شیراز ( پتروشیمی شیراز )

saadat68

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
کسی می دونه زیان تسعیر وام ارزی به نرخ بازار ثانویه به ازای هر سهم شیراز چقدر میشه ؟
یا باید چی جوری محاسبه کرد؟
لینک یا تحلیلی در این مورد وجود داره؟

hadi1000

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
کسی می دونه زیان تسعیر وام ارزی به نرخ بازار ثانویه به ازای هر سهم شیراز چقدر میشه ؟
یا باید چی جوری محاسبه کرد؟
لینک یا تحلیلی در این مورد وجود داره؟
من گزارش تفسیری پایان سال 96 رو دیدم.
اکثر هزینه ها تا مهر تسویه میشن بجز تعداد کمی.
وام ارزی کمتر از 50 ملیار هزینه مالی داره.
Capture+_2018-10-03-23-15-11.png

saadat68

Well-Known Member
کاربر فعال
من گزارش تفسیری پایان سال 96 رو دیدم.
اکثر هزینه ها تا مهر تسویه میشن بجز تعداد کمی.
وام ارزی کمتر از 50 ملیار هزینه مالی داره.
مشاهده پیوست 33961
توی کنفرانس گفته از ۲۲۰ میلیون دلار وام از اول سال تا الان ۵۵ تا از فاینانس و ۱۸ تا از وام رو پس دادیم
طبق عکس شما فقط ۱۵۰ تا از وام ردیف اول باقی مونده
به نظر شما سهمی چقدر با نرخ دلار ثانویه زیان تسعیر میببنه امسال؟ یعنی میگید با دلار هشت نه تومنی سهمی ده تومن ؟

آخرین ویرایش:

hadi1000

Well-Known Member
کاربر فعال
توی کنفرانس گفته از ۲۲۰ میلیون دلار وام از اول سال تا الان ۵۵ تا از فاینانس و ۱۸ تا از وام رو پس دادیم
طبق عکس شما فقط ۱۵۰ تا از وام ردیف اول باقی مونده
به نظر شما سهمی چقدر با نرخ دلار ثانویه زیان تسعیر میببنه امسال؟ یعنی میگید با دلار هشت نه تومنی سهمی ده تومن ؟
منظورم از هزینه مالی برای سال مالی بعد بود.
از وام ارزی اول برای هر دوره 19 میلیارد هزینه در نظر گرفته شده که احتمالا با دلار 3700 سال گذشته هست. با دلار 8 تومنی فقط این وام حدود 50 ملیارد هزینه میسازه. وام ارزی دوم هم حدودا 10 میلیارد.
بقیه وام ها هم ریالی هستن و با این تورم به نفع شرکتن.
البته وام ارزی دوم همین امسال تسویه میشه برای سال بعد اثری نداره

این صورت مالی پایان دوره 96 هست. و اگه وام جدیدی باشه تو صورت بالا نیومده.

saadat68

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
دوستان این شرکت طبق شفاف سازی اخیر مشخص کرده زیان تسعیر ارز به بهای تمام شده منتقل میشه چه تاثیر و سودی برای شرکت داره ؟

Mehdi438

Member
کاربر فعال
عضو تازه
از شنبه استارت قوی این سهم زده میشه، دلیل درجا زدن و حتی منفی چند روز اخیر فقط بخاطر هیجان فروش برای متضرر نشدن بوده نه بخاطر بنیاد و گزارشات عالی، در ضمن اینجا (ایرانی جماعت)خیلیا با صف فروش میفروشن با صف خرید میخرن، مثل گوسفند دنبال همن، دانش و علم بورسی هم تعطیل، متاسفانه با ناآگاهی دارن ضربه به هموطنش میزنن، مثل صف خرید سایپا و ایران خودرو که به گفته خودشون تولید۹سال آیندشونو پیش فروش کردن

boofekoorr

Well-Known Member
کاربر فعال
بسم الله الرحمن الرحیم
پتروشیمی شیراز با مفروضات ذیل امسال در بدترین حالت 180 و در حالت متعادل بالای 200 و حالت خوشبینانه بدون اثر تحریم و ... که خیلی هم دور از ذهن نیست توانایی تحقق سود 240 تومانی دارد .
مفروضات تنها برای شش ماهه دوم:
1- اوره کشاورزی طبق نامه دیوان 1200
2- اوره بورس کالا هم اکنون بالای 2000 تومان معامله میشود
3- دلار محتاطانه 8500 (با قانون جدید ارزی که 10% دلار رو میتونه 13هزار تومان بفروشه و 75% فروش شرکت صادراتیه پس میانگین 9هزار تومان فروش داره)
4- اوره 240 دلار
5- کاهش 15% فروش بعلت تحریم

boofekoorr

Well-Known Member
کاربر فعال
از منظر تکنیکال حمایت 588 تومان حمایت مهم سهم محسوب میشه ولی سهمی با این بنیاد دلیلی بر رعایت حد ضرر ندارد
shiraz.jpg
در نهایت با دید بلند مدت سهم با بنیاد قوی بنظر میرسد و مسئولیت خرید با سهامداران محترم .

boofekoorr

Well-Known Member
کاربر فعال
هرگونه ابهام و سوال در مورد جزعیات و محاسبات داشته باشید ؛ در حد توان در خدمتتون هستم

Mehdi438

Member
کاربر فعال
عضو تازه
هرگونه ابهام و سوال در مورد جزعیات و محاسبات داشته باشید ؛ در حد توان در خدمتتون هستم
به نظرت با وجود عرضه اولیه کگهر که درصد بالای نقدینگی رو جذب میکنه با این تفاسیر چقدر زمان میبره به سقف قبلی خودش برسه(من از 510تومن با این سهم با بنیاد عالی هستم ولی دلم نمیاد بفروشمش) حیف که هیجانات مردم بی سواد رو این سهم تاثیر گذاشته
با تشکر از نظرتون

boofekoorr

Well-Known Member
کاربر فعال
برآورد سود #شیراز
مفروضات 6ماهه دوم سال 97:اوره 235دلار دلار8500تومان اوره حمایتی 1200 تومان و فروش 5% کمتر از سال 96
مفروضات سال 98:اوره 250دلار دلار9000تومان اوره حمایتی 1200 تومان و فروش 5% کمتر از سال 96

پیوست ها

کوپر

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اهرمی ترین سهم پتروشیمی با سرمایه نازل 500 میلیارد البته بعد از شصفها

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
چندتا فروشنده حقیقی پول لازم داره اینها هم که خارج شوند سهم متعادل میشود.به نظرم قیمتهای منفی فردا دیگه واقعا مفت خواهد بود با توجه به سود ۱۸۰ تومانی سال ۹۸

بالا