M10 و M40 کيفيت کک در مقايسه با کوره‌هاي بازیافت حرارتی پايين‌تر است
تولیدات کک متالورژی- کک ریخته گری- انرژی حرارتی- انرژی الکتریسیته کک متالورژی و مواد جانبي مانند: بنزول خام، اسید سولفوریک، سیانور، قطران و غیره
نسبت تولیدات جانبی به درآمد با ظرفیت یکسان کک (75%) و انرژی الکتریسیته (25%) کک (95%) و سایر تولیدات (3%)
اثرات زيست محيطي دوستدار طبيعت: فرآيند کک‌سازي تحت فشار منفي صورت گرفته و با توجه به اين‌که فرآيند شارژ زغال به صورت Stamp Charging صورت مي‌گيرد، کمترين ذرات غبار به محيط پخش خواهد شد. در این تکنولوژی پساب وجود ندارد. طبق استاندارد EPA آمریکا و پروتکل کیوتوی ژاپن آلودگي در حد بالا با مقادير بالای Sox، Nox و مواد آلی شیمیایی و ذرات معلق بالا و پساب
مواد اوليه مزيت استفاده از زغال‌هاي با کيفيت پايين کک‌شوندگي و حتي آنتراسيت در ترکیب در جهت کاهش هزینه ها با حفظ کیفیت کک متالورژی تنها امکان استفاده از زغال کک شونده وجود دارد
فرآیند توليد ساده پيچيده
تعداد پرسنل 110 نفر در 3 شیفت 350 نفر در 3 شیفت
مصارف مصرف آب 0/7 مترمکعب به ازای هر تن کک تولیدی، برق 4 مگاوات و هواي فشرده و بخار صفر می باشد. مصرف آب 1/5 مترمکعب به ازای هر تن کک تولیدی، برق 7 مگاوات و هواي فشرده و بخار نیاز می باشد.
بازگشت سرمایه هزينه‌هاي توليد پايين و بازگشت سرمایه بالا هزينه‌هاي توليد بالا و بازگشت سرمایه پائینتر از روش بازیافت حرارتی
طراحي طراحی كوره‌ها بسيار ساده با استفاده از حداقل سازه فلزي و حداقل ارتفاع بسیار پیچیده
فشار منفي مثبت
تأمين حرارت مورد نياز به صورت داخلي و توسط احتراق گازهاي خارج شده از زغال سنگ به صورت خارجي و توسط احتراق گازهای جانبی
ابعاد طول 13500 عرض 3650 ارتفاع 2380 میلیمتر مستطیلی طول 13500 عرض 430 ارتفاع 4300 میلیمتر
زمين مورد نياز کمتر ( فقط باتریهای کک سازی زمین بیشتری می خواهد ) بیشتر به دلیل فضای مورد نیاز برای پالایشگاهها
دوره اجرا کوتاه ( 14 ماه تا 24 ماه ) طولانی ( بالای 24 ماه )
راه‌اندازي سریع کند
دماي كك‌شوندگی 1150 تا 1250 درجه سانتیگراد 1050 تا 1150 درجه سانتیگراد


دلایل انتخاب شرکت SHANXI SENTE :

شرکت Shanxi Sente به عنوان پیمانکار اصلی پروژه به همراه شرکت AVIC int’l کنسرسیوم پیمانکاری مهندسی، تامین و نصب و راه اندازی پروژه را تشکیل داده اند که دلایل انتخاب آن بشرح زیر میباشند:

1. طراح ( دارای موسسه طراحی کک سازی )، سازنده ( دارای کارخانجات ساخت ماشینهای اصلی کک سازی و آجر نسوز )، تامین کننده و بهره بردار و مالک کارخانه کک سازی به روشهای بازیافت حرارتی و بازیافت مواد شیمیایی با سابقه بسیار بالا در این زمینه.

