شیراز ( پتروشیمی شیراز )

mohammad12345678

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی شیراز یکی از شرکتهای فعال در حوزه تولید و صادرات اوره است. با بهبود روند صادرات اوره و همچنین افزایش نرخ دلار، میتوان به این نماد و سایر شرکتهای فعال در این حوزه نگاه ویژه ای داشت. تحلیل بنیادی این شرکت در لینک زیر:

https://www.armoonbourse.com/default.aspx?tabid=4819&ArticleId=31015
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
پتروشیمی شیراز یکی از شرکتهای فعال در حوزه تولید و صادرات اوره است. با بهبود روند صادرات اوره و همچنین افزایش نرخ دلار، میتوان به این نماد و سایر شرکتهای فعال در این حوزه نگاه ویژه ای داشت. تحلیل بنیادی این شرکت در لینک زیر:

https://www.armoonbourse.com/default.aspx?tabid=4819&ArticleId=31015
بسیار دقیق و عالی بود ، شیراز از اهرمی ترین شرکت های پتروشیمی است و سودش تا 200 تومان قابل افزایش است

از منظر تکنیکال در حال تشکیل سر و شانه کف است و با عبور از 560 تومان انشااله 650 را خواهد دید
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
از مفت های بازار که ریزش خوبی داشته و با آزادسازی نرخ اوره حمایتی که قطعی است و منتظر یک امضا بالای 150 تومان سود امسال و 200 تومان سود سال آینده اش است

این سهم را از دست ندهید
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
منابع خبری از تغییر قیمت دلار محاسباتی در تعیین نرخ های پایه محصولات پتروشیمی خبر می دهند، پیش تر قیمت فروش دلار در سامانه نیما برای تعیین قیمت های پایه محصولات پتروشیمی ملاک قرار می گرفت، از هفته آینده احتمالا میانگین قیمت خرید و فروش دلار در سامانه نیما برای تعیین قیمت های محصولات پتروشیمی ملاک قرار می گیرد. این در حالی است که با توجه به واکنش رئیس بانک مرکزی به سامانه نیما در روزهای گذشته و اینکه قیمت دلار در سامانه نیما سقف ندارد، به نظر می رسد در سال آینده تغییر قیمت دلار سامانه نیما به سنا برای تعیین قیمت های پایه محصولات پتروشیمی دور از انتظار نباشد. / پتروتحلیل

عجب خبری واسه پتروشیمی ها شد
 

abbas3298

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
جالبه پست های بنده در این تاپیک یک لایک هم نخورده تا امروز ولی بزودی این تاپیک یکی از پربیننده ترین تاپیک های تالار خواهد شد
شیراز عادت داه آرام و بی سر و صدا حرکت کنه
با آرامش و به دور از هیاهو .... مثل بنز آخرین سیستم
هر چه تاپیک خلوت تر بهتر
خود من کمتر راجع بهش مینویسم که اصلا تاپیکش بالا نیاد
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فوری مهم ... در جلسه سیزدهم کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تنظیم بازار، دلار مبنای قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی به صورت رسمی تعیین تکلیف شد.
به گزارش پتروشیمیا، در جلسه سیزدهم کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تنظیم بازار که روز شنبه ۴ اسفند ۹۷ برگزار شد، در خصوص نرخ مبنای محاسبه خوراک، محصولات و ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها در سامانه نیما بود که به صورت رسمی، معادل متوسط قیمت هفتگی خرید/فروش نیمایی اعلامی در سامانه سنا (هر نرخی که پایین تر بود) مبنای محاسبه قرار گیرد. پیش از این بسیاری از تولیدکنندگان و تحلیلگران، از فرمول‌های قیمت‌گذاری دفتر توسعه صنایع تکمیلی دچار سرگردانی شده بودند چرا که مشخص نبود کدام نرخ از قیمت‌های دلار نیمایی مبنای قیمت‌گذاری قرار می‌گیرد. اکنون به صورت رسمی تصمیم‌گیری شده است که هر یکشنبه که دفتر توسعه صنایع تکمیلی اقدام به قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا می‌کند، موظف است پایین ترین نرخ فروش یا خرید میانگین هفتگی نرخ نیمایی را مبنا قرار دهد.
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
افشاگر بورس گفت:


