غالبر ( لبنیات کالبر )

Hvhl

New Member
عضو تازه
دوستانی که صورتهای مالی رو خوب بلدند یک نگاهی به صورتهای مالی همین غالبری که همه ازش فراری شدند بیاندازند. این شرکت حدود 5 میلیارد تومان در سال گذشته صادرات داشته که حکایت از توجه بیشتر به بازارهای صادراتی است. امسال نیز عملکرد این شرکت در کنار سایر شرکتهای لبنی برخلاف تصور خواهد بود... توصیه میکنم صفره ای که پهن شده با حوصله در منفیها خریدار باشید
شرکت اصلی سال 96 حدود 5 میلیارد تومان (حدود 7% فروش محصولات لبنی که عمدتا انواع شیر بوده است) صادرات داشته درحالیکه سال 95 صادراتی نداشته است. در گزارش فروردین و اردیبهشت و خرداد بنظر همین درصد با یک نرخ افزایشی در حال صادرات است که شاید بخاطر نرخ بالاتر فروش باشد. (در گزارش مقدار صادرات ذکر نشده)
جناب jalalsal شما از برنامه صادراتی شرکت و برنامه افزایش آن اگر اطلاعاتی دارید لطفا بفرمایید. اینکه شرکت تا چه مقدار توانایی صادرات دارد.
 

jalalsal

Well-Known Member
کاربر فعال
تحولی مهم در صنعت لبنیات :
این صنعت برای اولین بار در تاریخ کشور با حاشیه سود صادراتی بسیار بالا روبرو شده.
60 تا 70 درصد بهای تمام شده صنعت را شیر خام تشکیل می دهد. قیمت شیرخام برای کارخانجات لبنیات در کشور همسایه ای مثل ترکیه که به اوراسیا صادرات داره در حال حاضر چیزی در حدود 5 تا 6 سنته که با دلار 8 هزار تومان هر کیلو شیرخام چیزی درحدود 5 هزار تومان خواهد بود اما در کشور ما هم اکنون هر کیلو شیر خام با کیفیت 1450 توامن می باشد یعنی بهای تمام شده تولید در کشورهای مجاور بین 2 تا 3 برابر این صنعت در کشورماست.(با توجه به حساسیت بالای مسولین کشور نسبت به افزایش قیمت مواد غذایی مطمئنا سالها زمان خواهد برد تا قیمت شیرخام کشورمان به قیمت شیرخام در کشورهای مجاور نزدیک شود که این یعنی تداوم افزایش بالا در حاشیه سود صادراتی این صنعت). برای محصولی مثل پنیر, هرکیلو آن در کشور روسیه حدود 50 تا 70 هزار تومان می باشد درصورتی که در کشور ما بین 12 تا 18 هزار تومان است. با این تفاصیل هم به لحاظ بهای تمام شده هم از نظر قیمت محصولات اختلاف قابل توجه ای با سایر کشور ایجاد شده است. طبق گفته های دیشب مدیرعامل یک شرکت لبنیاتی خارج از بورس پارسال 5 درصد کل فروش شرکت را صادر می کردند اما تا الان با توجه به حاشیه سود بالای صادرات 35 درصد کل محصولات در حال صادرات به بازارهای هدف می باشد. همچنین طبق گفته همین مدیرعامل در سال جاری تاکنون به طور متوسط 20 درصد نرخ محصولات افزایش داده شده که با توجه به افزایش قیمت ظروف لبنی انتظار می رود مجددا نرخ محصولات داخل نیز افزایش یابد. در مجموع انتظار می رود در سال جدید سهم فروش صادراتی شرکت های لبنی با افزایش همراه شود که در کنار سود تسعیر ارز، با توجه به اهرم بالای شرکتهای این گروه حداقل برای امسال, سود شرکتهای صادراتی این صنعت با جهش باورنکردنی همراه شود...
بالاتر بودن بهای تمام شده شیر خام در سایر کشورهای تولید کننده لبنیات نسبت به ایران، برگ برنده شرکتهای لبنی ما در قدرت چانه زنی و کسب بازار های هدف جدید بوده که همین امر باعث افزایش فروش صادراتی و سود شرکتها خواهد شد. پیش بینی افزایش نرخ شیر خام تولیدی حدود 10،500 دامداری تحت پوشش شرکت فونترا (بزرگترین شرکت لبنیاتی جهان در نیوزیلند) که یک سوم تولید و صادرات لبنیات دنیا را در اختیار دارد, حاکی از روند صعودی بهای تمام شده شیرخام تا سال 2019 میلادی می باشد. بر اساس جدول زیر, نرخ هر کیلو شیر خام در حال حاضر دلار 6.12 دلار (معادل 4284 تومان با دلار 7000 تومان) می باشد که پیش بینی می شود تا سال 2019 به 7 دلار(معادل 4900تومان با دلار 7000 تومان) افزایش یابد.
در حالت بدبینانه با فرض افت رشد جهانی و کاهش تقاضا برای فراورده های لبنی و بالطبع کاهش قیمتها, به دلیل اینکه محصولات لبنی جزو کالاهای اساسی هستند بعید به نظر می رسد قیمت نرخ شیر خام به کمتر از 6 دلار کاهش یابد. چون معمولا از یک قیمتی کاهش تقاضا با ورشکستگی و حذف دامداریها تعدیل خواهد شد.
 

