فرایند خرید ملک و اقامت اسپانیا

saheleaftab1

Member
کاربر فعال
عضو تازه
فرایند خرید ملک و اقامت اسپانیا

فرایند خرید و امور مالی و قانونی :

فرایند خرید در اسپانیا پیچیده تر یا ساده تر از دیگر کشورهای اروپا نیست. وقتی که در مورد ملکی که مناسب شما است تصمیم گرفتید اولین مرحله پرداخت حق رزرو به مبلغ حدود 6,000 یورو است. این پول ها عموماً توسط بخش فروش شرکت سازنده نگاه داشته می شوند و به شما مدت 30 تا45 روز مهلت برای ساماندهی مالی مرحله پرداخت ، انجام امور اداری ، در صورت لزوم، می دهد.در پایان از شما خواسته می شود که یک قرارداد خرید خصوصی، در حضور سردفتر اسناد رسمی )بنا به قانون لازم است که یک مسئول دولتی اسپانیایی شاهد امضاء باشد( امضاء نمایید و کلیه مدارک به اداره ثبت املاک ارسال می شود تا نام شما را بعنوان مالک قانونی سند مالکیت و دفتر ثبت نمایند.

هزینه های متعددی وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید و شما باید 11% الی 13 % قیمت خرید برای پوشش دادن آنها را در نظر داشته باشید. اگر چه تغییرات قانون ممکن است بر قیمت ها تاثیر بگذارد.

همیشه قبل از انتخاب ملک با در نظر داشتن بودجه خود شروع به جستجو نمایید. بخاطر داشته باشید که مالیات و دیگر عوارض باید در نظر گرفته شوند. مالیات خرید بسته به اینکه آپارتمان نوساز یا به عبارتی سند دست اول باشد 10% و در حالت سند دست دوم 8% می باشد. هزینه های دیگری نیز وجود دارند از قبیل هزینه های حقوقی، که در منطقه معمولاً 1% قیمت خرید بعلاوه VAT میباشند. حق الزحمه های دفتر اسناد رسمی نیز حدود 1% ارزش اعلام شده ملک بوده و توسط قانون تعیین می شود.

در زیر هزینه های خرید یک ملک به قیمت 200,000 یورو بعنوان نمونه آمده است:

قیمت خرید 200,000= یورو

%10 ( VAT )مالیات انتقال 20,000= یورو در صورت Resale 8%

%1 + (21%)VATهزینه حقوقی (حق الزحمه وکیل)= 2420یورو

%1 هزینه دفتر اسناد رسمی 2,000= یورو

%0/6 هزینه ثبت زمین 1,200= یورو

مبلغ کل 225,620= یورو

نکته: 1/5% هزینه انتقال وام بانکی یا اخذ وام = 3000 یورو در صورت اخذ وام بانکی به مبلغ کل اضافه می گردد.

هزینه خدمات ساحل آفتاب 5%= 10/000 یورو شامل:

-اخذ ویزا

-راهنمای شما در انتخاب و خرید ملک مناسب

– سرویس ترانسفر و گشت و شناسایی منطقه مورد و بازدید از پروژه ها

-هتل محل اسکان (4 ستاره) به مدت 6 روز

-راهنمای فارسی زبان در مدت اقامت

-مشاوره در زمینه اخذ اقامت بدون اجازه کار پس از خرید ملک

برای مطالعه ادامه مطلب به صفحه اقامت اسپانیا در سایت گردشگری سیاحتگران ساحل آفتاب مراجعه فرمایید و همچنین برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصین ساحل آفتاب تماس بگیرید .

Travel.sahelaftab.com

02188656892
 

borho

New Member
عضو تازه
درسته که خرید خانه یکی از راه های خوب برای سرمایه گذاری و گرفتن اقامت هست ولی خوب بعضی ها ترجیح میدن توی کشوری که نزدیک کشور خودشونه این کارو بکنن که راحت بتونن به کشور خودشون هم رفت و آمد کنن. مثلا ایرانیها با خرید ملک در ترکیه در همین حدود قیمت که شما گفتی راحت می تونن به تمام مزیت ها دسترسی پیدا کنن و همینطور راحت و سریع هم به ایران رفت و آمد کنن
 

kimsep

New Member
عضو تازه
بعد از اینهمه هزینه کردن و دغدغه ها برای خرید خونه، چه مزیت های دیگه ای غیر از اقامت اروپا نصیب مالک میشه؟ با خرید یک ملک با همین مقدار مبلغی که فرمودید میشه برای اقامت اسپانیا و اروپا اقدام کرد؟
 

cocheshmgir

New Member
عضو تازه
سلام کسی میتونه برای اقامت گرفتن یه وکیل خوب بهم معرفی کنه یا راهشو واسم توضیح بده؟ برای اسپانیا و یا آلمان
ممنون
 
بالا