غشصفا ( شیر پاستوریزه پگاه اصفهان )

amir8118

Very Good Member
کاربر فعال
100 درصد دارن دزدی میکنند. مدیران صنایع شیر در چندماه گذشته از پیمان سپاری ارزی محصولات صادراتی ابراز نارضایتی میکردند و الان کلا صادرات را ریالی حساب کردند. یعنی کالاهای صادراتی را به قیمت داخلی فروختند. در صورت فروش ریالی هم قیمت ها باید حداقل 3 برابر قیمت داخل باشد.
 

amir8118

Very Good Member
کاربر فعال
مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به تاثیر آیین‌نامه‌های غیرکارشناسی در از دست دادن بازارهای صادراتی گفت: دولت باید با تصویب بخشنامه‌های کارآمد شرایط رشد صادرات و ارزآوری برای بنگاه‌ها را فراهم کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، سیدابراهیم حسینی با بیان اینکه هدف‌گذاری صادراتی شرکت پگاه برای سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار بود، گفت: متاسفانه نوسانات در بازار ارز از ابتدای امسال، همچنین ابلاغ آیین نامه‌های غیرکارشناسی از سوی بانک مرکزی درباره ترخیص کالا و فرآیند بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی و اخذ تعهدنامه ارزی برای محموله‌های صادراتی، شرایط را برای کلیه صادرکنندگان و شرکت‌های زیرمجموعه صنایع شیر ایران بسیار سخت کرده است
 

virangar1

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
عمده ارز دولتی فوق ، صرف واردات کره فله خارجی ۲۵ کیلویی شده است که پس از بسته بندی در قالبهای کوچک ، در بازار به فروش رسانده اند .

هیچ کدام از شرکتهای گروه پگاه در لیست فوق نیستند بلکه این شرکتها طی چند سال اخیر ، سرمایه و امکانات خود را جهت توسعه و راه اندازی خطوط تولید کره حیوانی داخلی به کار گرفتند .

در حال حاضر پگاه اصفهان بزرگترین تولید کننده کره داخلی است که سال گذشته بیش از ۷۵ میلیارد تومان کره تولید داخلی خود را فروخت و سال جاری با توجه به افزایش تقاضا برای کره تولید داخل و ظرفیت خالی موجود ، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کره خواهد فروخت .

امسال با حذف ارز دولتی برای واردات کره و افزایش قیمت آن در بازار داخل ، سود خیلی خوبی در انتظار تولیدکنندگان کره داخلی است .


 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
تبریک خدمت دوستان سهامدار

گزارش بسیار خوب ۱۲ ماهه سال ۹۷ غشصفا منتشر شد :

۱۵۶ درصد افزایش سود هر سهم با سرمایه برابر نسبت به سال ۹۶


افزایش ۷۴ درصدی فروش در سال گذشته ، منجر به افزایش ۱۵۶ درصدی سود شرکت و تحقق سود ۱۲۱ تومانی به ازای هر سهم شد .

با توجه به روند افزایشی فروش شرکت که به دلیل افزایش ظرفیت تولید ۸۰ درصدی که سه ماه پیش عملیاتی و نهایی شد و افزایش ۱۰۵ درصدی فروش فروردین ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته را باعث گردید ، پیش بینی می گردد روند تصاعدی افزایش سود در سال جاری نیز ادامه یابد و سود هر سهم به ۳۰۰ تومان افزایش یابد .

از طرفی حذف یارانه واردات کره خارجی ، لااقل ۱۰۰ تومان سود شرکت را افزایش می دهد که تحلیل آن در پستهای قبلی آورده شد .

ضمن اینکه امسال صادرات انبوه به روسیه و سایر کشورهای اوراسیا و ه‍مچنین مالزی نیز آغاز خواهد شد که بسته به میزان صادرات ، سود بسیار خوبی نصیب شرکت خواهد گردید .
 