2. دارا بودن آخرین لیسانس و پتنت کک سازی سال 2008 که برای کارخانه کک سازی طبس استفاده گردیده است.

3. اجرای کک سازی برای شرکتهای TATA هندوستان (EPS)، Jindal هندوستان ( EPS )، Hao Phat ویتنام ( EPC ) و Tyssen Krupt آلمان در برزیل ( EPS ) و با سابقه مثبت.

4. مدت زمان اجرا و بهره برداری از یک واحد کک سازی با ظرفیت مشابه در 14 ماه در کشورهای چین و ویتنام.

5. طراحی ساختار و فرآیند مشابه با تکنولوژی شرکتهای آمریکایی.

6. همکاری فنی و تکنولوژیکی با شرکتهای آلمانی و آمریکایی جهت نوآوری در تکنولوژی.

مشخصات کارخانه:

تولیدات: کک متالورژی، انرژی حرارتی، الکتریسیته

ظرفیت فاز اول: 450 هزار تن کک متالورژی در سال و 32 مگاوات برق

ظرفیت فاز دوم : 1،200،000 تن کک متالورژی در سال و 96 مگاوات برق

میزان اشتغال 110 نفر تولیدی و 100 نفر ستادی

میزان ماده اولیه مورد نیاز: 630،000 تن زغال سنگ کنسانتره در فاز اول

پیمانکار اصلی: کنسرسیوم شرکتهای Shanxi Sente Coal and Coking Engineering Group و AVIC International Cooperation

پیمانکار سازنده و نصاب داخلی: شرکت آذر طیف سپاهان

پیمانکار ساختمانی: شامل 8 پیمانکار جزء

مشاور و دستگاه نظارت: شرکت مهندسین مشاور پارت رایان ورنا

سرمایه گذاران بانکی: بانک توسعه صادرات ایران و بانک مشترک ایران و ونزوئلا

سهامداران شرکت:

شرکت توسعه معادن و فلزات

گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان

شرکت ره اختران نور

سایرین

سرمایه ثبتی شرکت: 320 میلیارد ریال

سرمایه گذاری پروژه: 1500 میلیارد ریال (بر اساس نرخهای سال 1391)
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
چند نکته را برایتان درشت کرده ام که انشالله بعد از راه اندازی کارخانه برایتان بیشتر توضیح میدهم