virangar1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
افزایش قیمت لبنیات بر مبنای افزایش نرخ شیر خام :


https://www.yjc.ir/fa/news/6596441/


تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰

قیمت شیرخام پس از ماه ها کش و قوس تعیین تکلیف شد

پیرو نامه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس جمهور مبنی بر افزایش قیمت شیرخام، نرخ جدید پس از امضای وزرا ابلاغ می شود.

قیمت شیرخام پس از ماه ها کش و قوس تعیین تکلیف شدبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با وجود آنکه قیمت شیرخام در 4 سال اخیر با مصوبه ستاد تنظیم بازار 1440 تومان اعلام شد اما در عمل کارخانه های لبنی به بهانه های مختلف تَن به اجرای این نرخ ندادند و درنهایت افزایش قیمت نهاده های دامی و سایر عوامل تولید، کار را به جایی رساند که در ماه های پایانی سال گذشته، دامداران از سازمان حمایت خواستار بررسی دفاتر قانونی و قیمت تمام شده تولید شدند.

البته ناگفته نماند که با گذشت چند ماه از بررسی اسناد مالی و دفاتر قانونی دامداری ها در شرایطی که قرار بود نرخ شیر خام تعیین تکلیف شود، برخی مسئولان اعلام کردند که این نرخ همچنان روی میز وزیر صنعت قرار دارد و درنهایت کار به جایی رسید که وزیر جهاد کشاورزی مستقیما به رئیس جمهور نامه ای نوشت و خواستار افزایش قیمت شیر خام شد.

شنیده ها حاکی از آن است که قیمت شیر خام و به تبع آن لبنیات ، تعیین و تکلیف شده است و در یکی الی دو روز آینده پس از امضای وزیر ابلاغ خواهد شد.

براین اساس به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم تا از آخرین مصوبه افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی با خبر شویم:

احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی، درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف نرخ شیرخام پس از ماه ها کش و قوس اظهار کرد: با توجه به نامه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس جمهور و پیشنهاد افزایش نرخ شیر خام بر پایه 1700 تومان،این نرخ به تصویب نرسید چرا که رئیس جمهور با افزایش بیش از ده درصد مخالف بود.

به گفته وی افزایش 9 درصدی نرخ خرید شیرخام از دامدار به تصویب رسید که درنهایت این نرخ پس از امضای وزرا ابلاغ خواهد شد.

مقدسی با اشاره به اینکه نرخ 1570 تومان برای خرید هر کیلو شیرخام از دامدار به تصویب رسیده است،بیان کرد: با ابلاغ این مصوبه دیگر دامدار زیانی را متحمل نخواهد شد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران متوسط قیمت کنونی هر کیلو شیرخام از دامدار را یک هزار و 300 تومان اعلام کرد و افزود: با اجرای مصوبه جدید در روزهای آتی، دامداران در فروش هر کیلو شیرخام 7 تومان سود خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که درصد افزایش قیمت لبنیات چقدر است ، بیان کرد: اگرچه قیمت لبنیات متناسب با نرخ 1570 تومان افزایش خواهد یافت ، اما درصد دقیق را نمی توان اعلام کرد.


