صنايع مخابراتي راه دور ايران چگونه شركتي است ؟

شروع موضوع توسط سعيد شفيعي ‏14 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. سعيد شفيعي

  سعيد شفيعي New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏16 جولای 2004
  ارسال ها:
  57
  تشکر شده:
  1
  سلام
  حالا كه ديگه مشخص شده كه بازي كارت بنزين به نفع صنايع مخابراتي راه دور ايران تموم شده ُ خيلي خوبه كه قبل از خريد سهام شركت يه مقدار اطلاعات ازش داشته باشيم.
  ممنون ميشم دوستان همراهي كنن.
  در ضمن سوال خود من اين هستش كه : آيا نماد اين شركت بسته هستش ؟

  ارادتمند
  سعيد شفيعي
   
 2. علي مددي

  علي مددي New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏16 جولای 2004
  ارسال ها:
  445
  تشکر شده:
  5
  صنايع مخابراتي راه دور

  سلام:
  اين شركت ( كه به آن شركت مخابرات راه دور نيز گفته ميشود) از اواخر سال گذشته نماد خود را بسته و آشكار نمود كه براي مدتي نه تنها شفاف عمل نكرده بلكه متاسفانه به سهامدارانش دروغ نيز گفته بود. نهايتا مشخص شد كه شركت نتوانسته سودآوري ادعا شده را جامه عمل بپوشاند و ...... بقيه ماجرا.
  اميدوارم كه قرارداد كارت بنزين ( كه نميدانم چگونه قرار است از پس آن برآيد) وضع اين سهم را خوب كرده و سهامداران آزرده خاطر خود را خوشحال نمايد. آنچه كه مسلم است مدتها سهامداران آن سرمايه خود را بلوكه يافته بودند ( بدتر از تايرا) و اينك اين نويد داده ميشود كه .......
  اما يك نكته : سهامداران اين شركت ( يا كساني كه قصد خريد دارند) دقت فرمايند كه مسئولان قبلي آن تا جاييكه من خبر دارم هنوز بر مسند قدرت بوده و احتمال عدم شفاف سازي مجدد وجود دارد. البته انشاا... كه اين سهم رشد خود را خواهد كرد اما دقت فرماييد كه ابتدا تاثير اين قرارداد را بر وضعيت شركت دريافته و سپس تصميم بگيريد. امكانات موجود آن زمان و مديريت مربوطه كمي آدم را به شك مياندازد. دوستان دقت نمايند كه بنده به شخصه براي سهامدارن آن خوشحال هستم ( از اسامي سهامداران آنزمان اين سهم نام سركار خانم مونا يوسف پور هنوز در ذهنم باقي مانده ) و اميدوارم كه همه آنها به حق خود برسند. بيشتر غرض بنده دقت در عملكرد و بررسي وضعيت فعلي شركت براي تصميم گيري ميباشد. چه براي فروش يا چه براي خريد. پس منتظر اعلاميه شركت ميمانيم.
  اميدوارم كه همه سهامداران با مثبت شدن اوضاع خوشحال گردند.
   
 3. عليرضا اسدي فرد

  عليرضا اسدي فرد New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  626
  تشکر شده:
  0
  شغل:
  كارمند
  مخابرات

  علاوه بر انچه كه اقاي مددي كفتند خيلي خيلي خلاصه وضعيت اين سهم را عرض ميكنم كه :
  خيلي خوب بود- خيلي خيلي بد شد- خيلي خوب ميشود.
   
