غشصفا ( شیر پاستوریزه پگاه اصفهان )

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
۱۳۹۷/۱۲/۱۸

گروه تحلیلی "با اقتصاد"، "سهامدار" و "بورس فوری" بررسی می کند

محصولات غذایی صنعتی وابسته به معیشت

هفته نامه سهامدار در جدیدترین شماره خود به بررسی جامع گروه محصولات غذایی پرداخته است؛ در ادامه بخش "بنیادی" آن آورده شده است.

در میان صنایع فعال در بازار سرمایه تعداد اندک و انگشت‌شماری از آن‌ها هستند که روند درآمدی و سودسازی آن‌ها وابستگی شدید به اتفاقات خارجی نداشته باشد چرا که بیش از 80 درصد از بازار سرمایه را صنایع معدنی فلزی و نفتی تشکیل داده‌اند که ارتباط مستقیمی با وضعیت بازارهای بین‌المللی دارند.

گروه محصولات غذایی جزء آن دسته محسوب می‌شوند که به سبب ظرفیت‌های بالقوه و گره‌خوردن معیشت افراد یک جامعه همواره به فعالیت می‌پردازند و رویدادهای مرتبط با سطح بین‌الملل تاثیرپذیری زیادی بر روی آن‌ها نخواهد داشت. از طرفی ورود شرکت‌های این گروه به بازار بورس سبب می‌شود تا این شرکت‌ها همواره برای حفظ استانداردهای خود تلاش نمایند.


شرکت‌های تولیدکننده لبنیات


بیشترین حجم گروه مواد غذایی را شرکت‌های لبنی تشکیل می‌دهند که به استثنای لبنیات پاستوریزه پاک(غپاک) و کالبر(غالبر) مابقی از زیرمجموعه‌های صنایع شیر ایران به شمار می‌روند که عبارتند از:

شیر پاستوریزه‌ پگاه‌ آذربایجان‌ شرقی (غپاذر) ، پگاه‌ آذربایجان‌ غربی (غشاذر) ، پگاه‌ گلپایگان (غگلپا) ، پگاه‌ خراسان(غشان) ، پگاه‌اصفهان (غشصفا) ، پگاه‌ گلستان (غگلستا) و پگاه‌ فارس(غفارس ).

تنوع محصول شرکت‌های لبنی بر پایه شیر استوار است و جهت‌ اصلی قیمت محصولات لبنی به نرخ خرید شیر خام وابسته بوده و تغییر قیمت این محصول بر هزینه این شرکت‌ها اثرگذار است.

طی نیمسال دوم سال جاری شرکت‌های لبنی به واسطه افزایش نرخ خرید شیر خام، نرخ فروش محصولات خود را افزایش دادند؛ نرخ فروش شیر و انواع پنیر در 10 شرکت لبنی مورد بررسی به خوبی افزایش نرخ فروش در شش ماه دوم سال جاری نشان می‌دهد.


مهم‌ترین ریسکی که شرکت‌های لبنی را تهدید می‌کند، افزایش نرخ خرید شیرخام و عدم تغییر نرخ فروش محصولات می‌باشد. اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مهم‌ترین فرصت و چشم‌اندازی که برای شرکت‌های لبنیاتی و به طور کلی صنایع غذایی وجود دارد، وابستگی کم این شرکت‌ها به کشورهای خارجی می‌باشد از این رو تأثیر بسیار کمی را از شرایط تحریمی به صورت مستقیم می‌گیرند.

روند سودسازی شرکت‌های لبنی بر اساس آخرین صورت‌های مالی که مربوط به دوره 9 ماه منتهی به پایان آذر می‌باشد به شرح ذیل است :


 

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
پیغام های ناظر بازار

وقفه معاملاتي نماد (غشصفا1) به علت تغييرات بيش از 20 درصدي قيمت 97/12/19 10:00

به اطلاع مي رساند نماد معاملاتي شركت شيرپاستوريزه‌پگاه‌اصفهان‌ (غشصفا1) با توجه به تغييرات بيش از 20 درصدي قيمت سهام، به مدت 60 دقيقه در وضعيت سفارش گيري قرار مي گيرد و سپس معاملات در دامنه نوسان فعلي ادامه خواهد يافت. ضروري است سرمايه گذاران محترم علاوه بر توجه به اين موضوع، اطلاعات منتشره شده بر روي تارنماي كدال (codal.ir) و ساير عوامل موثر بر قيمت سهام را در تصميم گيري هاي خود لحاظ نمايند. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران
 

