غدير قدير

شروع موضوع توسط هاشم حميديان ‏30 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. هاشم حميديان

  هاشم حميديان New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  94
  تشکر شده:
  0
  در اطلاعیه قبلی تعدیل سود غدیر مورخ 19/2/83 درآمد حاصل از فروش سرمایه گذاری 180 میلیلرد تومان پیشبینی شده است . در اطلاعیه بعدی مورخ 2/4/83 و بعد معامله عمده ونیکی این رقم به 212 میلیارد ارتقا یافته است در صورتیکه سود شناسایی شده توسط غدیر از فروش ونیکی خدود 72 میلیارد میباشد بنابراین استنباط میشود که غدیر سود خود را در حالت خوشبینانه با احتیاط اعلام کرده و در حالت بدبینانه سود خود را پنهان میکند .
  با توجه به معاملات مشکوک غدیر نگارنده برای حالت دوم احتمال بیشتری متصور میباشد به طور مثال چهارشنبه پس از فروپاشی صف در 8008 ریال حدود 5/1 میلیون سهم در 7500 ریال دو طرفه انتقالی زده میشود .
  علی ایحال پوشش 85 درصدی eps و پوشش 98 درصدی فروش سرمایه گذاری در دوره 3 ماهه و قریب الوقوع بودن ورود سرمایه گذاری ساختمان غدیر به بورس و تشکیل سبد سهام همگی نوید تعدیل سود خوب در آینده را میدهد .
  به نظر بنده اگر وبانک 1200 میارزد مسلما غدیر بیش از قیمتهای کنونی قیمت دارد
   
 2. علي خرم نژاد

  علي خرم نژاد New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏16 جولای 2004
  ارسال ها:
  668
  تشکر شده:
  3
  با سلام
  آقاي هاشم حميديان
  ((( به نظر بنده اگر وبانک 1200 میارزد مسلما غدیر بیش از قیمتهای کنونی قیمت دارد )))
  يعني شما فكر مي كنيد غدير بهتر از وبانك باشد؟؟؟ از غدير نمي توان براحتي گذشت ولي وبانك در خيلي از موارد بهتر از غدير عمل كرده است.... ولي قرار وبانك پس از تشكيل هلدينگ پتروشيمي در آينده نزديك به مركزيت پترو اراك.... غدير را هم به جمع خودشان راه دهد و با هم ديگه در بعضي موارد فعاليت كنند...... در شركت هاي سرمايه گذاري مديريت بسيار مهم ميباشد.... مديريت وبانك بسيار حرفه اي و توانا مي باشد...
  اميد وارم غدير هم بتواند مانند وبانك يك ساله ارزشش چند برابر شود.....
   
 3. هاشم حميديان

  هاشم حميديان New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  94
  تشکر شده:
  0
  خوب است غدير قدير بماند

  در ترازنامه مورخ 8/6/83 غدیر چنین آمده است :
  سرمایه 375/3 میلیارد سهم
  اندوخته قانونی 8/21 میلیارد تومان
  سایر اندوخته ها 4/36 میلیارد تومان
  سود(زیان) انباشته 2/240 میلیارد تومان

  از تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 29/6/83 استنباط میشود :
  26/9 درصد سرمایه غدیر معادل افزایش سرمایه از طریق صرف سهام حدود 5/312 میلیون سهم است که قرار است 540 تومان فروخته شود که با برداشتن ارزش اسمی 100 تومان 5/137 میلیارد تومان به اندوخته های شرکت اضافه میشود :
  جمع حقوق صاحبان سهام قبل از صرف سهام 9/635 میلیارد تومان
  با لحاظ نقدینگی فروش سهام جمع حقوق به 4/773 میلیارد تومان ارتقاء خواهد یافت
  سرمایه جدید با احتساب صرف سهام 687/3 میلیارد سهم
  بنابراین ارزش ویژه شرکت 2097 ریال خواهد شد

  نتیجه :
  غدیر اعلام کرده 7/40 درصد به صاحبان قبلی سهم جایزه میدهد که محاسبات بالا نشان میدهد این مقدار افزایش سرمایه میتواند دو برابر هم بشود . این احتیاط در اعلام سود و افزایش سرمایه لازم است تا غدیر همواره قدیر بماند .

  چند نکته :
  بعد از مخالفتها با سبد سهام چاپ شده غدیر در اسفند پارسال این پیگیری به ثمر نشسته برای جذب نقدینگی را باید ستود . اما قسمت مهم این بازی از این به بعد شروع میشود . غدیر اعلام کرده وجوه نقد حاصل از افزايش سرمايه در طرح هاي پربازدهي همچون پروژه اوره و آمونياک عسلويه سرمايه گذاري مي شود . به عقیده شخصی کلمه پربازده در این اطلاعیه دور از احتیاط همیشگی غدیر است :
  - یک طرح پتروشیمی نوین که لازمه پر بازده بودن آن است احتیاج به نقدینگی ارزی دارد نه ریالی و از طرف خارجی برای آورده ارزی این طرح خبری نیست .
  - پتروشیمیهایی که در تولید اوره و آمونیاک فعالند جزء کم سودترین صنایع پتروشیمی در ایران میباشند مثل پتروشیمی بجنورد و . . . قیمت مصوب برای فروش در داخل و عدم صادرات زیاد را میتوان از دلایل این کم سودی نام برد .
  - راه اندازی یک طرح از ابتدا آنهم پتروشیمی زود به وقوع نمیپیوندد و صاحبان غدیر باید منتظر بمانند در حالیکه قرار بود غدیر در پتروشیمی امیرکبیر که مدتها است از شروع آن میگذرد سهیم شود اما به نظر مذاکرات به نتیجه نرسیده است که مایه تاسف است چرا که پتروشیمی امیرکبیر جزء نوین ترین پتروشیمیهای کشور میباشد .
  - مدیریت غدیر تافته ای جدا از بدنه مدیریت کشور نیست که تا کنون در خیلی از طرحها اشتباه کرده اند به هر حال امید به سابقه غدیر شاید دلخوشی باشد تا این نقدینگی ارزشمند به جا صرف شود .
   
 4. ياسر خفن

  ياسر خفن New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده:
  0
  شغل:
  بورس باز
  سلام . :)

  مرسي از تاپيكي كه نوشتي خيلي وقت بود مطلبي ازت نداشتيم .

  لطفا نظرت رو در مورد مسايل سياسي وپيش بيني مسايل هسته اي بنويس. :)