غبشهر ( صنعتی بهشهر )

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
الان هیچ کس غبشهر را تحویل نمی گیره ولی سال بعد که سود عالی ساخت اونوقت ملت میان صف خرید میشینن. این روزها راحت میشود در محدوده های ۳۲۰ به اندازه کافی خرید کرد.شخصا در قیمتهای ۳۰۰ تا ۳۳۰ تومن خریدم را تکمیل کردم.

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
ولی به نظر من بعضی ها هستند تحویل می گیرند خوب هم می گیرند معاملات سهم نشان از خریدار های خوبی برای سهم هست

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
خوب همان طور که قبلا هم گفتم گفتیم سهم خریداران خوبی دارد که امروز هم فقط 22 نفر 3.200 میلیون سهم رو خریدند چه نسبت وحشتناک ادم اچمز می مانه کمتر چنین نسبتی من دیدم نفری 150 هزار تا سهم نفری 52 میلیون تومان می شود

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
دیگه فکر کنم حرکتش را شروع کرده خدا را شکر.
واقعا سهم خوبیه.
والله من حساب کردم اگه سال بعد روغن با دلار ۶۰۰۰ تومن هم خرید کنه ولی از همین نقطه ۳۰ درصد افزایش نرخ بگیره به سود ۱۴۰ تا ۱۵۰ میرسه. پی به ای ۶ بگیره قیمت ۸۴۰ تا ۹۰۰
مزیت سهم اینه که فرصت ورود و یا خروج میده و روغن احتمالا در زمره اولین کالاهایی هست که یارانه ازش حذف میشه.
یه حالت دیگه که البته دیگه خیلی خوشبینانه است اینه که یارانه کلا حذف شود و با ارز ۹۰۰۰ تومن روغن وارد بشه اونوقت حدودا ۲۲۰ تومن سود داریم که پی به ای ۶ بگیره به عدد ۱۳۲۰ میرسه از همین نقطه تقریب ۳.۸ برابر.

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
من خودم فروختم سه ماه خوبی فکر کنم نداشته باشه اما با تعییر نرخ ارز می تواند سود های خوبی بسازه من حال حوصله سهم رو نداشتم

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
در سه ماه تا آخر خرداد ۹۷ تقریبا ۶ تومت سود داشته .در ۶ ماه ۱۵ تومن یعنی در سه ماه بعدی از تیر تا شهریور ۹ تومن و در سه ماه سوم ۳۸ تومن یعنی سه ماه سوم از مهر تا آذر ۲۳ تومن.
سه ماه اول ۶
سه ماه دوم ۹
سه ماه سوم ۲۳
رو به پیشرفته و به نظرم حرکت اصلی در سال آینده رقم خواهد خورد.

mds

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دولت به راحتی به شرکت های روغنی اجازه افزایش نرخ نمیده . اینکه یک باره دلار دو برابر بشه ، من بعیید میدونم دولت به راحتی اجازه بده مثلا قیمت روغن 70 درصد گرون بشه . مراقب باشید .

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
در سال ۹۷ قیمت فروش از ۴۴۰۰ به ۶۴۰۰ رسیده یعنی تقرببا ۵۰ درصد گران شده. امسال مثلا دولت قیمتها را کنترل کرده سال بعد واقعا فکر می کنید حداقل ۳۰ درصد دیگه گران نمیشه؟ حتی با فرض ۳۰ درصد افزایش بهای تمام شده و نرخ فروش شرکت حدود ۱۵۰ تومان می سازه که پی به ای حداقل ۶ بگیره قیمت ۹۰۰ تومن خواهد شد.