فعالیت ها


 • احداث کارخانه کک سازی
 • احداث کارخانه ذغال شویی
 • احداث کارخانه تولید بریکت
 • احداث نیروگاه بازیافت حرارتی
 • احداث کارخانه تولید PVC با استفاده از کک متالوژی
 • مشارکت در تجهیز و بهره برداری از معادن ذغال سنگ
 • مطالعات اوليه امكان يابي سرمايه گذاري صنعت كك سازي 1383
 • اخذ پروانه تأسيس از وزارت صنايع و معادن براي توليد 450.000 تن كك متالورژي در سال1383
 • مالكيت 300 هكتار زمين در سال1384
 • اخذ موافقت اداره محيط زيست استان یزد در سال1383
 • اخذ موافقت سازمان آب استان یزد در سال 1383
 • اخذ موافقت اداره برق استان یزد در سال 1383
 • اخذ موافقت سازمان منابع طبيعي استان یزد در سال 1383ل
 • تغيير كاربري زمین به صنعتی در سال1384
 • انتخاب و عقد قرارداد با شرکت مهندسین مشاور صنعتی در سال 1385
 • بازديد تیم فني شركت از كارخانجات توليدکنندگان و سازندگان كارخانجات كك سازي در كشورهاي:
 • آلمان: شركتهاي Thyssen Krupt Encoke، Schalker، Koch
 • چك و اسلواكي: شركت Hutni Projekt Frudek Mistek
 • اوكراين: شركت Giprokoks
 • چين: شركتهاي SSIT،MCC ، SPCDI، ACRE, CMEC, CAMC, SEDIN, Sino Steel
 • هند: شركتهاي Tata،Sesa Goa ، Mecon و Nugen
 • تركيه: شركت Erenco
 • مطالعات تأمين مواد اوليه (ذغال سنگ) و دريافت تائيديه تأمين مواد از وزارت صنايع و معادن در سال 1384
 • مطالعه بازار داخلي و خارجي (مواد اوليه و توليدات)
 • تهيه گزارش توجيه اقتصادي طرح با توجه به افزايش اطلاعات بازار و سرمايه گذاري و استفاده از نرم افزار كامفار
 • معرفي به بانك عامل جهت استفاده از تسهیلات ارزی در سال 1386
 • در سال 1386تصویب طرح در وزارت صنایع و معادن
 • تهيه طرح توجیه فنی، اقتصادی و مالی جهت توليد 450 هزار تن كك در فاز اول و 1200 هزار تن در فاز دوم توسط شرکت مهندسین مشاور پارت رایان ورنا و با همکاری شرکت قدس نیرو در سال 1386
 • تدوين تكنولوژي پس از بازديد مقايسه ای از كشورهاي آلمان، اوكراين، روسيه، چك، تركيه، هند و چين
 • انتخاب تکنولوژی بازیافت حرارتی به عنوان تکنولوژی برتر با رعايت استانداردهاي زيست محيطی در سال 1387 (Heat Recovery)
 • اخذ تاییدیه فنی از شرکتهای HPFM چک، Koch آلمان، Giprokoks اوکراین و Jindal هندوستان جهت انتخاب تکنولوژی بازیافت حرارتی در سال 1387
 • ارسال ذغال سنگ از معادن طبس به جمهوري چك و دانشگاه استراوا جهت تولید آزمایشگاهی
 • ارسال ذغال سنگ از معادن طبس به ذوب آهن اصفهان جهت انجام تستهای آزمایشگاهی
 • ارسال ذغال سنگ از معادن طبس به ذوب آهن اصفهان جهت تولید نیمه صنعتی و دریافت نتایج میزان کک شوندگی ذغالها
 • ارسال ذغال سنگ از معادن طبس به کشور هندوستان جهت تولید صنعتی در کک سازی Sesa Goa به روش بازیافت حرارتی
 • انجام مطالعات مكانيك خاك محل احداث کارخانه در 5 محله در سال 1389
 • تهيه نقشه هاي توپوگرافي زمين و علامتگذاري آن در مقیاس 1:500
 • طراحي و نهایی کردن موقعیت اجرایی پروژه و محل احداث ساختمانهای تولیدی و خدماتی
 • حفر و تجهیز چاه شماره 1 جهت تأمين آب مورد نیاز طرح (5 میتر در ثانیه)
 • اجرای ساختمان اتاق دیزل ژنراتور و ایستگاه پمپاژ و راه اندازی دیزلها
 • اجرای سیستم انتقال آب به داخل کارخانه از مسافت 2500 متری
 • حفر و تجهیز چاه شماره 2 جهت تامین بخش دیگری از آب مورد نیاز پروژه (3 لیتر در ثانیه)
 • عقد قرارداد P&DB با شرکت HPFM جمهوری چک جهت احداث کارخانه به عنوان پیمانکار اصلی که بعداً این قرارداد به قرارداد خدمات مشاوره ای تبدیل گردید
 • عقد قرارداد Design & Supply با کنسرسیوم Shanxi Sente Coal and Cokind Engineering Group از کشور چین به همراه شرکت AVIC Internationalجهت احداث کارخانه به عنوان پیمانکار اصلی که بر اساس تکنولوژی سال 2010 و آخرین پارامترهای محیط زیستی در خرداد1390 طراحی گردیده است
 • نهایی نمودن لیست سازندگان دست دوم Vendors
 • تصویب گشایش اعتبار اسنادی توسط بانک عامل به نفع پیمانکار اصلی دراسفند ماه سال 1389
 • گشایش اعتبار اسنادی به نفع کنسرسیوم Shanxi Sente Coal and Cokind Engineering Group و AVIC Int’L در تیر ماه 1390
 • اتمام نقشه چیدمان اصلی کارخانه کک سازی و نیروگاه برای ظرفیت 600 هزار تن در فاز اول و 1.200.000 تن در فاز دوم و نیروگاه با ظرفیت 32 مگاوات در فاز اول و 96 مگاوات در فاز دوم در خرداد 1390
 • تهيه نقشه هاي مفهومی طرح (Conceptual) نسخه نهایی در خرداد ماه 1390
