فسرب ( ملی سرب و روی ایران )

مهدی چرقدچی

Well-Known Member
نارنجی سابق
#64
مدیر مالی شرکت ملی سرب و روی ایران برنامه های آتی شرکت را عنوان کرد:​
انتقال کارخانجات، راه اندازی سایت و خرید تکنولوژی روز
حاشیه سود شرکت از محل فروش آزاد و کارمزدی تفاوت چندانی با هم ندارد و اقدام برای فروش به صورت آزاد تنها درآمدهای نا خالص را با رشد همراه می سازد و اثرات آن بر EPS جزیی خواهد بود.

منبع: http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=53611
 

saleheh

New Member
عضو تازه
#65
شرکت ملی سرب و روی ایران برنامه های آتی شرکت
نوشته شده توسط گروه ایران بورس شرکت ملی سرب و روی ایران که پیش از این با مشکل نقدینگی مواجه بود از طریق افزایش سرمایه از 92 میلیارد به 322 میلیارد ريال از محل مطالبات و آورده نقدی این مشکل را تا حد زیادی حل کرده است.
بهنام امینی، مدیر مالی شرکت ملی سرب و روی ایران با اشاره به پوشش منطقی EPS سال مالی جاری طی عملکرد واقعی سه ماهه اول در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: بهبود عملکرد شرکت در سه ماهه ابتدایی سال مالی جاری کاملاً مشخص بوده و 27 ريال از سود 108 ريالی پیش بینی شده محقق شده است.
البته بهای تمام شده محصولات شرکت در بودجه سال مالی 90 نسبت به بودجه سال مالی قبل رشد فزاینده ای را نشان می دهد که سه دلیل عمده در افزایش آن اثر داشته است.
وی این دلایل را اینگونه برشمرد: دلیل اول این است که کارخانه تولید روی در سال 89 در حدود چهار ماه تولید آنچنانی نداشت، اما در سال جاری کارخانه با ظرفیت کامل خود به صورت تمام وقت در حال تولید است.
دومین دلیل نیز این است که در سال مالی گذشته بخش عمده تولید محصول شمش سرب به صورت کارمزدی بوده و هزینه ای بابت تأمین مواد اولیه پرداخت نشده که در سال جاری این هزینه نیز بر هزینه بهای تمام شده محصولات افزوده شده است.
البته تولید سرب کارگاهی نیز طی سال جاری در کارخانه انجام شده که خود در افزایش بهای تمام شده تأثیر داشته است.
علت سوم نیز مربوط به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و آزاد سازی نرخ حامل های انرژی بوده که در سال جاری هزینه های گزافی را بر شرکت تحمیل کرده است.
مدیر مالی "فسرب" در رابطه با برنامه شرکت برای خروج از فروش کارمزدی و حرکت به سمت تولید و فروش غیر کارمزدی و آزاد و میزان اثرگذاری آن بر سودآوری شرکت گفت: حاشیه سود شرکت از محل فروش آزاد و کارمزدی تفاوت چندانی با هم ندارد و اقدام برای فروش به صورت آزاد تنها درآمدهای نا خالص را با رشد همراه می سازد و اثرات آن بر EPS جزیی خواهد بود.
وی در ادامه از اعمال تغیراتی در کارخانه تولید روی خبر داد و افزود: مقرر شده تغییراتی در مراحل تسویه و فیلتر پرس ها ایجاد شود که میزان محلول سازی را بیشتر از تناژ سنوات قبل می سازد. در نتیجه این تحولات در خطوط تولید روزانه حداقل حدود پنج تن روی به ظرفیت تولید اضافه می شود.
امینی با اشاره به اینکه این میزان در سودآوری شرکت چندان اثر گذار نیست، تأمین منابع مالی لازم برای آن را از محل منابع مالی داخلی عنوان کرد.
وی در خاتمه در خصوص موضوع دریافت مجوز برای تغییر کاربری زمین های تحت مالکیت شرکت خاطر نشان کرد: برای دریافت این مجوزها پیگیری های لازم انجام شده که پس از دریافت این مجوز، برای انتقال کارخانجات به محل جدید و نیز سرمایه گذاری در جهت راه اندازی سایت، خرید ماشین آلات و تکنولوژی روز اقدام می شود
 

