صنعتي برنگ نارنجي ( پرتقالي )

شروع موضوع توسط كاميار فراهاني ‏2 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. كاميار فراهاني

كاميار فراهاني New Member کاربر فعال

با سلام و عرض پوزش بابت غیبت چند روزه ام .
    حالتون خوبه ؟
    راستش دیدم هرچی صبر کنم که سرم خلوت بشه دیدم نمی شه یه چند روزی مرخصی بودم :) خدا رو شکر بموقع اومدم .
    شاید قدیمی تر ها یادشان باشد که یه روز هایی از چه صنایعی سود می گرفتیم یادتان هست ؟ مواد اولیه ارزان – نیروی کار ارزانتر – تکنولوژی جهانی – پی به ای های مناسب – رشد قیمت های جهانی – اختلاف قیمت داخل با خارج – صادراتی بودن بیش از 30% از محصولات – افزایش نرخ دلار بله بله بله از نارنجی پوشان پتروشیمی صحبت می کنم !!!
    پتروشیمی خارک پتروشیمی فارابی پتروشیمی اصفهان پتروشیمی ابادان و... سهامی که کمتر در این سایت مطلب در موردشان می بینیم ولی گاردشان نشان داده شاید صنعت برتر طی چند ماه اتی انها باشند .
    سهامی که شاید همه سرمایه گذاری ها بنوعی وامداراشان می باشند مگر می توان به غدیر به علت انکه طرح پتروشیمی دارد ی به ای 10 داد در حالی که به پتروشیمی های بورسی پی به ای 8 یا 9 داد ؟
    خیر همه چیز حاکی از ادامه روند اصلاح پی به ای در مارکت دوست داشتنی مان دارد حرکتی که از صنعت سیمان شروع شد به معدنی ها امتداد یافت سرمایه گذاری ها راه را ادامه دادند و الان به نظر میاید نوبت پتروشیمی ها باشد تا لیاقت خود را به بازار نشان بدهند . شاراک علمدار این داستان بود سهمی که شاید بخاطر سوخت نا مناسبش مدتها بود که مورد توجه نبود ظاهرا می رود تا 1500 تومان را یکماه فتح کند . فارابی با پی به ای بالایش شنیده می شود سهمیست پر پتانسیل تعجب نکنید اگر انرا خیلی زود روی قیمت 3000 تومان دیدید . خارک و متانول و فن اوران محصولی که زیر 100 دلار تمام می شود و گاها بالای 200 دلار فروش می رود حتی با توجه به تعطیلات تابستانی می رود تا امتیاز دوبرابر شدن ظرفیتش را از بازار بگیرد اصفهان مدتهاست که با قیمت داخلی به کسی جنش نمی دهد . افزایش نرخ هم شامل این دوستمان می شود . خلاصه حرف در مورد این صنعت زیاد است . که بمرور عرض خواهم کرد .
    سبد بنده در حال حاضر :
    پتروشیمی اصفهان
    پتروشیمی فارابی
    پتروشیمی اراک
    سرمایه گذاری پتروشیمی
    سرمایه گذاری ساختمان
    سرمایه گذاری بانک ملی
    سرمایه گذاری غدیر
    انفورماتیک
    مسکن
    اقتصاد نوین .
    اگر اجازه بدید فعلا دست و پا شکسته همینجوری در خدمتتان باشم تا سر صبر برگردم .
    ممنونم

