فسپا (گروه‌صنعتي‌سپاهان‌)

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان من خودم سهم رو دارم اما نمی دانم چرا به خاطر شانس .. که دارم فکر می کنم این سهم تو همین رنج ها می مانه مگر من بفروشمش

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان من خودم سهم رو دارم اما نمی دانم چرا به خاطر شانس .. که دارم فکر می کنم این سهم تو همین رنج ها می مانه مگر من بفروشمش
بنظرم نصف سهامت رو بفروش اگه روند سهم بسمت بهبودی رفت و رشدش شروع شد مابقی رو بفروش چون مشکل رو درست حدس زدی ، اگر سهم منفی شد و پائین اومد سهامت رو جایگزین کن و خیالت راحت باشه که مشکل سهم ، سهامداری شما نیست .

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مق
سهم دفارا تو 9 ماه 84 تومن سود ساخته تو قیمت 800 تومن صف خریده . فسپا تو گزارش 9 ماه بالای 100 تومن اعلام خواهد کرد و قیمت 480 تومن سهمتون رو نگه دارید و نفروشید که گزارش 9 ماهه نزدیکه[/QU
مقایستون صحیح نیست -دفارا 6 ماهه 20ت ساخت 9 ماهه 80 یعنی سه ماه سوم حدود 60 ت و یعنی نزدیک به 3 برابر 6 ماهه-ولی فسپا 6 ماهه 63 ت ساخنه و اگر 9 ماهه 100 بسازه رشدش بسیار پایین تر از دفاراست.البته منطورم نفی فسپا نیست بحث مقایسه دو سهم عرض کردم .

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهم دفارا تو 9 ماه 84 تومن سود ساخته تو قیمت 800 تومن صف خریده . فسپا تو گزارش 9 ماه بالای 100 تومن اعلام خواهد کرد و قیمت 480 تومن سهمتون رو نگه دارید و نفروشید که گزارش 9 ماهه نزدیکه
مقایستون صحیح نیست -دفارا 6 ماهه 20ت ساخت 9 ماهه 80 یعنی سه ماه سوم حدود 60 ت و یعنی نزدیک به 3 برابر 6 ماهه-ولی فسپا 6 ماهه 63 ت ساخنه و اگر 9 ماهه 100 بسازه رشدش بسیار پایین تر از دفاراست.البته منطورم نفی فسپا نیست بحث مقایسه دو سهم عرض کردم .

mnice66

Well-Known Member
کاربر فعال
در حال حاضر فسپا برتر از دفارا هستش فسپا هم تو 3 ماهه دوم 53 تومن سود خالص تولید کرد علاوه بر اون فسپا طبق گزارش 6 ماهش 52 میلیارد تومن سود انباشته داره که میشه به ازای هر سهم 80 تومن که این میزان تو گزارش 9 ماهش بیشتر میشه و احتمالا حدود 100 تومن سود انباشته به ازای هر سهم میشه تو گزارش 9 ماهه . در حال حاضر طبق گزارش 9 ماهه دفارا 25 میلیارد تومن سود انباشته داره که میشه به ازای هر سهم 62 تومن این مقایسه رو انجام دادم که متوجه بشید چقدر قیمت فسپا پایینه و زیر ارزش واقعیشه. علاوه بر اون فسپا سهامدار عمده و بالای 1 درصد بانک خاورمیانه هستش / قبلا هم گفتم تا زمانی که اختلاف قیمت مواد اولیه و لوله تولیدی بالای 15 درصده فقط سهامداری کنید و به نوسانات روزانش توجه نکنید با همین حاشیه سود 15 درصد راحت بین 150 تا 200 تومن سود خالص تولید میکنه

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش سهم به نظر من با توجه به معاملات سهم خیلی حذاب نخواهد بود وبر فرض خلاف این گفته خیلی باعث حرکت سهم نخواهد شد سهمی که بخواهد رشد کند فقط فقط نیاز به پمپاژ پول داره ولا غیر
تحلیل این که این سود می سازه چنان است بهمان فقط فقط دلخوشنکی بچه ها هست

