*** فكر ميكنيد شاخص اين هفته صعوديه يا نزولي **

92_bij

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من تو فروردین 25 درصد از بورس گرفتم. خیلی ها بیشتر از من گرفتند. اونوقت شما سوزنت گیر کرده به عبور دلار از 14 تومن . ول کن داداش بازی دلار مال رانتامنتالیستهاست. واسه من و شما نیست. بازیش هم خیلی وقته تموم شده. یه تغییر تو خودت بده
عزیزم من متوجه استدلال شما نمیشم چون شما 25 درصد تو فروردین سود کردین نباید در مورد شاخصه دلار نظر داد خوب من هم یک ساله 350 درصد سود کرده ام اگر حساب کنید ماهیانه 30 درصد حدودا می شود البته خوب از نظر تاکتیکی حرکت درستی انجام داد ه اید اما من وارد بازی پانزی نمی شوم و با خیال راحت به زندگی معمولی خود ادامه می دهم زندگی بهتر سود کمتر استرس کمتر...به ترورویستی اعلام شدن سپاه ....ورود نیروهای نظامی امریکا به عراق...و رژیم چنج که دیگر به صراحت از زبان وزیر خارجه امریکا اعلام می شود به دقت توجه کنید

92_bij

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
آنچه که نباید میشد شد. متاسفانه نام سپاه در OfAC هم ثبت شد. این ترامپ نادان کاری کرد که راه مذاکره و توافق را برای روسای جمهور بعدی هم بست .
از اردیبهشت زدن نیروهای سپاه در عراق و سوریه تا عقب نشینی کامل انها به پشت مرزها ادامه خواهد یافت و در نتیجه حوزه نفوذ و حوزه صادرات و وارد شدن ارز هم وجود نخواهد داشت یک انزوای کامل که اگر با نارضایتی گسترده مردم تجمیع شود امسال سال پرحادثه ای خواهد بود...ورود نیروهای حشد الشعبی و فاطمین را می توان کاملا حدس زد به چه دلیلی دارد

HAMSAFAR

Well-Known Member
کاربر فعال
گنگ خواب ديده, [16.04.19 09:21]
وقتی تو بازار تعداد افرادی که ضرر می کنن چندین برابر افرادی است که سود می کنن یعنی اینکه در اکثر مواقع اتفاقات بازار برخلاف تصور عمومی هست.

جریان ورود و خروج پول و کم شدن و زیاد شدن حجم معاملات در سالهای اخیر بهترین معیار برای تشخیص رشد یا افت بازار بوده، پول که بیاد سهم ۱۰۰ تومنی رو ۱۵۰ هم ارزون حساب میشه.

@mortezaebad

Ramsis

Well-Known Member
کاربر فعال
اتفاقا" خیلی خوب شد برای آینده گروه معدنی
کگل لیدر این گروه خواهد شد
اگر بالا باز میشد و ازفرداش صف فروش میشد بهتر بود یا الان ؟
بفرما حالشو ببر
کگل 61م صف خرید شده حالا بقیه معدنی ها یکی یکی صف خرید خواهند شد

HAMSAFAR

Well-Known Member
کاربر فعال
پاسارگاد تحلیل, [16.04.19 09:57]
بررسی حذف چهار صفر از پول ملی در دولت به جریان افتاد
حذف چهار صفر از پول ملی در کمیسیون اقتصاد هیات دولت بررسی می‌شود.
با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طرح اصلاح نظام پولی کشور در قالب حذف چهار صفر از واحد پولی کنونی و تعریف واحد پولی جدید و بازنگری در اقطاع اسکناس و مسکوک در دستور کار دولت قرار گرفته است.
براساس این طرح واحد پولی ملی جدید تحت عنوان "تومان" تعریف می‌شود که هر "تومان" معادل ده هزار (۱۰۰۰۰) ریال فعلی و یکصد (۱۰۰) "ریال جدید" خواهد بود.
@pasargadtahlil

HAMSAFAR

Well-Known Member
کاربر فعال
تحلیل کاربردی " هلالات ", [16.04.19 10:00]
#بازار

یک تفاوت آشکار در ذهن معامله گران اصلی بازار در این مقطع زمانی نسبت به مهرماه دیده می شود. در مهر ماه هیچ ذهنیتی نسبت به آثار تحریم ها وجود نداشت و همچنین سطح پذیرش جامعه نسبت به تورم و افزایش نرخ دلار، در هاله ای از ابهام بود.

