غگلستا ( شیر پاستوریزه پگاه گلستان )

k134127k

New Member
عضو تازه
نظرم اینکه چرا تفاوت در ارزش سهام این شرکت ها در بورس هست .غشاذر و غگلستا با غباذر . پس معلومه که فقط فاکتور های اقتصادی نقش ندارد
 

jalalsal

Well-Known Member
کاربر فعال
رشد 31 درصدی ارزش صادرات لبنیات در هشت ماهه اول:
  • رشد چشمگیر صادرات انواع پنیر صبحانه (286 درصد به لحاظ ارزشی و 300 درصد وزنی) این محصول 5 درصد کل صادرات را تشکیل می‌دهد.
  • آب پنیر (رشد 8 درصد به لحاظ ارزشی و 40 درصد وزنی)
  • سایر پنیرها (رشد 22 درصد از نظر ارزشی و 7 درصد وزنی)
  • رونق صادرات شیرخشک‌های صنعتی (رشد 140 درصد ارزشی و 144 درصد وزنی) این محصول 14 درصد کل صادرات را شامل می‌شود.
  • گرانی ماست و دوغ ایرانی( افت 20 درصدی وزنی صادرات ماست اما افزایش 2 درصدی ارزش آن. دوغ از نظر وزنی 22 درصد کاهش اما از لحاظ ارزشی 28 درصد رشد داشته) ماست و دوغ به ترتیب 20 و 13 درصد کل صادرات را تشکیل می‌دهد.
  • انواع شیر ( به لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب 22 و 24 درصد رشد داشته) این محصول 20 درصد کل صادرات را تشکیل می‌دهد.

صادرات محصولاتی که در گروه فرآورده های لبنی جا می گیرند، در هشت ماهه اول امسال از نظر ارزش ۳۱ درصد رشد داشته است.
به گزارش ایسنا، طبق گزارش های رسمی اعلام شده صادرات انواع پنیر صبحانه در ماه های گذشته رشدی چشمگیر داشته و ارزش کالای صادراتی در این بخش بالغ بر ۲۸۶ درصد افزایش را نشان می دهد. البته این افزایش ارزشی در شرایطی صورت گرفته که وزن این کالا نیز ۳۰۰ درصد رشد داشته است. به عبارت دیگر اگرچه در صادرات انواع پنیرصبحانه ارزآوری رشد قابل توجهی داشته اما در مجموع اینگونه به نظر می رسد که قیمت انواع پنیر ایرانی در بازارهای جهانی با کاهش جزئی مواجه شده است.
از مجموع صادرات فرآورده های لبنی نیز انواع پنیر صبحانه پنج درصد کل را به خود اختصاص داده و با صادراتی در حد ۸۰۰۰ تن کالا و با ارزش ۲۷ میلیون دلار صورت گرفته است. سال گذشته در مدت مشابه ۲۰۰۰ تن پنیر با ارزشی بالغ بر هفت میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شد.
به غیر از پنیرهای صبحانه، پنیر غذایی نیز صادراتی نه چندان قابل توجه داشته و در مجموع ۵۰۰ هزار کیلوگرم کالا در این بخش صادر شده است که ارزشی معادل یک میلیون دلار دارد.
آب پنیر نیز دیگر کالایی است که در این گروه به کشورهای مختلف صادر شده و با وزنی در حد ۷۰۰۰ تن ارزآوری در حد ۶۵۰۰ میلیون دلار داشته و صادرات آن نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش هشت درصد و از نظر وزن ۴۰ درصد افزایش داشته است.
همچنین در حوزه سایر پنیرها در هشت ماه اول سال جاری بالغ بر ۳۲ هزار تن کالا به ارزشی حدود ۱۲۷ میلیون دلار صادر شده است که این رقم از نظر ارزش ۲۲ درصد و از نظر وزن هفت درصد افزایش را نشان می دهد و در مجموع حدود ۲۴ درصد از صادرات صورت گرفته در زمینه مواد لبنی را از آن خود کرده است.