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
به گفته قاضی مسعودی‌مقام، قاضی، بدهی پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی، شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو است؛ یعنی سه برابر بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت

دلارهاى صادراتى غشصفا رو دادين بازرگانى صنايع شير تا عين بازرگانى پتروشيمى , يه مرجان شيخ الاسلامى مترسك كنين و به اسم اون بالا بكشين ؟
تا ما هستيم طبق قانون ١٥٩ تجارت اين اجازه را نخواهيم داد كه ارز صادراتى غشصفا را در ٤٢٠٠ تسعير كنيد

سود امسال غشصفا ١٠٠+١٠٠+١٠٠+... تومن

يك ريال از حق سهامداريمون عقب نميشينيم و عين اون بلوايى كه تو ساختمون صنايع شير ايران كرديم و همتون جفت كرده بودين پوسستتون تو بازرسى كل كشور ميكنيم
حالا ببينين

يه شركت بورسى بود سالهاى ٨٠ با هيأت مديرش اشنايى داشتيم
اسم شركت نميبرم يه سهامدار عمده حقيقى بالاى ٥٠٪؜ داشت و دوتا بلوك هم سپه و ونيكى داشتن

يه شركت بسته بندى سهامدار عمده حقيقى تأسيس كرده بود كه اكثر سود شركت طبق قرارداد به اون شركت منتقل ميشد
و نهايتا توى شركت اصلى چيزى نميموند
اونزمان من ميفهميدم لنگ كار كاهش حاشيه سود كجاست اما ميگفتم سهامدار عمده و هرچى تصويب كنه بقيه بايد تمكين كنن
تا اينكه بعدها فهميدم قانون ١٢٩ تجارت اين سوء استفاده رو پيشبينى كرده و براى همين تو معاملات درون گروهى غير مصوبه هيأت مديره اجازه سهامداران ذينفع هم لازمه
شكایت ما بابت خبط غشصفا در اين خصوص به بازرسی صنايع شير و حسابرس شركت انجام شده كه اينها در صورتهاى مالى ارز را در ٤٢٠٠ تسعير كرده اند بدون اجازه ما


بنابراين خاطرتون جمع باشه كه تا شما سهامداران جزء اجازه ندين اينها نميتونن دلارهاى صادراتى رو بدن شركت بازرگانى
حتى يكدونه از سهماتون با p/e حدود ٢و٣ در قيمتهاى كنونى نفروشينآخرین خبر داغ امروز هم این است :رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

انتصابات عجیب در زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری


برکناری یکباره ۱۵ مدیر در مجموعه شیر پگاه +اسناد


https://www.rouydad24.ir/fa/news/167978/انتصابات-عجیب-در-زیرمجموعه-صندوق-بازنشستگی-کشوری-برکناری-یکباره-۱۵-مدیر-در-مجموعه-شیر-پگاه-اسناد
 
آخرین ویرایش:

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
صدور ۲۴ میلیون دلار محصولات پگاه اصفهان در ۱۰ ماه گذشته

شماره روزنامه: ۴۵۲۸

تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۱۱/۱
شماره خبر: ۳۴۸۸۳۷۲


دنیای اقتصاد- اصفهان : مدیرعامل کارخانه شیر پگاه اصفهان گفت: این کارخانه از سال ۸۷ تا ۹۷ طی ۱۰سال صادرکننده نمونه استان معرفی شد و درسال جاری نیز فعال در حوزه صنایع لبنی، صادرکننده ممتاز استان اصفهان انتخاب شده است.

عبدالله قدوسی با اشاره به موفقیت کارخانه شیر پگاه اصفهان در زمینه صادرات تصریح کرد :

میزان صادرات این واحد تولیدی طی ۱۰ماه گذشته در مجموع ۲۴ میلیون دلار شامل ۱۰ هزار تن بوده است که معادل ۸۳۰ میلیارد ریال است.

وی گفت: کارخانه شیر پگاه اصفهان در سال ۹۷ در کیفیت، واحد نمونه ملی برگزیده شده وهمواره در رعایت استانداردها و برقراری تعادل در قیمت محصولات لبنی با سیاست‌های دولت همراه بوده است.

مدیرعامل این کارخانه خاطرنشان کرد:

صادرات محصولات پگاه اصفهان اکنون به کشورهای روسیه، افغانستان، عراق و آسیای‌میانه انجام می‌شود.