2. آيلا

آيلا New Member عضو تازه

شغل:
    پزشك
    باسلام

باسلام خدمت شما استاد فراهاني
    اگه يادتون باشه من به مشكلي برخوردم درباره غدير و بانك كه شما فرموديد و بانك صف طولاني نميشه ميتونيد عوض كنيد
    به سبد شما كه نگاه ميكنم نميفهمم اشكال از كجاست اگه حرف اول غديره پس و بانك چيه و بر عكس.من كاملا مطمپن بدو و بانك حتما بالا ميره يهني تو اين هفته 30 درصده داره اما غدير نه
    شما هم كه حتما بهتر از من به اين موضو واقف بودين خوب چرا هم غدير در سبد داريد و هم وبانك
    يك سوال ديگه هم داشتم اونم اينه كه اگه خوب دقت كرده باشيد كه حتما كرديد از اول امسال ما فقط پي به اي بزرگ كرديم.حالا سوال من اينه كه اگر پي به اي پتروها به يك جاي متناسب برسه به نظره شما احتمالش هست بازار پي ب اي برخي سهمها مثل سيماني ها يا سرمايگذاريها رو اصلاح و يا به قولي تعديل مثبت كنه مثل همون كاري كه با وپترو كرد؟
    باز هم از شما ممنونم
    مرسي
    موفق باشيد

3. كاميار فراهاني

خانم ايلا عزيز

خانم ايلا عزيز
    سلام
    فرمايش شما متين مي باشد وبانك ظاهرا قويتر عمل مي كند و بدون صف البته با 30٪ شما يخورده حرف دارم . غدير هم برا خودش حرفهايي داره البته اين دو سهم را من به اين علت هر دو را در سبدم جا دادم كه فكر مي كنم سبد سهام بزودي مي ايد و اين شركت ژيشرو در ارايه سبد سهام خواهند بود البته وبانك سريع تر عمل مي كند . شركت ساختمان غدير هم از نكات مثبت غدير مي باشد و كلا هرجور فكر كردم ديدم در مقطع كنوني هر دو سهام پر پتانسيل مي باشند كه ترجيح دادم با بازي روي درصد انها استراتژي ام را مشخص كنم .
    در قسمت دوم فرمايش شما
    اممممممممم
    روند اصلاح پي به اي ها در هر مقطع دلايل خاص خود را داشت ولي در حالت كلي مي توان گفت با توجه به انكه سود سپرده ها رو به كاهش مي باشد بايد رشد پي به اي اتوماتيك شاهد باشيم . البته اين يه حرف خيلي كلي هست . اما ژي به اي سيماني ها تقريبا اصلاح شده و چيزي جز جهش 3 يا 4 واخدي از انها تا اخر سال انتظار نمي رود و در مورد سرمايه گذاري ها هنوز هم معتقدم به ثبات نرسيديم و روند رشد انها ادامه خواهد داشت .
    ممنون اميدوارم مفيد واقع شود

4. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

با سلام

كاميار خان سلام رسيدن به خير عزيزم كجايي كه تبريك پترو و بهمن را باز هم ببيني :wink: .
    راستش درباره پتروشيمي ها كاملا حق با شماست(من كي باشم كه بخوام حق و بدم به شما :wink: )

حالا تو اين وضع خريد پتروشيمي اصفهان و شخارك با توجه به عدم صف مناسبتر نيست. درباره انفورماتيك هم كه ....

واقعا دلم واست تنگ شده بود. هميشه مستدام و پايدار باشي عزيز دل همه :wink: :wink: :D

5. كاميار فراهاني

مجمد رضاي عزيزم

محمد رضاي عزيزم
    سلام
    توهميشه با منش زيبايت باعث دلگرمي شخص من بودي راستش فشاري كه روي پخش كتاب بود اجازه نمي داد كه خيلي روحيه مطلب نوشتن داشته باشم ولي خوب خدا رو شكر و بلطف دوستان تا چند روز ديگه شاهد چاپ دوم كتاب خواهيم بود .
    پتروشيمي ها صفي هستند ولي با عرضه هاي خوبي هم مواجه مي شوند كه شانس خريد را بالا مي برند . بهمن هنوز حرف دارم كه بزودي مي زنم . انفورماتيك هم حرفهايي داره هنوززززززززززززززز .

ممنونم از لطفت عزيزم

6. اروند

اروند New Member کاربر فعال

سلام

سلام . لطفا باز هم راهنمايي بفرماييد

بيشترين تكيه شما در سبدتان روي كدام يك از سهام مزبور است؟

اگر امكان دارد اولويت بندي كنيد.
    چون خريد پتروشيمي ها واقعا مشكل شده است.