سالی برای رونق شیر خشک های صنعتی

از دیگر کالاهای زیرمجموعه گروه فرآورده های لبنی می توان به انواع شیرخشک اشاره کرد که در این زمینه اگرچه شیر خشک های صنعتی با رشد خوب صادراتی همراه بوده است، اما در بخش شیرخشک اطفال از نظر ارزش و وزن صادرات با افت مواجه شده ایم.
در هشت ماهه اول سال جاری بالغ بر ۲۲ هزار تن شیرخشک صنعتی به ارزش ۷۷ میلیون دلار صادر شده که این رقم از نظر ارزش و وزن به ترتیب ۱۴۰ و ۱۴۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد و در مجموع از صادرات مربوط به فرآورده های لبنی ۱۴ درصد آن به شیرخشک های صنعتی مربوط می شود.
اما شیرخشک اطفال در این مدت با صادراتی در حد ۱۰۰۰ تن تنها حدود ۱۱ میلیون دلار ارزآوری داشته است. این در حالی است که سال گذشته حداقل ۱۵۰۰ تن انواع شیرخشک به کشورهای مختلف صادر شده بود. بدین ترتیب در هشت ماهه سال جاری صادرات این حوزه ۳۳ درصد کاهش وزنی و هشت درصد افت ارزشی را تجربه کرده است.

گرانی ماست و دوغ ایرانی در بازارهای جهانی

ماست و دوغ نیز در مدت هشت ماهه اول سال جاری از نظر ارزش صادرات با رشد مواجه بوده است، البته وزن صادرات در این بخش کاهش یافته است. بدین ترتیب در هشت ماهه اول امسال بالغ بر ۸۷ هزار تن ماست با ارزشی بالغ بر ۱۰۸ میلیون دلار صادر شده است که در این حوزه اگرچه از نظر وزنی ۲۰ درصد افت داشته ایم، اما همچنان ارزش صادرات این بخش دو درصد افزایش را نشان داده و ۲۰ درصد صادرات بخش فرآورده های لبنی به ماست اختصاص پیدا می کند.
همچنین ۶۴ هزار تن دوغ با ارزشی بالغ بر ۶۹ میلیون دلار صادر شده است که این رقم از نظر وزنی ۲۲ درصد کاهش و از نظر ارزش ۲۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد. در مجموع صادرات دوغ نیز ۱۳ درصد از کل صادرات فرآورده های لبنی را به خود اختصاص داده است.

صادرات انواع شیر

شیر غلیظ نشده بدون قند (شیرخوراکی) دیگر کالایی است که با وزن ۴۴ هزار تن و ارزشی بیش از ۱۰۷ میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده است. بدین ترتیب کالای صادر شده در این بخش ۲۰ درصد فرآورده های لبنی را به خود اختصاص داده و در شرایطی که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد رشد وزنی داشته، از نظر ارزش نیز ۲۴ درصد بیشتر شده است که این روند گویای افزایش بسیار اندک قیمت آن در بازارهای جهانی است.
در زمینه خامه هیچ صادراتی برای ایران به ثبت نرسیده و در ارتباط با کره بیش از نیم تن کالا با ارزش چهار میلیون دلار صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی تغییر نکرده، اما از نظر ارزش رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است. بدین ترتیب می توان گفت در یکسال گذشته قیمت کره ایرانی در بازارهای جهانی دو برابر شده است.
 

jalalsal

Well-Known Member
کاربر فعال
1396/11/14
مرحله جدیدی از مشارکت راهبردی ایران و روسیه
دیپلماسی دولت جدید توانسته است تلاش‌های مهمی برای گسترش ارتباطات و راه‌اندازی پروازهای ایران ایر و ماهان انجام دهد و به کاهش تعرفه‌های گمرکی، کشاورزی، دامی، لبنی، گوشتی و آبزیان برای صادرکنندگان کشورمان همت گمارد. تلاش‌ها برای تسهیل و لغو روادید، مذاکره برای تأمین بانک مشترک سرمایه‌گذاری، توافق برای سرمایه‌گذاری از سوی روسیه تا 40 میلیارد دلار، خط اعتباری 5 میلیارد دلاری و 2 میلیارد دلاری از سوی بانک‌های روسیه از دیگر تلاش‌هایی است که با امید به برداشتن تحریم‌ها در دوره پس از اجرای برجام صورت گرفته است.