قدوسی با اشاره به برنامه‌های صادراتی کارخانه شیر پگاه اصفهان در سال آینده ادامه داد: این کارخانه رشد ۲۰ درصدی صادرات محصولات خود را برای سال آینده در دستور کار قرار داده است و باهدف توسعه صادرات برای تولید محصولات جدید برنامه ریزی می‌کند.

وی گفت: شیرپگاه اصفهان با افتتاح خط تولید جدید، وابستگی به کشورهای خارجی را کاهش داده است و با راه‌اندازی خطوط جدید ۴۰ تا ۸۰ درصد افزایش ظرفیت در تولید برخی محصولات ایجاد شده است.

قدوسی ادامه داد: با افتتاح خط تولید جدید کارخانه، محصولاتی همچون پودر زعفرانی، پنیرخامه‌ای و محصولات استریل در بازار داخل و خارج عرضه شده است.

او ادامه داد: قیمت‌گذاری محصولات پگاه اصفهان در گذشته براساس سیاست‌های دولت انجام شده و از این پس نیز روال بــه همیـن صورت خواهد بود. مدیرعامل کارخانه شیر پگاه اصفهان با اشاره به بخشنامه‌هایی همچون بازگشت نرخ ارز صادراتی به منزله مهم ترین مانع بخش تولید در حوزه صنایع لبنی اظهار کرد: تولید‌کنندگان به عراق و افغانستان صادرات ریالی انجام می‌دهند، اما دولت از صادرکنندگان دلار طلب می‌کند که این مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کند.


......................................................................................


تائید خبر مدیر عامل پگاه اصفهان در خصوص صادرات محصولات این شرکت به روسیه از سوی مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان :

طبق سایت گمرکی روسیه و همچنین گزارشات کدال ، فقط دو شرکت پگاه اصفهان و پگاه گلپایگان دارای کد مخصوص IR و مجوز رسمی صادرات به روسیه می باشند .


امیدوارم این خبر برکناری های امروز در مجموعه پگاه نهایتا به نفع سهامداران حقیقی تمام شود که البته طبق اخباری که رسیده بنده نسبت به این موضوع بسیار خوشبینم .

طبق مصاحبه مدیر عامل پگاه اصفهان که در بالا عنوان شده است ، غشصفا در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۴ میلیون دلار صادرات داشته است . ( به همین دلیل پگاه اصفهان امسال به عنوان صادرکننده نمونه ملی نیز انتخاب شد )

بر این اساس ، صادرات غشصفا در ۱۲ ماهه امسال به حدود ۳۰ میلیون دلار خواهد رسید که اگر بنا باشد سود حاصله از صادرات به خود شرکت پگاه اصفهان و سهامداران آن برسد و دست شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران ( که متولی صادرات گروه پگاه است ) از زیاده خواهی کوتاه گردد ، آن گاه سود واقعی هر سهم غشصفا بالای ۳۰۰ تومان است .

امیدوارم تغییر و تحولات گسترده که در مجموعه صنایع شیر ایران آغاز شده است ، باعث شفافیت مالی بیشتر و رسیدن حق به حقدار گردد .
 
آخرین ویرایش:

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
۱۶ اسفند ۱۳۹۷


وزیر تجارت عراق خبر داد :

افزایش حجم تجارت ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلارhttps://www.mehrnews.com/news/4561915/


عراق بزرگترین وارد کننده مواد غذایی و لبنی از ایران است .

با توجه به افزایش نرخ ارز ، شرکتهای صادراتی به عراق از جمله پگاه اصفهان که بیشترین مقدار صادرات به عراق را در گروه پگاه دارد ، شرایط بسیار مناسبی را در سال آینده خواهند داشت .
 

MILAD3100

Well-Known Member
کاربر فعال
کانال Tahlil-Gar.IR

#غشصفا:


سهم را در محدوده 1020 تومان سیگنال خرید دادیم .روند صعودی سهم آغاز شده است و تا زمانی که خط ترند نزولی شکسته نشود و یا سه روز متوالی منفی نشود،میتوان در سهم ماند. 

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
دورود بر دوستان

تو یکسال گذشته تقریبا 200 درصد رشد کرده (با 90 مجمع) باز هم حجم نمیخوره


باید بگم که msa ایولا داری(من این سهم را بواسطه وجود msa عزیز شناختم )سپاسگزارم از لطف جنابعالی و سایر دوستان


صف خرید غشصفا مبارک همه دوستان باد .