ساختمان هم كه قبلا خريديم.
    نميدونم ديد شما به رانفو بلند مدت است يا خير؟

مسكن براي نوسان گيري است؟
    اقتصاد نوين همزمان با وساخت يعني سرمايه گذاري در يك راستا (تقريبا !!!) . آيا بانكي ها در شرف تغييرات هستند؟

بانك ملي را با ديد كوتاه مدت ميان مدت يا بلند مدت در سبد داريد؟

غدير هم كه حرفي توش نيست.

راستي اگر ممكنه در مورد صدرا هم بفرماييد. (البته من ندارم ولي با اين قيمت و مجمع شهريور و ... تو فكرشم عجيب)

جداي از همه مطالب : واقعا دوستدار شما هستم و ارادتمند. خيلي دوست دارم محبتاي شمارو جبران كنم ولي نميدونم چجوري؟
    بعنوان يك دوست ميتونيد رو من حساب كنيد.

تشكر وتشكر و باز هم تشكر[/img]

7. كاميار فراهاني

سلام اورند عزيزم
    از لطفي كه بمن داري خيلي ممنونم كلام گرم شما فوق العاده دلنشين مي باشد .
    اورند عزيزم بين خودمون بمونه سبد مذكور بترتيب درصد بود و تقريبا 50 درصد سبد در سه عنوان اول مي باشد .
    راستش من هم فارابي را در صف خريدم پتروشيمي ها انقدر عرضه سنگين دارند كه گير اوردنشون خيلي سخت بنظر نمي ايد .
    ساختمان و اقتصاد نوين بشدت معاملات مشكوك رويشان انجام مي شود اگر به ژي دي اف روزانه بورس ( خلاصه عملكرد بازار در روز ... ) دقت كنيد تقريبا روزانه يه معامله عمده رو اين دو تاشده . شايعه رشد ساختمان از دو هفته اينده رو هم كه احتمالا شنيديد كمي منطقي بنظر مي رسد چون از 20 مرداد مهلت پذيره نويسي حق تقدم نوين تمام ميشه و بازاي بايد از ان روز استارت بخوره .
    ديدم به رانفور ميان مدت مي باشد . فكر مي كنم اين 6000 تومني كه ميگن بعييد نيست .
    مسكن يك اشتباه بود و امروز احتمالا عوضش مي كنم اگر گفتي با چي؟
    اقتصاد نوين يه كوچولو از حق تقدم هايي هست كه برام مونده و بزودي انها را هم از بلاتكليفي در مي اورم .
    بانك ملي منتظر اولين ايستگاه براي فروش هستم .
    دورو ور صدرا اين چند روز هم نپلك اگر خدا بخواهد سر صبر ميشينيم سر صدرا . فعلا خريد نون بربري را تا صفي نشده مقرون به صرفه تر مي دانم :wink:

ممنونم بابت انتهاي پيغامت عزيزم شما هم من رو دوست خودت بدون .

يا علي مدد (كوشي تو راستي ؟ )

8. اطلاعات بورس

اطلاعات بورس New Member عضو تازه

شغل:
    مدير پروژه
    كا ميار جان دوست داشتم نظرتو در مورد ميلي كه برات فرستادم بدونم

9. فواد

فواد New Member عضو تازه

كاميار جان فكر نمي كني ديگه مسكن جواب نمي ده اگه ميشه دليل موندنتو تو اين سهم بگو.
    دستت درد نكنه.

10. كاميار فراهاني

سلام

دوست گلم اطلاعات بورس !
    بخدا من تعداد ايميل هام خيلي بالاست و ديگه خودم نمي فهمم چي به چي هست اين است كه شما حد اقل نامتون رو بگوييد كه من بفهمم در مورد كدوم ميل صحبت مي كنيد .

فواد عزيزم چند پيغام بالاتر عرض كردم مسكن يك اشتباه بود و من تا نيم ساعت ديگه جايگزينش خواهم كرد .
    ممنونم .