hamidsallar

Well-Known Member
کاربر فعال
#70
قطع برق برخی از کارخانجات سرب و روی در سه مرحله
رئیس انجمن صنایع سرب و روی ایران گفت: طی ماه‌های اخیر به دلیل عدم واریز مبالغ خطوط اعتباری هزینه انرژی واحدهای تولیدی، برق اغلب کارخانجات سه الی چهار بار قطع شده که این مسئله به شدت هزینه‌های تولیدکنندگان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
یوسف مرادلو ، در خصوص پرداخت خط اعتباری انرژی به کارخانجات سرب و روی افزود: ۳۹ واحد از کارخانجات سرب و روی از خط اعتباری ۱۵۰ میلیارد ریالی اختصاص یافته برای پرداخت هزینه انرژی استفاده کردند که مربوط به بخش‌های مختلف انرژی بوده است.
وی با اشاره به اینکه از حدود سه ماه قبل اغلب کارخانجات در دریافت اعتبار خط انرژی برای پرداخت هزینه‌های برق خود با مشکلاتی از سوی سیستم بانکی روبرو شده‌اند که منجر به عدم دریافت وام شده است، گفت: متاسفانه عدم هماهنگی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت نیرو برای اختصاص اعتبار انرژی، منجر به آن شده که منابع مورد نیاز به واحدهای تولیدی برای پرداخت هزینه برق اختصاص نیابد. این عدم هماهنگی به ادارات برق و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان منتقل شده است.
مرادلو ضمن تاکید بر اینکه بیش از ۴۰ درصد کارخانجات فعال در حوزه سرب و روی در استان زنجان حضور داشته و بیش از ۶۳ درصد تولید روی و ۱۰۰ درصد تولید سرب استاندارد کشور در این استان صورت می‌گیرد، اذعان کرد: طی ماه‌های اخیر به دلیل عدم واریز مبالغ خطوط اعتباری هزینه انرژی واحدهای تولیدی، برق اغلب کارخانجات سه الی چهار بار قطع شده که این مسئله به شدت هزینه‌های تولیدکنندگان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: باید پذیرفت که برخی تصمیمات مناسب است اما در مرحله اجرا با مشکلات زیادی روبروست. متاسفانه سیستم بانک و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به اجرای این طرح هماهنگی لازم را ندارند
 

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
#71
در مورد فسربح میخوام مطلب بنویسم ولی بازار های جهانی و فیمت ها جهانی فلزات دست ما رو بسته.(-:
فقط و فقط بگم که در روزهایی که گروه روی به شدت منفی بود این سهم صف خرید میشد و تا 470 هم بالا رفت . همنوطور که میدونید سهم از حمایت قوی روی 390-400 برخوردار بود ولی چرا این حمایت شکسته شد؟ یه دلیلش بازار های چهانی میتونه باشه که فک نمیکنم اینجوری باشه اما دلیل منفی شدن فسرب خرید همین حق هاست چرا که کارگزار فروشنده 300 گذاشته بود برا فروش و امروز و دیروز روی 260 تومن گذاشته. 50 میلیون حق تقدم رو اگه میخواستن روی 300 بخرن میشد 15 میلیارد تومن ولی با 250 تومن میتونن 12.5 میلیارد تومن که 2.5 میلیارد به نفع خریداران این سهمه.

این حالت اولش بود.
حالت دوم در چند روز باقی مانده احتمال این هم وجود داره که قیمت حق تقدم رو به همون 300 برسونن که برای من حقیقی کمی بالا به نظر بیاد و حامیان سهم همه رو خودشون بردارن.
به نظرم این سهم صاحاب داره و حمایت میشه. اگه قیمت های جهانی نگران کننده نبود میتونستم بگم تا یه ماه دیگه قبمت سهم به 500 میرسه ولی بازارهای جهانی اوضاع مناسبی نداره بنایراین نمیتونم اهداف این سهم رو بگم ولی در حالت حداقل میگم میشه حق ها رو 360 و یه ماهه با دید 410 خرید در حالت حداقل گه 12 درصد سودداره.
من قبلا حق ها رو با دید 330 خریدم ولی الان 380 تومنه و از پیش بینیم خیلی جلو تره.
 

ahmad-7

New Member
عضو تازه
#76
دوستان عزيز
در پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به1390/12/29 بر اساس عملکرد واقعی 6 ماهه )حسابرسی نشده(
در قسمت آمار توليد در دوره منتهي به 1390/06/31 ورق روي به ميزان5256 تن
توليد شده كه نه در آمار فروش آمده و نه در آمار كالاي آماده براي فروش!!!!!!

