فاهواز ( نورد و لوله اهواز )

تابستانی

Very Good Member
کاربر فعال
استانداردهای محصولات شما کدامند؟
1 - استاندارد تولید مطابق:
PRODUCTION STANDARD BS, EN ۱۰۰۲۵, DIN, EN, ۱۰۰۴۸‌
2 - استاندارد بازرسی، بسته‌بندی صدور گواهی کیفیت و تحویل مطابق:
INSPECTION, PACKAGING, QUALITY CERTIFICATE & DELIVERY ACCORDING TO DIN ۵۰۰۴۹/۳.۱
3 - فولادهای اولیه جهت تولید کلاف ورق می‌تواند از نوع کشته، نیمه کشته و آرام و مطابق استانداردهای زیر باشد:
MILD STEEL, RIMMED STEEL SEMI KILLED, FULLY KILLED & BALANCED PLAIN CARBON STEEL FOR STRUCTURAL CONSTRUCATIONAL APPLICATION, E.G. ST۳۲, ST۳۳, ST۳۷ -۲, ST۴۲, ST۴۴ -۲, ST۵۰, ST۵۲ -۳, ST۶۰, API ۵L GRADE A, B, A۲۵ (STD), X۴۲, X۵۲, X۶۰, IPS
4 - استاندارد بازرسی، بسته‌بندی، صدور گواهی کیفیت و تحویل برای کلیه لوله‌ها مطابق:
INSPECTION, PACKAGING, QUALITY CERTIFICATE & DELIVERY ACCORDING TO DIN ۵۰۰ ۴۹/۳.۱, BS ۱۳۸۷ & FOR GAS PIPES API ۵L ۲۰۰۰, API ۵L ۲۰۰۴
برنامه تولید شرکت برای سال‌جاری چیست و میزان تولید و فروش محصولات نورد و لوله اهواز را در نیمه نخست امسال چگونه ارزیابی می‌کنید؟
برنامه تولید محصولات ما برای سال جاری چیزی حدود ۳۸۰هزار تن است که در ۶ ماهه نخست امسال آنچه تولید شد در حدود ۱۰۵هزار تن بود.