حالا تحلیلگران بازار توانسته اند آثار تحریم بر اقتصاد و ابعاد تورم انتظاری بر جامعه را مورد سنجش قرار دهند. برخلاف آن زمان که شاخص کل به 195 هزار واحد رسید و ازان جهت که تحریم آغاز می شد اکثرا فروشنده بودند اما حالا با مطالعه اثرات تحریم عمده فعالان و تحلیلگران بازار نظر به عدم خروج از بازار دارند.

همان قدر که خوشبینی مخرب است، بدبینی هم مخرب است. فضای فعلی به نحوی نیست که بتوان هدف قیمتی برای سهام یا پیشبینی دقیقی از آینده شاخص کل و هم وزن ارائه کرد.

همچنان بهترین استراتژی نگهداری سهام ارزنده است. البته ارزنده بودن نسبی است و در چنین بازاری سهم باید هم ارزنده هم نسبتا کم ریسک باشد. لذا مبنا و استراتژی من این است که به سمت سهم هایی حرکت کنیم که:

سود سال 1398 از سال 1397 بالاتر باشد.
با سود سال 1397 p.e سهم از متوسط بازار بالاتر از نباشد.
تقسیم سود در مجمع بالای 50درصد باشد.
تورم جامعه یا نرخ دلار بر سود اثر مثبت قطعی داشته باشد.
طی ماه های اخیر اثرات رکود جامعه و تحریم بر شرکت اندک و قابل ارزیابی باشد.

وقتی یک قطار مسیر درست را می رود بهتر است در این قطار بمانیم اما اگر می خواهیم ریسک خود را کنترل کنیم بهتر است در چیدمان سرمایه گذاری خود بدون سوگیری، به صورت مستمر بررسی هایی انجام دهیم. نهایتا اینکه بازار با پشتوانه بنیادی رشد کرده و قرار نیست سقوطی صورت گیرد و به نظر من مهرماه تکرار نمی شود و بازار نیازمند این است که اندک زمانی برای تثبیت در سقف تاریخی شاخص انرژی بگذارد.

@validhelalat

HAMSAFAR

Well-Known Member
کاربر فعال
کانال تحلیلی بازار سرمایه, [16.04.19 08:05]
گروه #شرکتهای_سرمایه_گذاری

با توجه به رشد زیر مجموعه شرکتهای سرمایه گذاری و همچنین عقب ماندن این گروه از رشد بازار میتوان انتظار رشد از این بخش از بازار را داشت.

@stockmarket100

باباجان

Well-Known Member
کاربر فعال
گروه معدنی ( کگل ، کچاد ) لیدر بازار شدند

چه تصوراتی دارم از این گروه

باور میکنید p/eاین گروه به راحتی از 14 عبور میکند

نجیمی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ارزش بازار کچاد 23 و غدیر 14هست !
سود ناخالص پارسال کچاد 1000 میلیارد و سود غدیر 2200 میلیارد بوده
غدیر امسال بالای 100 تومن سود تلفیقی میسازه و الان زیر 200 تومنه.
حقوقی های بزرگ برن سهام سرمایه صبا و مهر آیندگان رو از چنگشون در بیارن. اینا نمیدونن صاحب چه سهمی هستن
به نظر من این سهم 1000 تومن می ارزه.
اکثریت بورس عین گوسفند هستن کافیه گوسفند اولی بپره بقیه هم میپرن
پی به ای 2 دلاری رو نمیخرن

آخرین ویرایش:

اخلاقگرای ارزشی

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل کاربردی " هلالات ", [16.04.19 10:00]
#بازار

یک تفاوت آشکار در ذهن معامله گران اصلی بازار در این مقطع زمانی نسبت به مهرماه دیده می شود. در مهر ماه هیچ ذهنیتی نسبت به آثار تحریم ها وجود نداشت و همچنین سطح پذیرش جامعه نسبت به تورم و افزایش نرخ دلار، در هاله ای از ابهام بود.

حالا تحلیلگران بازار توانسته اند آثار تحریم بر اقتصاد و ابعاد تورم انتظاری بر جامعه را مورد سنجش قرار دهند. برخلاف آن زمان که شاخص کل به 195 هزار واحد رسید و ازان جهت که تحریم آغاز می شد اکثرا فروشنده بودند اما حالا با مطالعه اثرات تحریم عمده فعالان و تحلیلگران بازار نظر به عدم خروج از بازار دارند.

همان قدر که خوشبینی مخرب است، بدبینی هم مخرب است. فضای فعلی به نحوی نیست که بتوان هدف قیمتی برای سهام یا پیشبینی دقیقی از آینده شاخص کل و هم وزن ارائه کرد.

