فاهواز ( نورد و لوله اهواز )

kouresh

Well-Known Member
کاربر فعال
معاملات امروز با توجه به صف خرید بودن فولادی ها ظلم مسلم بود و جفا در حق سهامداران با توجه به نسبت خوب خرید و فروش بنظر دارن کنترل قیمت می کنن نامردا
 

سهامدارخرد

Well-Known Member
کاربر فعال
معلوم نیست چرا قیمت رو سرکوب میکنن
اگه قصد جمع کردن دارن که حجم معاملاتش خوبه
قیمت رو ده درصد بالا ببرن 50 درصد حجم معاملات میره بالا
 

arman1212002

Well-Known Member
کاربر فعال
معلوم نیست چرا قیمت رو سرکوب میکنن
اگه قصد جمع کردن دارن که حجم معاملاتش خوبه
قیمت رو ده درصد بالا ببرن 50 درصد حجم معاملات میره بالا
متاسفانه چون برخی سهامدارن درخواست ثبت افزایش سرمایه داده اند، سهامدار عمده می خواهد قیمت را پایین نگه دارد تا بتواند حق تقدم ها را در یک ریال تصاحب کند. ایکاش همه دوستان درخواست انصراف از افزایش سرمایه بدهند. تا زمینه برای افزایش سرمایه از تجدید باز شود.
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
کد خبر: ۱۸۸۶۷۱

تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳

تحقیق و مطالعات » تحلیل داخلی

«شپلی» در سال 97 نیز به روند زیان‌دهی سنگین خود ادامه داد؛

نتیجه بی‌حاصل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها


عملکرد مالی این شرکت در سال مالی منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، منجر به کسب زیان خالص 1.526 میلیارد ریالی شده است که نسبت به سال قبل، 8 درصد کاهش داشته است.به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که فلسفه ارائه مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، خروج شرکت‌ها از شمولیت ورشکستگی و بهبود ساختار مالی جهت ادامه فعالیت عنوان شده و در بازار سرمایه منجر به رشد حباب‌گونه ارزش سهام شرکت‌های زیان‌ده و در مرز ورشکستگی در سال‌های اخیر شده مشاهده می‌کنیم که روند زیان‌دهی این شرکت‌ها با شدت گذشته ادامه داشته و علت این امر چیزی جز این نیست که افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، تنها منجر به ثبت دفتری برخی اقلام ترازنامه و خروج اسمی شرکت‌ها از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت شده است و راهکار اصلی خروج این شرکت‌ها از بحران مالی و عملیاتی، اصلاح ساختارهای تولید، بازاریابی، مدیریتی و ... است.
امری که به نظر می‌رسد مدیران و مسئولین متولی در حیطه توانایی‌های خود نمی بینند و با اختراع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌ها به بهای تعمیق بحران، وقوع آن را به تاخیر می‌اندازند.
عملکرد مالی شرکت پلی اکریل ایران در سال مالی منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، منجر به کسب زیان خالص 1.526 میلیارد ریالی شده است که نسبت به سال قبل، 8 درصد کاهش داشته است.
مبلغ درآمدهای عملیاتی شرکت در سال گذشته، 2.224 میلیارد ریال بوده است که این رقم نسبت به سال قبل، بیش از 900 درصد رشد داشته است، اما با توجه به بهای تمام شده سنگین و هزینه‌های عمومی اداری فزاینده این شرکت، در پایان سال مبلغ 596 میلیارد ریال زیان عملیاتی محقق شده است. هزینه‌های مالی شرکت نیز در این سال با حدود 25 درصد رشد نسبت به سال 96، به بیش از 566 میلیارد ریال رسیده است.