آخرین ویرایش:

rassa

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان با پوزش چند سئوال 1- چرا در گزارشهای غشصفا و غفارس اثری از فروش ارزی نیست و اگر مابه ازای ریالی گرفته اند به چه قیمتی؟ 2- این فردی که در غشصفا دو روز است در کف فروشنده است و از قرار زیاد هم دارد کیست؟ 3- سهام جایزه غشصفا و غفارس به کسی اضافه شده؟
 

amir8118

Very Good Member
کاربر فعال
یک_دزدی صنایع شیر
دو_نمیدونم از گزارش خوشش نیومده
سه_خیر
 
آخرین ویرایش:

abdban

Very Good Member
کاربر فعال
فروشنده یک بنده خدایی ه که از جو کلی بازار ترسیده. زیاد هم داره

پ.ن : گزارش با وجود ابهام هایی که داره و ایشالله برطرف خواهد شد هنوز خوب ه
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان با پوزش چند سئوال 1- چرا در گزارشهای غشصفا و غفارس اثری از فروش ارزی نیست و اگر مابه ازای ریالی گرفته اند به چه قیمتی؟ 2- این فردی که در غشصفا دو روز است در کف فروشنده است و از قرار زیاد هم دارد کیست؟ 3- سهام جایزه غشصفا و غفارس به کسی اضافه شده؟
عرض سلام

در خصوص نحوه ثبت مالی نرخ های فروش صادراتی ، از چند کانال در حال پیگیری هستیم .
 

rassa

Very Good Member
کاربر فعال
عرض سلام

در خصوص نحوه ثبت مالی نرخ های فروش صادراتی ، از چند کانال در حال پیگیری هستیم .
با تشکر از جنابعالی که زحمات بچه ها ی خرده سهامدار بر دوش شماست. در مورد فرد فروشنده چند روز اخیر هم که با کد به کد کردن 300 تایی امروز حقوقی مشخص شد که هدف چه بود. از فردا بازی بر عکس می شود و سروکله خریدارها پیدا می شود .
 

abdban

Very Good Member
کاربر فعال
سلام. نه عزیز فروشنده دیروز رو من میدونم کیه فقط از منفی بازار ترسیده بود و حدود ۴٠٠ هزار تا دیگه هم داره. ایشالله زودتر باقی مانده ش رو هم بفروشه
 

MILAD3100

Very Good Member
کاربر فعال
کد خبر 50156
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۱۱:۰۶:۰۹
بررسی وضعیت سودآوری غشصفا در سال 97
سود غشصفها در سال 97 بیش از 150 درصد افزایش یافت
شیر پاستوریزه پگاه اصفهان در سال مالی 97 مبلغ 451 میلیارد تومان درآمد ساحته است که از این میزان درآمد مبلغ 33 میلیارد تومان سود عملیاتی و 28 میلیارد تومان سود خالص و هزار و 375 ریال سود خالص به ازای هر سهم شناسایی کرده است که سود خالص هر سهم غشصفا 155 درصد رشد یافت


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی روند درآمد عملیاتی شیر پاستوریزه پگاه اصفهان نشان می‌دهد از سال 1393 تا 1396 شاهد رشد 19 درصدی طی چهار سال اخیر بوده‌ایم اما در عملکرد سال 97 شاهد افزایش قابل توجه درآمد عملیاتی به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات بوده‌ایم. درآمد عملیاتی غشصفا در سال مالی 97 نسبت به دوره مالی قبل بیش از 74 درصد رشد داشته است. بنابراین با توجه به رشد 19 درصدی درآمد عملیاتی طی چهار سال، رشد 74 درصدی طی یک سال بسیار چشمگیر و قابل توجه می‌باشد.


سود خالص غشصفا 154 درصد رشد داشته است

همچنین مقایسه روند سود عملیاتی و سود خالص شرکت نیز نشان می‌دهد طی سال‌های 1393 تا 1396 سود عملیاتی و سود خالص شرکت همواره در یک دامنه مشخص قرار داشته و از آن فراتر نیز نرفته است و سود عملیاتی زیر سطح 20 میلیارد تومانی و سود خالص زیر سطح 15 میلیارد تومانی قرار داشته است که در سال 97 این روند شکسته شده و سود خالص به 33 میلیارد تومان و سود عملیاتی به 28 میلیارد تومان رسیده است. سود عملیاتی غشصفا 100 درصد و سود خالص شرکت بیش از 154 درصد نسبت به سال مالی 96 رشد داشته است.
سود خالص هر سهم غشصفا به هزار و 375 ریال رسید

روند شناسایی سود خالص به ازای هر سهم در غشصفا نشان می‌دهد که سود خالص هر سهم در سال 93 مبلغ هزار و 138 ریال بوده که در سال 94 کاهش یافته است اما این میزان با یک روند صعودی ضعیف در سال 96 به 538 ریال رسیده است و در سال مالی 97 با یک رشد قابل توجه به هزار و 375 ریال در هر سهم رسیده است. مقایسه سود خالص هر سهم غشصفا در سال 97 رشد 155 درصد داشته است.