همچنان بهترین استراتژی نگهداری سهام ارزنده است. البته ارزنده بودن نسبی است و در چنین بازاری سهم باید هم ارزنده هم نسبتا کم ریسک باشد. لذا مبنا و استراتژی من این است که به سمت سهم هایی حرکت کنیم که:

وقتی یک قطار مسیر درست را می رود بهتر است در این قطار بمانیم اما اگر می خواهیم ریسک خود را کنترل کنیم بهتر است در چیدمان سرمایه گذاری خود بدون سوگیری، به صورت مستمر بررسی هایی انجام دهیم. نهایتا اینکه بازار با پشتوانه بنیادی رشد کرده و قرار نیست سقوطی صورت گیرد و به نظر من مهرماه تکرار نمی شود و بازار نیازمند این است که اندک زمانی برای تثبیت در سقف تاریخی شاخص انرژی بگذارد.

@validhelalat

فک کنم هلالات و تیم سفته باز باربد دارن خالی میکنن

Ramsis

Well-Known Member
کاربر فعال
گروه معدنی ( کگل ، کچاد ) لیدر بازار شدند
چه تصوراتی دارم از این گروه
باور میکنید p/eاین گروه به راحتی از 14 عبور میکند
و معادن همین الانش با پی ب ای 16 داره معامله میشود
احتمالش هست بقیه گروه معدنی هم به این پی ب ای برسند

باباجان

Well-Known Member
کاربر فعال
تحلیل کاربردی " هلالات ", [16.04.19 10:00]همچنان بهترین استراتژی نگهداری سهام ارزنده است. البته ارزنده بودن نسبی است و در چنین بازاری سهم باید هم ارزنده هم نسبتا کم ریسک باشد. لذا مبنا و استراتژی من این است که به سمت سهم هایی حرکت کنیم که:
@validhelalat
این که همه مشخصات کنور است !

نجیمی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
https://news.livedata.ir/n/290777.html

با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طرح اصلاح نظام پولی کشور در قالب حذف چهار صفر از واحد پولی کنونی و تعریف واحد پولی جدید و بازنگری در اقطاع اسکناس و مسکوک در دستور کار دولت قرار گرفته است.

نجیمی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نسبت خریدار به فروشنده تو وغدیر گویای همه چیز هست. این چند وقت اخیر رو بررسی کنید. دارن جمع میکنن. 200 تومن پول زمین خالیش هم نیست. مطمئن هستم درصدی ها بلوکشون رو نمیفروشن. کسی پولش زیاده بره از سرمایه صبا بپرسه میفروشن. عمرا نفروشن. اینا رفتن با بدبختی یک بلوک از پارسان رو 120 میلیارد تومن پارسال خریدن

نجیمی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
پترو پارس چند ماه مونده به مجمع پی به ای 4 منفیه بعد فارس میخواد 3 تا پتروشیمی رو پی به ای چند به بازار بندازه ؟

صف خرید تجارت . حماقت تا کجا

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حجم معاملات این روزهای بازار عالیه اگرچه خیلی سهم ها هم منفی هستن،
بازار داره فتح شاخص ۲۰۰ هزار را برای خودش هضم میکنه و با جابجایی های اساسی که داره صورت میگیره روند صعودی تا ۲۸۰ هزار ادامه داره

fanos

Well-Known Member
کاربر فعال
از اردیبهشت زدن نیروهای سپاه در عراق و سوریه تا عقب نشینی کامل انها به پشت مرزها ادامه خواهد یافت و در نتیجه حوزه نفوذ و حوزه صادرات و وارد شدن ارز هم وجود نخواهد داشت یک انزوای کامل که اگر با نارضایتی گسترده مردم تجمیع شود امسال سال پرحادثه ای خواهد بود...ورود نیروهای حشد الشعبی و فاطمین را می توان کاملا حدس زد به چه دلیلی دارد

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برگزار می شود

تهران در آستانه شمارش معکوس برای برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه قرار دارد ، امسال برخی از نهادهای بین المللی در آن حضور می یابند.

اینستاگرام، صفحه سردار سلیمانی را مسدود کرد

صفحه رسمی منتسب به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران توسط اینستاگرام مسدود شد.

بنابر اخبار رسانه‌ها، صفحه جدیدی تا اطلاع ثانوی در اینستاگرام راه‌اندازی نخواهد شد.

بازی شروع شد

بالا