صدرا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

belle fille

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
مربوط به قبل از مجمع ولی مهم

درود

این پست رو در پاسخ به پرسش دوستان گرامی،مینویسم

چند مورد مهم وجود داره که 100% روی قیمت موثره و پتانسیلهای سهم هستند

اول از همه که دست به نقدترین این موارد هست،پتانسیل سودآوری و گزارش 12 ماهه هست
این گزارش میتونه یکی از برگهای ارزشمند شرکت در زمان بازگشایی باشه

دومین مورد : بحث افشا و اعلام قراردادهای جدید ( برگ بعدی سهم در زمان بازگشایی )

سومین مورد : ارتقا به بازار فرابورس

چهارمین مورد : وصول کامل 193 میلیون دلار حق کلیم باقیمانده

پنجمین مورد : تعیین تکلیف جزیره و صدور سند رسمی به نام شرکت صنعتی دریایی ایران

این زیان انباشته ای که در صورتهای مالی وجود داره باید جای خودش رو به سود انباشته بده و برای تحقق این مورد یک شفاف سازی در مورد کلیم و جزیره کفایت خواهد کرد

اینها مواردی هستند که وجود دارند و در آینده باید در شفاف سازیها و گزارشهای آتی نمایان بشن

....
در مورد تارگت قیمتی و روند سهم پس از افزایش سرمایه هم بهتره پله پله و با زمان پیش بریم
با توجه به برگزاری مجمع در روز 17 اردیبهشت،نماد در روز 15 اردیبهشت متوقف خواهد شد و ما تا اون زمان تنها 8 روز کاری خواهیم داشت

...
مهم اینه که ببینیم در فاصله روز مجمع تا روز بازگشایی،چه برگهایی و با چه درجه ای از اهمیت رو خواهند شد
کیفیت بازگشایی و البته روند پس از بازگشایی رو 100% این برگها تعیین میکنند

گزارش 12 ماهه سال مالی 98 میتونه مهمترین و ارزشمندترین گزارش دوره ای صدرا در طول سالیان گذشته باشه
این گزارش در راستای روند مثبت گزارش دهی خواهد بود که از گزارش 6 ماهه 98 شروع شد و در گزارش 9 ماهه ادامه پیدا کرد
روشنه که بهبود فاکتورهای سودآوری ( به ویژه در بخش عملیاتی ) و همچنین EPS اعلامی،هر دو باید چشمگیر باشند

توصیه من به شما گرامیان اینه که با توجه به واقعیتها و پتانسیلهای سهم که در بالا بهشون اشاره کردم و همچنین با توجه به شرایط شخصی خودتون،یک استراتژی معاملاتی مناسب برای خودتون تعریف کنید و طبق همون هم حرکت کنید ( شرکت کردن یا شرکت نکردن در افزایش سرمایه هم جزیی از این استراتژی هست )

در پایان یک تارگت برای صدرا در نظر میگیرم که مبنای اون برابری قیمت سهم با دلار هست

صدرا دو بار در سالیان گذشته ( اردیبهشت ۸۹ و فروردین ۹۶ ) به پیک قیمتی 42 سنت رسید و بعدش سهم به شدت افت کرد
امسال برای نخستین بار در 10 سال گذشته،صدرا تونست از پیک قیمتی دلاری خودش عبور کنه و این بسیار مهمه
در حال حاضر هر دلار حدود 15500 تومان و هر سنت 155 تومانه
با توجه به قیمت 7423 تومانی صدرا،ارزش دلاری صدرا 47.89 سنت میشه

به عنوان پله نخست و بدبینانه،این نرخ برابری باید به 63 سنت برسه ( 63 = 1.5 * 42 )
با توجه به قیمت 15500 تومانی دلار،تارگت 63 سنتی برابر میشه با 9765 تومان که رندش میکنیم به 10 هزار تومان

شاد و پیروز باشید

بدرود

۲Montazer

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
جناب طیب جایزه تو‌پرتفوی من اضافه نشده تا بینیم کیف کنیم ایا واقعا چنین‌مشکلی برای بقیه هم‌هست
سلام
برای بنده هم همینطور است
یعنی دقیق اعمال نکرده
و
اتفاقاً ...
چون درصد افزایش را زده ، قیمت جدید تئوریک خورده ولی تعداد سهم همان است و تازه ضرر سرمایه هم زده !
اما همه اش بعد ثبت سهم درست میشود که إن شاءألله با افزایش حداقل ۱۰۰ درصدی داستان شیرین شدن همه بدیهایش فراموش میشود.

روزتان خوش
یا الله

سلام علیکم

حاج خانم belle fille ما را و هم لطفآ در این تاپیک جدید صدرا پذیرا باشید!! و اگه اجازه دهید!! جل و پلاس خودم رو اینجا پهن کنم!! باشد که همه ما رستگار شویم... نظر شخصی
سلام.
با اجازه از خانم ...

خوش آمدید
ولی خواهشی از شما و جناب مملی.. دارم ؛ رویه فکری و عملکردی خود را در تاپیک قبلی! کنار بگذارید
و
اجازه دهید در فضای تعاملی صرفا صدرایی و با رعایت تمام شئونات اخلاقی و انسانی ، دست همدیگر را بگیریم نه ...
تن آدمی شریف است

شبتان خوش
مربوط به قبل از مجمع ولی مهم
سلام
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
و
تبریک پیشاپیش عید فطر خدمت همه عزیزان

الحمدلله مؤلفه های صدرا زیاد ، پرقدرت و زمان بندی شده اتومات هستند ! و مثلا صرفا معطل حق کلیم نیستیم که احیانا به سال مالی بعد و حتی اطلاع رسانی در نیمه دوم !! باشد.
زمان بندی شده هم در همین راستا ست ، یعنی وقتی تعداد مؤلفه زیاد شد اولا نگرانی ندارد و ثانیاً ماه های بعد از افزایش سرمایه إن شاء الله بدهی اطلاعیه های نوع الف و ب صدرا به سهامداران صبور و مظلوم صدرا پرداخت خواهد شد
بعنی ؛ سوخت مرحله ای موشک آنهم از نوع جامد
که
شاید گل سرسبد آن برای دوقفله شدن سهم همان سند جزیره باشد
و
تضمین ادامه رشد در سال ۱۴۰۰
ضمناً تمرکز بر روی قیمت بازگشایی بالأخص با تارگتهای بالا کاری غیر ضرور و حتی اشتباه است.
سهم خوب باید روند خوب داشته باشد وگرنه در حرکتهای سینوسی فقط مطمع نظر سفته بازان شده و سرمایه گذاران اصیل را از سهم دور میکند.
إن شاءألله
امیدواریم و صبور
روزتان خوش

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا