غشصفا ( شیر پاستوریزه پگاه اصفهان )

msa

Very Good Member
کاربر فعال
تاریخچه و جایگاه شرکت :

شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان یکی از شرکتهای وابسته به شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) می باشد که با داشتن بیش از 55 سال سابقه و تجربه ، در شهر اصفهان و در صنعت تولید فرآورده های لبنی فعالیت می نماید .

این شرکت با ظرفیتی بالغ بر امکان تولید روزانه 487 تن فرآورده های شیری بیش از 170 نوع محصول را در انواع بسته بندی با نام های تجاری پگاه ، سلوی و سریر به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نماید و در بین 13 شرکت تولیدی وابسته به شرکت صنایع شیر ایران به لحاظ دریافت و فرآوری شیر خام جایگاه سوم را دارا می باشد.

مرکز اصلی شرکت در اصفهان و کارخانه آن در 5 کیلومتری جاده اصفهان - تهران واقع می باشد .مشخصات سهامداران :

سرمایه شرکت 84 میلیون سهم است که شرکت صنایع شیر ایران با در اختیار داشتن بیش از 55 درصد از سهام شرکت ، سهامدار عمده پگاه اصفهان است . شرکت ایثار اصفهان نیز 11 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد .

گفتنی است 65 درصد سهام شرکت صنایع شیر ایران متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری و 35 درصد آن نیز متعلق به توسعه صنایع بهشهر می باشد .
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
نکاتی برگرفته شده از گزارشات مالی و اخبار پیرامونی سهم مستعد رشد پگاه اصفهان (غشصفا) :تاریخچه شرکت:آدرس شرکت :املاک شرکت و ارزش آن در گزارش ترازنامه:
با توجه به برنامه شرکت جهت افزایش سرمایه 140 درصدی به احتمال قوی زمین مجاور پارکینگ کارخانه به متراژ 28 هزار متر ، یکی از گزینه های احتمالی فروش خواهد بود .

مدير مالي شرکت پگاه اصفهان در گفتگو با خبرنگار جهان اقتصاد :

با توجه به تغيير ترکيب هيات مديره جديد شرکت پگاه اصفهان تلاش مي شود تا بهمن ماه امسال موضوع افزايش سرمايه از مبلغ 84 ميليارد تومان فعلي به 200 ميليارد تومان از محل سود انباشته و منابع حاصل از فروش دارايي هاي ثابت شرکت هاي سرمايه پذير ،پيگيري و به راي مجمع سهامداران گذاشته شود.‏


http://www.jahaneghtesad.com/بازار-مالی/item/8892-در-گفتگو-با-مدير-مالي-شير-پگاه-اصفهان-‏-با-جنجال-پالم-تعديل-سود-سوزانده-شدسهم 27 درصدی صادرات از فروش شرکت در سال 92 :کسب رتبه اول صادرات در بین 16 شرکت مجموعه گروه پگاه در ایران در چندین سال متوالی :


واحد صــادرات شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان از سال 83 شروع به فعالیت نموده است. محصولات ارسالی این شرکت در حجم انبوه و مستمر به پنج کشور عراق ، افغانستان ، عربستان پاکستان و مالزی صورت می پذیرد.

روند شش سال اخیر صادرات صعودی و رو به افزایش بوده که با درایت مسئولین امر و پرسنل تلاشگر این شرکت با بهره گیری از فرصتهای صادراتی تحقق یافته است.درصد افزایش صادرات در سال 89 نسبت به 88 حدوداً به میزان 29% و افزایش صادرات در سال 90 نسبت به سال 89 بالغ بر 52% بوده است. صادرات پگاه اصفهان در بین شرکتهای گروه (16شرکت وابسته به صنایع شیر ایران) در سه سال اخیر دارای رتبه اول می باشد. 12% در سال 89 و 22% در سال90 سهم صادرات پگاه اصفهان از کل صادرات شرکتهای گروه است.