 4. اميركاويان

  اميركاويان New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏8 آگوست 2004
  ارسال ها:
  523
  تشکر شده:
  1
  شغل:
  مهندس مكانيك
  صنايع مخابراتي راه دور ايران ITI
  صنايع مخابراتي راه دور ايران با نام صنايع الكترونيكي ايران و نپتون در سال 1350 تأسيس شد و از سال 1352 آغاز به كار كرد. اهداف اوليه تأسيس شركت ، توليد و تعمير تجهيزات شبكه مخابراتي كشور در بخش انتقال بوده است . در سالهاي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي تجهيزات ساخته شده وارداتي عيناً به شركت مخابرات ايران تحويل شده است . پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ، انگيزه لازم در صاحبان سهام و هيأت مديره و كاركنان شركت براي گسترش فعاليتهاي مختلف در ابعاد فني توليدي ، بازرگاني و رشد كمي و كيفي نيروي انساني را ايجاد كرد و طي سالهاي بعد با تغيير در تركيب و تعداد سهامداران اوليه در نهايت فعاليتهاي شركت با سهام متعلق به شركت مخابرات ايران ، بانك صنعت و معدن و شركت NEC ژاپن تداوم يافته است.
  گفتني است كه همزمان با تأمين تجهيزات انتقال مورد لزوم شبكه مخابراتي كشور در مقاطع گوناگون ضمن همكاري با شركتهاي نفت ، گاز ، راه آهن و اقدام لازم در زمينه تأمين يا تكميل تجهيزات مورد استفاده در شبكه‌هاي اختصاصي مخابراتي ، بعمل آمده است.
  در شرايط حاضر با توجه به تشكيل شركتهاي مخابرات استاني در سراسر كشور، اين صنايع كماكان آمادگي كامل در زمينه تأمين تجهيزات مخابراتي شبكه اصلي مخابرات كشور و ساير وزارتخانه ها و مؤسسات دولتي وابسته و خصوصي را با بهره‌گيري از ره اوردهاي فناوري صنعت مخابرات اعلام كرده ، در كنار آن خدمات پس از فروش و بويژه خدمات تعمير و نگهداري را ارائه مي‌كند.
  از طرف ديگر با توجه به شرايط ويژه اقتصادي كشور ، آمادگي لازم در همة سطوح شركت براي جذب سرمايه‌گذاري خارجي و نفوذ و حضور بر بازارهاي بين‌المللي ، ايجاد شد ه و اميد است با تلاشهاي بعمل آمده ، اجراي اين مهم نيز حاصل شده و شكوفايي هر چه بيشتر در امر تأمين خودكفايي صنعتي ، ايجاد اشتغال و بهره وري را شاهد باشيم.

  بخشهاي مختلف صنايع مخابراتي راه دور ايران
  معاونت توليد - معاونت فني و انتقال فناوري و پژوهش - معاونت تداركاتي و فروش - مديريت امور مالي - مديريت امور اداري - مديريت كنترل كيفي - مديريت برنامه‌ريزي و آينده نگري - مركز خدمات مهندسي

  توليدات و خدمات فني و مهندسي
  1- سيستمهاي مالتي پلكس ديجيتال (PDH ) در ظرفيتهاي مختلف 30 الي 1900 كانال. (ماكس 2 مگابيت ، 8 مگابيت ، 34 مگابيت بر ثانيه و 140 مگابيت برثانيه )
  2- سيستمهاي مالتي پلكس ديجيتال ( SDH ) و ترمينالهاي نوري مربوطه با ظرفيتهاي 1920 ، 7680 ، 30720 كانال .
  3- لاين ترمينالهاي نوري تا ظرفيت 1920 كانال و لاين ترمينال كابل مسي تا ظرفيت 30 كانال .
  4- مراكز سوئيچ ديجيتال كم ظرفيت 256 شماره‌اي عصر ، 1024 شماره‌اي ITIX و پرظرفيت 4000 شماره‌اي DRX4 .
  5- سيستمهاي كارير 3 و 12 كاناله ( Openwire ) و كاريرهاي نقطه به نقطه SCS .
  6- انواع منابع تغذيه با ولتاژهاي 8/13 ، 24 ، 48 و 60 با آمپراژهاي تا 500 آمپر.
  7- انواع بيسيمهاي دستي ، سيار ، ثابت ( سينتي سايزر و ميكرو كامپيوتر كنترل ).
  8- شارژ كنترلر خورشيدي .
  9- سيستم تلفن تلكس 1 و 2 و 5 كاناله.
  10- انواع اينورتر ، ups.