مقدسی در پایان با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام همچنان استمرار خواهد داشت، تصریح کرد: با وجود آنکه دامداران همیشه مورد بی مهری صنایع لبنی هستند؛بنابر دستور وزیر جهاد ،خرید توافقی شیر خام ادامه دارد چرا که این محصول کالای حساسی است که کمتر از یک ساعت در گرمای تابستان فاسد می شود.


قیمت اعلامی از سوی دولت مبنای قیمت شیرخام نیست

حسین نعمتی رئیس اتحادیه دامداران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی، با بیان اینکه قیمت مصوب اعلامی از سوی دولت مبنا نیست ، اظهار کرد:


قیمت شیرخام تابع عرضه و تقاضاست و نرخی که دولت اعلام می کند، مبنا نیست چرا که چهار سال گذشته نرخ 1440 تومان ابلاغ شد که این نرخ تا کنون از سوی کارخانه های لبنی اجرا نشده است.


وی از افزایش قیمت شیرخام در بازار خبر داد و گفت: با توجه به آنکه در ماه های اخیر تعدادی از دام ها به کشتارگاه ها رفتند، درنهایت با کاهش عرضه شیرخام تا حدودی قیمت در بازار متعادل شد.

نعمتی در پایان متوسط قیمت کنونی خرید هر کیلو شیر خام از دامدار را 1250 تا 1500 تومان اعلام کرد و افزود:با توجه به آنکه بازار تعیین کننده قیمت است؛ بنابراین در روزهای اخیر ناشی از افزایش تقاضا تا حدودی نرخ شیرخام در بازار بهبود یافته است.

این گزارش می افزاید: با توجه به آنکه شرکت های لبنی همه ساله قیمت محصولات خود را قانونی و غیر قانونی افزایش داده اند، هم اکنون افزایش مجدد قیمت لبنیات با واکنش شدید دامداران و مردم روبروست که از مسئولان ذی ربط انتظار می رود که با توجه به شرایط اقتصادی خانوار و کاهش قدرت خرید آنها،برای قیمت لبنیات درصدی اعلام کند که خانوار از پس تهیه آن برآیند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

msa

Well-Known Member
کاربر فعال

تاریخ خبر : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷


افزایش نرخ ۱۰ تا ۲۰ درصدی انواع محصولات لبنی در اکثر برندهای مطرح بازار 

mirzaei.s

Well-Known Member
کاربر فعال
غالب رو زیر نظر داشته باشید این سهم اگه به هدف گذشته خود که 240 تومن بوده برگشت تعجب نکنید
 

Ali_Nov

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهم به تارگت های رویایی میرسد محشره محشر فعلا سهامداری میکنیم
 

mitork

Well-Known Member
کاربر فعال
فقط یه نکته میگم حواستون باشه به این سهم

این رو کسی میگه که تا ته این شرکت رو میشناسه و تمام مدیران و سهامداران عمده این شرکت رو دقیق میشناسه.

یه دزدخونه به تمام معناست ..یه ریال سود ته سال بهتون نشون نمیدن...هیچ اتفاق بنیادی توی این نمی افته و قرار نیست بیافته فقط نوسانتون رو بگیرید و تمام.
ارزش سهامداری کردن نداره
 

سقوط

Well-Known Member
کاربر فعال
غالبر چند مدت بود نحوهء معاملاتش خیلی رفته بود تو چشمم واینکه آخه چرا یه شرکت بااین سرمایهء کم و به قول تمام اساتید فاندی وتکنیکی ,بی بنیاد,
اینطور وحشیانه معامله میشه وحجم میخوره ?!
امروز دلو زدم بدریا و نصف سرمایمو ۱۷۹ نشستم باکمال تعجب خوشبختانه یا متاسفانه همشو بهم دادن .
شاید فردا هم پائینتر معامله بشه ولی مطمئنم جای بدی ورود نکردم.
نظر دوستان چیه?
 

ر-ن

Member
کاربر فعال
سود سال1396 غالبرچقدر است.لطفا بفرمائید چقدر بوده وکی پرداخت می شود.
باتشکر.
 
بالا