بنابراین در سال 97 شاهد افزایش سطح درآمد عملیاتی و سود خالص و در نتیحه سود خالص به ازای هر سهم بوده‌ایم که به دلیل تغییر در مقدار فروش و تغییر در نرخ فروش محصولات شرکت می‌باشد.

مقدار تولید غشصفا از 75 هزار و 672 تن در سال 96 با رشد 13 درصدی به 86 هزار تن در سال 97 رسیده است. همچنین بررسی نرخ فروش محصولات شرکت نشان می‌دهد نرخ فروش همه محصولات شرکت در سال 97 رشد داشته است به جز نرخ فروش شیر خشک کارمزدی که سه درصد کاهش یافته است. حجم مقدار فروش شیر خشک کارمزدی نزدیک به یک درصد از حجم فروش شرکت را تشکیل می‌دهد. بنابراین با توجه به تغییرات در نرخ فروش محصولات که در سال 97 شکل گرفته است احتمال افزایش نرخ فروش محصولات کم می‌باشد و شرکت برای افزایش درآمد شرکت بایستی مقدار فروش خود را افزایش دهد.
 

behzadbonyasi

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
6 پیشنهاد ارزی اتاق بازرگانی ایران به رئیس کل بانک مرکزی
چهارشنبه ، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸-۱۶:۳۵به دنبال دیدار اخیر رئیس کل بانک مرکزی و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، رئیس این اتاق طی نامه‌ای، پیشنهاداتی را به منظور اصلاح سیاست‌های ارزی ارائه کرد.

