فروشگاه زنجیره ایی افق کوروش(افق)

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
درحالیکه هنوز سهم افق عرضه نشده شما اینقدر طرفدار گران شدن سهم هستید این خودش جای سوال داره

رفاه با اصالت و سابقه بیشتر و فروشگاههای بزرگتر وبا مشتریانی بهتر با داشتن ۴۵۰ میلیون سهم قیمتش ۱۲۰۰ تومنه آنگاه افق که مجموعه فروشگاههای کوچک اکثرا استیجاری و سابقه اندک با ۱۰۰۰ میلیون سهم اگر ۶۰۰ تومان متعادل بشه قیمت سهمش برای عرضه چند میارزه

حالا شما بگو وقتیکه سهم هنوز عرضه نشده از گرون عرضه شدن اون چه سودی میبری
همینو بگو
انگار عده ای نماینده های حقوقی های افق باشند . البته نیستند ولی سهم عرضه نشده را از گران عرضه شدنش حمایت میکنند جای بسی شگفتی است . اندر احوالات پریشان حال بورس ایران و وجود نابغه های فراوان در این عرصه ، بعید نیست که سهم عرضه نشده را خواهان 1500 و 2500 هستند
خطابم به طرفداران گران عرضه شدن است :
2500 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اون وقت تا چند باید بره ؟ یعنی از پتروشیمی پارس با سود تعدیل نشده 500 تومانی تیر ماه بالاتر است که 2400 و در بازار مثبت عرضه شد ؟ این از پارس بالاتره ؟ جل الخاق!!!!!
یعنی باید بر اساس سود 400 سال بعد که هنوز نیامده عرضه شود ؟ سود 400 سال 98 را کی دیده ؟ کجا محقق شده ؟ اگر به فرض امسال 200 هم بسازه ، اون وقت یکی به من بگه برای چی سال بعد باید 400 بسازه ؟ من خودم یه فروشگاه افق سر راهم هست تقریبا هفته ای چند شب از روبروش رد میشم ، همیشه 4 تا مشتری بیشتری توش ندیدم . خبر دارید قدرت خرید مردم به چه فلاکتی رسیده ؟

آخرین ویرایش:

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
چیزی که کانال عرضه اولیه گفته 700 هزار تومن حدس زده واسه عرضه لازم باشه
جسارت نباشه شما خودت نمیتونی از عقلت بهره ببری که کانال عرضه باید برات قیمت و میزان نقدینگی مشخص کنه ؟ خدایا...!
کانال دیگه خ... است ؟
هنوز حالت از این کانالهای بورسی به هم نخورده ؟ یه مشت شارلاتان دلقک شدند کانال باز کن که نصف مطالبی که مینویسند 10 تا غلط املائی داخلش هست . به هم دیگه نون قرض بدند و لینک همدیگه را تبلیغ کنند و بشتابید عضو شوید راه بندازند و .... چندش اور هستند . امروز تولد بچه ام هست 10 دقیقه بازش میکنم مجانی vip شوید و امروز زنم دو قلو زائید بشتابید و ....
کانالی که به عنوان مثال میاد میگه هفته اینده 5 سهم ریزش 50% دارند بشتابید عضو شوید تا بهتون بگیم اینها چه سهم هائی است ،شما چه توقعی ازشون داری؟ یعنی گریه داره به حال عده ای که به این کانالهای دلقک دل بدندند . از یه سری مطالبشون حال ادم به هم میخوره که اینها اعضاشون را چی فرض کردند ؟

آخرین ویرایش:

yn1372

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
جسارت نباشه شما خودت نمیتونی از عقلت بهره ببری که کانال عرضه باید برات قیمت و میزان نقدینگی مشخص کنه ؟ خدایا...!
کانال دیگه چه خ... است ؟
من خودم حدس 1500 تا 1700 تومن برای سهم رو میزنم و بعد یه کانال فقط از قیمت سهم که عرضه میشه با خبر میشم نه اینکه بگه گرونه ارزونه بهش بها نمیدم