صادرات صنایع شیر ایران علاوه بر کشورهای فوق به کشورهای تاجیکستان ، آذربایجان ، قطر ، کویت ترکمنستان ، بحرین ، سوریه ، یمن ، اردن ، لبنان و کانادا میباشد.از مزایای صادرات و آثار مثبتی که بر اقتصاد این شرکت دارد میتوان به افزایش فروش ، معافیت مالیاتی محصولات صادراتی ، اخذ وامهای کم بهره ، کاهش هزینه های سربار و استهلاک و بهره گیری از ظرفیت خالی ماشین آلات اشاره کرد. همچنین صادرات باعث معرفی این شرکت در کشورها میباشد و این امر باعث تلاش مجدانه جهت بهبود کیفیت محصولات هم سطح بازارهای جهانی و کاهش بهای تمام شده آنها میشود.افزایش نقدینگی شرکت و وارد کردن ارز به کشور نیز از آثار مثبت صادرات میباشد.
http://pegahesfahan.com/index.php/fa/صادرات-پگاهگروه پنیر محصول اول شرکت است . فساد پذیری کمتر و ماندگاری بیشتر باعث کاهش ریسک تولید و سهولت صادرات شده است :
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال

خطوط جديد توليد در کارخانه پگاه اصفهانابراهيم جعفرزاده، کارشناس آزمايشگاه شرکت “شير پگاه اصفهان” در مورد حضور اين شرکت در نمايشگاه صنايع غذايي اصفهان به خبرنگار ما گفت: شير پگاه اصفهان در يک سال گذشته تنوع محصولات خود را به ميزان قابل توجهي افزايش داده است.

وي افزود: همچنين اين شرکت يک سري محصولات جديد لبني وارد کرده است که در حال حاضر مشغول اخذ مجوزهاي لازم براي رساندن اين محصولات به دست مشتريان است.

جعفرزاده از احداث خطوط توليد جديد در شير پگاه اصفهان خبر داد و گفت: اين مجموعه خطوط توليد جديدي در زمينه‌ توليد کره و همچنين شير خشک فوري راه‌اندازي کرده است.

کارشناس آزمايشگاه شرکت “شير پگاه اصفهان” در مورد مصرف روغن پالم در محصولات غذايي اين شرکت گفت: شير پگاه اصفهان از روغن پالم در توليد محصولات خود استفاده نکرد چون مجوز قانوني براي انجام اين کار نداشته است.

وي افزود: روغن پالم يک روغن خوراکي است که در خامه قنادي و سرخ کردن استفاده مي‌شود و موردي هم در مصرف آن وجود ندارد. اما اينکه شرکت‌هايي بدون درج ليبل اين روغن، اقدام به توليد مواد غذايي با روغن پالم کرده‌اند، يک تقلب است و بايد با آنها برخورد شود، چون روغن پالم در مقايسه با خامه قيمت خيلي کمتري دارد.

جعفرزاده با بيان اينکه عده‌اي به اشتباه فکر مي‌کردند روغن پالم ماده‌اي سمي است، تصريح کرد: چيزهايي بدون مقدمه در رسانه‌ها مطرح مي‌شود که جاي سؤال و شايعه ايجاد مي‌کند. مطمئناً در اين موارد تمام صنايع غذايي متضرر خواهند شد.


http://hadafeconomic.com/Template1/News.aspx?NID=89087
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
۱۱:۳۴ (جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳)مدیر عامل پگاه ایران :

توانایی بالای شرکت‌های لبنی ایران برای حضور در بازارهای جهانی


این شرکت با در اولویت‌ قرار دادن صادرات محصولات به عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی خود توانسته است سهم 40 درصدی از صادرات لبنیات کشور را به خود اختصاص دهد.


http://www.foodna.ir/fa/newsagency/52397

.................
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
۱۳۹۳/۰۸/۲۲

افزایش سهم پگاه از بازار داخلی و صادرات


نایب رئیس هیات مدیره پگاه :

«پگاه» پیش از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، خود را به نوعی برای این شرایط آماده کرده بود و رویکرد «ارتقای کیفیت» در عین کاهش هزینه‌ها را درپیش گرفته بود؛ رویکردی که با «افزایش سهم بازار» درستی آن تایید شد.به گفته وی، این افزایش سهم بازار البته، با تحقق چند پیش شرط به عنوان راهبردهای استراتژیک حاصل شد؛