بله طبق اطلاعات موثق کار اوره حمایتی تمام شده و احیانا تا 20 ام ابلاغ می شود
خراسان 350 تومان
شیراز 200 تومان
کرماشا 220 تومان
سود خواهند داشت


قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:

اصلاح نرخ خوراک گازی و مایع پتروشیمی‌ها + یک خبر خوش برای اوره‌سازان


به گزارش بورس نیوز در جلسه روز چهارم اسفندماه کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تنظیم بازار، دلار مبنای قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی به صورت رسمی تعیین تکلیف شده است. نرخ مبنای محاسبه خوراک، محصولات و ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها در سامانه نیما بود که به صورت رسمی، معادل متوسط قیمت هفتگی خرید/فروش نیمایی اعلامی در سامانه سنا (هر نرخی که پایین تر بود) مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت.

فریبرز کریمایی قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: از ابتدای مهرماه مصوب شده بود نرخ خوراک پتروشیمی ها بر اساس میانگین نرخ خرید و نرخ فروش سامانه نیما تعیین شود. اما از آنجا که شرکت های پتروشیمی در چارچوب همکاری با دولت، چند ماهی اقدام به عرضه ارز خود با نرخی کمتر از نرخ سامانه نیما کرده بودند، مقرر شده وزارت نفت به همان میزان نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی را هم کاهش دهد. بنابراین نرخ خوراک پتروشیمی ها در ۴ ماه گذشته، تعدیل شده و کاهش خواهد داشت. تاثیر این موضوع بر سودآوری شرکت های پتروشیمی که خوراک گازی دارند، با اهمیت خواهد بود.

فعال صنعت پتروشیمی در رابطه با وضعیت شرکت های پتروشیمی که خوراک مایع مصرف می کنند، گفت: شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع مصرف می‌کنند، خوراک خود را از پالایشگاه‌ها گرفته و شرایط متفاوتی با مصرف کنندگان خوراک گازی دارند.

وی ادامه داد: محصولات پالایشگاه ها در چند ماه اخیر با نرخی غیرواقعی عرضه می‌شده و با نامه‌ای که از بانک‌مرکزی گرفته‌ایم، نرخ‌های ۴ماه (مهرماه تا دی ماه) را به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده‌ایم و خواسته‌ایم نرخ فرآورده‌های پالایشی و صورت حساب‌ها بر اساس نرخ رسمی که بانک مرکزی از میانگین نرخ سامانه نیما اعلام کرده، اصلاح شود.

کریمایی اظهارکرد: نرخ خوراک ۴ ماه گذشته شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع دارند، باید اصلاح شده و کاهش یابد چرا‌که شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، به اشتباه، در تعیین قیمت محصولات پالایشی نرخی بالاتر از نرخ سامانه نیما لحاظ کرده بود و با استعلامی که انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی از بانک مرکزی به عمل آورد، نرخ های واقعی به شرکت پالایش و پخش اعلام شده و امیدواریم اصلاح و تعدیل نرخ ها هر چه زودتر صورت گیرد.

وی تاکید کرد: با این شرایط نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی (هم خوراک گازی ها و هم خوراک مایع ها) نسبت به وضعیت چند ماه گذشته، به نفع پتروشیمی ها اصلاح خواهد شد.

کریمایی در خاتمه ضمن اشاره به یک اتفاق مثبت برای تولیدکنندگان اوره اظهار داشت: اتفاقات مثبتی در خصوص نرخ اوره در حال وقوع است که خبر خوشایندی برای تولیدکنندگان اوره خواهد بود. در حال پیگیری موضوع هستیم و اصلاح نرخ اوره از اول مهرماه ۹۷ را شامل خواهد شد.