 • ثبت سفارش واردات کلیه تجهیزات کارخانه در سال 1390
 • عقد قرارداد بیمه حمل کالا با بیمه سامان در سال 1390
 • عقد قرارداد با شرکت بازرسی قبل از حمل کالا با شرکت کنترل کیفیت استاندارد ایران در سال 1390
 • عقد قرارداد با شرکت حمل و نقل ریلی ترکیبی در سال 1390
 • عقد قرارداد با مجری ترخیص شرکت پرشین تجارت دوان در سال 1390
 • عقد قرارداد با شرکت تخلیه و بارگیری تجهیزات خارجی و داخلی با شرکت تخلیه بار هادیزاده در سال 1390
 • عقد قرارداد با شرکتهای سازنده داخلی در بخش تامین آجر نسوز، ابزارآلات در سال 1390
 • بازدید از کارخانجات ساخت تجهیزات اصلی طرح در کشور چین و داخل کشور در تیر ماه سال 1390
 • حفر و تجهیز چاه شماره 3 (5 لیتر در ثانیه)
 • دریافت کلیه اسناد فنی مناقصه از پیمانکار و تکنولوژ پروژه (Tender Documents) در تیر ماه 1390
 • تهیه اسناد مناقصه عملیات ساخت تجهیزات در داخل کشور در تیر1390
 • تهیه اسناد مناقصه عملیات ساختمانی و نصب تجهیزات مکانیکی و برقی در تیر1390 که شرکت سازه های آبی به عنوان برنده مناقصه انتخاب گردید
 • عقد و ابلاغ قرارداد با شرکت ساختمانی سازه های آبی پیمانکار ساختمانی در مهرماه 1390
 • عقد و ابلاغ قرارداد با شرکت آذر طیف سپاهان پیمانکار ساخت در بهمن ماه 1390
 • آغاز رسمی عملیات اجرایی از آذر 1390
 • دریافت کلیه اسناد پایه از پیمانکار و تکنولوژ پروژه (Basic Design) در شهریور ماه 1390 (نسخه نهایی)
 • دریافت کلیه اسناد تفصیلی طرح (Detail Design) در آبان ماه 1390 (نسخه نهایی)
 • اتمام فوندانسیونهای باتریهای کک سازی و دیواره های آن در تیر ماه 1391
 • اتمام ساخت دودکشهای فلزی کک سازی (شهریور 1391) و آغاز نصب دودکشها
 • اتمام ساخت، حمل، ترخیص، تخلیه کلیه تجهیزات ساخت پیمانکار چینی در انبار کارخانه تا شهریور 1391 در حال حاضر 100 درصد تجهیزات خارجی به وزن 36000 تن شامل 1500 کانتینر و تجهیزات فله وارد انبار کارخانه و عملیات مرتب سازی (Sorting & Coding) آن نیز پایان رسیده است
 • شروع عملیات آجرچینی کوره های کک سازی آذر ماه 1391
 • تهیه طرح توجیهی احداث کارخانه زغال شویی با ظرفیت سالانه یک میلیون تن زغال سنگ کنسانتره ککشو و آنتراسیت توسط مهندسین مشاور پارت رایان ورنا
 • تهیه طرح توجیهی احداث نيروگاه بازیافت حرارتی با ظرفیت 32 مگاوات توسط مهندسین مشاور پارت رایان ورنا
 • 1. انعقاد قرارداد با تولید کنندگان زغال سنگ مهر ماه 1391
 • 2. انجام مذاکرات با وزارت صنایع و معادن و بازرگانی جهت احداث کارخانه بریکت سازی با ظرفیت 20 هزار تن در سال
 • انجام مذاکرات با شرکت پتروشیمی جهت احداث کارخانه تولید پلی وینیل کلراید (PVC) با ظرفیت 250 هزار تن در سال
 • انجام مذاکرات با وزارت صنایع و معادن و بازرگانی جهت احداث کارخانه تولید کنسانتره ذغال سنگ کک شو و حرارتی با ظرفیت یک میلیون تن در سال
 • توسعه کارخانه کک سازی به ظرفیت 1,200,000 تن در سال و نیروگاه بازیافت حرارتی با ظرفیت 96 مگاوات
 • احداث آنتن فرعی راه آهن به طول 1 کیلومتر در جوار کارخانه
 • ادامه عملیات درختکاری و ایجاد فضاهای سبز مورد نیاز طرح در اسفند 1392
 • اجرای خیابان کشی و روشنایی داخل زمین در پایان خرداد 1392
 • تامین آب مورد نیاز نیروگاه در خرداد 1392
 • اتمام عملیات ساختمانهای تولیدی در اسفند 1391
 • اتمام عملیات ساخت و نصب کلیه تجهیزات کارخانه در خرداد 1392
 • اتمام آجر چینی کوره ها و نصب تجهیزات کوره ها در اسفند 1391
 • اتمام نصب ماشینهای اصلی کک سازی در اسفند 1391
 • پیش گرم کردن کوره های کک سازی در خرداد 1392
 • شروع عملیات اجرایی احداث نیروگاه بازیافت حرارتی درتیر ماه 1392
<
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
البته باید این نکته را هم یاداوری کنم شرکت کک طبس برنده یک معدن زغال سنگ به ظرفیت 450 هزار تن در سال به مدت 25سال شده است که انشالله در مورد ان هم برایتان بیشتر توضیح خواهم داد ویک نکته دیگر اینکه شرکت در حال مذاکره برای خریدی 2معدن زغال سنگ با کفیت در خارج از ایران است که هنوز در مرحله گفتگو هستند
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
البته باید این نکته را هم اضافه کنم کک طبس از 450 هزار تن که تا انشالله تا اخر خرداد راه اندازی میشود تا یک سال اینده با طرح توسعه خود به 1/200/000 هزار تن افزایش پیدا خواهد کرد که ارزش این شرکت را به بالای 1000 میلیارد تومان خواهد رساند که 35درصد ان برای فلات ایرانیان است