1) ارتقای بهره‌وری و بازسازی نیروی انسانی، ازجمله افزودن 350 کارشناس متخصص به مجموعه

2) تغییر سیستم تولید با محوریت R&D (تحقیق و توسعه)؛ چنانچه از ورود نزدیک به 100 محصول جدید به بازار، فروش 250 میلیارد تومانی معادل 12 درصد از کل فروش محصولات در سال گذشته حاصل شد. در سال جدید نیز، برنامه فروش 400 میلیارد تومانی محصولات جدید در دستور کار است و همین «تنوع محصول»، رمز ماندگاری «پگاه» در بازار است. بر این اساس، ما عملا بخش بزرگی از 35 درصد سهم بازار شیر یارانه‌ای از دست رفته خود در جریان هدفمندی یارانه‌ها را جبران کردیم،

3) کاهش ضایعات و تغییر سیستم توزیع و فروش از «عمده‌فروشی» به «خرده‌فروشی»،

4) ارتقای هوش مالی مدیران و کارمندان و اجرای راهکارهای قیمت تمام‌شده،

5) توسعه صادرات؛ به منظور پوشش کاهش مصرف داخل کشور که اجرای این راهبرد برای جلوگیری از کاهش جذب شیر خام دامداران، بسیار اثرگذار بود. سهم صادرات «پگاه» برای سال جاری، 120 میلیون دلار تعیین شده که در 6 ماه اول سال، از برنامه جلوتر بوده‌ایم. محصولات پگاه در حال حاضر به 24 کشور جهان صادر می‌شود.

اسدیان در ادامه به راهکارهای «ارتقای کیفیت محصولات» که به «افزایش سهم بازار» برای شرکت صنایع شیر ایران منجر شد، اشاره و اعلام کرد: تدوین استانداردهای داخلی «پگاه» که سختگیرانه‌تر از استانداردهای ملی بود، اجرای طرح نمونه‌برداری در سطح عرضه و انجام بیش از 24 هزار مورد آزمایش از محصولات به طور سالانه، با هدف کسب اطمینان از سلامت محصولات، استقرار سیستم GMP برای جلوگیری از تسری آلودگی محیط به محصولات، استقرار سیستم کنترل مدیریت ضایعات و مراقبت‌های دوره‌ای و حضور «پگاه» در تدوین تمامی استانداردهای لبنیات، از جمله راهکارهای ارتقای کیفیت محصولات بوده است.http://www.donya-e-eqtesad.com/news/840824/
................
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
تاریخ خبر: 29/08/1393


صادرکنندگان نمونه استان اصفهان تجلیل شدند

10 صادر کننده نمونه ملی و 20 صادر کننده نمونه استان اصفهان در سال 93 شامگاه پنجشنبه در آیینی در اتاق بازرگانی اصفهان تجلیل شدند.

شرکت های شیر پاستوریزه پگاه اصفهان و ... به عنوان صادرکنندگان نمونه استان اصفهان در سال 93 تجلیل شدند.


http://www.irna.ir/fa/News/81394496/

.............
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=iWAlijxjyD4DT+qnsSqJvQ==


نکاتی از گزارش حسابرسی شده 6 ماهه غشصفا :


- رشد 82 درصدی فروش نسبت به دوره قبل

- افزایش 139 درصدی سود هر سهم نسبت به دوره قبل

- پوشش 55 درصدی سود سالیانه ( سال گذشته 44 درصد بوده است )

- تعدیل 9 درصد سود 93

- رویکرد شرکت به تولید محصولات با حاشیه سود بیشتر

- افزایش صادرات نسبت به سال گذشته

- برنامه افزایش سرمایه 138 درصدی از محل اندوخته و فروش داراییها

- فروش 112 میلیارد تومانی در 6 ماه برای شرکتی با 84 میلیون سهم یعنی 13 برابر سرمایه در نصف سال . که به نظر می رسد یکی از رتبه های برتر را در بین تمام گزارشات کلیه شرکتها کسب کرده است.


در مجموع با توجه به شرایط رکود اقتصادی و مشکلات تحریم و اوضاع نابسامان عراق از ابتدای امسال و همچنین ماجراهای پیش آمده در خصوص روغن پالم که بازار داخلی و صادرات را تحت تاثیر قرار داد و آغاز فاز دوم هدفمندی ، یکی از بهترین گزارشات دوره ای را ارسال کرده است .