به‌ویژه در بخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی، تولیدکنندگان ما می‌توانند از یک بازار مواد غذایی 140 میلیون نفری بهره‌مند شوند. در یکی از آخرین اقدامات از سوی دست‌اندرکاران کشورمان، موضوع ایجاد یک کریدور سبز گمرکی با هدف روان‌سازی و ترخیص الکترونیک کالاها ایجاد شده است؛ و سرانجام باید از آغاز گفت‌وگوها برای ورود به سازمان همکاری‌های اوراسیایی برای بهره‌مند شدن صادرکنندگان ایرانی از تجارت ترجیحی و نیز طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری میان ایران و سازمان همکاری اقتصادی اوراسیا سخن گفت که می‌تواند در آینده به گسترش صادرات غیرنفتی کشورمان کمک کند.

به نظر می‌رسد با برداشته شدن عامل اصلی کاهش روابط اقتصادی تهران و مسکو و فراهم آمدن امکان همکاری و تبادلات پولی و بانکی و نیز سایر اقداماتی که می‌تواند روابط دو کشور را از چنبر تحریم‌ها برهاند باید امیدوار بود که ارتباطات تجاری دو کشور حتی فراتر از 4 میلیارد دلار سال‌های 1380 تا 1386 برود. این بار در شرایطی روابط تجاری تهران و مسکو آغاز می‌شود که روسیه خود در فشار تحریم‌های غرب قرار گرفته و روابط آن با ترکیه نیز کاهش یافته است. برخی اقدامات می‌تواند با افزایش روابط اقتصادی تهران و مسکو، وابستگی متقابل اقتصادی را به‌عنوان زیربنای روابط سیاسی و امنیتی نیز تقویت کند. در این رابطه می‌توان به عملیاتی سازی کریدور شمال- جنوب و ایجاد پل هوایی برای انتقال سریع محصولات غذایی و کشاورزی، تمهید زیرساخت‌های نرم‌افزاری، قانونی و مقرراتی و فعال‌سازی مناطق آزاد تجاری مانند منطقه آزاد ارس و انزلی اشاره داشت که بسیار مؤثر خواهد بود.
 

amir8118

Well-Known Member
کاربر فعال
پگاه:دريافت کننده جايزه
بهترين طراحي بسته بندي
در سال ٢٠١٧


از فستيوال a’design award در كشور ايتاليا
pegah2.jpg
pegah1.jpg
 
لایک ها: msa

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#غگلستا
شرکت شير پاستوريزه پگاه گلستان در دوره 12 ماهه منتهی به 96/12/29 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 712 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29% افت داشته است.

این شرکت براساس عملکرد 12 ماهه آخرین پیش بینی سال مالی منتهی به 1396/12/29 را 90% پوشش داده است.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال کدال⬇️⬇️
https://***********/codal_ir
 

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#غگلستا که پیش ازاین سود خود را از ۹۸۰ ریال به ۷۸۹ ریال رسانده بود در گزارش ۱۲ ماهه سود را به ۷۱۲ ریال کاهش داد.بتا سهم
 

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
https://www.yjc.ir/fa/news/6542194/کره-30-درصد-گران-شد

کد خبر: ۶۵۴۲۱۹۴

گروه : اقتصادی » صنعت ، تجارت و کشاورزیتاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰


رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات لبنی :


کره 30 درصد گران شد


قیمت سایر اقلام لبنی 10 تا 15 درصد در ابتدای سال افزایش یافت


با وجود درخواست دامداران بر افزایش قیمت شیر، احتمال نوسان مجدد محصولات لبنی در بازار وجود دارد
 

آفتاب گرم

Member
کاربر فعال
عضو تازه
#غگلستا
شرکت شير پاستوريزه پگاه گلستان در دوره 12 ماهه منتهی به 96/12/29 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 712 ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29% افت داشته است.