11. اطلاعات بورس

اطلاعات بورس New Member عضو تازه

شغل:
    مدير پروژه
    من دوست تازه شماها هستم بنام حميد ميل من با عنوان وساخت بود

12. مهدي خ

مهدي خ New Member عضو تازه

عرض ادب

استاد گرانقدر
    با سلام
    از اين كه به عرايض بنده توجه مي كنيد متشكرم
    مي خواستم مقداري خريد كنم (فردا). اگر زحمتي نيست راهنمايي بفرماييد.(چي بخرم)
    سبد من :
    بانك ملي
    صنعت نفت
    بازنشستگي
    ملت
    لطفا نظر خود را در باره اين سبد بفرماييد.
    در مورد معادن و فلزات چه نظري داريد .
    در پيغام هاي قبلي تان صحبت از نون بربري بود !! (مي شه؟)

با تشكر فراوان

13. خاله نسرين

خاله نسرين New Member عضو تازه

شغل:
    معلم
    با سلام

جناب استاد
    به نظر شما گروه بهمن را چه كار كنيم
    نگهداري آن به صلاح است ؟؟

14. كاميار فراهاني

سلامآ

جناب اطلاعات بورس
    بله ميل زيباي شما را خواندم كمي حرف در مورد مطالبتان دارم كه در اولين فرصت ارسال خواهم كرد ممنونم ازت حميدجان
    --------------------------------

اقاي مهدي خ
    سلام
    ريسك سبد شما خيلي خوب پايين است . و ضرر در كارش نخواهد بود ولي خوب در نتيجه شايد سود دهي ان هم هرگز از حد معقول بالاتر نرود .
    معادن و فلزات را از گزينه هاي خوب در قيمت فعلي مي بينم .
    نه نون بربري نه نه
    ---------------------------------

خانم خاله نسرين
    با سلام
    بياييد يه حساب كتاب سر انگشتي كنيم .
    30٪ از ملي براي بهمن اين يعني 250 تومن - 230 ميليون برگ سايپا اين يعني 500 تومن بهمن و زير مجموعه ها در مجموع مالك بش از 60٪ سر بهمن با ان اي وي 160 تومني ( با قيمت فرضي 210 تومن )‌ با اين محاسبات به هر سهم ميرسه 910 - 10٪ خطا 820 تومن !!! حالا تكليف 11 زير مجموعه ديگر بهمن و خود كارخانه به اين بزرگي را مشخص كنيد !!!!
    خاله نسرين حقيقت امر اينست كه بزودي من بهمن خواهم خريد و فكر مي كنم با ورود سر بهمن شايد شاهد نوسانات قويي براي اين سهم باشيم . شايد انروز بازار راضي شود به بهمن به چشمي غير از خودرو نگاه كند .
    ممنون از لطف شما .

15. سهند

سهند New Member نارنجی سابق

سوال

سلام اقا كاميار . كتاب شما را يكي از دوستان عزيز به من هديه داد و تمام آن را خواندم خيلي مفيد بود. دستتان درد نكند. يك سوال داشتم : اين گروه ثروت آفرين كه اينقدر گرد و خاك مي كند وابسته به كيست؟ بانك ملي؟

16. كاميار فراهاني

سهند عزيزم

سلام جناب سهند

بله ثروت افرين متعلق به بانك ملي مي باشد و گفته مي شود اخيرا درخواست پذيرش نيز داده است همچنين مديريت اين شركت با اقاي عزيزي مي باشد .

17. خاله نسرين

خاله نسرين New Member عضو تازه

شغل:
    معلم
    با تشكر از حضرت استاد
    و اما در مورد ايران خودرو
    با توجه به قيمت و پيش بيني سود و....از راه هاي ديگر نمي توان در مورد فروش آن به راحتي
    تصميم گرفت با اينكه جو بازار بر عليه آن است
    لذا هنوز به دلم نيامده كه سهام آن را بفروشم
    نظر شما چيه ؟؟؟
    امروز هم كه خيلي عجيب بود از 5+تا 5-
    و الان هم عرضه و تقاضا را ديدم باز هم مثبت بود
    لطفا راهنمايي بفرماييد
    موفق و بهروز باشيد