1395/11/30

شروعی دوباره پس از 18 ماه توقف؛
کک‌سازی طبس بالأخره راه می‌افتد
احداث کارخانه‌ی کک‌سازی طبس که از یک‌سال‌ونیم پیش با 95 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده بود، از ماه گذشته از سر گرفته شده و تا پایان امسال تکمیل می‌شود؛ آن‌طور که مدیرعامل این کارخانه اعلام کرده روند به‌کارگیری مجدد کارگران اخراج شده نیز آغاز شده است؛ با بهره‌برداری از کارخانه کک‌سازی طبس حدود 1200 نفر مشغول به‌کار می‌شوند.
به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور ، ادامه عملیات احداث و تجهیز کارخانه کک طبس پس از یک سال و نیم توقف بالأخره با تزریق اعتبار از ماه پیش از سر گرفته شده است و تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل و به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل کارخانه کک طبس مهرماه امسال در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها از تعلیق و اخراج موقت حدود 100 کارگر قراردادی پروژه کک‌سازی طبس خبر داد و علت آن را عدم تأمین نقدینگی از سوی بانک عامل اعلام کرده بود؛ تعلیق کارگران با این هدف بوده تا در این مدت بتوانند از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

غلام‌عباس سیف‌الدینی گفته بود برای راه‌اندازی این کارخانه باید 20 میلیارد تومان تسهیلات بانک تأمین شود و علاوه بر این سهامداران هم 10 میلیارد تومان بپردازند تا چرخ‌های کارخانه به گردش درآید و به مرحله تولید برسد و پس از مدتی که کک تولید و کمی نقدینگی تأمین شد نسبت به استخدام نیروهای کارگری اخراج شده اقدام می‌شود.

