فسرب ( ملی سرب و روی ایران )

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
سلام بر دوستان گرامي....پس از اين ميتونيم مباحث مربوط به فسرب را در اين تاپيك دنبال كنيم....دقت كرديد به اختلاف فاحش فسرب با فسرب حق؟.....من شنبه گذشته كه قرار بود حقش بسته بشه با توجه به اينكه سهم 290 بود و حق 128 مقداري حق خريدم كه مجددا تمديد شد زمانش و باز شد....شنبه حدود 161 خالي كردم سود خيلي خوبي داد يه هفته اي.....امروز فاصله حق با سهم به حدود 165 تومن ميرسه كه جالبه.......مترصد خريد مجدد حق در منفي كامل امروز و يا فردا هستم.....هيچ توصيه اي بخريد و يا فروش سهم ندارم.....

mehran5

Well-Known Member
کاربر فعال
ضمن سلام به شاملوي عزيز و ضمن تاييد فرمايشات شما در خصوص مطلوبيت حق فسرب

اضافه مينمايد تنها اين اختلاف قيمت نيست كه ان را ارزنده مي نمايد بلكه پتانسيلها و قابليتهاي

سهم از جمله افزايش ظرفيت و قيمتهاي جهاني سرب و فروش زمينها نيز بر ارزندگي سهم و

حق تقدم ان افزوده است.لذا خريد حق تقدم فسرب بويژه در صورت ايجاد تعادل در بازار جذاب

و سود آور است.به اميد سلامتي و روزهاي خوش براي تمامي دوستان

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
خوب دوستان این تاپیکو تو روز سه شنبه صبح قبل بازار و در فضایی منفی که از دوشنبه سیاه تو ذهن دوستان بود ایجاد کردم....روز سه شنبه میشد فسرب حق را براحتی تو رنج 135 تا 140 خرید....با احتساب مثبت حداقل 6 روز شنبه میشه چند درصد سود؟.....گر در خانه کس است......

mehran5

Well-Known Member
کاربر فعال
با توجه به قیمت کنونی فسرب وافزایش قابل توجه قیمتهای جهانی و از انجا که قبلا حق

فسرب تا 200 نیز قیمت خورده است بنابر این قیمت 180 تومان به نظر میرسد براحتی قابل

دسترسی باشد .

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
سلام. فكر ميكنم تا 27 تير تمديد شده و تا انتهاي مرداد افزايش سرمايه اش به ثبت برسه. اگه دوباره فرصتي دست بده و بشه در محدوده قيمتي 140 تومن وارد شد براي نگهداري هم بد نيست چون با احتساب پرداخت مبلغ اسمي قيمت تمام شده 240 تومن ميشه و با حمايتي كه در 300 تومن ازش ميبينيم ميشه گفت در يك بازه يك تا يك و نيم ماه سودي حدودا 20 الي ... در دلش نهفته هست. البته اگه شرايط بازار مطلوب و قيمتهاي جهاني هم ياري كنه و بحث فروش بخشي از داراييهاش هم جدي تر بشه احتمال اينكه قيمت سهم به 350 برسه به هيچوجه دور از انتظار نيست.

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
كين عزيز مثبت 8 فردا ديگه خونه پرشه......همانطور كه رو قيمت 135 پيشنهاد خريدش بنظرم منطقي بود تو اين رنج شايد پيشنهاد فروشش منطقي تر جلوه كند....بازم خودتان بررسي فرماييد....

saham1358

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت ملی سرب و روی ایران با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده و تصمیم دارد در گزارش 3 ماهه خود میزان این تعدیل را به بازار سرمایه اعلام نماید.

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
من ديگه اضافه نميكنم تا آخرين روز يعني 27 تير ماه......قيمتش تو اين رنج مثبت فردا تنده بنظر من.....

بورسچي

New Member
کاربر فعال
با سلام دوستان بنظرتون خرید فسربح در این قیمت منطقی هست؟
همين يك ماه و اندي پيش سهم 220تومان و تقدم 205تومان بود اللان (فردا) سهم بالاي 240تومان خواهد بود پس حالا حالا جاي رشد دارد.و آن كاهش قيمت حق تا120
فقط يك اتفاق بود .سهمي كه مجمع در پيش ندارد هيچ دليلي ندارد اختلاف سهم و تقدم اينقدر زياد باشد يا بايد سهم پايين بياد يا تقدم بايد بالابرود كه با توجه به كاهش موجودي روي ، افزايش قيمت جهاني ،به پر عيار رسيدن انگوران ،اصلاح ساختار توليد ،افزايش نرخ ارز،سهم نه چندان قابل توجه هدفمندي و... سهم پايين نخواهد

بورسچي

New Member
کاربر فعال
همين يك ماه و اندي پيش سهم 220تومان و تقدم 205تومان بود اللان (فردا) سهم بالاي 240تومان خواهد بود پس حالا حالا جاي رشد دارد.و آن كاهش قيمت حق تا120
فقط يك اتفاق بود .سهمي كه مجمع در پيش ندارد هيچ دليلي ندارد اختلاف سهم و تقدم اينقدر زياد باشد يا بايد سهم پايين بياد يا تقدم بايد بالابرود كه با توجه به كاهش موجودي روي ، افزايش قيمت جهاني ،به پر عيار رسيدن انگوران ،اصلاح ساختار توليد ،افزايش نرخ ارز،سهم نه چندان قابل توجه هدفمندي و... سهم پايين نخواهد
و بالطبع تقدم رشد خواهد كرد

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
خوب اميدوارم رو 177 تومن خالي كرده باشيد...ما كه خالي كرديم.....سودش باشه واسه دوستان......منتظر ميمونيم دوباره بياد پايين برداريم.....اين دفعه هم خيلي خوب بود....خريد 140 فروش 177........