بورس نیوز یادآور می شود روز ۲۵ آذر ماه امسال خبری با این مضمون در همین بخش خبری منتشر شد:
شرکت های تولیدکننده اوره سال ها است با قیمت گذاری تکلیفی این محصول مشکل دارند. تولیدکنندگان اوره می بایست بر اساس سهمیه تعریف شده اوره مورد نیاز بخش کشاورزی را در اختیار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با نرخ هر تن ۶۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تحویل دهند و سپس امکان صادرات مازاد محصول خود را خواهند داشت. این نرخ چند سالی است که تغییر نکرده؛ در حالی که نرخ هر تن اوره صادراتی حدود ۲۴۵ دلار است. این قیمت گذاری غیر منطقی بوده و موجب ناخرسندی سهامداران این صنعت شده است و در واقع باید گفت یارانه اوره بخش کشاورزی، از جیب سهامداران پتروشیمی های تولیدکننده اوره می رود. «شپدیس» ، «شیراز» و «کرماشا» از جمله اوره سازان بورسی هستند.

کریمایی در همان تاریخ گفته بود: با توجه به تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها بر مبنای ارز سامانه نیما، قیمت گذاری تکلیفی اوره معنایی ندارد. سازمان برنامه هم در مورد اصلاح قیمت اوره به جمع بندی رسیده و یک سری سناریو پیشنهادات مطرح شده که البته انجمن صنفی با برخی از پیشنهادات موافق نبوده و به دنبال آزادسازی قیمت اوره است.
جلساتی هم با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برگزار شده و تلاش می شود این شرکت هم نسبت به آزادسازی نرخ اوره مجاب شود. ضمن اینکه برای آنکه با افزایش نرخ اوره، فشاری به بخش کشاورزی وارد نشود؛ تخصیص یارانه به بخش کشاورزی از محل درآمدهای دولت قابل جبران خواهد بود. هر تصمیمی در خصوص نرخ اوره اتخاذ شود و هر قیمتی که در نظر گرفته شود از ابتدای مهرماه اعمال در حساب های پتروشیمی ها اعمال خواهد شد.


خوشحالم که چند روز قبل وعده 20 ام را دادم و حالا خبر موثقی منتشر شد منتطر انفجار سودآوری در اوره سازان باشید به ترتیب
خراسان ، شیراز و کرمانشاه
 

* آگاه *

Well-Known Member
کاربر فعال
خبر خوب برای شرکتهای پتروشیمی، تخفيف دلاري وزارت نفت به پتروشيمي ها
✔️با توجه به اينكه شركت هاي پتروشيمي، ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نيما با قيمتي پايين تر از ميانگين خريد و فروش دلار در ماههايي از سال جاري عرضه كردند، وزارت نفت هم با تعديل نرخ خوراك پتروشيمي ها كه از ابتداي مهرماه قرار بود براساس ميانگين خريد و فروش دلار در سامانه نيما محاسبه شود، به اين شركت ها تخفيف مي دهد.
پتروشيمي ها در ماههايي از سال جاري ارز حاصل از صادرات خود را عمدتا با نرخ دستوري و حدودا ٧ هزار ٨٠٠ توماني در سامانه نيما عرضه كردند، در همان زمان شركتهاي ديگر نظير فولادي ها، دلار خود را با نرخي بالاتر از ٩ هزارتومان عرضه كردند.
***********/petrotahlil
 

افشاگر بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
واقعا شیراز سوپر مفت بود یکی از اهرمی ترین شرکت های پتروشیمی که با این قیمت اوره حمایتی که در مجمع غدیر اعلام شد p/e زیر 3 داشت
انشااله تا 750 مهمان صف هستیم
 

چراوچيه

Well-Known Member
کاربر فعال
اوره سازان خبرهای خوبی برایتان به ارمغان می آورند سودهاب 3 رقمی به بالا وقیمتهای جذاب در سال 97 و98 بااوره سازان بمانید تا از سودهای دلاری وصادراتشان وهم افزایش نرخ اوره آزاد مستفیذ شوید . خدانگهدار
 
بالا