صنايع شيميايي

شروع موضوع توسط شهروز ‏4 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. شهروز

شهروز New Member کاربر فعال

سلام
    اگر امكان داره راجع به صنايع شيميايي نظر بدهيد.
    من بررسي كرده ام با توجه به شرايط فعلي جاي رشد داره.
    از شما ممنونم.

2. ماني6217

ماني6217 New Member عضو تازه

شغل:
    ازاد
    شهروز

ميگم خيلي پر تحرك شدي ها...

منتظر نظرات جالب شما درباره صدرا هستيم.. :wink:

3. شهروز

قربان شما ماني خان
    در صدرا موفق باشيد.

4. مترجم

مترجم New Member عضو تازه

شغل:
    تحليلگر استراتژي
    بوي دسيسه ميدهد

دوستان عزيز اينجانب هم از دو ماه پيش با توجه به مثبت بودن تمامي جوانب( از لحاظ تكنيكال و هم فاندامنتال) 10٪ سبدم را به شيران(صنايع شيميايي ايران) اختصاص داده ام كه متاسفانه بمدت حدود يكماه نماد آن بسته بود :x . پس از مجمع عادي ساليانه كه 44 تومان سود نقدي به هر سهم تعلق گرفت تقريبا با همان قيمت قبل از مجمع باز شد و ظرف يكهفته صف خريد 800000 سهمي براي آن تشكيل شد :shock: ولي به دليل عدم عرضه و حجم بسيار پايين معاملات آن (گاه فقط 5000 سهم در يك روز!) نرخ آن تكان نخورد و امروز هم كه نمادآن در تابلوي روزانه سايت بورس احتمالا بدليل معامله نشدن ديده نميشود :? . بنده نميدانم به چه دليل سهامدار عمده از عرضه خودداري ميكند با وجود اينكه حجم مبنا فقط 200000 است با عرضه 2000000 سهم در طي دو هفته كاري قيمت اين سهم ميتواند به 1360 تومان برسد(يعني 67 درصد!) :!: :!: :!: .
    لازم به ذكر است:
    سرمايه گذاران عمده:
    سر آتيه دماوند 77٪
    سر صنعت و معدن 16٪
    سر تدبير 2٪
    ساير 5٪
    در تاريخهاي 25 شهريور 82 و 15 ديماه 81 بترتيب 100٪ و 200٪ افزايش سرمايه از محل اندوخته داشته است و در سالهاي اخير همواره بيش از 50٪ سود عملياتي قبل از كسر ماليات داشته :!: :!: و ضمنا در سال 82 قيمت سهم قبل از افزايش سرمايه تا 2380 تومان هم بالا رفت :!: :!: .
    يك نظريه بدبينانه اينست كه سهامدار عمده صبر كرده تا سهامداران خرده خسته شوند و در قيمتهاي پايين بفروشند تا بتواند خوب جمع كند و بعد عرضه كند تا هزينه بازارسازي سهم به حداقل برسد :roll: .
    نظريه خوش بينانه ندارم! :idea:
    خودتان قضاوت كنيد! :wink:

5. علي خرم نژاد

علي خرم نژاد New Member کاربر فعال

شيران

من سهامدار شيران نيستم ولي سهامدار صنعت و معدن هستم در مجمع افزايش سرمايه وصنعت مدير عامل اين شركت اعتقاد خاصي به اين شركت داشت و معتقد بود اگر بانك صنعت ... حمايت كنن. اين سهم رشد خوبي مي كنند...چون آينده روشني دارد....تنها مشكل اين سهم عرضه كم مي باشد...براي كوتاه مدت فايده ندارد ولي براي ميان مدت و بلند مدت مناسب است.....

6. علي خرم نژاد

علي خرم نژاد New Member کاربر فعال

شيران

من سهامدار شيران نيستم ولي سهامدار صنعت و معدن هستم در مجمع افزايش سرمايه وصنعت مدير عامل اين شركت اعتقاد خاصي به اين شركت داشت و معتقد بود اگر بانك صنعت ... حمايت كنند. اين سهم رشد خوبي مي كنند...چون آينده روشني دارد....تنها مشكل اين سهم عرضه كم مي باشد...براي كوتاه مدت فايده ندارد ولي براي ميان مدت و بلند مدت مناسب است.....

7. شهروز

سلام
    از همه شما عزيزان ممنونم
    در تصميم گيري خيلي كمكم كرديد
    فكر ميكنم به زودي راه بيفته.