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
محمد عزيز نماد فسرب داره شديد حمايت ميشه بنظر من 350 تومن رو خواهد زد......من باشم ترجيح ميدم حقشو رو منفي چند روز ديگه بردارم......

shamlo

Well-Known Member
نارنجی سابق
يه نكته مهم: فسرب حق در حال حاضر داره رو حدود 168 معامله ميشه.....اميدوارم بره بالا و پايين نياد......دوست ندارم بخاطر من نوعي كه فروختم و ميخوام پايين بياد و جايگزين كنم دوستان دارنده حق متضرر شوند.....رزق منم از راه ديگر خواهد رسيد......هيچ توصيه اي بخريد و يا فروش ندارم.....

cle4110r

مسدود شده
مسدود شده
نام شرکت: ملي‌ سرب‌وروي‌ ايران‌ (فسرب) گروه: فلزات اساسي
تاریخ ورود به بورس: ۱۳۷۹/۱۰/۱۲
تعداد کل سهام شرکت: 322,000,000
سود سالانه: 102 ریال

قیمت پایانی روز: 3,355 ریال
نسبت قیمت بر درآمد: 32.89
حجم مبنا: 73,600
قیمت کل حجم مبنا: 246،560،000

سهام شناور: 74%

پایین ترین قیمت در 52 هفته: 2,708 ریال
بالاترین قیمت در 52 هفته: 5,038 ریال
ارزش بازار: 1,080,310
درصد رشد در ماه اخیر:15%
انتظار رشد تا قیمت: 3،600 ریال

مقاومت:3،500 ریال

تعدیل ها:افزایش نرخ سرب و روی بر روی این شرکت اثر مثبت دارد
boursi

نیک نهاد

New Member
کاربر فعال
با همین خبری که بورس 24 و نما بورس واسه فسرب گذاشتند فقط فقط کافیه بازارهای جهانی شروع رو به رشد داشته باشند . اونوقت معاملات حق تقدم فسرب دیدنی تر از امروز میشود .... ممکنه حق فسرب به 200 تومان هم برسه امروز نزدیک به 5 درصد حق تقدم شرکت با در نظر گرفتن سرمایه جدید معامله نشد ... احتمالا" ساختمان و مسکن جهان و صندوق های سرمایه گذاری به شدت امروز خرید کردند .....

mohammadva

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوستان
چند روزي است كه وصنعت فروشنده سهم فسرب مي باشد كه اين موضوع مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد :
1 - فروش سهم و احتمالا خريد حق آن ( البته اين نظر بنده است و از دوستان تقاضا دارم در صورت دسترسي به سيستم مورد را بررسي فرمايند )
2 - فروش سهم و تامين منابع مالي براي اقدامي ديگر
در هر صورت با توجه به اخبار مثبت پيرامون سهم البته با ديد ميان مدت و بلند مدت ، انتظار مي رود در صورت عدم عرضه سهم توسط وصنعت ( به هر دليلي ) و افزايش قيمت جهاني سرب و روي ، شاهد رشد سهم باشيم . ( البته با نوساناتي ) .
نظر دوستان را در اين خصوص جويا هستيم ؟

نیک نهاد

New Member
کاربر فعال
سلام دوستان
چند روزي است كه وصنعت فروشنده سهم فسرب مي باشد كه اين موضوع مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد :
1 - فروش سهم و احتمالا خريد حق آن ( البته اين نظر بنده است و از دوستان تقاضا دارم در صورت دسترسي به سيستم مورد را بررسي فرمايند )
2 - فروش سهم و تامين منابع مالي براي اقدامي ديگر
در هر صورت با توجه به اخبار مثبت پيرامون سهم البته با ديد ميان مدت و بلند مدت ، انتظار مي رود در صورت عدم عرضه سهم توسط وصنعت ( به هر دليلي ) و افزايش قيمت جهاني سرب و روي ، شاهد رشد سهم باشيم . ( البته با نوساناتي ) .
نظر دوستان را در اين خصوص جويا هستيم ؟

وصنعت هیچ وقت توی ترکیب بالای یک سهم زیاد نمی مونه فقط جو مثبت به سهم میده تا به نفع خودش باشه . فسرب رو خیلی پایین خریده الان توی سوده داره خالی میکنه بعید میدونم حقش رو بخره ..

فعلا" وصنعت توی ترکیب سرمایه گذاری پردیس اومده .... احتمالا" از محل فروش فسرب داره اسن سهم رو میخره .... فروش وصنعت زیاد تغییری در روند فسرب ایجاد نمیکنه همچنین حقوقی جا افتاده ای نیست زیاد بهش توجه نکن ...

بالا