صدرا ........ براي هميشه

شروع موضوع توسط خازني ‏2 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. خازني

خازني New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    در مورد صدرا داستان بسيار گفته شده و من بدنبال تكرار مطالب و تشريح عملكرد و سودهاي عملياتي اين شركت نيستم.

ولي بطور خلاصه آنچه مرا بر آن داشت تا با خاطري آسوده درصد سبدم را براي اين سهم افزايش دهم (خريد در قيمت 1980) بحث افزايش سرمايه آن از طريق صرف سهام است.

صرف سهام يعني افزايش سرمايه شركت بصورت پذيره نويسي با قيمت فعلي بازار سهم
    در وضعيت بازار بورس ايران كه اكثر شركت‌ها با قميت اسمي سهم (يعني 1000 ريال بازاي هر سهم) افزايش سرمايه مي‌دهند تنها شركتي قادر خواهد بود از طريق صرف سهام (يعني با قيمت بزار سهم)‌افزايش سرمايه دهد كه پتانسيل بالاي رشد آن براي همگان متصور شود و خريداران با اين ديد كه نخواهند توانست پس از باز شدن نماد شركت سهام را با قيمت پذيره نويسي در تالار بورس ابتياع كنند اقدام به شركت در پذيره نويسي و خريداري سهام مي‌نمايند.

راستي در وضعيت فعلي بازار كه سهام صدرا براحتي قابل تهيه هست و شما با هر مقدار سرمايه مي‌توانيد نسبت به خريد آن اقدام كنيد و علي‌الظاهر استقبال چنداني هم از آن نمي‌شود چگونه اين شركت خواهد توانست از طريق صرف سهام افزايش سرمايه دهد.

نكته همينجاست. همانطور كه قبلا" هم گفته شده، نماد شركت بسته خواهد شد. پروژه‌ها و مناقصه هاي برنده شده رسما"‌اعلام مي‌گردد. پتانسيل بسيار بالا هويدا مي‌شود و پذيره‌نويسي آغاز مي‌گردد. :idea:

حال من نوعي جا مانده از قافله كه قبلا" سهامدار بوده‌ام و سهام خود را به خاطر كم صبري رد كرده‌ام مجدد حاضر مي‌شوم سهام را در پذيره‌ نويسي خريداري كنم هر چند مي‌بينم سود اصلي آن عايد سهامداران قبلي كه مدتها با آنها هم قطار بوده‌ام مي‌گردد.
    پس با هم تا بسته شدن نماد شركت صبر خواهيم كرد و نظاره‌گر وقايع خواهيم ماند و اگر مفروضات بالا حاصل نشد و داستان يك سال گذشته شركت تكرار شد حداقل من با ان خداحافظي خواهم كرد شايد خداحافظي براي هميشه :evil: (يعني قهر قهر تا روز قيامت)
    :p :lol:

2. پلوتونيوم

پلوتونيوم New Member عضو تازه

شغل:
    دانشجو
    سلام
    حقير هم كاملا با فرمايشات شما موافقم و خودم هم قصد اضافه كردن اين سهم نامي را در سبدم دارم . بعضي از شنيده ها هم خبر از قصد حمايت ونابك را از اين سهم دارد اما يادمان نرود كه در شرايط كنوني هر چه قيمت اين سهم كمتر باشد به نفع خو وبانك است ( توجه كنيد به مطالبات وبانك و چگونگي اخذ آنها ) حال اين دو نكته كاملا متنافض هستند .
    آيا شما خبر موثقي داريد ؟! در نظر داشته باشيد در حال حاضر اين سهم كه در بعضي از محافل هم آن را ابروي ايران برمي شمرند از منفور ترين سهم هاي بازار شده . آيا اين افزايش سرمايه از اين طريق هم شايعه اي مثل بقيه شايعه هاي كنج نشينان تالار نيست ؟!
    از حسن نيتتان واقعا تشكر و خواهش مي كنم اگر دوستان مطالبي مي دانند دريغ نفرمايند

يا علي يا حق

3. علي خرم نژاد

علي خرم نژاد New Member کاربر فعال

افزايش به روش صرف سهام

در مجمع وبانك افزايش سرمايه صدرا به روش صرف سهام توسط آقاي مهرزاد مدير عامل وبانك اعلام شد و بزودي انجام مي شود...

4. شهروز

شهروز New Member کاربر فعال

به مجمع وبانك توجه داشته باشيد كه گفتند دليلي ندارد ار آن حمايت كنيم.
    همه مي دانند صدرا در بلند مدت خوب است.
    من هم مثل شما بعد از افزايش سرمايه اقدام خواهم كرد.