اگرچه این میزان از برنامه عقب است ولی در نیمه دوم امسال جبران خواهد شد.
در مجموع باید بگویم فروش و صادرات ما از ابتدای سال‌جاری تاکنون اعم از فروش ورق، لوله، کلاف و غیره ۱۴۱هزار تن به ارزش بیش از ۵۰میلیارد تومان بوده که بخش عمده این مبلغ صرف خرید مواد اولیه شده است.
صادرات شرکت نورد و لوله اهواز از چه زمانی آغاز شد؟
- صادرات ما از سال ۱۳۸۱ شروع شد که توانستیم بازارهای هدف را شناسایی کنیم. در حال حاضر مهمترین بازار صادراتی شرکت نورد و لوله اهواز کشور امارات است.
در سال 1383 صادرات ما به 5هزار تن رسید اما یکسال بعد یعنی در سال 1384 ناگهان میزان صادرات شرکت حدود 7 برابر شد و از مرز 34هزار تن فراتر رفت. ارزش این صادرات که به کشورهای امارات، اسپانیا، ایتالیا، کویت، پاکستان، عراق، اردن و غیره انجام شد نزدیک به 16میلیون دلار رسید و برنامه صادرات امسال شرکت نیز چیزی حدود 100هزار تن برآورد شده است.اگرچه در نیمه نخست امسال از برنام صادرات عقب بودیم و صادرات از مرز 18هزار تن فراتر نرفت ولی امیدواریم در نیمه دوم سال این وضعیت را جبران نماییم.
البته عدم موفقیت در صادرات شرکت مربوط به نبود مشتری و عدم قدرت بازاریابی نبوده و نیست بلکه مشکل اصلی ما عدم استفاده کامل از ظرفیت موجود تولید به دلیل کمبود مواد اولیه بوده است.
چرا، مگر مواداولیه به اندازه کافی در داخل برای مصرف شرکت نورد و لوله اهواز وجود ندارد؟
ما شمش مورد نیاز خود را از شرکت فولاد خوزستان تامین می‌کنیم و این شرکت با تولید سالانه ۲میلیون تن شمش، تنها تولیدکننده شمش فولادی در ایران است و به دلیل تعدد مصرف‌کنندگان، مجبور است فروش محصول خود را سهمیه‌بندی کند.
چرا مابقی نیاز خود را به شمش از محل واردات تامین نمی‌کنید؟
ما در بخش تولید ورق به مواداولیه و اسلب نیاز داریم که واردات این نیاز هم در شرایط فعلی توجیه اقتصادی ندارد بنابراین ناچار هستیم به سهمیه‌ای که فولاد خوزستان به ما می‌دهد بسنده کنیم و به همین خاطر فقط با ۶۰درصد ظرفیت تولید فعال باشیم.
اگر واردات شمش و اسلب با قیمت جهانی برای تولیدکننده‌ای مثل شما صرف نداشته باشد آیا این به آن معنا نیست که اساسا تولید ورق در شرکت شما از توجیه اقتصادی برخوردار نیست؟
خیر، در حال حاضر به خاطر سیاست‌های تنظیم بازار، تولیدکنندگان ورق ناچار هستند به تبعیت از بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق کشور یعنی فولاد مبارکه، محصول خود را تنی ۱۰۰دلار ارزان‌تر از نرخ‌های جهانی به بازار داخل عرضه کنند بنابراین ما نمی‌توانیم مواداولیه را با قیمت جهانی بخریم ولی محصول خود را زیر نرخ‌های جهانی به فروش برسانیم.
چاره‌ای که برای رفع این مشکل اندیشیده‌اید چیست؟
شرکت نورد و لوله اهواز برای جبران این وضعیت از حدود ۳سال پیش به این فکر افتاد که مواد اولیه خودش را خودش تامین کند به همین خاطر به فکر تولید اسلب افتاد.
ما می‌خواهیم در زمینی به وسعت 250هکتار که در خرمشهر به این کار اختصاص یافته سالانه 2میلیون تن اسلب تولید کنیم. در حال حاضر مقدمات کار انجام شده و مشاور خارجی هم تعیین کرده‌ایم و در حال بررسی پیشنهادهای خارجی هستیم تا بهترین آن را انتخاب کنیم. اگر امسال بهترین پیشنهاددهنده را جهت همکاری انتخاب کنیم بعد از آن به سراغ گشایش اعتبار می‌رویم و فکر می‌کنم این طرح تا 3 یا 4سال آینده به بهره‌برداری برسد و شرکت نورد و لوله اهواز بتواند تمام اسلب مورد نیاز خودش را خودش تامین کند.
هزینه اجرای این طرح چقدر برآورد شده است؟
حدود 250میلیون یورو به علاوه 150میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی نیاز داریم که این سرمایه‌گذاری را از طریق فاینانس، تسهیلات خارجی، صندوق ذخیره ارزی و غیره تامین خواهیم کرد.
در صورت راه‌اندازی این طرح می‌توانیم اسلب تولیدی را به ورق‌های دارای ضخامت هشت‌دهم میلیمتر تا ۱۶میلیمتر که هنوز در ایران تولید نمی‌شود تبدیل کنیم و عرض این ورق‌ها نیز تا ۲متر خواهد بود با این حساب در زمان بهره‌برداری از طرح مذکور سهم شرکت نورد و لوله اهواز از تولید ورق (در مقایسه با تولید امروز) به ۵۰درصد کل ظرفیت داخلی این محصول می‌رسد.
ایجاد اشتغال این طرح پس از راه‌اندازی چقدر خواهد بود؟
در حال حاضر کارخانه نورد و لوله اهواز چیزی حدود ۱۵۰۰نفر شاغل در منطقه دارد که با راه‌اندازی طرح جدید هم چیزی حدود ۲هزار نیروی شاغل جدید جذب خواهد شد و در مجموع ۳هزار و ۵۰۰خانوار از استقرار کارخانه‌های شرکت نورد و لوله اهواز در منطقه اهواز و خرمشهر ارتزاق خواهند کرد.
اما راه‌اندازی این طرح 3 یا 4سال زمان می‌برد شما برای رهایی از مشکل تامین مواد اولیه در کوتاه‌مدت چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟
در حال حاضر قیمت مواد اولیه سهمیه‌ای را هم طبق فرمولی محاسبه می‌کنند که تابعی از قیمت فروش محصولات فولاد مبارکه است. ما به این فرمول اعتراض داریم و پیشنهاد می‌کنیم قیمت مواد اولیه را برای ما بر اساس نرخ فروش محصولات خودمان در بورس فلزات تهران تعیین کنند که این تصمیم باید نهایتا از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گرفته شود.
هم‌اکنون عرضه محصولات ما زیر قیمت جهانی، عدم امکان دسترسی آسان به مواد اولیه با قیمت معقول و خالی بودن 40درصد ظرفیت تولید شرکت نورد و لوله اهواز ضرورت توجه وزارت صنایع و معادن به این پیشنهاد را اجتناب‌ناپذیر کرده است.
 