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
من خودم حدس 1500 تا 1700 تومن برای سهم رو میزنم و بعد یه کانال فقط از قیمت سهم که عرضه میشه با خبر میشم نه اینکه بگه گرونه ارزونه بهش بها نمیدم
1500 هم بالاست . اوج هنر این فروشگاه همون سود 200 است که شک دارم امسال محقق شود و البته شک هم ندارم سال اینده کاهش هم پیدا میکنه . سهم بزرگ با قیمت بالا را باید با همون p/e5 عرضه کنند تا فوقش جا داشته باشد تا p/e7-8 هم بالا بره

yn1372

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
1500 هم بالاست . اوج هنر این فروشگاه همون سود 200 است که شک دارم امسال محقق شود و البته شک هم ندارم سال اینده کاهش هم پیدا میکنه . سهم بزرگ با قیمت بالا را باید با همون p/e5 عرضه کنند تا فوقش جا داشته باشد تا p/e7-8 هم بالا بره
در عرضه های قبلی گران فروشی صورت گرفته p/e5 بدن حال با فرض اینکه شرکت میگه سود 250 تومن میتونم بسازم 1250 میشه قیمت عرضه شرکت قیمت بالایی درخواست کرده مثل کگهر بحث رو قیمته حال قیمت آخر چیه مونده به مراوده خودشون

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به افزایش شدید قیمتها و تورم سرسام آور شاهد رکود عمیق در بازار هستیم به نحوی که تعداد فروشندگان و کارمندان فروشگاههای افق از تعداد مشتریهایشان بیشتر است...!! و به همین جهت بعید میدونم پیشبینی 98 شرکت محقق شود و از حالا تعدیل منفی را برای سال مالی آینده میتونم پیش بینی کنم..!!
حدا اکثر قیمت عرضه بنظرم 1200 تومان مناسب میباشد و افزایش این قیمت قطعا از جذابیت سهم برای سهامداری به نگاه میانمدت و بلند مدت میکاهد.

mitork

Well-Known Member
کاربر فعال
درحالیکه هنوز سهم افق عرضه نشده شما اینقدر طرفدار گران شدن سهم هستید این خودش جای سوال داره

رفاه با اصالت و سابقه بیشتر و فروشگاههای بزرگتر وبا مشتریانی بهتر با داشتن ۴۵۰ میلیون سهم قیمتش ۱۲۰۰ تومنه آنگاه افق که مجموعه فروشگاههای کوچک اکثرا استیجاری و سابقه اندک با ۱۰۰۰ میلیون سهم اگر ۶۰۰ تومان متعادل بشه قیمت سهمش برای عرضه چند میارزه

حالا شما بگو وقتیکه سهم هنوز عرضه نشده از گرون عرضه شدن اون چه سودی میبری
مطالب من رو میخوندی اینجوری قضاوت نمیکردی.

صحبت من چیز دیگست .،با دوستی که صحبت از ۴۵۰ بود روی سخنم بود که خیلی بیراه دارن قیمت میدن.
و اینکه شنیده های من از جلسه معارفه ۲۵۰۰ بود که بنده هم گرون میدونم .

yn1372

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
2500 قیمت سر گردنه هست انصافا تو رنج 1000 تا 1500 قیمت بدی نیست بالای اون سر گردنه میشه قیمت

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۱۱۴۲۷۶
۰:۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

شرکت آماده عرضه اولیه بورسی گزارش عملکرد ۹ ماهه داد
شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش که در صف عرضه اولیه ۱۰ درصدی بورس ایستاده، صورت های مالی میاندوره سوم سال جاری را ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش که به تازگی آخرین وضعیت مالی و عملکردی را در مراسمی به فعالان بازار سرمایه معرفی کرد، صورت های مالی 9 ماهه (حسابرسی نشده) را منتشر کرد.
بر این اساس،"افق" در این مدت مبلغ 1786 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است. سود این شرکت در مدت مشابه سال گذشته صفر بوده است.
1547008666469.png

1547008666647.png

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کوروش

کوروش 6ماهه 917 ریال پوشش و 9 ماهه1786 ریال پوشش/ برای 12 ماهه 2748 ریال سود پیشبینی شده که بنظرم میرسد محقق خواهد شد .طبق شنیده ها سهم در دهه فجر عرضه خواهد شد. برای سال آینده 3781 ریال سود پیشبینی شده

ظاهرا قیمت عرضه بیش از 1500 خواهد بود.

بالا