18. علي

علي New Member کاربر فعال

شغل:
    دانشجو
    سلام

سلام آقاي فراهاني
    اميدوارم حالتان خوب و خوش باشد .
    من بابت كتاب تماس گرفته بودم و زحمت كشيدند دوباره تماس گرفتن و آدرس من را گرفتند و دوباره پيگير شدم فرمودند پست پيشتاز كرديم و تا شنبه مي رسد ولي متاسفانه هنوز به دستم نرسيده به نظر شما صبر كنم يا برم از انقلاب بگيرم.
    اگر اجازه بدهيد سبدم را عرض كنم و نظرتان را بفرماييد.
    بهمن 732 زامياد 1799 پتروشيمي اراك 830(قبل از مجمع) .س.بازنشستگي 410 . س.توسعه صنعتي 193 .س.بانك ملي .ملت 229 . بانك كارآفرين 1380(قبل از مجمع) . كالسيمين 680 توسعه صنايع بهشهر 759
    .سامان گستر 552 فرآوري مواد معدني 1435 گاز لوله 2100
    البته مبلق سرمايه گذاري من در هر كدام از انها زياد نيست
    از اين همه سهم خسته شدم به نظر شما كداميك را بفرشم و چه جايگزين كنم.
    (من نظرم در حال حاظر فروش سامان و زامياد كه ضرر دادم و اميد چنداني به انها ندارم ميباشد.)

با تشكر و احترام

19. كاميار فراهاني

صنعت پرتغالي

سلام مجدد خدمت دوستان و همراهان
    صنعت پرتغالي هنوز مي تازد و هنوز به ان اميد هاي زيادي بسته شده است اختلاف نرخ محصولات با خارج كه ظاهرا در برخي موارد بيش از 60٪ مي باشد پديد اورنده اين پتانسيل دراين دوستان مي باشد . انتظار مي رود طي روز هاي اتي بازار به سرمايه گذاري هاي اين صنعت نيز روي خوش نشان بدهد يكي از اين سرمايه گذاري ها صندوق بازنشستگي مي باشد .
    صندوق مالك 9٪ از پتروشيمي ابادان تقريبا 5٪ از پتروشيمي اصفهان و 17.5٪ از پتروشيمي خارك مي باشد . قصدم تحليل اين سهم نيست ولي ارزش سبد اين سهم در تاريخ 25 خرداد 350 تومن ارزيابي شده بود (‌ سبد بورسي )‌ و در غير بورسي ها سهامي مانند ايرانول و سيمان سفيد ساوه و صنايع شير ديده مي شود كه همه و همه اين سهم را قوي مي سازد . من امروز مسكن دادم و صندوق خريدم . اميدوارم اشتباه مسكن جبران بشه .
    ---------

خاله نسرين
    نمي دانم چرا بازار به اين صنعت خودرو اين همه ظلم مي كند من انتقاداتي كه به اين صنعت مي شود را قبول دارم ولي فكر مي كنم ماجرا به اين تندي كه دوستان هم مي گويند نيست . ايران خودرو ابهت اين بورس مي باشد .
    نمي تونم بهتون پيشنهاد صريح بدهم .
    ولي كاري رو بكنيد كه دلتون ميگه
    ---------------

علي عزيزم
    خانم سياح فر ادم بسيار دقيقي هست و خوش قول احتمالا كتاب بزودي دستت مي رسه نگران نباش.
    قبل از انكه فكر فروش باشي فكر جايگزيني باش هر وقت انتخاب بهتر گير اوردي فورا تعويض را جاري كن حتي اگر ضرر داده باشي .
    ممنونم
    --------------------

20. محسن

محسن New Member عضو تازه

كاميار عزيز با سلام
    ميخواستم خواهش كنم نظرتون را راجع به شخارك و كروي و قيمت آنها در يك ماه آينده بفرماييد و همچنين آيا روي هم رفته توصيه بهخريد در اين قيمتهاي فعلي داريد يا نه؟
    متشكرم