به گزارش لایودیتا به نقل از تسنیم، پس از برگزاری نشست هیات رئیسه اتاق ایران با رئیس‌کل بانک مرکزی در نخستین روز از هفته جاری (21 اردیبهشت) با هدف بررسی مسائل ارزی کشور، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با ارسال نامه‌ای خطاب به عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی، 6 پیشنهاد اتاق ایران برای اصلاح سیاست‌های ارزی کشور در حوزه صادرات غیرنفتی را ارائه داده است.
در نشست هیات رئیسه اتاق ایران با رئیس‌کل بانک مرکزی، وضعیت ارز 4200 تومانی، رسیدگی به وضعیت ممنوعیت‌های صادراتی و وارداتی و تجدیدنظر در مورد دریافت تعهدهای ارزی از صادرکنندگان بررسی شده بود.
در نامه فعلی شافعی پیشنهاد شده است: مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان به روش‌های موردقبول بانک مرکزی تا پایان شهریورماه 98 تمدید شود و پس‌ از آن بانک مرکزی فهرست صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی نکرده‌اند را جهت اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کند.
همچنین در این نامه با اشاره به مهلت 30 روزه استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده، درخواست شده است بانک مرکزی با اعلام ماهانه رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان به سازمان امور مالیاتی، زمینه بازپرداخت مالیات ارزش‌افزوده به صادرکنندگان رفع تعهد کرده را فراهم کند.
از دیگر پیشنهادات اتاق ایران، کاهش کفایت برگشت ارزش پروانه‌های صادراتی با توجه به هزینه‌های تحمیلی ناشی از تحریم‌های اقتصادی و همچنین قیمت‌های غیرواقعی پایه صادراتی در بسیاری از کالاهاست.
همچنین پیشنهاد شده مهلت بازگشت ارزهای صادراتی از سه ماه فعلی به 6 ماه (برای اقلام کشاورزی)، 9 ماه (برای سایر گروه‌های کالایی)، 12 ماه (برای فرش و صنایع‌دستی) و یک سال از زمان ارائه صورت‌وضعیت برای صادرات خدمات فنی و مهندسی تغییر کند و برای صادرکنندگانی که زودتر از موعد مقرر نسبت به برگشت ارزهای صادراتی خود اقدام کنند، مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.
آخرین پیشنهاد اتاق ایران برای اصلاح سیاست‌های ارزی نیز به بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشورهای عراق و افغانستان است که بر اساس آن درخواست شده صادرات انجام شده به این کشورها با مشورت اتاق ایران تعیین تکلیف شود و بانک مرکزی فهرست صرافی‌های مجاز موردنظر خود در کشورهای ایران، عراق و افغانستان را برای نقل‌وانتقال ارز به اتاق ایران معرفی کند.
متن کامل نامه غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی به این شرح است:
جناب آقای دکتر همتی
رئیس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
باسلام
احتراماً، ضمن اظهار امتنان از اهتمام حضرت‌عالی به تعامل و همکاری مثبت با بخش خصوصی در اصلاح سیاست‌های ارزی کشور و پیرو جلسه منعقده در تاریخ 21/2/1398 در محل اتاق ایران و با توجه به تفاهمات انجام شده، موارد پیشنهادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران جهت بازبینی سیاست‌های ارزی کشور در حوزه صادرات غیرنفتی به شرح زیر تقدیم می‌گردد:
1- با توجه به مشکلات موجود و بخشنامه‌های متعدد در سال 1397، امکان رفع تعهد ارزی برای کلیه کالاهای صادراتی به روش‌های موردقبول بانک مرکزی خصوصاً از طریق واردات در مقابل صادرات خود یا واگذاری به سایر واردکنندگان به‌استثناء محصولات پتروشیمی و میعانات گازی به مدت 6 ماه تا پایان شهریور سال 1398 تمدید شود. لذا صادرکنندگانی که در بازه زمانی موصوف نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام کنند، تعهدات قانونی خود را ایفاء کرده‌اند.
2- با عنایت به تفویض اختیار شورای عالی اقتصادی سران قوا به بانک مرکزی مبنی بر احراز بازگشت ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی کشور، پیشنهاد می‌شود بانک مرکزی با رعایت بند فوق فهرست صادرکنندگانی را که رفع تعهد ارزی (به‌صورت کامل و یا بخشی) نکرده‌اند، به سازمان امور مالیاتی کشور جهت اخذ مالیات ارسال کند. شایان‌ذکر است، محرومیت صادرکنندگان از معافیت‌های مالیاتی منوط به اعلام بانک مرکزی مبنی بر عدم رفع تعهد ارزی و متناسب با آن در نظر گرفته شود.
3- سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه اخیر خود استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان را منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات کرده است که برخلاف قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور است. شایان‌ذکر است که در بخشنامه یاد شده رعایت ماده 34 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تأکید شده است و مهلت استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده حداکثر 30 روز تعیین شده است. بدین ترتیب، با توجه به مهلت برگشت ارز ظرف مدت 3 ماه، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده در خوش‌بینانه‌ترین حالت 4 ماه زمان خواهد برد. خواهشمند است با اعلام ماهانه رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان به سازمان امور مالیاتی زمینه بازپرداخت مالیات ارزش‌افزوده به صادرکنندگان رفع تعهد نموده را فراهم نمایید.
4- با توجه به هزینه‌های تحمیلی ناشی از تحریم‌های اقتصادی و همچنین قیمت‌های غیرواقعی پایه صادراتی در بسیاری از کالاها، از تاریخ 22/1/1397:
الف- کفایت برگشت 85 درصد ارزش پروانه‌های صادراتی گروه کالایی پتروشیمی و فلزات رنگین (که دارای قیمت جهانی و بورسی هستند)؛
ب- کفایت برگشت 70 درصد ارزش پروانه‌های صادراتی سایر کالاها.
5- با عنایت به دغدغه صادرکنندگان جهت بازگشت ارزهای صادراتی ظرف مدت 3 ماه و با توجه به سخت‌تر شدن تحریم‌های اقتصادی، پیشنهاد می‌شود که مدت‌زمان موصوف به بازه‌های زمانی 6 ماهه (برای اقلام کشاورزی)، 9 ماهه (برای سایر گروه‌های کالایی)، 12 ماهه (برای فرش و صنایع‌دستی) و برای صادرات خدمات فنی و مهندسی یک سال از زمان ارائه صورت‌وضعیت تغییر یابد. ضمناً برای صادرکنندگانی که زود از موعد مقرر نسبت به برگشت ارزهای صادراتی خود به چرخه اقتصادی کشور اقدام می‌نمایند مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.
6- صادرکنندگان به عراق و افغانستان تا تاریخ 16/5/1397 مشمول تسویه ریالی با ارائه اسناد مثبته هستند. همچنین، صادرات انجام شده به کشورهای موصوف از تاریخ مذکور تاکنون با مشورت اتاق ایران تعیین تکلیف شود. لذا، مقتضی است که بانک مرکزی فهرست صرافی‌های مجاز موردنظر خود در کشورهای ایران، عراق و افغانستان را جهت نقل‌وانتقال ارز با این دو کشور به اتاق ایران معرفی کند.
 