با در نظر گرفتن تصویب افزایش نرخ 15 درصدی لبنیات و برقراری آرامش بیشتر در عراق و گشوده شدن بازار 40 میلیارد دلاری میوه و لبنیات روسیه به روی محصولات ایرانی و اراده دولت بر حمایت از این صنعت ، می توان آینده روشنی را برای سهام پیشرو این گروه از جمله غشصفا ، غشان و غپاک متصور بود .
............
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
کاهش 10 درصدی قیمت نهاده‌های دامی

چهارشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳

خبرگزاری مهر

قیمت فروش نهاده‌های دامی شرکت پشتبانی امور دام برای دومین بار در سال‌جاری کاهش یافت.

بنابر اعلام شرکت پشتیبانی امور دام قیمت فروش نهاده‌های دامی این شرکت برای دومین بار طی سال‌جاری کاهش پیدا کرد.براساس بخشنامه ابلاغی به ادرات استانی تحت پوشش، قیمت هر کیلوگرم ذرت، کنجاله سویا و جو به ترتیب 925،1725 و900 تومان تحویل از انبار استان، به طور یکسان در کلیه استان‌ها تعیین شد.براساس این گزارش با این کاهش قیمت، بهای ذرت و کنجاله سویا نسبت به گذشته حدود 8 الی 10 درصد کاهش یافته است.


http://www.idj.ir/news/iran/7609-کاهش-10-درصدی-قیمت-نهاده‌های-دامی
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
سه شنبه 4 آذر ماه 1393 ساعت 11:11

معرفی شرکت های مورد تایید دامپزشکی برای صادرات به روسیه

پگاه و کاله در لیست دامپزشکیرییس سازمان دامپزشکی کشور :

دو شرکت تولیدکننده فرآورده‌های لبنی به نام‌های "پگاه" و "کاله" که محصولات آنها مورد تأیید سازمان دامپزشکی است، برای معرفی به اتحادیه کشور روسیه معرفی شده است.


http://www.foodpress.ir/Post.aspx?Id=7cd7723786a440ddae429c2ba3469d6e&Title=معرفی شرکت های مورد تایید دامپزشکی برای صادرات به روسیه/ پگاه و کاله در لیست دامپزشکی
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳)

صنایع شیر ایران به بازار سرمایه پیوست

مراسم افتتاح کارگزاری بورس پگاه با حضور دکتر باروتکوب مدیر عامل صنایع شیر ایران ، مهندس اسدیان معاونت منابع مالی و سرمایه گذاری و تعدادی از مدیران ارشد صنایع شیر ایران روز یک شنبه 2 آذر ماه در محل شرکت کارگزاری بورس پگاه یاوران نوین برگزار شد.

در این مراسم وحیدی مدیر عامل شرکت کارگزاری پگاه یاوران نوین طی گزارشی از روند شکل گیری بورس پگاه اعلام نمود که مجوزهای انجام معاملات و مشاوره پذیرش در بورس تهران و فرا بورس ایران اخذ شده است.

از وظایف اصلی شرکت کارگزاری انجام خدمات مشاوره برای عموم مردمی که علاقمند به خرید و فروش سهام در سازمان بورس ایران هستند می باشد. از دیگر وظایف این شرکت اجرای سیاستهای صنایع شیر به منظور انجام تسهیلات لازم برای ورود شرکتهای تحت پوشش به تالار بورس می باشد.

وحیدی اعلام نمود که از برنامه های آتی شرکت کارگزاران بورس پگاه، اخذ مجوز معاملات آنلاین و انجام معاملات قرار دادی در بورس کالا است. این شرکت به زودی وارد بورس انرژی نیز خواهد شد.

از این پس شرکت های تحت پوشش جهت ورود به تالار بورس پس از انجام تشریفات لازم و اخذ مجوزهای قانونی می توانند از طریق کارگزاری بورس سهام خود را عرضه نمایند.

در ادامه مهندس اسدیان اعلام نمود هدف از ایجاد کارگزاری بورس پگاه ارتباط نزدیک و مستقیم با سازمان بورس اوراق بهادار می باشد .

