فایرا ( آلومینیوم ایران )

ساوین

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
اونا هنوز تو ترکیب هستن. سرمایع گذاری ملی یاهمان ونیکی درواقع عسگر مارانی هستش من شنیدم با کدهای دیگه هم در حال خریده. سرمایه گذاری ملی یه عالمه شرکت داره
 

a_mp1984

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان میگن خریدار حقوقی عسگر مارانی هستش اگه اون باشه تارگت سهم خیلی باید بالا باشه. کسی می دونه این خریدار حقوقی کیه؟
بله کد حقوقی منتسب به ایشونه/از بردن اسم معذورم
فقط میتونم بگم که پایین ترین قیمت امروز را شاید تا مدتهای مدیدی دیگه نبینه
فردا احتمالا قدرت خریداران به رخ کشیده بشه
 

a_mp1984

Very Good Member
کاربر فعال
ولی تجربه ثابت کرده که سهم خوب را باید خرید و نگه داشت/کار به این نداشته باشید که میخره کی میفروشه
حالا ممکنه زمان رسیدن به تارگت کمی عقب جلو بشه/ولی تهش به همونجایی که سهم سزاوارشه میرسه
 

ساوین

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه عده کد حقیقی تو فایرا هنوز تو باد چند ماه پیش خوابیدن فکر می کنن هنوز اون زمان هستش که با یه میلیون رنج منفی سهم و صف فروش می کردن. داداشام از خواب بیدار شید دو روز پیش براتون درس عبرتی نشد هر چقدر رنج منفی زدید سهم و قورت دادن.
امروز و دیروز هم قبل از ساعت ۹کلی سفارش فروش گذاشتن به خیال خودشون که خریدار و بترسونن ولی خریدار قرص و محکم وایستاد و اونا با سرافکندگی سفارش ها را حذف کردن
این همه عرضه کردید و دیدید بازار چه جوری سهم قورت داد. می خواهید سهم و تو بازار جمع کنید ولی فکر کنم اونی هم که دارید باید بزارید برای فروش
فایرا تو همین ماه تو بورس کالا حدود ۴۰۰میلیارد فروش داسته . نرخ فروش محصولات فایرا الان بالای ۲۴هزار تومان هست. سود امسال فایرا بالای ۲۵۰تومان هست. ارزش این سهم تا پایان سال ۱۵۰۰تومان هست حالا بازم بفروش دست گلتون درد نکنه
 

ساوین

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
یادتون مهر ماه سهم دو ماه صف فروش کردید سهم از ۵۳۰تا ۲۹۰آوردید الان این چند روزه حتی فایرا علی رغم اینکه منفی هم شد ولی یک روز نتونستید سهم با صف فروش ببندید سهم تو منفی کامل خریدار داشت الان تو مثبت هم هر چقدر عرضه می کنید باز خریدار داره چه برسه به منفی کردن. تو چند ماه گذاشته هر چقدر سهم از دست ملت با نامردی درآوردید اینجا همه را مجبور شدید بفروشید به امید اینکه بتونید سهم دو باره منفی کنید ولی چوپ خدا صدا نداره
 

ساوین

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز تو تلگرام تو گروه معاملات بلوکی یکی دنبال یه بلوک فایرا برای خرید می گشت . تازه بازار به پتاسیل فایرا پی برده ما دو ساله با این سهم هستیم و می دونیم رو چه گنجی سرمایه گذاری کردیم.
 

MOHSEN6

Very Good Member
کاربر فعال
دیگ‌های دهه‌ی ۵۰ شرکت آلومینیوم ایران راهی موزه ایرالکو شدند/ افزایش چشم گیر تولیدات

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نقدی مدیر کارگاه احیا این شرکت گفت: بعد از ۴۷ سال دیگ‌های ساخته شده‌ی شرکت رینولدز آمریکا به موزه کارخانه پیوست و به طور کلی از مدار تولید خارج شد و به جای آن دیگ‌های ساخته شده و بهینه‌سازی شده ساخت وطن جایگزین گشت.


نقدی افزود: راندمان بالا، کاهش مصرف انرژی و کنترل و مهار آلودگی‌های زیست محیطی از اصلی‌ترین ویژگی‌های دیگ‌های جدید تولید داخل است که پس از استقرار ، همه‌ی ۲۸۰ دیگ آلاینده تولید آمریکا از مدار خارج شد.


بوالحسنی مدیر این کارخانه گفت: شرکت ایرالکو یکی از ۳ شرکت‌های تولید شمش آلومینیوم در ایران است که در سال گذشته ۴۵ میلیون دلار شمش آلومینیوم به کشور‌های روسیه چین و کره صادر کرده است.


بوالحسنی افزود: کارخانه تولید آلومینیوم ایران در دهه ۵۰ و باظرفیت ۴۵ هزار تن و دو خط تولید در مدار تولید قرار گرفت که آن زمان ۹۰ درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شد و ایران هیچ صادراتی به خارج از کشور نداشت.