economista

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در حال حاضر فسپا برتر از دفارا هستش فسپا هم تو 3 ماهه دوم 53 تومن سود خالص تولید کرد علاوه بر اون فسپا طبق گزارش 6 ماهش 52 میلیارد تومن سود انباشته داره که میشه به ازای هر سهم 80 تومن که این میزان تو گزارش 9 ماهش بیشتر میشه و احتمالا حدود 100 تومن سود انباشته به ازای هر سهم میشه تو گزارش 9 ماهه . در حال حاضر طبق گزارش 9 ماهه دفارا 25 میلیارد تومن سود انباشته داره که میشه به ازای هر سهم 62 تومن این مقایسه رو انجام دادم که متوجه بشید چقدر قیمت فسپا پایینه و زیر ارزش واقعیشه. علاوه بر اون فسپا سهامدار عمده و بالای 1 درصد بانک خاورمیانه هستش / قبلا هم گفتم تا زمانی که اختلاف قیمت مواد اولیه و لوله تولیدی بالای 15 درصده فقط سهامداری کنید و به نوسانات روزانش توجه نکنید با همین حاشیه سود 15 درصد راحت بین 150 تا 200 تومن سود خالص تولید میکنه
سود انباشته رو با سود جمع زدن و ارزشگذاری کردن صحیح نیست.دفارا گزارشش کولاک بود سه ماهه اول زیان سه ماهه دوم سود و سه ماهه سوم به اندازه3 برابر ششماهه .طبیعتا گزارش نشان میده سهم متحول شده-فسپا هم وضعیتش بد نیست ولی سه ماهه سوم فروشش کاهشی بوده بر عکس دفارا و خودش تو گزارش اشاره کرده بود که ششماهه دوم کاهش فروش محتمل هست.بیشک دفارا در حال حاضر وضعیت بهتری داره .البته وضعیت فسپا هم بد نیست.

مجتبی.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سود انباشته رو با سود جمع زدن و ارزشگذاری کردن صحیح نیست.دفارا گزارشش کولاک بود سه ماهه اول زیان سه ماهه دوم سود و سه ماهه سوم به اندازه3 برابر ششماهه .طبیعتا گزارش نشان میده سهم متحول شده-فسپا هم وضعیتش بد نیست ولی سه ماهه سوم فروشش کاهشی بوده بر عکس دفارا و خودش تو گزارش اشاره کرده بود که ششماهه دوم کاهش فروش محتمل هست.بیشک دفارا در حال حاضر وضعیت بهتری داره .البته وضعیت فسپا هم بد نیست.
فسپا خطی فروش نداره که بگی ۳ ماهه سوم خوب بوده یا بد. شما باید ۹ امسال رو با ۹ ماهه سال قبل قیاس کنی که فقط ۶٪ کاهش داشته که رقم مهمی نیست.

CliFF1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنظرم بین ۹۰ تا ۹۵ تومن در ۹ ماهه سود می سازه ، مقایسه سهام هم با هم بیفایده است ، مثلا بنظر من دلر بهترین سهم بازاره و الان بیشترین وزن رو در پورتفوی من داره ، گزارش ۹ ماهه بیاد مشخص میشه اشتباه کردم یا نه ، قیمت روی تابلو میتونه هیچ وقت به ارزشی که در ذهن شما از یه سهم نقش بسته نرسه، اما وقتی این فاصله هنوز معنادار هست تنها کاری که میشه کرد صبوری هست ....

فسپا بنظرم سهم خوبیه ولی نه اون طور که فکر کنیم اکازیون بازار هست بنظر بنده البته، موفق باشید

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جوجه ادرک زشت
اسمی برای این روزهای فسپا که بیانگر همه چیز در آینده هست

mds

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنظرم بین ۹۰ تا ۹۵ تومن در ۹ ماهه سود می سازه ، مقایسه سهام هم با هم بیفایده است ، مثلا بنظر من دلر بهترین سهم بازاره و الان بیشترین وزن رو در پورتفوی من داره ، گزارش ۹ ماهه بیاد مشخص میشه اشتباه کردم یا نه ، قیمت روی تابلو میتونه هیچ وقت به ارزشی که در ذهن شما از یه سهم نقش بسته نرسه، اما وقتی این فاصله هنوز معنادار هست تنها کاری که میشه کرد صبوری هست ....

فسپا بنظرم سهم خوبیه ولی نه اون طور که فکر کنیم اکازیون بازار هست بنظر بنده البته، موفق باشید
من تو محاسباتم دلر احتمالا 9 ماهه 150 بسازه . برام عجیبه سهم چرا تکون نمیخوره
نظرتون چیه

CliFF1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ می سازه بنظرم ، علت اینه که تعداد کسانی که با تحلیل بنیادی سهم میخرند بسیار کمتر از کسانی است که با شایعه و خبر و تکنیکال و تابلوخوانی و ... ترید می کنند ، باید صبور بود

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم نشان داد که بر خلاف ادعاهای تحلیل گرهای تازه به دوران رسیده که هیچی جز غرور کاذب ندارند و در عالم واقعیت هیچی نیستند در دنیای مجازی دنبال عقده های فروخته خود هستند

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم گزارش خودش را بفرسته دیگه این تحلیل گران صحبت نکنن سر ما رو نخورن

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بر بساط نکته دانان خودفروشي شرط نيست
يا سخن دانسته گو اي مرد عاقل يا خموش

بالا