ایشان ضمن تشکر از وحیدی مدیرعامل شرکت کارگزاری بورس پگاه و اعضای هیئت مدیره به خاطر راه اندازی کارگزاری بورس پگاه حمایت جدی از این شرکت را از سیاستهای اصلی مدیریت ارشد صنایع شیر ذکر نمود و توسعه فعالیتهای بورسی از جمله خرید و فروش کالا را مورد تاکید قرارداد .


http://www.foodna.ir/fa/newsagency/53232?p558=2
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
شناسه خبر: 2715 منتشر شده در مورخ: 1393/8/30 ساعت: 18:15 گروه: تجارت

مسكو برای صادر کنندگان ایران فرصت ایجاد کرده است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه گفت: دولت روسیه فرصت طلایی را برای صادركنندگان مواد غذایی، لبنی، گوشتی و آبزیان ایران فراهم کرده است.


http://www.sedayeeghtesad.ir/News/2715.html

تاریخ خبر: 05/10/1393

روسیه بر لزوم واردات محصولات آبزی و لبنی از ایران تاکید کرد

مسکو-ایرنا- معاون سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه موسوم به 'روس سلخوز نادزور' بر عزم کشورش برای واردات محصولات آبزی و لبنی از ایران تاکید کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از بخش دیپلماسی رسانه و عمومی سفارت ایران در روسیه، الکسی الکسینکو در جمع خبرنگاران گفت: روسیه در آینده نزدیک واردات محصولات آبزی و لبنی از ایران را آغاز می کند.

الکسینکو ضمن اشاره به توانمندی های خوب شرکت های تولید ایرانی در حوزه های آبزی ، طیور و لبنی ، نیتجه سفر یک هفته ای هیات روسی به تهران را مثبت ارزیابی کرد.

معاون سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه یادآوری کرد: هیات این سازمان به سرپرستی وی در قالب دو گروه به مدت یک هفته به ایران سفر کرد و پس از برگزاری کارگاه آموزشی ( تطبیق استاندارهای موجود با استانداردهای مورد نظر روسیه ) و بررسی زمینه های صادرات محصولات لبنی و طیور، بازرسی از شرکتهای تولید کننده محصولات آبزی و امضای یک یادداشت تفاهم مربوطه به مسکو بازگشت.

وی خاطرنشان کرد: هیات روسی در این سفر علاوه بر بازدید از سه شرکت تولیدی محصولات آبزی واقع در استان های بوشهر و تهران از شرکت های کاله ، پگاه و دو شرکت تولید گوشت مرغ و یک شرکت پرورش گاو شیری بازدید کرد.

دیدار با قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر برنامه های هیات روسی در سفر به تهران بود.

معاون سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه پیشتر اعلام کرده بود که کشورش خرید گسترده محصولات غذایی از ایران را ابتدای سال آینده میلادی آغاز می کند.

وی از جمله محصولات لبنی ایران را دارای کیفیت مرغوب و بسیار خوب توصیف کرد و گفت: اطمینان یافتیم که محصولات غذایی که ایران به روسیه صادر خواهد کرد، با کیفیت عالی خواهد بود.

معاون سازمان نظارت برمحصولات کشاورزی روسیه همچنین از امکان واردات میگوی خلیج فارس و ماهی فارل زودتر از دیگر محصولات غذایی ایرانی به کشورش خبر داد.

http://www.irna.ir/fa/News/81438393/
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری :

تمرکز بر بازارهای داخلی و خارجی از برنامه های پگاه باشد

دکتر اسلامیان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کل کشور با حضور در جمع مدیران ارشد شرکت صنایع شیر ایران مجموعه پگاه را مجموعه ای بزرگ در صنایع غذایی کشور ذکر کرد و افزود پگاه می تواند جایگاه بالایی را هم در کشور و هم در منطقه داشته باشد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی با اشاره به اینکه بازنشستگان تحت پوشش این سازمان در حقیقت مالک شرکت پگاه هستند گفت: کارما خدمت به ایشان محسوب می شود وارزش کار در همین است. ما و شما امانت دار این جمعیت هستیم و باید سعی کنیم امانت دار خوبی باشیم . از جهت دیگر کشور ما به ساحل سعادت نمی رسد مگر کار و کار آفرینی محور شود. که اگر به این نقطه برسیم ملتی در رفاه و آسایش خواهیم داشت .