وی اضافه کرد: در دهه‌های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ به ترتیب خطوط ۳، ۴ و ۵ وارد مدار تولید گشت و ظرفیت به ۱۸۰ هزار تن در سال رسید و تعداد دیگ‌های تکنولوژی ۷۰ آمپر از ۲۸۰ دیگ به ۴۵۰ دیگ افزایش یافت.


پیش بینی می شود تولید سال ۹۸ این شرکت به ۱۹۲ هزار تن برسد


مدیر کارخانه با اشاره به راه اندازی تکنولوژی ۲۰۰ آمپر این کارخانه بعد از انقلاب اسلامی گفت: ۲۱۰ دیگ دیگر در این تکنولوژی در مدار تولید قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود تولید سال ۹۸ این شرکت به ۱۹۲ هزار تن برسد.


بزرگترین کارخانه تولید آلومینیوم خاورمیانه در اراک تامین کننده نیمی از نیاز کشور به این محصول استراتژیک است.


اولین و بزرگترین کارخانه تولید آلومینیوم ایران و خاورمیانه توانسته با تولید ۱۸۰ هزار تن در سال ۴۸ درصد نیاز کشور را تامین کند.


شمش تی بار، شمش هزار پوندی، بیلت، اسلپ و آلیاژ‌های ریخته‌گری از جمله محصولات تولیدی این کارخانه است که پنج طرح توسعه را در چهار دهه انقلاب پشت سر گذاشته است.


۵ هزار کارگر و مهندس این کارخانه تلاش می‌کنند تا چرخ ۱۱ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط کشور درچرخش باشد و ۲۵۰ هزار نفر همچنان در شغل خود باقی بمانند.


سالانه تا ۳۵۰ هزار تن شمش آلومینیوم در سه کارخانه ایرالکو، هرمزال و المهدی تولید می‌شود.


۲۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۱ بود که نخستین دیگ‌های آمریکایی روانه کارخانه تولید آلومنیوم ایران شد، دیگ‌های آلاینده که میزان مصرف انرژی بالا و راندمان پایین داشتند.
 

silas

Very Good Member
کاربر فعال
اینم از گزارش 97 فایرا
95 تومان اعلام کرد(15.5 تومانش غیر عملیاتی،ولی کلی عملیاتی لاپوشونی شده داره عوضش)
برید تو نخش میفهمید طلای نابه
واسه همین بود سر و دست میشکستن واسش این چند وقت اخیر
 

meysam2020

Very Good Member
کاربر فعال
با دلار 20 هزار تومنی هر تن الومنیوم 40 هزار تومن میشه :D

فایرا تارگت 2000 میگیره :D خخخ

خیلی خوبه این تحلیل ها باعث میشه بازیگر سهمو پایینتر بده :) و فک کنه تحلیل ما غلطه ..خخخ

تا الان اگه تارگت 1000 میدادیم...

از برج 7 به بعد تارگت 2000 میدم:Dچون دلار مممکنه از برج 7 به بعد 20000 تومن بشه...

اون موقع فایرا 2000 تومن میارزه..

اذیت کنید حالا...خخخ

نهایتا 26 روز دیگه سود 97 میاد >> انتظار دارم 90 تومن بسازه :p:p:p

خوب گزارش اومد...

۹۵ تومن ساخت (-:

۲۰ روز پیش... البته قبلا گفته بودم سود عددی بین ۹۰ تا ۱۱۰ هست

یعنی احتمال خطای ما ۵ درصد و نهایت ۱۰ درصده با بودجه ای کخود شرکت میده (-: ما توخونه نشستیم واونا دائم فاکتور میزنن!!(-:
 
آخرین ویرایش:

meysam2020

Very Good Member
کاربر فعال
بر اساس همین گزارش رو کدال دو دقیقه ای تحلیلش میگه با ۱۸۰ هزار تن تولید و نرخ الومنیوم تنی ۲۴ میل سال بعد ۱۶۰ تومن میسازه!

حالا اگه الومنیوم از تنی ۲۴ میل بره بالاتر ..به همون نسبت سود زیاد میشه


اولین مقاومت سهم ۷۵۰ هست فعلا (-:


---

اگر ۵۰ هزار تن ظرفیتش بالا بره قطعا ب سود ۲۰۰ میرسیم

ولی با مفروضات فوق ب سود ۱۶۰ میرسیم..

البته قیمت الومنیوم هم بالاتر از ۲۴ میله (-:

لذا محتاطانست بازهم
 

anji-47

Very Good Member
کاربر فعال
کدال۳۶۰:
#فایرا
آلومینیوم ایران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به 97/۱۲/۲۹(حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 952 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 616٪ رشد سودآوری داشته که بیشتر ناشی از افزایش 93% مقادیر فروش و متعاقباً رشد 341% سود عملیاتی شرکت بوده است.