  عملكرد توليدات و خدمات شركت صنايع مخابراتي راه دور ايران 1381
  رديف نام پروژه / محصول واحد ميزان توليد ميزان فروش ميليون ريال
  1 تعميرات SDH/PDH مناقصه‌هاي 177 و68 و64 /73 سيستم 952 55393
  2 سيستمهاي PCM لينك 1107 37961
  3 راديو 2×2 مگابيت لينك 525 95393
  4 راديو DRMASS سيستم 300 1948
  5 محصولات مدارچاپي متر مربع 2400 2895
  6 فروش متفرقه ـــ ـــ 33395
  آمار پرسنل شاغل در صنايع مخابراتي راه دور ايران 1381
  مرد زن مدرك تحصيلي
  507 3 زير ديپلم
  713 12 ديپلم
  112 3 فوق ديپلم
  29 0 فوق ديپلم كاربردي
  176 13 ليسانس
  16 2 فوق ليسانس
  1553 33 جمع كل

  مناقصه‌ي كارت بنزين كه از حدود يك سال پيش توسط شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران برگزار و اعلام شده بود، روز شنبه با حضور تمامي شركت كنندگان در مناقصه بازگشايي و به صورت رسمي اين شركت با بالاترين امتياز فني و ارايه‌ي پايين‌ترين قيمت، برنده‌ي مناقصه شد.”هادي سرايي” معاونت بازرگاني شركت صنايع مخابراتي راه دور ايران «ITI» در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: در اين راستا بررسي‌هاي قبلي شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، حاكي از احراز توانمندي‌هاي تكنيكي و مالي تمامي شركت كنندگان در مناقصه بود.
  وي، افزود: انتظار مي‌رود كه اين شركت هرچه سريع‌تر عمليات مقدماتي را آغاز و به صورت هم‌زمان تا مرحله‌ي تجهيز تمامي ايستگاه‌ها و تلمبه‌ها ادامه يابد و در مرحله‌ي بعد با اتصال تمامي جايگاه‌ها به شبكه‌ي واحد كشوري، امر بهره‌برداري، نظارت و ساماندهي بهتر آغاز شود.
  سرايي، با بيان اين‌كه سيستم در نظر گرفته شده كاملا مكانيزه بوده و در طراحي و توليد تجهيزات از آخرين دستاوردهاي تكنولوژيكي روز دنيا استفاده شده، اظهار داشت: در اين سيستم علاوه بر جلب رضايت خاطر مصرف كنندگان، موجب صرفه‌جويي در وقت و منجر به برقراري سيستم توزيع يكپارچه‌ي سوخت كشوري نيز خواهد شد.
  سرايي، در پايان گفت: شركت صنايع مخابراتي راه دور ايران (سهامي عام) با مشاركت شركت NEC ژاپن در سال 1350 تاسيس و با فعاليت در ايجاد شبكه‌ي زيرساختي مخابراتي كشور، بزرگ‌ترين توليد كننده‌ي تجهيزات انتقال بوده و هم‌اكنون با مشاركت با شركت‌هاي بزرگ بين‌المللي مانند زيمنس، آلكاتل و نوكيا سهم مهمي در ارتقاي توانمندي‌هاي مخابراتي كشور دارد.