تابستانی

Very Good Member
کاربر فعال

گزارش تفصیلی شرکت نورد و لوله اهواز
گزارش آی اس ام ، مرجع آهن، فولاد و متالورژی ایران از شرکت نورد و لوله اهواز به منظور آشنایی با تولیدات و میزان ظرفیت این شرکت سهامی عام است.
شرکت نورد و لوله اهواز (سهامی عام) در سال ۱۳۴۶ به منظور تولید کلاف ورق گرم فولادی، لوله‌های سیاه، گالوانیزه، گاز و پروفیل تاسیس و در مهرماه ۱۳۵۰ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. شرکت نورد ولوله اهواز با نیم قرن تجربه در امر تولید محصولات فولادی، با بالاترین کیفیت و طبق استانداردهای بین‌المللی محصولات خود را عرضه می‌کند. ظرفیت و فرآیند تولید شرکت نورد و لوله اهواز مشتمل بر واحدهای نورد گرم ورق، دو کارخانه لوله‌سازی، خطوط برش و دسته‌بندی کلاف ورق، گالوانیزاسیون، واحد اسیدشویی و روغنی نمودن ورق می‌باشد. شرکتهای زیر مجموعه نورد و لوله اهواز کارخانه تولید اکسیژن این کارخانه در راستای تحقق بخشی از اهداف کلان شرکت و همچنین تحقق برنامه های تولید سالیانه تا رسیدن به سطح ظرفیت اسمی تولید در سال ۱۳۹۲ به منظور تهیه اکسیژن مورد نیاز کارخانجات با مشخصات و ظرفیت تولیدی۳۰۰nm3/h به روش CRYOGENIC (کرایوژنیک) یا سرد کردن عمیق از نوعLOW PRESSURE و با درجه خلوص ۹۹٫۶ درصد احداث و راه اندازی گردیده است .
کارخانه اسیدشویی و روغنی نمودن ورق شرکت نورد و لوله اهواز در راستای افزایش درجه مرغوبیت ورق‌های فولادی تولیدی مبادرت به اسیدشویی و روغن اندود کردن کلاف جهت مصارف خاص می‌نماید. ظرفیت نامی تولید ورق های اسیدشویی و ورق روغنی این کارخانه ۱۲۰۰۰۰ تن در سال است. واحد نورد با برخورداری از دو کوره با ظرفیت ۲۲۰ تن در ساعت، سالانه ۶۰۰۰۰۰ تن کلاف ورق گرم فولادی تولید می نماید که ضخامت ورق گرم فولادی از ۱/۵۰ الی ۸ میلیمتر و عرض حداکثر ۶۰۰ میلیمتر می‌باشد.
کارخانه لوله سازی شرکت نورد و لوله اهواز دارای دو واحد ساخت لوله فولادی است. در این واحد های لوله درز جوش فولادی در صنایع نفت و گاز تولید می شود. کارخانه لوله سازی ۱ : ظرفیت نامی ۴۰۰۰۰ تن، لوله‌های درز جوش فولادی گاز و فشارقوی از سایز ۲ الی ۶ اینچ تولید می‌کند. کارخانه لوله سازی ۲ : این کارخانه با ظرفیت نامی ۴۰۰۰۰ تن لوله درز جوش فولادی علاوه بر تولید لوله‌های سیاه از سایز سه چهارم تا ۴ اینچ قادر به تولید لوله‌های فشار قوی گاز و مقاطع چهارگوش و مستطیل می‌باشد.
لوله های تولیدی شرکت نورد و لوله اهواز شامل لوله فولادی درز جوش نفت و گاز، لوله سیاه، لوله فولادی فشار قوی گاز و مقاطه فولادی چهارگوش است.
 

kavir1111

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بهترین سودهای شگفت انگیز بازار را همیشه شرکت هایی میدن که در حال خارج شدن از زیان باشند یا در انها تحول یا تغیر مدیریتی:D:D شکل گرفته باشه برای من بارها این تجربه حاصل شده نگاه کنید شپلی الان کجاست سهمی که روزگاری وضعیتش حتی بدتر از فاهواز بود یا لکما کجاست یا تپکو کجا رفت سهم هایی که بسیار بدتر از فاهواز بودند حالا فاهواز قدم های اولش را که همان تغیر مدیریت بود را برداشته و فقط باید منتظر بود و به تماشا نشست روزهای عالی شرکت را ، مگر یادتان رفته شپلی چقدر اذیت کرد سهامدارانش رااا حالا فاهواز هم نوبتش میرسه حتی خیلی بیشتر از دیگر سهام رشد میکنه سهم تازه از مثلث خارج شده و برای تایید آن پول بک هم انجام داده باید منتظر بود و دید روزهایی پیش روی شرکت راا قطعا تارگت ها انقدر بالاست :eek::rolleyes: که کمتر کسی میتواند باور کند
فقط برند فاهواز با این همه قدمت و سابقه تاریخی 100 تومان o_Oo_O به ازای هر سهم ارزش داره حالا چه برسه به این همه املاک و ...
الان توی بازار کمتر سهمی را پیدا میشه کرد که زیر 200 تومان باشند حالا فاهواز با این همه پتانسیل بنیادی به کنار قطعا بازار ازش غافل :oops::oops: هست روزهای خوش هم میرسد
 