اگر در این سهم سودی کردید نتیجه صبر و حوصله و سهامداری خودتان بوده و قطعا لیاقت و شایستگی آن را داشتید و بنده کمترین نقش را داشتم .

در طی عمر فعالیت ۱۵ ساله بورسی خودم ، تاپیک غشصفا دومین تاپیکی بود که برای بحث اختصاصی در مورد تک سهم مربوطه توسط بنده در فروم تالار بورس ایجاد شد .

اولین تاپیکی که ایجاد کردم تاپیک کاشی حافظ بود و آن زمان سهم در محدوده ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومان در نوسان بود :

https://forum.talarebourse.com/threads/کحافظ-کاشي-و-سراميک-حافظ.158660/


در تاپیک کحافظ عرض شد که هدف قیمتی آن ۸۰۰ تومان است :

https://forum.talarebourse.com/threads/کحافظ-کاشي-و-سراميک-حافظ.158660/page-2#post-1706442

که خدا را شکر کحافظ در بازه زمانی ۳ ساله از محدوده ۱۰۰ و ۱۲۰ تومان ، با صف خرید تا ۹۵۰ تومان هم رفت .

الان هم خدمت دوستان سهامدار عارضم که هدف قیمتی غشصفا محدوده ۴ هزار تا ۵ هزار تومان تا یکی دو سال آینده می باشد .

نقطه عطف بازدهی غشصفا در سال آینده می باشد که دلایل آن همراه با عوامل بنیادی سهم در صفحات قبلی این تاپیک توضیح داده شد .

سودهای شیرین در بورس در سایه تجزیه و تحلیل و سهامداری بلند مدت به دست می آیند ......

موفق باشید
 

MILAD3100

Well-Known Member
کاربر فعال
دورود بر دوستان

تو یکسال گذشته تقریبا 200 درصد رشد کرده (با 90 مجمع) باز هم حجم نمیخوره


باید بگم که msa ایولا داری(من این سهم را بواسطه وجود msa عزیز شناختم )
همه ی فرمایشات مهندس msa عزیز کاملا درست بود
من هم به واسطه ایشون روی این سهم اومدم و فقط به گفته ایشون صبر کردم و به جو بازار توجه نکردم ... گرچه واسه من که عجولم خیلی سخت بود :D:D:D:D:D:D:D
تشکر می کنم از ایشون
 

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ وزیر تجارت عراق خبر داد :

افزایش حجم تجارت ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلارhttps://www.mehrnews.com/news/4561915/


عراق بزرگترین وارد کننده مواد غذایی و لبنی از ایران است .

با توجه به افزایش نرخ ارز ، شرکتهای صادراتی به عراق از جمله پگاه اصفهان که بیشترین مقدار صادرات به عراق را در گروه پگاه دارد ، شرایط بسیار مناسبی را در سال آینده خواهند داشت . 

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
تحلیلگر صادق توی این بازار حکم کیمیا داره. بنده هم بنوبه خودم از جناب msa تشکر می کنم. هرچند که در غگلپا سهامدارم ولی از تحلیلهای ایشان خیلی استفاده کردم.

این نظر لطف جنابعالی است و تشکر می کنم .

غگلپا حکم برادر غشصفا را دارد و هر دو از یک خانواده از استان صنعتی اصفهان هستند .

قبلا هم تاکید ویژه به سهامداری با غفارس ، غگلپا و غشصفا که تنها شرکتهای بورسی پگاه دارای کد مخصوص IR جهت صادرات به بازار بزرگ روسیه و سایر کشورهای اوراسیا می باشند نیز شد . ( فقط ۹ شرکت ایرانی موفق به دریافت مجوز صادرات به روسیه شدند )
 

msa

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز غفارس با صف خرید و مثبت ۵ بازگشایی شد و این مهمترین سیگنال مثبت برای دو سهم دیگر گروه که همانند غفارس دارای کد IR می باشند ، یعنی غشصفا و غگلپا بود .

با پیش بینی سود ۱۴۵ تومنی غشصفا برای امسال و p/e متوسط گروه لبنی ، قیمت غشصفا در حال حاضر باید بالای ۲۰۰۰ تومن باشد .

سال آینده ، سال شگفتی سازی غشصفا در افزایش فروش داخلی و صادراتی و سودآوری شرکت خواهد بود و استارت آن نیز از چند ماه پیش در رکورد شکنی هایی که غشصفا در گزارشات فروش ماهیانه روانه کدال کرد ، زده شده است .
 
بالا