این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به 1397/12/29 مبلغ 4,947 میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است.
:black_small_square::black_small_square::black_small_square::black_small_square:
:sparkle:سایر توضیحات با اھمیت:
پیگیری موضوع استفاده از مزایای ماده ۴۶ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور در خصوص بدھی تسھیلات ارزی دریافتی از بانک صادرات ایران(شعبه طالقانی تھران) .توضیح اینکه بانک مذکور اعلام نموده که با توجه به اینکه تعدادی از اقساط از محل منابع آن بانک پرداخت شده است بنابراین تعدادی از اقساط با نرخ نیما و تعدادی با نرخ روز میبایستی تسویه گردند، لذا پیگیریھای لازم از طریق اداره آمار و تعھدات ارزی بانک مرکزی جھت تسعیر آن با نرخ مرجع (12,321 ریال) و تسویه اقساطی آن دردست اقدام است. یادآور میشود پس از اخذ مجوزھای فوق الذکر، بانک مجددا" با نرخ ارز مرجع اعلام شده توسط بانک مرکزی، محاسبات را انجام و بدھی ارزی به بدھی ریالی تبدیل خواھد شد و تا آن زمان تعیین دقیق آثار مالی آن امکانپذیر نخواھد بود و در غیر اینصورت مطابق با صورتھای مالی سالیانه منتھی به ١٣٩٧/٠۶/٣١ (حسابرسی شده) آثار مالی آن شناسائی خواھد شد.
:sparkle:توضیحات در خصوص جزئیات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره:
نیاز ارزی شرکت غالبا" از طریق صادرات بخشی از محصولات تولیدی و اخذ تسھیلات ارزی از بانکھا جھت خرید مواد اولیه و تجھیزات وارداتی صورت می پذیرد.
 

ساوین

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بر اساس همین گزارش رو کدال دو دقیقه ای تحلیلش میگه با ۱۸۰ هزار تن تولید و نرخ الومنیوم تنی ۲۴ میل سال بعد ۱۶۰ تومن میسازه!

حالا اگه الومنیوم از تنی ۲۴ میل بره بالاتر ..به همون نسبت سود زیاد میشه


اولین مقاومت سهم ۷۵۰ هست فعلا (-:


---

اگر ۵۰ هزار تن ظرفیتش بالا بره قطعا ب سود ۲۰۰ میرسیم

ولی با مفروضات فوق ب سود ۱۶۰ میرسیم..

البته قیمت الومنیوم هم بالاتر از ۲۴ میله (-:

لذا محتاطانست بازهم
سال ۹۷، ۱۶۸هزار تن فروش داشته اما شرکت تولید سال ۹۸را با توجه به تعویض دیگ های قدیمی ۱۹۰هزار تن پیش بینی کرده . صفحه ۳خلاصه گزارش تفسیری و نگاه کنید . متوسط نرخ فروش داخلی برای سال ۹۷، هفده هزار تومان بوده الان زیر ۲۴هزار تومان نیست. به نطرم سود ۱۶۰تومان کف سودی هستش که شما برآورد کردید. خیلی بیشتر از اینها می تونه داشته باشه
 

حساب رس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سلام
بر اساس اطلاعات گزارش حسابرسی نشده سال 97 سود سال 1398 قطعن بالای 200 تومان خواهد بود شرکت تو همین گزارش تولید سال 98 را 190 هزار تن اعلام کرده پس مقدار تولید و فروش نسبت به سال 97 از افزایش 13 درصدی برخوردار خواهد شد متوسط نرخ فروش 97 را هم 170 بگیریم و سال 98 را 240 فرض کنیم (البته الان هم بالای 240 معامله میشه) 41 درصد افزایش در نرخ فروش خواهیم داشت پس فروش 98 نسبت به 97 از افرایش 60 درصدی برخوردار خواهد شد نسبت سود ناخالص شرکت به فروش طبق صورتهای مالی 1397 عدد 2.268 می باشد که این نسبت هر چند در سال 98 کاهش خواهد یافت ولی نمیخواهم عدد بدم حداقل سود سال 98 بالای 200 تومان خواهد بود و شاید حتی به ... تومان هم برسه.
 

ساوین

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
فعلا باید منتظر باشیم ببینیم گزارش حسابرسی شده هم همین مقدار اعلام می کنه یا نه. چون احتمال تغییر هزینه های غیر عملیاتی و درآمدهای غیر عملیاتی هنوز وجود داره. ولی کلا سود قابل تقسیم شرکت به ازای هر سهم ۵۸ تومان هست چون شرکت از سال قبل زیان انباشته داشته فقط ۵۸تومان قابل تقسیم هست . پیشنهاد هیات مدیره فعلا ۱۰درصد یعنی ۵۸ ریال هست ولی ممکنه این عدد در مجمع تغییر کنه.
 
بالا