کدال

Very Good Member
کاربر فعال
فردا معاملاتش مثل روز روشنه برام....همین ابتدای بازار و در مچ اول نهایت 145 و ایجاد صف بالای 30 ملیونی برای مچ دوم و قیمت 155 برای 12.30......فقط 10 ساعت تا ادعای بنده.... خودم خریدارم تا 1 ملیون سهم
 

تابستانی

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
دوستان در این معارفه رابطه بین سهامدار عمده و هلدینگ الغدیر میباشد را تلویحا تائید مینماید بعبارتی میشه گفت که جناب خدابخشی نماینده هلدینگ غدیر میباشد

نشست مدیر عامل شرکت نوردولوله اهواز با پرسنل


نشست مدیر عامل شرکت نوردولوله اهواز با پرسنل


به گزارش روابط عمومی شرکت نورد و لوله اهواز
این دیدار در تاریخ ۹۷/۱۰/۲۳ پس از نماز ظهر و عصردر مسجد کارخانجات با تلاوت زیبای قاری بین المللی قرآن ، جناب آقای حامد شاکرنژاد آغاز گردید.
سپس جناب آقای جواد خدابخشی سهامدار عمده و سرپرست شرکت ضمن معرفی خود و هلدینگ الغدیر، سیاست های کلی ، اهداف و خط مشی جدید شرکت را تشریح نمودند. ایشان ضمن تاکید بر افزایش تولید خاطر نشان کردند هیچ گونه محدودیتی در خصوص تامین مواد اولیه وجود ندارد
جناب آقای خدابخشی پرداخت بدهی های معوقه، تولید باکیفیت بالا، جلب رضایت مشتریان و بهبود وضعیت معیشت و رفاه پرسنل را از اهداف این شرکت برشمردند و از تک تک پرسنل درخواست کردند در این راستا ایشان را یاری نمایند.
وی افزود تمامی کارگران و کارمندان شرکت نورد ولوله اهواز عضوی از هیات مدیره هزار نفری این مجموعه هستند و با تاکید بر کاهش هزینه ها با روش تولید بهینه، مخالفت سیاست های کنونی شرکت را با کاهش دستمزد و تعدیل نیرو اعلام نمودند. در پایان با حضور در جمع پرسنل پس از شنیدن صحبت های کارگران، تاکید کردند رفع مشکلات پرسنل در اولویت برنامه های مدیریت قرار دارد.
 

silas

Very Good Member
کاربر فعال
خدا کنه ی فرصت مشتی زیر ۱۲۵ بده برای اخرین خریدهای سنگین، البته بعیده، یاد روزهای نه چندان دور افتادم با قیمت۸۰ً- ۹۰ کاش بیشتر بهره می بردیم
 

زندگی

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
دوستان در این معارفه رابطه بین سهامدار عمده و هلدینگ الغدیر میباشد را تلویحا تائید مینماید بعبارتی میشه گفت که جناب خدابخشی نماینده هلدینگ غدیر میباشد