این شرکت براساس عملکرد 12 ماهه آخرین پیش بینی سال مالی منتهی به 1396/12/29 را 90% پوشش داده است.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کانال کدال⬇️⬇️
https://***********/codal_ir
سلام ؛ شاید تعجب کنید چرا غگلستا را بهترین سهم معرفی کردم ولی دلیل آن را به شما می گویم بررسی و قضاوت با خود شما
1- کاهش قیمت از 1350 به 650 که در حدود 50 درصد اصلاح قیمت داشته
2- وصول مطالبات و تسویه و فک رهن سند کارخانه در سال 96
3- تولید 48 تن کره فقط در 2 ماه اول 97 برخلاف 96 که تنها 1 تن فروش کره داشته است
4- با تعداد سهم یکسان مشابه غگلپا 60 درصد آن قیمت فعلی اش است
5- در کف سالیانه و به قیمت عرضه اولیه نزدیک شده است
6- فروشنده در این سهم به زیر 10هزار روزانه رسیده است
7- کل شناوری سهم 8 درصد است که بدلیل نبود فروشنده رشد شارپ خواهد داشت
8- در تراز نامه نسبت به سال قبل فقط 4 درصد کاهش در آمد داشته است .
و ......................
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بهترین خبر برای سهام صادراتی گروه پگاه :

افزایش قیمتهای جهانی لبنیات برای پنجمین ماه متوالی


http://www.asriran.com/fa/news/613676/تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - 09 June 2018
صفحه نخست » اقتصادی


قیمت جهانی مواد غذایی افزایش یافت

از جمله عوامل افزایش جهانی قیمت مواد غذایی در ماه می به رشد قابل توجه قیمت مواد لبنی نسبت داده می شود؛ ضمن اینکه گروه غلات هم دارای رشد قیمت با سرعت کُندتری بوده است.

فائو اعلام کرد که شاخص قیمت مواد غذایی در ماه گذشته میلادی (می) به بیشترین حد خود از اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد رسید.

به گزارش عصرایران به نقل از مهر، سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل، فائو در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که قیمت جهانی مواد غذایی در ماه گذشته میلادی یعنی می به بالاترین حد خود از اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد رسید.

در همین حال میانگین شاخص مواد غذایی در ماه می ۱۷۶.۲ واحد بود که در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی آوریل ۱.۲ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص قیمت مواد غذایی فائو به بررسی قیمت های بازار بین المللی در ۵ گروه مواد غذایی می پردازد.

همچنین از جمله عوامل افزایش جهانی قیمت مواد غذایی در ماه می به رشد قابل توجه قیمت مواد لبنی نسبت داده می شود؛ ضمن اینکه گروه غلات هم دارای رشد قیمت با سرعت کُندتری بوده است.

بر اساس گزارش فائو، بازار شکر و روغن گیاهی تحت فشار پایین قیمت بودند؛ اما ارزش قیمت گوشت کمی تغییر کرد. شاخص قیمت مواد لبنی در ماه می برای پنجمین ماه متوالی با افزایش روبرو شد و ۵.۵ درصد جهش زد.

بر پایه این گزارش، قیمت غلات در ماه می ۲.۴ درصد افزایش نشان می دهد و در گروه مواد لبنی قیمت پنیر، کره و پودر شیر کم چرب بیشترین افزایش را نشان می دهد.
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اخبار موفقیت شرکتهای لبنی ایران پگاه و کاله در ورود به بازار روسیه توسط مدیر کل صنایع غذایی وزارت صنعت و معدن اعلام شد :
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
«کراسنودار» مقصد جدید کالاهای ایرانی در روسیه

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه از انتخاب استان «کراسنودار» به عنوان مقصد جدید کالاهای صادراتی ایران به روسیه خبر داد و گفت: این استان برای صدور کالاهای صنعتی و ساختمانی و کشاورزی مناسب است.

20 خرداد 1397

هادی تیزهوش تابان با اشاره به وسعت روسیه یادآور شد: در سال های گذشته بندر آستراخان به عنوان نقطه ثقل تجاری ایران با روسیه مطرح بود تا کالای ایرانی از این بندر به سایر نقاط این کشور منتقل شود اما با بررسی های انجام شده، «کراسنودار» واقع در جنوب غرب این کشور نیز می تواند به عنوان مقصد بعدی تجارت ایرانیان با روس ها مطرح باشد.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه ادامه داد: استان کراسنودار که شهر مهم «سوچی» هم در آن واقع شده، دارای قابلیت های مختلفی برای تجار کشورمان بویژه در مباحث صنعتی و ساختمانی و همچنین کشاورزی است.