دکتر اسلامیان مجموعه پگاه را مجموعه تولیدی بزرگ و با اهمیت در صنعت غذایی در کشور دانست و خبر داد که انشاء ا... تا پایان سال هلدینگ صنایع غذایی به طور مستقل جهت تعامل و هم افزایی بین واحدهای تولیدی صنایع غذایی تحت پوشش ایجاد می شود که این باعث افزایش وزن صنایع غذایی خواهد شد و می تواند حمایت های دولتی را بیشتر جذب کند.

وی افزود همیشه رقابت باعث پیشرفت است به ویژه در اقتصاد، اما اگر بگوییم ما بهترین هستیم، این نقطه آغاز شکست است. کیفیت پگاه بسیار خوب است ولی در زمینه هایی هنوز خیلی جای کار دارد.

ایشان یکی از نکات مهم برای مجموعه پگاه را بازار صادراتی دانست و گفت: باید 70 درصد تمرکزمدیران روی بازار و مابقی روی تولید و فنی باشد. این یکی از نکات مهم در حوزه اقتصاد دنیاست. گرفتن بازار 75 میلیون نفر داخل کشور، کشورهای آسیای میانه، روسیه، عراق و ... یکی از مهمترین اقدامات است که باید رخ دهد و بیش از گذشته به آن اهمیت داده شود.


دکتر اسلامیان از مدیران گذشته به ویژه دکتر باروتکوب تشکر و قدردانی نمود و خاطر نشان کرد مجموعه پگاه می تواند جایگاه بالایی را هم در کشور و هم در منطقه داشته باشد که با توجه به تعلق خاطر پرسنل این امر امکان پذیر است.

http://www.irandairy.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=193&newsview=4945
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
حضور پگاه در نمایشگاه روسیه

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در استاراخان روسیه در فضایی حدود ۱۲۰۰ متر مربع با ۵۴ غرفه از ایران از مورخ ۵ آذر ماه ۹۳ الی ۷ آذر ماه برگزار شد. شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران جهت ارزیابی و بررسی بازار روسیه و معرفی برند پگاه با غرفه ای ۴۸ متری در این نمایشگاه شرکت نمود.


http://idicc.co/news.php?action=detail&id=43
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی اعلام کرد: صادرات محصولات لبنی به روسیه در آینده‌ نزدیک به سرانجام می‌رسد.

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی پتانسیل روسیه را برای افزایش صادرات لبنیات به این کشور بسیار مناسب دانست و ادامه داد:

روسیه در سال گذشته 4.5 میلیارد دلار واردات محصولات لبنی داشته است.


http://www.isna.ir/fa/news/93101608693/صادرات-محصولات-لبنی-به-روسیه-در-آینده-نزدیک


تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۷

600 میلیون دلار؛ میزان صادرات فرآورده‌های لبنی


http://sadkhabar.ir/fa/news/257228/600-میلیون-دلار-میزان-صادرات-فرآورده‌های-لبنی


..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
سومین تعدیل مثبت غشصفا در سال جاری در کدال اعلام شد . >:D<


افزایش 17 درصدی پیش بینی درآمد هر سهم بر اساس عملکرد 9 ماهه :

http://codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=eJp2au8QHPFRbF1VPZHLzw==


9 ماهه 737 ریال سود ساخته است که نسبت به سود 280 ریالی 9 ماهه سال قبل افزایش 163 درصدی را نشان می دهد :

http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=llhuVXsEJn3a2eR7dY2AWg==نکات مهم گزارش :

1- پیش بینی تقسیم 90 درصدی سود هر سهم

2- افزایش سرمایه 138 درصدی :

"شرکت در نظر دارد در صورت فراهم شدن شرايط قانوني و با رعايت قوانين و مقررات حاکم برکشور و پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران ، به پيشنهاد هيأت مديره ترجيحاٌ از محل فروش بخشي از اموال و دارائيهاي ثابت و يا مطالبات حال شده سهامداران ، سود انباشته و آورده نقدي سهامداران و يا از محل مازاد تجديد ارزيابي زمين هاي شرکت ، اقدام به افزايش سرمايه به مبلغ 116 ميليارد ريال نمايد. "