نشست مدیر عامل شرکت نوردولوله اهواز با پرسنل


نشست مدیر عامل شرکت نوردولوله اهواز با پرسنل


به گزارش روابط عمومی شرکت نورد و لوله اهواز
این دیدار در تاریخ ۹۷/۱۰/۲۳ پس از نماز ظهر و عصردر مسجد کارخانجات با تلاوت زیبای قاری بین المللی قرآن ، جناب آقای حامد شاکرنژاد آغاز گردید.
سپس جناب آقای جواد خدابخشی سهامدار عمده و سرپرست شرکت ضمن معرفی خود و هلدینگ الغدیر، سیاست های کلی ، اهداف و خط مشی جدید شرکت را تشریح نمودند. ایشان ضمن تاکید بر افزایش تولید خاطر نشان کردند هیچ گونه محدودیتی در خصوص تامین مواد اولیه وجود ندارد
جناب آقای خدابخشی پرداخت بدهی های معوقه، تولید باکیفیت بالا، جلب رضایت مشتریان و بهبود وضعیت معیشت و رفاه پرسنل را از اهداف این شرکت برشمردند و از تک تک پرسنل درخواست کردند در این راستا ایشان را یاری نمایند.
وی افزود تمامی کارگران و کارمندان شرکت نورد ولوله اهواز عضوی از هیات مدیره هزار نفری این مجموعه هستند و با تاکید بر کاهش هزینه ها با روش تولید بهینه، مخالفت سیاست های کنونی شرکت را با کاهش دستمزد و تعدیل نیرو اعلام نمودند. در پایان با حضور در جمع پرسنل پس از شنیدن صحبت های کارگران، تاکید کردند رفع مشکلات پرسنل در اولویت برنامه های مدیریت قرار دارد.
همین اخبار قدیمی که زیاد پخش میشه سهمو تخریب میکنه
 

تابستانی

Very Good Member
کاربر فعال
همین اخبار قدیمی که زیاد پخش میشه سهمو تخریب میکنه
با سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز و گرامی
دوست عزیز اولا عرض کنم که با چندین نفری که ما در این تاپیک هستیم قیمت سهم تخریب نمیگردد قیمت سهم را بازیگردان اصلی تعین میکند و هدف اینجانب صرفا اشنایی با پتانسیل های شرکت میباشد دوما اخبار قدیمی دارای نقاط قوت ظریفی است که صرفا جهت اطلاع بازگو میگردد تا سهامداران نسبت به سهامداری مطمئن باشند از انجائیکه شرکت دارای پتانسیلی است که بخاطر مشکلات مدیریتی از دید همگان پنهان بوده است لذا بیان کردن نقاط قوت در وضعیت فعلی با مدیریت جدید ( هلدینگ غدیر بنمایندگی جناب خدابخشی ) بیانگر اینست که شرکت در حال شکوفایی میباشد و باید امیدوار بود که شرکت با حل و فصل مشکلات مالی (بیمه و دارایی و بدهی های بانکی ) به جایگاه اصلی خود باز گردد ایا قیمت سهم شرکتی که دومین تولید کننده ورق بعد از فولاد مبارکه میباشد اینست ؟
موفق و تندرست و سربلند باشید
 
آخرین ویرایش:

برنده

Very Good Member
کاربر فعال
نحوه چینش و معاملات این 1 ماهه داره میگه انشالله خبری از مجمع میاد .

با توجه به بزرگی و تولیدات شرکت نکته جالبی که وجود داره اینه که به هیچ عنوان به اندازه شایستگیش در عرصه تولید در بازار بهش توجه نشده .

دلیل اصلیش در جا زدن سهم بوده . سهامی بسیار کوچکتر از این شرکت صرفا بخاطر رشد قیمتی بسیار مورد توجه و شناخت بازار قرار گرفتن .

انشالله با رشد درخور تابلو خواهیم دید که اسم فاهواز در بازار سهام در حد حجم دارییها و تولیداتش خواهد بود .
 

silas

Very Good Member
کاربر فعال
فعلا نظاره کنید و‌حالشو ببرید.
والا من بجای نظاره نزدیک 2 میلیون بر اخلاف استراتژی قبلیم خرید کردم،دلیلشم یکی عبور قیمت از سقف قیمت قبلی بود و علت دوم اینکه اگر قیمت نزول کنه با تعدادی که قصد خرید دارم میانگینم نسبت به امروز خیلی میاد پایین و قابل اعتنا نیست
 

silas

Very Good Member
کاربر فعال
پرواز نداره تا ما نخریم هنوز خرید تکمیل نشده ... باید 150 رو رد کنه تا بازار بهش ایمان بیاره
ان شاالله ایمان اورده باشی طبق فرمایش خودتون، البته ما از قیمتهای 80 ایمان اورده بودیم!!!!! و داشتیم تا خود امروز ایمانمون رو تقویت میکردیم
 

حمیدرضا اسکندری

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
والا من بجای نظاره نزدیک 2 میلیون بر اخلاف استراتژی قبلیم خرید کردم،دلیلشم یکی عبور قیمت از سقف قیمت قبلی بود و علت دوم اینکه اگر قیمت نزول کنه با تعدادی که قصد خرید دارم میانگینم نسبت به امروز خیلی میاد پایین و قابل اعتنا نیست
من پولی در بساط نداشتم.منظوره بنده از توصیه به نظاره مختص فروشندگان احتمالی بود.
 
بالا