وی همچنین به واردات عمده مواد غذایی مورد نیاز از سوی روس ها اشاره کرد که دلیل اصلی آن یخبندان و سردی هوا در بیشتر روزهای سال در این کشور است و گفت: همین مساله می تواند امکان خوبی برای توسعه کشت فراسرزمینی از سوی فعالان بخش کشاورزی ایرانی در این کشور باشد، اما نیازمند تدوین قوانین و مقررات مناسب است.


عضویت در مجمع اقتصادی ارواسیا، گامی برای تسهیل تجارت

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با اشاره به انعقاد موافقت نامه تجارت ترجیحی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا که اواخر اردیبهشت ماه در شهر آستانه پایتخت قزاقستان به امضا رسید، افزود: باید از فرصت تجاری پیش آمده بابت پذیرش عضویت ایران در مجمع اقتصادی اوراسیا به خوبی استفاده کنیم.

تیزهوش تابان افزود: پذیرش ایران در این مجمع با پیگیری های مسئولان کشورمان از حدود سه هفته پیش مورد پذیرش قرار گرفته و تا چند ماه دیگر عملیاتی می شود.

وی یادآور شد: مجمع اقتصادی اوراسیا (EAEC) مجمعی بین گروهی از کشورهای آسیایی و اروپایی که در آن بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و ارمنستان عضویت دارند و ایران به عنوان ششمین عضو این مجمع پذیرفته شده است.

تیزهوش تابان خاطرنشان کرد: استفاده از تعرفه های اندک گمرکی، یکی از مزیت های مهم عضویت در این اتحادیه است که نسبت به سایر کشورهای آسیای میانه و کشورهای مستقل هم سود (CIS) پایین تر بوده و زمینه تسهیل تجارت با این کشورها را فراهم می کند.

وی تاکید کرد: برای استفاده از مزایای این مهم، باید به ارتقای کیفیت محصولات، رقابتی کردن قیمت ها، بهبود بسته بندی ها و سایر عملیات بازاریابی برای محصولات صادراتی کشورمان اقدام کنیم و بویژه در تبلیغات کالای ایرانی اهتمام داشته باشیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه ابراز امیدواری کرد که برخی موانع موجود در آیین نامه های صادراتی و قوانین گمرکی، همچنین ممنوعیت صدور برخی کالاها برداشته شود تا زمینه تسهیل تجارت با کشورهای یاد شده بیش از پیش فراهم شود.

وی با اشاره به شعار امسال بیان داشت: حمایت از کالای ایرانی فقط در مصرف داخلی آنها خلاصه نمی شود، بلکه باید به صادرات هم توجه داشته باشیم.

تیزهوش تصریح کرد: باید نگاه و باورمان صادراتی باشد و در این راستا عزم ملی داشته باشیم، اما در سال های گذشته بویژه با افزایش قیمت نفت شاهد سیل واردات کالا به کشور بودیم.

پیشتر مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره اینکه چرا ایران نتوانست از فرصت سیاسی ایجاد شده بهترین بهره برداری اقتصادی را داشته باشد، گفته بود: روس ها کمتر کالاهای ساخته شده مصرف می کنند و بیشتر به دنبال تره بار هستند.

به گفته «مهدی صادقی نیارکی»، برخی نشان های تجاری پر طرفدار ایرانی در عرصه محصولات لبنی از جمله پنیر و شیرخشک در این بازار توفیق یافتند اما در حوزه عرضه سبزی و صیفی جات به دلیل نداشتن سیستم حمل و سورتینگ مناسب چندان موفق نبوده ایم.

این مسئول وزارت صنعت ادامه داد: روس ها همچنین علاقه مند به انواع رب و برخی محصولات آبزیان کشورمان بودند، اما عمده تقاضایشان محصولات تازه و خام بخش کشاورزی نظیر تره بار است.