MILAD3100

Very Good Member
کاربر فعال
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۰۸:۳۳:۰۴

بااقتصاد عملکرد شرکت‌های لبنی در سال 97 را بررسی می‌کند

غشصفا و غگلپا بالاترین سود را در گروه لبنی کسب کردند

بررسی و مقایسه عملکرد شرکت‌های گروه لبنی در سال 97 نشان می‌دهد، غشصفا و غگلپا بهترین عملکرد را از نظر سودآوری و نسبت‌های عملکردی داشته‌اند.


غشصفا بالاترین درآمد عملیاتی را ساخته است
به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی و مقایسه صورت‌های مالی شرکت‌های لبنی (شرکت‌هایی که صورت مالی سال 97 را منتشر نمودند) نشان می‌دهد غشصفا بالاترین درآمد و غشاذر کمترین درآمد را در سال مالی 97 ساخته‌اند. مقایسه عملکرد 97 شرکت‌های لبنی در مقایسه با عملکرد سال 96 نشان می‌دهد غشصفا بیشترین درصد تغییر را در درآمد داشته است. درآمد غشصفا از 259 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 74 درصدی به 451 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است. همچنین غپاذر کمترین درصد افزایش در درآمد را رقم زده است. درآمد غپاذر از 256 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 27 درصدی به 325 میلیارد تومان رسیده است.

غگلپا بالاترین سود را برای هر سهم شناسایی کرد
مقایسه سود خالص شرکت‌های لبنی نشان می‌دهد برخلاف درآمدهای عملیاتی، غلگلپا بالاترین سود خالص را برای هر سهم شناسایی و غشاذر کمترین سود را برای هر سهم شناسایی کرده است. غگلپا برای هر سهم سود خالص هزار و 605 ریالی شناسایی کرده است و غشاذر برای هر سهم سود 92 ریالی شناسایی کرده است. اما غشصفا با رشد 156 درصدی بیشترین رشد را در شناسایی سود برای هر سهم داشته است. سود هر سهم غشصفا از 538 ریال در سال 96 با رشد 156 درصدی (837) به هزار و 375 ریال در سال 97 رسیده است.

حاشیه سود غگلپا سه درصد کاهش یافته است
برای سنجش عملکرد سودآوری به نظر می‌رسد می‌توان به نسبت حاشیه سود خالص شرکت‌ها تکیه بیشتری داشت و بررسی این نسبت در شرکت‌های لبنی نشان می‌دهد با حاشیه سود خالص 8 درصدی، غگلپا بالاترین نسبت حاشیه سود خالص را به خود اختصاص داده است و غپاذر با حاشیه سد خالص 2 درصدی کمترین میزان حاشیه سود خالص را داشته است. حاشیه سود خالص 8 درصدی غگلپا نشان می‌دهد هشت درصد از درآمد عملیاتی شرکت سود خالص می‌باشد. البته حاشیه سود خالص غگلپا در سال 97 نسبت به سال مالی 96 کاهشی بوده است. چراکه حاشیه سود غگلپا از 11 درصد در سال 96 با کاهش 3 درصدی به 8 درصد در سال 97 رسیده است. اما در این میان حاشیه سود غشصفا با رشد 2 درصدی از 4 درصد در سال 96 به 6 درصد در سال 97 رسیده است.

بازده دارایی گروه لبنی در سال 97 منفی بوده است
بررسی سودآوری و نسبت‌های سودآوری نشان می‌دهد غگلپا و غشصفا بهترین عملکرد را در گروه لبنی داشته‌اند و بررسی نسبت‌های عملکردی تایید کننده این موضوع می‌باشد. میانگین بازده دارایی گروه لبنی در سال 97 منفی یک درصد بوده است. اما مقایسه بازده دارایی شرکت‌های لبنی نشان می‌دهد، غگلپا با 21درصد، بالاترین میزان بازده دارایی را به خود اختصاص داده است و غشصفا در رتبه دوم قرار دارد. غشاذر با بازده 5 درصدی دارایی‌ها کمترین میزان بازده دارایی‌ها را در سال 97 داشته است. بازده دارایی غشصفا با افزایش شش درصدی در سال 97 نسبت به سال 96 بالاترین رشد را در گروه لبنی داشته است. اما بازده دارایی غگلپا که بالاترین بازده دارایی گروه لبنی بوده، نسبت به سال 96، کاهش 8 درصدی داشته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفته علی‌رغم عمکلرد بهینه غگلپا در سال 97 در گروه لبنی، عملکرد شرکت و سودآوری غگلپا نسبت به سال 96 روند کاهشی داشته است.
 

