فسدید ( لوله و تجهیزات سدید )

CREED

Well-Known Member
کاربر فعال
مفهوم ارزش بازار یکی از مفاهیم کلیدی در بازار سرمایه است و با اینکه به آن چندان اهمیت نمی‌دهند و مورد تجزیه و تحلیل قرار نمیگیرد ولی در واقع در مبحث ارزندگی و شناخت ارزندگی سهم جایگاه ویژه‌‌ای دارد.
به بیان ساده مفهوم ارزش بازار یک سهم با ارزش جایگزینی شرکت و همینطور میزان دارایی‌های شرکت سنجیده میشود.
در تمام تاریخ بورس؛ یقینا ارزش بازار شرکتها؛ نقش اصلی را در صعود و نزولهای سرسام‌آور سهام آن شرکتها بازی کرده است.

از مصادیق نزول وحشتناک در سالهای اخیر شاید بتوان از سهام کنتورسازی ایران نام برد که قیمت ۸ هزار تومانی سهم با ارزش بازار ۱۶۰۰ میلیارد تومانی شرکت؛ هیچ تناسبی با میزان دارایی‌ها و ارزش جایگزینی شرکت نداشت و در نهایت دیدیم با برهم خوردن یک قرارداد چگونه حباب آن ترکید و سهامدارانش را متضرر کرد.

از مصادیق رشد و صعود وحشتناک قیمت سهام هم در سالهای گذشته به وفور میتوان نام برد که نسبت مستقیم با ارزش بازار و ارزش جایگزینی آن سهم داشته اند.
شاید مثال مرتبط با سهمِ ما؛ شرکت نورد لوله اهواز باشد که در سال ۱۳۸۸ و در بدترین زمان تولید در شرکت؛ با سرمایه ثبت شده ۱۲ میلیارد تومانی حتی ارزش بازار ۵ میلیارد تومانی را در فروردین و اردیبهشت ۱۳۸۸ تجربه کرد.
ولی اکنون شاهدیم با افزایش سرمایه ۳۱۰۰ درصدی از تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه ۵۰ درصدی که بعد از آن انجام داد؛ امروز در ارزش بازار حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی معامله میشود.
البته بنده به ارزش بازار امروز ۷۰۰ میلیارد تومانی فاهواز ایرادی وارد نمیکنم چون میدانم اگر بنا باشد امروز کارخانه‌ای به همین شکل راه‌اندازی شود چه بسا کمتر نمیشود.(ارزش جایگزینی)

نتیجه گیری مهمی که در این مورد میتوانم کنم و آنرا به سهامداران فسدید توصیه کنم این است که در سال ۱۳۸۸ که فاهواز؛ ارزش بازار ۵ میلیارد تومان را تجربه کرد در پاییز همان سال ۱۳۸۸؛ فسدید ارزش بازار ۵۰ میلیارد تومانی را تجربه کرد ( در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۸۸ در سوابق معاملاتی موجود است) و امروز می بینیم ارزش بازار ۵ میلیارد تومانی فاهواز به ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده( حدود ۱۴۰ برابر از کف تا سقف ارزش بازار؛ رشد کرده است) و سهامش با حجم بالا مورد استقبال سهامداران است ولی ارزش بازار ۵۰ میلیارد تومانی فسدید بعد از ۱۰ سال و بدون انجام هیچ نوع افزایش سرمایه‌ای و با همان تعداد اندک سهام؛ امروز هنوز در ارزش بازار ناچیز و اندک ۱۵۰ میلیارد تومانی هم چندان مورد توجه نیست.

از زاویه دیگر نیز میتوان به ارزش جایگزینی فسدید اشاره کرد؛ ارزش جایگزینی شرکتی مانند لوله و تجهیزات سدید فقط با دو قلم از داراییهای ثابت و ارزشمندش یعنی زمین مرغوب کارخانه که در بافت مسکونی قرار دارد و همینطور ماشین‌آلات مجهزش؛ با کمترین میزان قیمتگذاری؛ اکنون بالای هزار میلیارد تومان میباشد در حالیکه سهامش اکنون در ارزش بازار اندک و مضحک ۱۵۰ میلیارد تومانی مورد معامله قرار میگیرد.

این اشتباه بزرگیست که به زودی و با صدور رای قطعی دادگاه تجدید نظر در مورد فسدید و مشخص شدن حجم وسیع آثار مثبتش؛ اصلاح خواهد شد و سهدمداران قدیمی و جدید و معتقد به فسدید مطمئن باشند با اینکه فسدید تا کنون مورد بی مهری بازار قرار گرفته ولی شما صاحب ارزنده‌ترین سهم بازار هستید و بعد از رای قطعی؛ عیار بسیار بالای این سوپر سهم کوچک و پنهان مانده از چشم بازار مشخص خواهد شد.