از دوستان اگر كسي متونه كمك كنه ممنون خواهيم شد.
در نظر داشته باشيد :
1- قيمت ورق روي حدود 2000 دلار به ازاي هر تن است
2- اصولا اين محصول صادر مي شه
3- آمار صادرات خبر از افزايش ميزان صادرات مي ده( در گزارش در قسمت آمار صادرات در 6 ماهه اول امسال 6.5 برابر شده نسبت به كل سال 89
)
4- 5256 تن ورق روي يعني حدود 13,000,000,000 تومان (دولار 1300 تومان)
حتي اگر آمار ورق روي توليد شده اشتباه باشد كه بعيد است , آنوقت آمار افزايش صادرات با توجه به قيمت ارز جالب خواهد بود
اين هم لينك گزارش:
http://codal.ir/Reports/Exports/OzjxMfcfmq28pbFQpdRRgA%3d%3d.pdf

نكته جالب ديگه اينكه اين مقدار "ورق روي" در 3 ماهه دوم توليد شده(در گزارش 3 ماهه اثري ازش نيست!!!):
http://codal.ir/Reports/Exports/tU0TixPJe71WV5Z4f@I1MQ==.pdf
 

ahmad-7

New Member
عضو تازه
#77
به گزارش ایرنا، 'پرویز خسروشاهی' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تصمیم گیری در خصوص چگونگی اداره معدن انگوران فعالیت های این شركت را تحت شعاع قرار خواهد داد.

وی، با بیان اینكه با بهره گیری از خاك معدن انگوران سه تن نقره خالص استحصال شده است، افزود: تامین خاك مورد نیاز از عمده مشكلات و خطرات آتی این شركت در سالهای آتی محسوب می شود.

خسرو شاهی، به تعهدات تولید 125هزار تنی سرب و روی كشور در سالجاری اشاره كرد و افزود: تاكنون بیش از 80 درصد تعهدات تحقق یافته است.

مدیر عامل شركت ملی سرب و روی ایران، گفت: 85 درصد سرب و روی كشور در سالجاری به كشور های تركیه و كره جنوبی صادر شده است.

وی،به شناسایی بازارهای هدف برای فروش سرب و روش كشور اشاره كرد و افزود: در زمان حاضر 15 كشور متقاضی خرید این محصول هستند.

وی، به مشكلات انتقال درآمد حاصل از فروش سرب و روی در كشورهای هدف اشاره كرد و یادآور شد: طی 9 ماهه امسال 140 میلیارد ریال سرب و روی به كشورهای هدف صادر شده است.

خسروشاهی، به پرداخت بدهی های شركت سرب و روی ایران به اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره كرد و یادآورشد: تاكنون از بدهی 220 میلیارد ریالی این شركت 120 میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر عامل شركت ملی سرب و روی ایران، بابیان اینكه در زمان حاضر بر واحدهای تولیدی سرب و روی كشور نظارت ویژه ای اعمال می شود، گفت: با همكاری محیط زیست سنجش آلاینده های احتمالی این شركت مستمر انجام می گیرد و مشكلی در این خصوص وجود ندارد.


درگزارش 6 ماهه اين مبلغ يعني صادرات 82350 (ميليون ريال) بوده !!!!!!!!

