صدرا و پارس جنوبي

عليرضا اسدي فرد

Member
کاربر فعال
لوله گذارى دريايى فازهاى 6، 7، 8 پارس جنوبى در 6 ماه آينده آغاز مى شود


تهران - شانا - گروه نفت و بالادستي : 03/05/1383

مشارکت شرکت هاى «صدف» (زير مجموعه شرکت صف) و «صدرا» در ساخت يک بارج لوله گذار با تجهيزات پيشرفته، زمينه افزايش توانمندى اين شرکت ها را در بخش لوله گذارى در دريا فراهم ساخته است.
مدير عامل شرکت صنايع فراساحل در گفت و گو با خبر نگار شانا با بيان اين که اين بارج توانايى روزانه 2 کيلومتر لوله گذارى در دريا را دارد افزود: پيشرفته ترين ماشين آلات لوله گذارى روز دنيا در زير دريا در اين بارج به کار گرفته شده و تا 6 ماه آينده لوله گذارى بخش دريايى فازهاى 6 ، 7 و 8 طرح توسعه ميدان گاز ى پارس جنوبى با بهره گيرى از اين بارج آغاز مى شود.

مهندس هاشم زاده خامنه افزود: در حال حاضر اين بارج لوله گذار ساخته شده و ماشين آلات و تجهيزات آن نيز در حال نصب است.

وى با بيان اين که شرکت صف تا کنون در پروژه هاى مهندسي، تدارکات و ساخت تاسيسات دريايى در بسيارى از مناقصه هاى نفت وگاز شرکت کرده است گفت: طرح توسعه ميدان هاى نفتى فروزان و اسفنديار، رشادت همچنين توسعه فازهاى 15 و 16 ميدان گازى پارس جنوبى از جمله اين مناقصه ها به شمار مى رود.

وى حضور در برخى از پروژه هاى برون مرزى را از جمله سياست هاى شرکت صنايع فراساحل (صف) عنوان کرد و گفت: در حال حاضر اين شرکت در يک پروژه برون مرزى در قطر شرکت کرده است که نتيجه آن هنوز اعلام نشده است.
 
بالا