amir8118

Very Good Member
کاربر فعال
به نظر دیگه نباید به سودآوری از بابت تسعیر ارزی غشصفا امیدی داشت حسابداری شده اومد و خبری نشد
 
  • Like
Reactions: msa

msa

Very Good Member
کاربر فعال
به نظر دیگه نباید به سودآوری از بابت تسعیر ارزی غشصفا امیدی داشت حسابداری شده اومد و خبری نشد


شرکت شیر پگاه اصفهان پس از ده سال کسب عنوان صادرکننده نمونه ، موفق به کسب عنوان صادرکننده ممتاز نیز گردید.

شماره روزنامه: ۴۵۲۸

تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۱۱/۱
شماره خبر: ۳۴۸۸۳۷۲


صدور ۲۴ میلیون دلار محصولات پگاه اصفهان در ۱۰ ماه گذشته

دنیای اقتصاد- اصفهان : مدیرعامل کارخانه شیر پگاه اصفهان گفت: این کارخانه از سال ۸۷ تا ۹۷ طی ۱۰سال صادرکننده نمونه استان معرفی شد و درسال جاری نیز فعال در حوزه صنایع لبنی، صادرکننده ممتاز استان اصفهان انتخاب شده است.

عبدالله قدوسی با اشاره به موفقیت کارخانه شیر پگاه اصفهان در زمینه صادرات تصریح کرد :

میزان صادرات این واحد تولیدی طی ۱۰ماه گذشته در مجموع ۲۴ میلیون دلار شامل ۱۰ هزار تن بوده است که معادل ۸۳۰ میلیارد ریال است.

وی گفت: کارخانه شیر پگاه اصفهان در سال ۹۷ در کیفیت، واحد نمونه ملی برگزیده شده وهمواره در رعایت استانداردها و برقراری تعادل در قیمت محصولات لبنی با سیاست‌های دولت همراه بوده است.

مدیرعامل این کارخانه خاطرنشان کرد:

صادرات محصولات پگاه اصفهان اکنون به کشورهای روسیه، افغانستان، عراق و آسیای‌میانه انجام می‌شود.


قدوسی با اشاره به برنامه‌های صادراتی کارخانه شیر پگاه اصفهان در سال آینده ادامه داد: این کارخانه رشد ۲۰ درصدی صادرات محصولات خود را برای سال آینده در دستور کار قرار داده است و باهدف توسعه صادرات برای تولید محصولات جدید برنامه ریزی می‌کند.

وی گفت: شیرپگاه اصفهان با افتتاح خط تولید جدید، وابستگی به کشورهای خارجی را کاهش داده است و با راه‌اندازی خطوط جدید ۴۰ تا ۸۰ درصد افزایش ظرفیت در تولید برخی محصولات ایجاد شده است.

قدوسی ادامه داد: با افتتاح خط تولید جدید کارخانه، محصولاتی همچون پودر زعفرانی، پنیرخامه‌ای و محصولات استریل در بازار داخل و خارج عرضه شده است.

او ادامه داد: قیمت‌گذاری محصولات پگاه اصفهان در گذشته براساس سیاست‌های دولت انجام شده و از این پس نیز روال بــه همیـن صورت خواهد بود. مدیرعامل کارخانه شیر پگاه اصفهان با اشاره به بخشنامه‌هایی همچون بازگشت نرخ ارز صادراتی به منزله مهم ترین مانع بخش تولید در حوزه صنایع لبنی اظهار کرد: تولید‌کنندگان به عراق و افغانستان صادرات ریالی انجام می‌دهند، اما دولت از صادرکنندگان دلار طلب می‌کند که این مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کند.


طبق مصاحبه مدیر عامل پگاه اصفهان با روزنامه دنیای اقتصاد که در پست بالایی آمده ، غشصفا تا برج ۱۰ سال گذشته ۲۴ میلیون دلار صادرات داشته ( تا پایان ۹۷ به ۳۰ میلیون دلار قاعدتا رسیده است ) و بر همین اساس پگاه اصفهان به عنوان صادرکننده ممتاز ملی و استانی برگزیده شده است .