زیان انباشته شرکت تا پایان سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 1397، مبلغ 7.700 میلیارد ریال و به ازای هر سهم 2.150 ریال است و این شرکت مجددا مشمول ماده 141 قانون تجارت شده است و مشخص نیست آیا دارایی ای در این شرکت موجود است تا بتواند مجددا فرآیندهای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی را طی کند یا خیر؟ آیا مسئولان این شرکتها و وزارت صنعت و سازمان بورس در خصوص شرکت‌هایی از این دست راهکار اثربخشی دارند یا نه؟
 

حمیدرضا اسکندری

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
احتمال داره بخوان قیمت رو تا مدتی همین حوالی نگه دارن و حقها رو ابطال نکنن .و حراج کنن.و بخاطر قیمت اسمی سهم ،حق ها با قیمت پایین حراج خواهد شد
این پیشبینی چند روز قبل است و دوستان قاطعا گفتند امکان نداره.حالا بشینید و ببینید چطوری امکان پذیرش میکنن.بازم میگم هدفشون پایین نگه داشتن قیمت و بزخری حق هاست.
 

kouresh

Well-Known Member
کاربر فعال
فکر میکنم چون صف فروش روی 12 میلیون تثبیت شد و بالا نرفت ... کم کم شروع ککن به جمع کردن
 

kouresh

Well-Known Member
کاربر فعال
فولاد مبارکه هم در حال صرف خرید و بازار هم مثبت رو به بالا ست
 

دیده بان بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
درود
خروج هدایتی از فاهواز به دلیل محاکمه ایشان در 8 اسفند ماه به همراه 10 متهم دیگر به عنوان اخلال در امور اقتصادی و جایگزینی خدابخشی به جای هدایتی .

سهمتان را نگه دارید.
 

حمیدرضا اسکندری

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز بنده چندین بار تو این سهم مثل خیلی های دیگه نوسان گرفتم و بیتعارف از بالا پایین شدن قیمت سهم بدم نمیاد;)ولی بهتون توصیه میکنم اسیر دست و حرف هیچکس نشید.خودتون پیگیر بشید،کسی دلسوز من و شما نیست.کما اینکه شاهد بودیم سناریو جمع کردن و پهن کردن و فلان و فلان سهم همه و همه ساخته ذهن ما سهامدارهاست که با درست و غلطش کاری ندارم،خودتون شاهد معاملات سهم هستید.منطقا قیمت سهم تا روشن شدن تکلیف حق تقدمها زیر قیمت اسمی خواهد ماند.اینم بدونید سهامدار عمده بخواد بیاد بالای ۵۰درصد براحتی میتونه بصورت بلوکی از حقیقی یا حقوقی سهمو تصاحب کنه.یا اینکه با بقیه سهامدارها هماهنگ بشه و ازشون وکالت بگیره تا برنامشو پیاده کنه.ولی ظاهرا ابطال افزایش سرمایه قبلی به همین راحتی هم نیست.اینها نظر بنده است و میتونه ۱۰۰درصد اشتباه باشه. در آخر اینکه ارزش ذاتی سهم رو‌همه میدونن که خیلی بالاتره ولی ظرف زمانی هم مهمه تو سرمایه گذاریمون.شاد و سربلند باشید.
 

mte

Active Member
کاربر فعال
اگه خبری از مجمع بود یعنی حقوقی این طوری بود؟
که امروز بفروشد.
 

Ayhan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
هدفش چیه خدا عالمه
امروز ترازنامه شرکت در دادگاه رو شد.
در جلسه محاکمه هدایتی قاضی گفت فاهواز ۵۰ میلیارد دارایی داره.۵۰۰ میلیارد زیان کرده.

هدایتی ریده تو شرکت و تحویل یکی دیگه داده.
تا نفر بعدی هم همان کار هدایتی رو انجام بده.
حقوقی هم میدونه چکار میکنه الفرار
 

زندگی

Well-Known Member
کاربر فعال
خیلی طبیعی است اگر ته مانده طرفداران و وابستگان هدایتی که در فاهواز سهامدارن احساس خطر کرده و قبل از بلوکه شدن دارایی هایشان و سهامشان اقدام به بفروش نمایند.
بعد از این دادگاه فاهواز مطرح شده و معروف شده در رسانه ها جبران این روزها را خواهد کرد
@boursarchitecht
 
بالا