اما پس از گذشت 3 ماه از این صحبت‌ها، اکنون مدیرعامل کارخانه کک طبس اعلام کرده که گره پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک توسعه صادرات باز شده و کارخانه توانسته بخشی از بدهی‌های خود را تسویه و عملیات خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای راه‌اندازی کارخانه را از سر گیرد.

سیف‌الدینی افزود: علاوه بر این حدود 3 میلیارد تومان از بدهکاری این کارخانه از محل کمک‌های سهامداران تسویه شده است.

به گفته وی پس از توقف یک‌سال‌ونیمه در عملیات اجرایی این پروژه، از دی‌ماه سال جاری دوباره ادامه احداث از سر گرفته شده و با این روند، عملیات اجرایی و تجهیز کارخانه تا پایان امسال به اتمام می‌رسد و از سال آینده هم وارد فاز تولید می‌شود.

مدیرعامل کارخانه کک طبس بیان کرد: با از سرگیری عملیات احداث کارخانه کک طبس پیمانکاران هم شروع به کار کرده و از کارگرانی هم که در این مدت از کار بیکار شده بودند به تدریج دعوت به کار می‌شود.

به گزارش گلشن؛ عملیات اجرایی کارخانه کک‌سازی طبس از سال 1391 آغاز شده و این کارخانه تنها تولیدکننده کک متالورژی با تکنولوژی بازیافت حرارتی در ایران و خاورمیانه خواهد بود.

کارخانه کک طبس که یکی از سه طرح اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی است با 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پیشرفت 95 درصدی دارد که با تأمین 30 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اتمام آن، تا پایان سال جاری به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

با بهره‌برداری از کارخانه کک‌سازی طبس 1200 نفر می‌توانند مشغول به‌کار شوند.

منبع: گلشن
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
شرکت گروه صنایع ومعادن فلات ایرانیان با نماد فلات در بازار پایه به قیمت 190 تا 230 تومان وسود انباشته هر سهم حدود 50 تومان امسال میتواند با بهربرداری از یکی از زیر مجموعه هایش شرکت کک طبس سود بالایی اعلام کند و به نظر مندر کف قیمتی قرار دارد فلات با سرمایه گذاری در کک طبس صاحب هم یک شرکت کک سازی مدرن وهم نیروگاه برق شده است که در وسداوری فلات تاثیر بالایی دارد
در ضمن شرکت فلات قصد یک افزایش سرمایه حدود 150 درصد در دستور کار دارد که بزودی اعلام خواهد شد که بخشی از این افزایش سرمایه از سود انباشته وبخشی از اورده نقدی است
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
حداقل قیمت این سهم 1500تومان است .........................................................................................
بازار هنوز متوجه این سهم نیست توی بازار پایه باید سهمی بخری که هم سود انباشته داشته باشد و هم سودده باشد وهم دارایهایی بسیار و هم افق روشن در سرمایه گذاری داشته باشد داشته باشد که فلات هر 4این مشخصات را دارد
انوقت بعضی میروند شرکتهای زیانده با زیان انباشته وتقریبا ورشکسته بازار پایه را میخرند به امید 10 درصد نوسان ومیاید در سایتهای بورسی و کانالهای تلگرامی با دروغهای شاخدار سهم را باد میکنند
من هم با شما موافق هستم ارزش حداقلی فلات با توجه به سرمایه کم و طرح کک سازی و توسعه ان حداقل 1500 تومان است شرکتی انحصاری در بورس با سرمایه گذاری عظیم که با راه اندازی کک سازیش میتواند براحتی در سال دوم سودهای 3رقمی با همین سرمایه بدهد
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
الان سود این سهم چنده واز کجا میشه فهمید سودش چنده؟؟؟
شرکت هنوز پیش بینی جدیدش را برای سال 96 نداده است

