فروش خرما مجول

travelsahelaftab2019

Member
کاربر فعال
عضو تازه
فروش خرما مجول


بیشترین میزان فروش خرما در جهان مربوط به خرما مجول است. خرما مجول به عنوان بزرگترین و گوشتی ترین نوع خرما در جهان است که نه تنها به دلیل اندازه بزرگ و ارزش اقتصادی بسیار زیادی که دارد بلکه به عنوان یکی از مغذی ترین و مفید ترین انواع خرما نیز شناخته می شود.
خرما مجول از آن دست خرماهایی است که تازه وارد بازار ایران شده است و خوشبختانه به خوبی با آب و هوای ایران تناسب پیدا کرده است و اخیرا فروش خرما مجول نیز که بخصوص در فارس کشت می شود آغاز شده است.
صرف نظر از فروش خرما مجول و ارزش اقتصادی بالا و ارز آوری زیادی که این خرما می تواند برای ایران به همراه داشته باشد جالب است بدانید که نخل خرما مجول برای جلوگیری از رشد کویر و ایجاد فضای سبز و یا حتی ایجاد اشتغال نیز نقش بسیار مهمی دارد. کشت خرما مجول می تواند میزان زیادی از سهم بازار جهان که برای این خرما بسیار زیاد است را نصیب ایران کند.
به گفته کارشناسان شرایط اقلیمی استان فارس برای تولید خرما مجول و تجاری سازی آن بسیار عالی است و می تواند به یکی از پایگاه های اصلی کشت و فروش خرما مجول در دنیا تبدیل شود. خاک و آب و هوای استان فارس به دلیل داشتن ذخایر ژنتیکی بسیار عالی یکی از بهترین مکان ها را برای تولید این نوع خرما برای ایران نوید داده است و حتی به نظر می رسد می توان این خرما را در سایر دیگر ایران نیز توسعه داد.
خرما مجول به دلیل بافت بزرگ و گوشتی که دارد می تواند برای تولید انواع فراورده های دیگر خرما و یا گرفتن شیره خرما نیز به خوبی مورد توجه قرار بگیرد. اخیرا شرکت های تولید و بسته بندی و فروش خرما بصورت خرما مانند شرکت خرما سیاه اقدام به جمع آوری و بسته بندی این نوع خرما در سطح کلان در ایران و فروش خرما مجول در بازارهای داخلی و خارجی نموده اند و امید است با به ثمر رسیدن سایر نخل های این خرما فروش خرما مجول نیز بیشتر شود.
 
بالا