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
روزی را می بینم که خیلی ها دنبال غبشهر خواهند بود فعلا که داره با شیب بسیار کمی صعود می کنه و بین راه هم حسابی درجا میزنه ولی سال آینده به نظر من قطعا به این شکل نخواهد بود.شخصا با نرخ دلار وارداتی ۴۸۰۰ و نرخ فروش ۶۸۰۰ تومن در داخل تحلیل کردم.در حالی که هنوز هم مثلا دلار وارداتی ۴۲۰۰ هست من ۴۸۰۰ گرفتم. نرخ فروش هم ۶۶۰۰ بوده که از همین حالا زمرمه افزایش هست چون عرضه داره کم می شود.پس نرخ ۶۸۰۰ یعنی فقط ۳ درصدرگرانتر از فروش بهمن را برای سال ۹۸ منظور کردم.
با این مفروضات به سود ۱۱۰ رسیدم که پی به ای ۶ یعنی قیمت ۶۶۰.
حالا ۱۰ درصد افزایش دلار وارداتی یعنی تقریبا دلار ۵۳۰۰ و فروش ۷۵۰۰ به سود ۱۲۵ حداقل می رسیم حالا پی به ای ۶ بگیره قیمت ۷۵۰ تومن.
اینم در نظر بگیریم به نظرم افزایش قیمت روغنی ها به چند دلیل نسبت به سایر کالاهای اساسی بیشتر محتمل هستش.
افزایش قیمت روغنی ها و قندی ها پشتوانه بدنه کارشناسی وزارت بهداشت را به همراه داره و استدلال حضرات اینه که مصرف چربی و قند باعث افزایش بیماری شده و پیشنهاد دادند یارانه روغن و قند به لبنیات و دارو .. منتقل بشه.
به علاوه هزینه روغن در سبد خانوار تقریبا ۳۳ درصد هزینه لبنیات و ۱۴ درصد هزینه نان و آرد و کربوهیدرات و ۲۲ درصد هزینه گوشت است.
با توجه به اینکه حضرات با کمبود ارز مواجه هستند پس قاعدتا باید از حذف یارانه روغن شروع کنند و بعدش سراغ قند بیایند.

۲Montazer

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
روزی را می بینم که خیلی ها دنبال غبشهر خواهند بود فعلا که داره با شیب بسیار کمی صعود می کنه و بین راه هم حسابی درجا میزنه ولی سال آینده به نظر من قطعا به این شکل نخواهد بود.شخصا با نرخ دلار وارداتی ۴۸۰۰ و نرخ فروش ۶۸۰۰ تومن در داخل تحلیل کردم.در حالی که هنوز هم مثلا دلار وارداتی ۴۲۰۰ هست من ۴۸۰۰ گرفتم. نرخ فروش هم ۶۶۰۰ بوده که از همین حالا زمرمه افزایش هست چون عرضه داره کم می شود.پس نرخ ۶۸۰۰ یعنی فقط ۳ درصدرگرانتر از فروش بهمن را برای سال ۹۸ منظور کردم.
با این مفروضات به سود ۱۱۰ رسیدم که پی به ای ۶ یعنی قیمت ۶۶۰.
حالا ۱۰ درصد افزایش دلار وارداتی یعنی تقریبا دلار ۵۳۰۰ و فروش ۷۵۰۰ به سود ۱۲۵ حداقل می رسیم حالا پی به ای ۶ بگیره قیمت ۷۵۰ تومن.
اینم در نظر بگیریم به نظرم افزایش قیمت روغنی ها به چند دلیل نسبت به سایر کالاهای اساسی بیشتر محتمل هستش.
افزایش قیمت روغنی ها و قندی ها پشتوانه بدنه کارشناسی وزارت بهداشت را به همراه داره و استدلال حضرات اینه که مصرف چربی و قند باعث افزایش بیماری شده و پیشنهاد دادند یارانه روغن و قند به لبنیات و دارو .. منتقل بشه.
به علاوه هزینه روغن در سبد خانوار تقریبا ۳۳ درصد هزینه لبنیات و ۱۴ درصد هزینه نان و آرد و کربوهیدرات و ۲۲ درصد هزینه گوشت است.
با توجه به اینکه حضرات با کمبود ارز مواجه هستند پس قاعدتا باید از حذف یارانه روغن شروع کنند و بعدش سراغ قند بیایند.
سلام.
نه تنها کمبود ، بلکه احتمالا از سال آینده ارز ۴۲۰۰ حذف شود و جای نیما را ارز آزاد پر کند و دولتی همان نیمای فعلی شود .
لذا تقریبا اولین افزایش قیمت به روغن خواهد رسید.
شبتان خوش

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
منم با دوستان موافقم
به عنوان اقتصاد خوانده با قاطعیت می گم ارز 4200 حذف میشه فقط دیر یا زود داره
مدرک؟
نگاه به تاریخ کنید
دلار از 400 شد 1000
از 1000 شد 3500
از 3500 شد بالای 100000
تو هر کدام از دوره ها ارز تا یک مدتی با نرخ قبلی داده میشد
و بعد وقتی نرخ دلار جدید حدود یک سال ماندگار می شد و همه به ان عادت می کردند دولت هم نرخ جدید را در نظر می گرفت
موفق باشد