در نیمه نخست سال 2017 تجارت بین ایران و روسیه 36 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت اما سفیر روسیه در تهران حجم مبادلات تجاری 2 کشور در سال 2016 میلادی را 2 میلیارد و 200 میلیون دلار برآورد کرده است که بخش عمده آن به صادرات ماشین آلات، تجهیزات، بخش حمل و نقل، مواد غذایی و فلزات روسی به ایران مربوط بود.
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بهترین خبر برای سهام صادراتی گروه پگاه :

افزایش قیمتهای جهانی لبنیات برای پنجمین ماه متوالی


http://www.asriran.com/fa/news/613676/تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - 09 June 2018
صفحه نخست » اقتصادی


قیمت جهانی مواد غذایی افزایش یافت

از جمله عوامل افزایش جهانی قیمت مواد غذایی در ماه می به رشد قابل توجه قیمت مواد لبنی نسبت داده می شود؛ ضمن اینکه گروه غلات هم دارای رشد قیمت با سرعت کُندتری بوده است.

فائو اعلام کرد که شاخص قیمت مواد غذایی در ماه گذشته میلادی (می) به بیشترین حد خود از اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد رسید.

به گزارش عصرایران به نقل از مهر، سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل، فائو در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که قیمت جهانی مواد غذایی در ماه گذشته میلادی یعنی می به بالاترین حد خود از اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد رسید.

در همین حال میانگین شاخص مواد غذایی در ماه می ۱۷۶.۲ واحد بود که در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی آوریل ۱.۲ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص قیمت مواد غذایی فائو به بررسی قیمت های بازار بین المللی در ۵ گروه مواد غذایی می پردازد.

همچنین از جمله عوامل افزایش جهانی قیمت مواد غذایی در ماه می به رشد قابل توجه قیمت مواد لبنی نسبت داده می شود؛ ضمن اینکه گروه غلات هم دارای رشد قیمت با سرعت کُندتری بوده است.

بر اساس گزارش فائو، بازار شکر و روغن گیاهی تحت فشار پایین قیمت بودند؛ اما ارزش قیمت گوشت کمی تغییر کرد. شاخص قیمت مواد لبنی در ماه می برای پنجمین ماه متوالی با افزایش روبرو شد و ۵.۵ درصد جهش زد.

بر پایه این گزارش، قیمت غلات در ماه می ۲.۴ درصد افزایش نشان می دهد و در گروه مواد لبنی قیمت پنیر، کره و پودر شیر کم چرب بیشترین افزایش را نشان می دهد.


مهمترین دلایل افزایش قیمت های جهانی لبنیات عبارتند از :


۱ - برنامه بلند مدت نیوزلند برای کاهش تولید و صادرات لبنیات


۲ - افزایش مصرف لبنیات در چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا مثل مالزی و اندونزی 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
صادرات محصولات غذایی سیمانی دارویی کشاورزی و به طور کلی هر محصولی غیر از فولادو فلزات و مواد معدنی و نفتی و پتروشیمی مشمول سامانه نیما نمیشود .


بازم به نفع سهام داخلی

حالا سهام داخلی و غیرصادرات محور حتی با صادرات جزئی هم میتونن به سود خوبی برسن

چون میتونن ارز حاصله رو به نرخ آزاد یعنی بین ۶ تا ۷ هزار تومن بفروشن.

سهام غذایی ، قندی ، لوازم خانگی ، تایر ، قطعات ، سیمانی ، کشاورزی رو داشته باشید در سبد پشیمون نمیشید.

فلزات صادرات محور معدنی و پتروشیمی پالایشی رو بریزید دور.
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
پرویز خالقی :

موج بزرگ صعودی آغاز شده .

این موج چنان بالا رود که نگاه کنید کلاه از سرتون بیافته از پشتمهدی میرزایی :

#شاخص_غذایی پس از شکستن خط روند کاهشی مطابق سناریوی موجی در حال حرکت به سمت X موج در 61% فیبوناچی است.