  مراحل پذیرش سهام کار خانجات مخابراتی ایران در بازار بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و به زودی سهام آن از طریق بورس عرضه می شود.
  مهندس مجیدی مدیر عامل کارخانجات مخا براتی ایران با بیان این مطلب افزود : در بازدیدی که اخیرا رییس و کارشناسان بورس تهران از این کارخانه داشتند شرایط موجود برای پذیرش و عرضه سهام این شرکت در بورس را مثبت ارزیابی کردند .
  وی افزود : با پذیرش سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار بزرگترین کارخانه تولید کننده سوییچ مخابراتی کشور که 80 درصد از مراکز تلفن موجود در شبکه مخابراتی را ساخته وارد بورس می شود . مدیر عامل کارخانجات مخابراتی ایران گفت: این مجتمع صنعتی همچنین حدود 30 در صد از سوییچ مورد نیاز شبکه تلفن همراه کشور را تا کنون ساخته و کارشناسان این مجتمع صنعتی در حال طراحی نوعی سوییچ کم ظرفیت سیار برای تلفن همراه هستند که در شرایط بحرانی بتواند پوشش مخابراتی منطقه را تامین کند.
  وی اظهار داشت : به تایید بسیاری از کارشناسان مخابرات کیفیت محصولات کارخانجات مخابراتی ایران از کیفیت بسیار از محصولات کشور های خارجی برتر است و این ادعا در عمل بارها ثابت شده است .
  مهندس مجیدی گفت: در سفر اخیر یک هیات کارشناسی از کارخانجات مخابراتی ایران به کشور تاجیکستان تفاهم نامه توسعه شبکه مخابرات در این کشور به امضا رسید و کارخانجات مخابراتی شرایط تامیین تجهیزات مخابرات ایالات سغد تاجیکستان را پذیرفت .
  وی اضافه کرد : بر اساس این تفاهم نامه تجهیزات الکترومکانیکال شهر های ایالات سغد تاجیکستان به امکانات مخابراتی دیجیتال تبدیل میشود . مدیر عامل کارخانجات مخابراتی ایران گفت : در این مجتمع صنعتی همچنین مراحل اموزشی نوعی دستگاه ازمایش خون به پایان رسیده و به زودی تولید 400 دستگاه به پایان میرسد که نیمی از ان برای مصارف داخل کشور و نیمی صدور خارج کشور سفارش داده شده است . مهندس مجیدی از تولیید 5/2 میلیون پورت سوییچ مخابرات در سال گذشته در این مجتمع صنعتی خبر داد و گفت: کار کنان کارخانجات مخابراتی ایران با تولیید این میزان سوییچ مخابراتی رکورد
  بی سابقه ای در زمینه تولید از خود به جای گذاشتند .
  وی افزود: این مجتمع صنعتی در تولیید محصولات خود از فناوری شرکت زیمنس المان بهره می گیرد و سوییچ های تولییدی ان منطبق با اخرین فناوری مخابراتی ژاپن و کشور های اروپایی ست .
  مدیر عامل کارخانجات مخابراتی ایران نوید تولیید 40% از مناقصه 2/2 میلیون پورتی سوییچ تلفن همراه در سال جاری را داد و گفت : این مجتمع صنعتی در یک مناقصه 79 میلیون دلاری شرکت مخابرات 40 درصد از مبلغ این مناقصه را برنده شده است .
   
 5. مونا يوسف پور

  مونا يوسف پور New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏22 جولای 2004
  ارسال ها:
  29
  تشکر شده:
  0
  آقاي كاويان

  با تشكر از اطلاعاتي كه داديد
  در گزارش اين جمله درج شده بود
  مراحل پذیرش سهام کار خانجات مخابراتی ایران در بازار بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و به زودی سهام آن از طریق بورس عرضه می شود
  منظور سهام يك شركت ديگر مي باشد يا اينكه باز گشايي مجدد مخابراتي راه دور است؟
   
 6. عليرضا اسدي فرد

  عليرضا اسدي فرد New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  626
  تشکر شده:
  0
  شغل:
  كارمند
  Re: آقاي كاويان

  با سلام
  کار خانجات مخابراتی ایران يك شركت مستقل از لمخابر است كه بنظر ميرسد با ورود ان به بورس - صنعت مخابرات بطور كل با اقبال عمومي روبرو شود.