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
منم با دوستان موافقم
به عنوان اقتصاد خوانده با قاطعیت می گم ارز 4200 حذف میشه فقط دیر یا زود داره
مدرک؟
نگاه به تاریخ کنید
دلار از 400 شد 1000
از 1000 شد 3500
از 3500 شد بالای 100000
تو هر کدام از دوره ها ارز تا یک مدتی با نرخ قبلی داده میشد
و بعد وقتی نرخ دلار جدید حدود یک سال ماندگار می شد و همه به ان عادت می کردند دولت هم نرخ جدید را در نظر می گرفت
موفق باشد
خط قرمز دولت کالاهای اساسی هست و با این وضعیت تورم و گرانی اگر قرار باشه ارز مصوب کالاهای اساسی مردم هم حذف بشه تیر خلاص بر پیکر نحیف رژیم هستش

بر فرض محال این اتفاق هم بیفته چه تاثیری بر سود اوری شرکت داره .شرکت باید بره ارز بالای ۱۰ تومان تهیه کنه و به تناسب اون قیمت کالاش رو افزایش بده و عملا هزینه خرید ارز با قیمت بالا به شرکت تحمیل میشه

این وسط فقط فشارش به مردم وارد میشه

Javad Paye

Active Member
کاربر فعال
خط قرمز دولت کالاهای اساسی هست و با این وضعیت تورم و گرانی اگر قرار باشه ارز مصوب کالاهای اساسی مردم هم حذف بشه تیر خلاص بر پیکر نحیف رژیم هستش

بر فرض محال این اتفاق هم بیفته چه تاثیری بر سود اوری شرکت داره .شرکت باید بره ارز بالای ۱۰ تومان تهیه کنه و به تناسب اون قیمت کالاش رو افزایش بده و عملا هزینه خرید ارز با قیمت بالا به شرکت تحمیل میشه

خخخ... هیچ تاثیری بر سود آوری شرکت نداره. ما سال 91و 92 رو فراموش نکردیم.o_O

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

پاسخ سوال اول شما
در همه دوران ها کالاهای اساسی مهم بودند و سبد اصلی هزینه مردم را شامل می شدند پس چرا ان دوران تسلیم شدند و در دوران قبلی هم تورم های بالا داشتیم اما بالاخره دولت نرخ ارز جدید را پذیرفت
پاسخ سوال دوم
فرمودید اگر ارز گران شود تاثیری بر سود اوری نداره چون هزینه و درامد با هم بالا میره
اما این طور نیست چرا؟ چون اگر هزینه ارزی از یک طرف و قیمت فروش از طرف دیگه به درصد مساوی بالا بره سود شرکت بیشتر خواهد شد
علت ان عوامل تشکیل دهنده قیمت کالاست

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
انگار داره راه می افته بازار ما همینه متاسفانه .
تا وقتی که سهم صف خرید نشه یا رنج مثبت نشه هیچ کس سهم را تحویل نمی گیره

*RAY*

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
.شخصا با نرخ دلار وارداتی ۴۸۰۰ و نرخ فروش ۶۸۰۰ تومن در داخل تحلیل کردم.در حالی که هنوز هم مثلا دلار وارداتی ۴۲۰۰ هست من ۴۸۰۰ گرفتم. نرخ فروش هم ۶۶۰۰ بوده که از همین حالا زمرمه افزایش هست چون عرضه داره کم می شود.پس نرخ ۶۸۰۰ یعنی فقط ۳ درصدرگرانتر از فروش بهمن را برای سال ۹۸ منظور کردم.

دولت اگر می خواهد به مردم یارانه بدهد - این یارانه باید به صورت سوخت و انرژی و یا به صورت سهم انرژی به مردم و به صنایع باشد؛؛؛؛ سوخت و انرژی که همیشه روی دستش حسابی بادکرده .( هم در در شرایط تحریم و هم در شرایط غیر تحریم . این حداقل مزیتی است که مردم این سرزمین پر آشوب و عذاب باید از آن بهره مند باشند )

ضمنا با رعایت استانداردهای مصرف و ممیزی مصرف انرژی

سرکوب صنایع و تولید کننده دقیقا اشتباه بزرگی است این مملکت طلایی را به این روز انداخته

آخرین ویرایش:

soori

Well-Known Member
کاربر فعال
در عوض یه مشت مفتخور رانت خوار به قیمت نابودی اقتصاد کشور به نان و نوایی رسیدند و هنوز هم دسبردار نیستند.

بالا