انتظار می رود سهام این گروه بازهم بالاتر برود
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کالاهای غذایی و دارویی تمرکز اصلی روسیه در ممنوعیت واردات از آمریکا

Short URL: http://moqavemati.net/?p=14459

شناسه خبر: 57981 ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ -


روسیه در ماه جاری قانون ممنوعیت واردات محصولات مشابه تولید داخل از آمریکا را به عنوان اقدامی تلافی جویانه علیه تحریم های این کشور، اجرایی نموده است. بر اساس این قانون که تحت عنوان «اقدام متقابل علیه تحریم کنندگان روسیه» تصویب شده است، محصولات غذایی و کشاورزی، محصولات دارویی، انواع نوشیدنی، محصولات دخانی و همچنین تجهیزات فناورانه با ممنوعیت واردات مواجه شده اند.


محصولات غذایی و کشاورزی در صدر لیست

روسیه در طول ۴ سال اخیر، قوانین ممنوعیت واردات متعددی علیه آمریکا وضع نموده است که در تمامی آن ها محصولات غذایی و کشاورزی، سهم عمده را داشته اند. در قانون جدید نیز اهتمام ویژه ای به این بخش صورت گرفته است؛ به طوریکه می توان گفت در حال حاضر عمده محصولات غذایی و کشاورزی مشمول ممنوعیت واردات از آمریکا هستند.

در بخش محصولات کشاورزی و غذایی محصولاتی همچون شیر، محصولات لبنی، گوشت گاو، گوساله، خوک و مرغ، ماهی، انواع میوه، سبزیجات و خشکبار با ممنوعیت واردات مواجه شده اند. علاوه بر این امکان واردات فرآورده های غذایی و دیگر محصولات همچون چای، قهوه و انواع شیرینی نیز با اجرایی شدن قانون جدید با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

این درحالیست که در سال ۲۰۱۷ میلادی روسیه بیش از ۹۳۰ میلیون دلار محصول غذایی و کشاورزی از آمریکا وارد کرده است؛ اما با اعمال قانون جدید انتظار می رود میزان واردات این بخش به طور قابل توجهی کاهش یابد.
 

amir8118

Well-Known Member
کاربر فعال
حضور محصولات پگاه در هایپر مارکتهای آمریکاکه در خردادماه سال جاری ارسال ،ترخیص و توزیع شده است.
pegah10.jpg
pegah20.jpg
 

jalalsal

Well-Known Member
کاربر فعال
تاریخ: ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا خبر داد
صادرات 26 تن فرآورده لبنی ایران به روسیه و آذربایجان


رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از صادرات 17 هزار و 323 کیلوگرم پنیر خامه‌ای تولید شرکت کاله و هشت‌هزار و 639 کیلوگرم شیر پاستوریزه تولید داخل از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان خبر داد.

بهرام پورضرب پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: 17 هزار و 323 کیلوگرم پنیر خامه‌ای تولید شرکت کاله و هشت‌هزار و 639 کیلوگرم شیر پاستوریزه تولید شرکت پگاه با نظارت مستقیم شبکه دامپزشکی و رعایت شرایط قرنطینه به‌ترتیب به فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شد.

وی ارزش پنیر خامه‌ای را 270 هزار دلار و ارزش شیر پاستوریزه را 64 هزار دلار دانست و تصریح کرد: صدور تمام مجوزهای لازم محموله‌های صادراتی مذکور به‌ترتیب از سوی اداره‌کل دامپزشکی استان مازندران و استان گیلان باهدف تأمین بخشی از مواد غذایی موردنیاز کشور هدف انجام‌شده است.

به‌گفته رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از آغاز سال جاری تاکنون نیز بالغ‌بر 59 تن انواع پنیر و خامه پاکتی، 19 تن ماهی منجمد، چهار تن روغن ماهی و 47 تن پودر ماهی از مرز زمینی این شهرستان به کشورهای فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

به گزارش فارس، پذیرش فرآورده‌های دام و طیور ایران در کشورهای همسایه منوط به داشتن گواهی‌نامه معتبر از سوی سازمان دامپزشکی است و تمام محموله‌های صادراتی در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به‌صورت لحظه‌ای ثبت می‌شوند
 
بالا