سود اصلی صادرات غشصفا به شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران که متولی صادرات شرکت است منتقل می شود و در صورتهای مالی غشصفا صادرات را به صورت ریالی و مبنای ۴۲۰۰ ثبت نموده اند .

البته در صورتهای مالی ۱۲ ماهه ۹۷ ، صادرات ۶ ماهه دوم را به صورت فروش ریالی و داخلی ثبت کرده اند به همین دلیل است که همان مبلغ صادرات ۴۴ میلیارد تومان ۶ ماهه نخست برای صادرات ۱۲ ماهه ثبت شده است .

در واقع برای فرار از پاسخگویی برای نرخ های فروش صادراتی ، صادرات ۶ ماهه دوم را به عنوان فروش داخلی به شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران ( که متولی صادرات است ) لحاظ کرده اند .

به هر ما باز هم پیگیر مجدانه این تخلف بزرگ مدیران صنایع شیر ایران هستیم زیرا که اگر صادرات ۳۰ میلیون دلاری سالانه شرکت در حسابهای خود شرکت ثبت شود ، سود هر سهم غشصفا ( eps ) لااقل ۴۰۰ تومان افزایش می یابد .

خوشبختانه مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی که صاحب اصلی شرکتهای گروه پگاه است و چند هفته پیش به این سمت منصوب شده است به شدت پیگیر فساد و تخلفات زیر مجموعه خود از جمله صنایع شیر ایران است و ما این تخلف آشکار را به اطلاع ایشان رسانده ایم .

اطمینان داشته باشید در آینده نزدیک عزل و نصب های مهمی در مجموعه صنایع شیر ایران رقم خواهد خورد و سود قابل ملاحظه صادرات غشصفا به سهامداران خود شرکت خواهد رسید .


 
آخرین ویرایش:

msa

Very Good Member
کاربر فعال
برکناری مدیرعامل نیم میلیاردی

«سیدمیعاد صالحی» مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری، در ادامه روند فسادستیزی و شفافیت در این صندوق، هفته گذشته، «ولی آذروش»، مدیرعامل نجومی‌بگیر هلدینگ آتیه صبا را برکنار کرد.

هرچند «صالحی» در توییت خود اعلام کرده که این مدیر متخلف بیش از ۳۰ میلیون دریافتی خالص ماهانه داشته است اما طبق برخی گزارشات رسانه‌ای شده، رقم دریافتی خالص آذروش چیزی نزدیک به ۴۰ میلیون تومان بوده است.

«ولی آذروش»، از نمایندگان دوره ششم و هفتم مجلس، اسفند ۹۵ بعنوان مدیرعامل شرکت آتیه صبا منصوب شده بود.مشاهده پیوست 51043

دوستان سهامدار ؛ خبر بالا را جدی بگیرید


به زودی تغییرات مدیریتی به زیر مجموعه های پایین تر صندوق بازنشستگی از جمله صنایع شیر ایران که دست در جیب شرکتهای پگاه از جمله غشصفا کرده است ، نیز خواهد رسید ....
 

amir8118

Very Good Member
کاربر فعال
دورود بر msaعزیز
پیشنهاد بنده اینه که در صورت صلاحدید جنابعالی متنی اعتراضی نسبت به این تخلفات غشصفا تهیه کنید و سهامداران جداگانه به مدیر عامل جدید صندوق ارسال کنند. چند روزی تا مجمع زمان داریم اگر امروز این کار انجام بشه خیلی بهتر خواهد بود.من با وضعیت موجود امیدی به اصلاح این فرایند حسابسازی ندارم حتی برای سالهای اینده.مبلغی که از این حسابسازی ها به جیب میزنند اونقدری هست که پی اخراج و عواقب ناشی از اونو به تن بمالند.در این برهه تنها میشه به روشی که جناب صالحی در پیش گرفتن امیدوار بود و باتوجه به گستردگی و حجم کاری که دارند ما باید سعی کنیم ایشان را از این تخلف هرچه زودتر مطلع کنیم در غیر اینصورت همانطور که گفتم باید بسوزیم و بسازیم.این ای پی اس اعلامی 97 حداقل ای پی اس اعلامی 96 باید می بود
 
بالا