فعلا در گام اول مزایده دو دستگاه آپارتمان برج پارسا در زعفرانیه تهران و انباری تجاری قم برگزار شده و فروش املاک یاسوج ، گلپایگان ، اصفهان و ... برای افزایش سرمایه در صف نوبت قرار دارند
تعدیل های مثبت این سهم ( علیرغم رکود اقتصادی و تحریم کشور ) همراه با خبرهای خوب از افزایش سرمایه شرکت یکی پس از دیگری در راه است ولی طبق عادت همیشگی بازار دنبال صف نشینی است . غافل از اینکه این سهام کوچک با شناوری محدود پس از صف خرید شدن عرضه کننده چندانی نخواهند داشت . بعنوان نمونه همین یکی دو روز پیش فنوال پس از آگهی افزایش سرمایه شرکت بر کدال در صف خرید قفل شد و عرضه کننده ای نداشت .

صنایع شیر ایران بعنوان سهامدار عمده این سهم طبق مصوبات هیات مدیره قصد عرضه اولیه 13 شرکت دیگر زیر مجموعه پگاه در بورس را دارد . هم اکنون پگاه فارس با نماد "غفارس" در فرابورس درج شده و پگاه آذربایجان شرقی و پگاه گلپایگان نیز در صف نوبت قرار دارند .

به احتمال بسیار زیاد قبل از عرضه اولیه این شرکتها شاهد تحرکات مثبتی در معاملات پگاه اصفهان و خراسان که دارای وضعیت بنیادی بسیار مناسبی هستند خواهیم بود .

ارزش بازار 60 میلیاردی این دو سهم در مقایسه با فروش 220 میلیاردی سالیانه این دوشرکت ، نشان دهنده فاصله بسیار زیاد قیمت سهام با ارزش ذاتی آنهاست .
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
بازدید مهندس رومی از شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران

در روز چهارشنبه مورخ 24 /93/10 جناب آقای مهندس رومی مدیریت محترم عامل صنایع شیر ایران از شرکت بازرگانی بازدید نمودند. در این بازدید که جهت آشنایی مهندس رومی از فعالیت های اخیر شرکت بازرگانی بود، مهندس علی پور مدیریت محترم عامل شرکت بازرگانی گزارشی از روند فعالیت های شرکت در حوزه صادرات ، تامین و توزیع و مالی شرکت ارائه نمودند .

همچنین در خصوص بازار روسیه نیز گزارشی از سوی مهندس علی پور ارائه شد. در ادامه این بازدید مهندس رومی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه شرکت بازرگانی در خصوص بازار روسیه استراتژی صنایع شیر ایران را تبیین و ابلاغ نمودند و دستور دادند تا به شکل منسجم و قوی در بازار روسیه پگاه حضور یابد.


http://idicc.co/news.php?action=detail&id=44
..........
 

msa

Very Good Member
کاربر فعال
حضور پگاه در نمایشگاه Gulfood Dubai 2015 یکی از بزرگترین نمایشگاه های مواد غذایی جهان :


http://idicc.co/news.php?action=detail&id=45


مطابق گزارشات هیات مدیره غشصفا صادرات پگاه اصفهان در سال 91 حدود 19 درصد و در سال 92 به 27 درصد افزایش یافته است .

با توجه به ادامه روند صعودی صادرات در سال 93 این عدد به حدود 35 درصد کل مبلغ فروش خواهد رسید که البته معادل ریالی مبلغ صادرات را بر اساس ارز مبادله ای دریافت می کند .

لذا فروش صادراتی سال جاری به حدود 75 میلیارد تومان خواهد رسید. با توجه به اینکه افزایش نرخ ارز مبادله ای بر اساس نرخ تورم در دستور کار دولت قرار دارد هر 10 درصد افزایش نرخ ارز مبادله ای تاثیر مثبت 85 درصدی بر سود آوری غشصفا دارد .

;)
..........
 
بالا