اين يك حبر ديگه:

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، شرکت سرب و روی زنجان در سال 61 فعالیت خود را با استفاده از دانش فنی سوئد آغاز کرد.
در این شرکت ملی از ماشین آلات کشور آلمان و یوگوسلاوی برای تولید سرب و روی ایران و دیگر کشورها استفاده می شود.
شرکت ملی سرب و روی ایران با چهار کارخانه در زمینی به مساحت 22 هکتار و در 12 کیلومتری زنجان تهران فعالیت می کند.
این شرکت مفتخر است پس از یک وقفه در سال 87 با تغییر مدیریت با وجود مشکلات فراوان و بیکار شدن بیش از 500 تن از کارگرانش فعالیت خود را از سر بگیرد و در حال حاضر تولید سالانه 40 هزار تن سرب و 15 هزار تن روی را در کارنامه خود به ثبت برساند.
مدیر عامل شرکت ملی سرب و روی ایران ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با تشریح عملکرد این شرکت، گفت: مشکلات عدیده این شرکت به همت مهندسان و کارگرانش و در پاسداشت خون شهدا و ایجاد افتخاری دیگر برای این کشور مرتفع شد و شرکتی که در سال 87 شاهد 29 میلیارد تومان بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی و 14 میلیارد تومان زیان انباشته بود در حال حاضر به مرحله ای رسیده است که پیش بینی می شود در سال جاری شاهد تعدیل مثبت در سود باشیم. پرویز خسروشاهی با اشاره به موضوع جابهجایی کارخانه سرب و روی زنجان، ابراز کرد: در سالهای نهچندان دور محل این کارخانه خارج از شهر تلقی میشد، اما با توسعه شهری هماکنون احساس میشود که باید محل کارخانه تغییر کند.
این مقام مسئول، تصریح کرد: انتقال کارخانه سرب و روی یک الزام حکومتی است و بر اساس زمانبندی مشخص، این کار باید انجام شود، به همین خاطر با مطالعات انجام شده مقرر گردیده است کارخانه به 62 کیلومتری غرب زنجان منتقل شود.
خسروشاهی، مشکل اصلی جابهجایی این کارخانه را طولانی شدن روند تغییر کاربری محل فعلی برای فروش و تامین منابع مالی برای کارخانه جدید عنوان کرد و یادآور شد: مشکلات مربوط به تغییر کاربری در استان حل شده است و منتظر تصمیم نهایی شورای عالی مسکن و شهرسازی هستیم.
وی با بیان اینکه با تصویب تغییر کاربری از سوی شورای عالی مسکن و شهرسازی، زمین کارخانه فعلی به مجتمع تفریحی و رفاهی تبدیل خواهد شد، اظهار کرد: ایجاد باغستان در این محل قطعی شده است، هر چند در ابتدا نظراتی در رابطه با احداث کارخانجات دیگر در این محل مطرح بود، اما با توجه به حساسیت کار مقرر شده است این محل به مکانی برای تفریح شهروندان زنجانی تبدیل شود.
این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه آیا بازه زمانی برای جابهجایی کارخانه مشخص شده است یا نه؟، گفت: منتظر جواب نهایی از سوی مسئولان کشور هستیم و با اخذ نتیجه سعی خواهیم کرد در زمانی کمتر از 5 سال این جابهجایی انجام شود.
مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی زنجان، به صدور 85 درصدی محصولات تولید شده در این کارخانه اشاره کرد و افزود: در حالحاضر عمده مشکل کارخانه در حوزه صادرات مربوط به انتقال ارز است که سعی شده است با اتخاذ تصمیمات کارشناسی این مواد برطرف شود تا تحریم خللی در روند کار ایجاد نکند.
وی به مشکل تامین خاک برای این کارخانه اشاره کرد و افزود: تامین خاک در آینده از نگرانیهای مسئولان کارخانه است و معتقدیم اگر معدن انگوران به صاحبان صنعت واگذار شود بسیاری از معضلات موجود برطرف خواهد شد.
خسروشاهی، افزود: مذاکراتی در رابطه با واگذاری معدن انگوران و همچنین واردات خاک مورد نیاز از سایر کشورها انجام شده است که با تحقق آن شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود.


85 درصد صادرات!!!!!!!!!!!!!!!
 

kian89

New Member
کاربر فعال
#78
فسرب بالاخره 340 را پشت سر گذاشت..... و در حال رسیدن به قیمت... هست...........
توی این چند روزه که همه روی قندی ها و تجهیزاتی ها متمرکز بودن این سهم خیلی آرام و بی سر و صدا هر روز 4% رو پرکرد و به اینجا رسید.......
 
بالا