SORB

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ثانیه آخر هر چی فروشنده داشت جمع شد ۱۴۹۰ اتمام پولبک به امید خدا رفت برای ۲۲۵۰ تومن
من که از اول با عدد دادن موافق نبودم ولی این سهم این همه دور خودش نچرخیده برای ۲۲۵۰.................... این عدد شاید برای شما عدد جالبی باشه ولی سهامدارای قدیمیش و اونایی که اندازه فسدیدو میدونن این همه صبر نکردن برای این عدد................... فقط اینقد میدونم بعد رای نهاییش این عدد برای فسدید در حد جوکه...................... پیشنهاد میکنم بهتره فعلا عدد ندیم و با بازار بریم جلو تا رای نهاییش بیاد اون وقت میتونیم چند تا عدد بگیم تا بازار دور خودش فر بخوره......................

SORB

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ظاهر معاملات فسدید نشون میده بعد قرنهای بسیار طولانی بالاخره عده ای از کهکشانهای بسیار دور، فسدیدمونو تو این بازار کشف کردن....................... بهتره دیگه صحبتی نکنم تا این تازه واردان عجول بتونن کارشونو کنن........................ میدونم این پستو نباید میزدم ولی گفتم شاید تا دیر نشده بتونم عده ای که منتظر فرصت ورود تو فسدید بودنو از خواب بیدار کنم........................

mazaher64

Well-Known Member
کاربر فعال
نیازی نیست مدام اینجامطلب بزنین وبه هم فحش بدین. ازحقایق ومؤلفه های سهم بنویسین تابازدیدکننده هابه اطلاعاتشون ازسهم اضافه بشه. مدام ورق میخوره اینجاومطالبی به نفع سهم وسهامدار نوشته نمیشه.درست نیست. سهم چندروزمعاملاتش بهترشده وعده ای میان چیزهایی مینویسن. شخصیت سهم روله نکنین.فسدیدبعداعاده اعتبارازسیستم قضایی بایددربازارسرمایه برای خودش اسم ورسمی پیداکنه. درجهت سهم باشید

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
از نحوه معاملات امروز کاملا معلوم بود یه خبری هست........
تبریک میگم به همه سدیدی های عزیز
همه کسانی که پای وسدید و فسدید خون دل خوردن و سالها صبر کردن
امیدوارم هرچه زودتر درخت وسدید و فسدید براشون میوه های شیرین بده

mahdi200

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان سلام شب بخیر
لطفا فردابعداز نمازصبح برای حل مشکل فسدیدهمگی باهم دعاکنید ،اگرهم دیرشدهرساعتی مطلب راخواندید ازخدای بزرگ بخواهید تاآخرماه مشکل فسدید راحل نمایدوسهامداران آن بعدازاینهمه مدت به حق خودشان برسند;)

CREED

Well-Known Member
کاربر فعال
بدون شک اکنون در مهمترین مقطع زمانی در تاریخ معاملات فسدید قرار داریم و شاید کوچکترین اشتباه باعث حسرت و افسوس بزرگ و همیشگی شود.
در چند روز گذشته شروع حرکت صعودی و چراغ خاموش در سهم را شاهد بودیم؛ حرکتی که گرچه هنوز با حجم بالا صورت نگرفته ولی ادامه این حرکتِ رو به بالا به همراه آغاز معاملات پرحجم میتواند نشانی از شروع یک دوره جدید در تاریخ معاملات فسدید باشد.

به هر حال شخصا بعنوان یکی از چندین سهامدار قدیمی فسدید که سالهای طولانی و در سیاه‌ترین روزهای معاملاتی نیز با این سهم بوده‌ام میدانم اکنون با سهمی طرف هستم که روز به روز بیشتر شناخته میشود و به لحاظ پتانسیل‌های طلاییش که نظیرش را در هیچ سهمی سراغ ندارم بیشتر مورد توجه بازار و البته افراد و گروههای خاص قرار میگیرد.

بنده هیچ توصیه‌ای به خرید و فروش ندارم و فقط مثل همیشه لازم دانستم نظر شخصی خودم را در مورد این سهم پُر‌پتانسیل و دور مانده از جایگاه واقعیش بیان کنم و اینکه میدانم اکنون با سهم جدیدی طرف هستم که هر لحظه غفلت میتواند نتیجه سالها سهامداری با رنج و سختی من و امثال من را بر باد دهد.

SORB

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
2500................ پش.... ببخشید برگاااااام................... حالا ناظر باطل هم کنه اهمیتی نداره................... دیگه همه چی معلومه....................

Davod Baghiani

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهامدارن این سهم از بس بی جنبه هستن تا دوروز مثبت میشه حمله میکنن و تاپیکو شلوغ میندازن
اگه سهم ارزنده هست چرا خریدارنداره؟
وقتی حقوقی و حقیقی ۱۸میلیون سهمو عرضه کردن و تا ۴۰۰اومد پایین حالتون جا میاد
حالا شلوغش کنید بی جنبه ها
پارسال فراور همین موقع ۷۰۰بود فسدید ۸۰۰ بودالان برید نگاه کنید دوتا سود مجمع هم داد
یعنی بالای ۵۰۰درصد گین داد اما هنوز یه عده متعصب تو این سهم هستن دارن دست وپا میزنن با روند نمیشه جنگید برادر از سود بقیه سهمها استفاده کن
جا داره یادی کنیم از اون دوستمون با تارگت های فضاییش!

saman3g

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
هر چی بیشتر باطل کنند اراده اینکه عین خار تو چشم مافیای بورس بمونیم بیشتر میشه. خودشون میفهمن چی میگم.

بالا