اگر قصد وارد شدن به این سهم را دارید بهتر از بدور از هیجان وبا تحقیق کامل انجام بدهید وظیفه من معرفی وشفاف سازی شرکت و سرمایه گذاریهای ان است تصمیم گیری در خرید ویا فروش ونگه داری وسهامداری کردن با این سهم به عهده خودتان است
 

فیلیپ

Very Good Member
کاربر فعال
شرکت هنوز پیش بینی جدیدش را برای سال 96 نداده است

اگر قصد وارد شدن به این سهم را دارید بهتر از بدور از هیجان وبا تحقیق کامل انجام بدهید وظیفه من معرفی وشفاف سازی شرکت و سرمایه گذاریهای ان است تصمیم گیری در خرید ویا فروش ونگه داری وسهامداری کردن با این سهم به عهده خودتان است
سال 95 چند بوده؟
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
سال 95 چند بوده؟
سال 92 سود اعلامی شرکت حسابرسی شده 385 ریال سود
سال 93سود اعلامی حسابرسی شده 155 ریال سود
سال 94 سود اعلامی حسابرسی شده 2 ریال سود
سال 95 سود اعلامی حسابرسی شده 12 ریال زیان

البته اگر متوجه شده باشی سود سالهای 94 کم وسود سال 95 به زیان کم تبدیل شده است واین را باید توضیح بدهم شرکت برای راه اندازی زودتر شرکت کک سازی مجبور به هزینه بیشتر کرده وبرای همین سود شرکت در سال 95 به زیان تبدیل شده است ولی در سال 96 با راه اندازی شرکت کک طبس این زیان به سود نسبتا مناسب تبدیل خواهد شد
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
سال 95 چند بوده؟
این نکته را هم باید یاداوری کنم برگشت سرمایه در واحد کک طبس حدود 30 ماه است ولی شرکت برای شروع اقساط وام 6 ماه از راه اندازی تنفس گرفته واقساط ان را 5 ساله با بانک به توافق رسیده اند
حالا خود حساب کنید تفاوت این 2سال برای برگشت سرمایه حدود 450 هزار میلیارد تومانی شرکت چفدر میتواند سود شناسایی کند
 

فیلیپ

Very Good Member
کاربر فعال
با توجه به سرمایه 230 میلیونی ولی حجم معاملاتش خیلی کم به نظر میاد یا تمایل فروشنده ها در این قیمتها کمه
 

جواد277

Very Good Member
کاربر فعال
با توجه به سرمایه 230 میلیونی ولی حجم معاملاتش خیلی کم به نظر میاد یا تمایل فروشنده ها در این قیمتها کمه
از وقتی که در تاریخ 92/8 وارد بورس شده تا الان که حدود 4 سال است حدود 5 میلیون سهم معامله شده است که بیشتر این سهام برای سهامداران سیمان گلش طبس است که از شرکت فلات اطلاع نداشته اند واین سهم را به عنوان جایزه گرفته بودند هر 10 هزار سهم گلشن طبس 1700 تا سهم فلات بصورت جایزه در 5 سال پیش گرفت که ان هم خرد خرد از چنگشان در اورده اند البته سهامداران فلات حدود 3600 نفر حقیقی وحقوقی هستند که بالای95 درصد ان زیر 3000 سهم دارند وبیشتر مثل سیاهی لشکر برای اینکه شرکت سهامی عام باشد هستند
 
بالا